Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjeturmixszal diétázók ide fórum

Fehérjeturmixszal diétázók ide (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2849. kaktuszka
2016. febr. 12. 12:50

Szia, de örülök, hogy válaszoltál. Akkor ez a 20 kg villámgyorsan ment le? Mennyi ideig csináltad?


Én most kezdtem házi készítésű fehérjeturmixokat reggelizni. Annyira telít egy adag, hogy ebédidőben sem vagyok éhes. Így találtam ezt a fórumot is. Csak kicsit uncsi lenne napi két étkezést ezzel kiváltani.

2016. febr. 12. 12:30
Én jó pár éve (5) a Laurással sokat fogytam 20 kilót, de amilyen gyors eredményt hozott olyan gyorsan szaladtak vissza a kilók kamatostól. Mostanság inkább a mozgással próbálkozom, nem eredménytelenül.
2847. kaktuszka
2016. febr. 12. 11:52
Sziasztok. Nem fehérjeturmixol már senki? Érdekes lenne a régi tagok, a nagy fogyók felől hallani, kinek sikerült 6-8 év után megtartani az ideális súlyt...
2846. evi108
2015. dec. 23. 13:15
Peak tejsavófehérjémet olcsóbban eladnám (epres ízben). Budapesten. Magán üzenetben érdeklődjetek.
2015. dec. 16. 21:54
sziasztok nekem bejött
2844. eszemente (válaszként erre: 2833. - Galagonya77)
2015. dec. 2. 18:45
És most? :)
2843. a2d595cfc2 (válaszként erre: 2842. - Galagonya77)
2013. dec. 4. 22:13
igen, eddig minden reggel megörvendeztetett a mérleg:) Nem hiányzik a rágás, én se hittem volna, de könnyebb semmit nem enni, mint keveset enni. És sokat segít, hogy mindig tele érzem magam. Nem mondom, egy zacskó csipszet be tudnék biztos burkolni, de most nem hiányzik:)
2842. galagonya77 (válaszként erre: 2841. - A2d595cfc2)
2013. dec. 4. 21:23
fél kiló mínusz reggelente? no, ennek én is örülnék:) Nem hiányzik a rágás?
2841. a2d595cfc2 (válaszként erre: 2840. - Pitypang008)
2013. dec. 4. 08:51
Hű, az nagyon szép eredmény, gratula! Én is hasonlóban reménykedem (10-12 kg van rajtam), és talán nem elrugaszkodottan, mert már most lement 2 kg:)))) Jaja, a napi csokiadag nekem is nagy kerékkötője a diétának, de pl. most nem is hiányzik, fini csokis a turmix, olyan, mintha desszerteznék:) Még azon is filóztam, hogy lefagyasztok egy kis adagot, és fagyiként kanalazgatom be:) Az Intenzívet még csak hétfőn kezdtem, még nagyon az elején vagyok, de úgy érzem, simán menni fog a többi nap is, egyáltalán nem vagyok éhes, és nagyon motiváló minden reggel a fél kilónyi (!!!!) súlyveszteség. Te ittál zöldséglevest mellé? Nekem nincs lehetőségem nagyon főzicskézni, úgyhogy a lúgosító tabit nyomom:)
2013. dec. 3. 22:04

Na még egyszer nekifutok:

Az Intenzívet még tavaly, kb 10 kiló volt rajtam, abból 5 ment le első körben, aztán kis szünet után ráálltam a könnyítettre, ahogy te is csinálod, azzal lement még 3-4, de már csak lassan, azóta az estit nyomon időszakosan. Nálam a napi csoki, süti az élet motorja, pedig már annyiszor elhatároztam magam, hogy visszafogottabb leszek de nem megy :( szeretem! :D Szóval ezt kell kompenzálni :D

Mennyit szeretnél fogyni? és hány nap van még hátra az Intenzívből?

2013. dec. 3. 21:59
Az Intenzívet még tavaly, kb 10
2838. a2d595cfc2 (válaszként erre: 2837. - Pitypang008)
2013. dec. 3. 20:36
Szia, én is azt tervezem, hogy az intenzív kúra után ráállok a könnyítettre... nekem jobban menne így, mankóval az életmódváltás. Mert akkor csak egy étkezésre kell figyelni, hogy azt helyesen állítsam össze, a másik két étkezés adott lenne a turmixszal. Ha már ez megy, akkor már csak vacsira a turmix. A dietetikus ismerős szerint jó ötlet, rá tudom így nevelni magam a helyes étkezésre. És valóban nagyon telít a turmix! Nem is hittem volna, hogy így kibírom szilárd kaja nélkül, de meg se kottyan, teli van a pocim egész nap:) Az intenzívtől te mennyit fogytál? És mióta csinálod az esti turmixozást, milyen eredménnyel?
2013. dec. 3. 11:26
Sziasztok, én esténként használom ezt a Laurás turmixot, a vacsi kiváltásra, mivel csak pár kiló van rajtam, de az folyton felkúszik a késő esti vacsik, meg a süti, nasi miatt..Régebben csináltam intenzívet is, teljesen eltelített, az éhséggel nem volt gond.
2836. a2d595cfc2 (válaszként erre: 2835. - Galagonya77)
2013. dec. 2. 21:25
Szerintem 2 étkezés kiváltásával is jó eredményt lehet elérni. Nekem igazság szerint kell a nagyobb kezdőlöket, hogy aztán legyen kedvem meg motivációm folytatni. De buta csodadiétába nem vágnék bele. Viszont ezt a dietetikus ismerősöm is jónak tartja, a dokim is, szóval butaságot nem csinálhatok vele. És igen, nagyon telít! Még sose voltam szilárd kaja nélkül, de egész jól lehet bírni, sőt, nagyon bírnom se kellett, egyáltalán nem éheztem. Remélem, a holnap is ilyen könnyű lesz:)
2835. galagonya77 (válaszként erre: 2834. - A2d595cfc2)
2013. dec. 2. 21:02
No annyi mínusznak én is örülnék. Én nem merek intenzív turmixkúrába vágni, de a reggelit-vacsit talán kiválthatnám vele. A laurás mennyire telít? Olvastam, hogy valóban az a legjobb, ha fogyásra akarja használni az ember.
2834. a2d595cfc2 (válaszként erre: 2833. - Galagonya77)
2013. dec. 2. 13:37
Szia, én pont ma kezdtem el:) A laurás turmixszal vágok neki egy kéthetes kúrának. A cél összesen mínusz 10-15 kg, remélem, a 2 hét alatt a felétől megszabadulok... Már túlvagyok a béltisztításon, nem is volt szörnyű. Féltem, hogy görcsölni fog a hasam, de semmi. Keserűsóval csináltam, hát elég ramaty íze volt, de hallottam, hogy ha befogod az orrod, akkor nem érzed annyira és tényleg:) A déli turmix pedig isteni finom volt (vaníliásat ittam, kis fahéjjal), remélem, nem fogok hamar megérezni, most elég teli érzem magam tőle. Te is ilyesmibe szeretnél belevágni?
2013. dec. 1. 16:35
Sziasztok, senki nem fogyózik mostanság turmixokkal?
2013. okt. 30. 20:47

Azt ugye tudjátok, hogy ha ezzel a módszerrel akartok esetenként teljes étkezéseket is kiváltani, ami sok szempontból nem a legjobb ötlet, akkor illik nagyobb mennyiségben rostokat bevinni a szervezetbe.


Szintén jó ha szem előtt tartjátok azt, hogy az olcsóbb és megkérdőjelezhető márkájú fehérjék, azonkívül, hogy a bennük lévő fehérje rosszabb felszívódású lehet, általában elég sok mesterséges anyagot szokott tartalmazni, ami hosszútávon káros lehet. Aztán azt is jó lenne észben tartani, hogy olyan minőségű fehérje koncentrátumokat érdemes fogyasztani, melyek tartalmaznak megfelelő mennyiségű emésztő enzimet is.


... és még egy apróság. A fehérjéknek van profiljuk, tehát napszakhoz és aktivitástól függően más és más fajta fehérje fogyasztása javasolt, mellyel méginkább elősegíthető a hatékony hasznosulás.

2831. Shanalyl (válaszként erre: 2830. - Badcat001)
2013. okt. 29. 13:05
Köszönöm szépen! :)
2830. Badcat001 (válaszként erre: 2826. - Shanalyl)
2013. okt. 29. 11:32

Bemásolok ide egy részt a Peak oldaláról. Szerintem nagyon jól összefoglalja a dolgokat.


"A fehérjekoncentrátumok közül léteznek lassú illetve gyors felszívódású fehérjék. A gyors felszívódásúak, mint a szója protein izolátum, a whey protein koncentrátum és különösen a whey protein izolátum jellemzője, hogy az aminosavak már rövid idővel a fogyasztás után a véráramba kerülnek. A whey protein alapanyaga a tej. Rengeteg klinikai vizsgálat támasztja már alá, hogy a véráramba kerülő nagy mennyiségű (esszenciális) aminosavak az izomfehérje-szintézist és ezzel együtt az izomépítést fokozzák. A gyors fehérjék szinte azonnal a véráramba kerülnek, ám nem túl sok ideig maradnak ott, emiatt az izomzatod leépítése ellen nem igazán nyújtanak védelmet az éhezéses időszakokban.

A lassú felszívódású fehérjék betöltik ezt a funkciót is.


Ilyenek a tej- és húsproteint és mindent, amiben megtalálható a tejprotein, a kazein. Ezek a fehérjék lassabban jutnak el a véráramba, mint a gyors fehérjék, de ott akár 7 órán keresztül is időzhetnek. Ily módon a lassú felszívódású proteinek elnyújtottan hatnak, tovább okoznak telítettség érzést, és védenek az izomzatod leépítése ellen. A hosszantartó izomnövekedés végső soron nem egyedül az izomfehérje-szintézis gyakorisága miatt következik be, hanem az izomépítés illetve –leépítés folyamatainek különbsége adja ki, tehát a gyors és lassú fehérjék fogyasztása egyaránt fontos lehet."

2829. Badcat001 (válaszként erre: 2825. - Eszti0007)
2013. okt. 29. 11:28

Ez nagyban függ az életmódodtól is. Én annak vagyok a híve, hogy soha nem jó, ha csak 1 féle dolgot csinálsz. Ez az edzésre is áll. Ha csak erősítő edzést végzel az nem szabadít meg a feleslegtől (hosszú távon persze formál), ha pedig csak kardió szerűt művelsz azzal szépen el is veszítheted az eddig megszerzett izmaidat is. :(

Összességében én is évekig kerestem a nekem megfelelő mozgásformát, és Péntek Enikő intervall anyagai között találtam meg.

2828. Shanalyl
2013. okt. 28. 18:40
Myprotein Impact Whey Protein-ről van valakinek tapasztalata? Használta valaki?
2827. Zebra25
2013. okt. 28. 14:31
Szerintem nagyon gáz lenne, ha csak fehérjeturmicot innál, semmi mást. Szerintem ezt nem szabad csinálni. Án egyébként úgy tudom, hogy maximum a bevitt fejérje 30%-a lehet turmixból, a maradék 70, az a bevitt ételekből legyen meg.
2826. Shanalyl (válaszként erre: 2823. - Badcat001)
2013. okt. 28. 14:29
A tejsavó fehérje az gyors vagy lassú felszívódású?
2825. eszti0007 (válaszként erre: 2823. - Badcat001)
2013. okt. 28. 14:26
Koszonom, hogy leirtad mindezt! Igyekszem szem elott tartani, akarmennyire is csabito ez a hirtelen sulyvesztes "csak porral". Melle milyen tipusu mozgas a leghasznosabb? Futas, uszas vagy fekvotamasz/felulesek?
2824. dfd95fed83 (válaszként erre: 2823. - Badcat001)
2013. okt. 28. 14:21
Teljesen egyetértek veled. Ennyire egyoldalú táplálkozás semmi jóra nem vezet.
2823. Badcat001 (válaszként erre: 2819. - Eszti0007)
2013. okt. 28. 14:17

Jaj!

Bocsi, hogy beleokoskodom, de ha csak "ezt" eszed napokon át, akkor ugyan gyorsan érhetsz el látványos eredményt, de amint visszatérsz a rendes táplálkozáshoz a kg-k is vissza fognak jönni.

Az izom megtartásához és szép formálásához szükséges a fehérje. Helyettesíteni a normál változatos táplálkozást nem tudja.

Én évek óta használok fehérjéket. Gyors és lassú felszívódásút egyaránt (mert ez sem mindegy), de amikor még "kezdő koromban" én is beleestem ebbe a nem eszem mást hibába csak megkeserítettem a saját életem. Többet érnél el, ha változatosan és egészséges ételekkel próbálnál odafigyelni az étkezésre és nem sokkolnád a szervezeted a tápanyag megvonással (természetesen mindenzt sport mellett).

2013. okt. 28. 14:12
Én pár évvel ezelőtt fogytam 30kg-ot. Heti 6x 35-35 perc intenzív aerobik, futás, torna. Elhagytam a kenyeret, péksütit, édességet. Azt ettem amit főztem, csak kis adagban. Nem ettem levestésztát, köreteket, csak a húst. Kávét rengeteget. Azóta is tartom. Az egész ruhatáramat ki kellett cserélni, azóta is azokat a ruhákat használom.
2821. Krisz42 (válaszként erre: 2814. - Eszti0007)
2013. okt. 28. 14:10
A fehérje nem fogyáshoz van,hanem izomépítéshez,csak azon élni nem normális dolog.Csak fehérje kevés,ráadásul ahhoz is kell más,h be tudjon épülni.A vesédet biztos tönkrevágja,ugyanis egyáltalán nem egészséges ilyen mennyiségben csak azzal táplálkozni.
2820. eszti0007 (válaszként erre: 2818. - Shanalyl)
2013. okt. 28. 14:05
ez klassz ;) és meddig tervezed, 2 hét vagy huzamosabb ideig? Szerinted CSAK ezen élni önsanyargatàs? (mert ilyesmi jár az én fejemben...)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook