Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjeturmixszal diétázók ide fórum

Fehérjeturmixszal diétázók ide (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2519. Pirosalma (válaszként erre: 2518. - Ekka)
2010. jún. 6. 13:30

"Szinte gondoltam, hogy "ebben" is találsz kivetnivalót!:)))"


Inkább védd meg az érveidet!

2518. Ekka (válaszként erre: 2515. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 13:24

Szinte gondoltam, hogy "ebben" is találsz kivetnivalót!:)))


..de felesleges "vitázni"..

Te ne igyál, mi iszunk;)

2517. a9986bef96 (válaszként erre: 2514. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 13:22

Mindennel egyetértek.Egy-két gondolat,amivel ma reggel keltem a témában:

1.nekem személy szerint piszkosul elegem van abból,hogy "szakértők",csak mert találkoztak a homeostasis fogalmával,laikusokból próbálnak így-úgy,itt-ott pénzt kicsikarni,felcserélve a szezont a fazonnal,mondván,hogy a vegetatív idegrendszer/:)/segítségre szorul,vagy épp egyenesen talán nekünk kell kívülről szabályozni a dolgokat,mert ilyen nincs is...Hah!Mintha mi magunkba látnánk...Ugyanez vonatkozik a vízháztartás részére is.(Meg a sav-lúg kérdésre is,stb.)Na,ezt csak elöljáróban említettem meg,a legvégén visszautalok rá.

2."Az emésztésnek mi köze van a fogyáshoz?"

Ez egy kulcsmondat...:D

3."Ha a vese nem jut elég vízhez, a májnak kell besegítenie, és átvállalni a vesétől néhány funkciót."

Ez egyszerűen rettenetes...Mit?Majd a máj fogja a vizeletet kiválasztani???Itt megint az van,hogy keverik a szezont a fazonnal.A máj nem úgy detoxikál,ahogy a vese kiválaszt.Még ha a két szó közösen nevezhető (talán) méregtelenítésnek,alapvetően más-más fel nem cserélhető funciókat jelent.Nem is értem...Ugyan miféle ezirányú funkciókat vesz át?No és hogyan is?

3."a májnak nem marad energiája arra, hogy az alapvető feladatát ellássa"

Ilyen helyzet nem is tud előállni:mi az,hogy nem marad energiája???A májbajoknál nem energiahiány van...:SSSS

Mi az,hogy nem tudja ellátni a feladatát?A máj az egyik legjobb rehabilitációs képességű amúgy is,ha károsodna...de valóban,ha beteg,akkor nem...De akkor van egy kis sárgaság is hozzá...;)

De mert keveset iszok?És emiatt hősiesen átmegy vesébe-új kór:identitaslisis :P

Én ezen teljesen kiakadtam...:S

4.A székrekedés mely ponton kapcsolódik a fogyáshoz?Ezt sem értem...

5."Amennyiben szeretnéd, hogy a fogyásod stabil és problémamentes legyen, egyszerűen csak igyál annyit, amennyi beléd fér - és még egy pohárral. "

Gyakorlatilag ez az a pont,ahonnan ez már nem játék...Olvastam korábbi hsz-ben,hogy a sót kerülik abszolút mértékben.Ez gondolom vonatkozik az ásványvizek Na-tartalmára is,feltételezem,hogy nem ásványvizet isznak...Ebben az esetben egy ilyen mentalitással és a közelgő kánikulával gyakorlatilag a vízterhelés veszélyének teszik ki magukat...

2516. Miss Jane (válaszként erre: 2515. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 13:04
Ok, köszönöm szépen a segítséget. Ezek szerint jobban jártam volna egy lazább étrenddel, és/vagy kevesebb mozgással.
2515. Pirosalma (válaszként erre: 2490. - Miss Jane)
2010. jún. 6. 13:02

Szia!


Jó, hogy szóltál, átsiklottam a kérdésed fölött.


Ha nagyon lecsökkented az energiabeviteltől vagy túl sokat mozogsz, az hátráltatja a fogyást, mert a szervezet az ilyen durva helyzetekhez valamennyire alkalmazkodik.

Elképzelhető, hogy januárban emiatt ment könnyebben a fogyás. Hozzáteszem: heti 1 kg-os fogyás a te testtömegeddel megfelelő, ennél gyorsabb ütem káros lehet, és a fentebb részletezett okok miatt nem biztos, hogy kifizetődő.

2514. Pirosalma (válaszként erre: 2513. - A9986bef96)
2010. jún. 6. 12:24

A végén lévő pár gondolatra nem reagáltam, mert semmi jelentőségük a kérdés szempontjából:


1. "A normális életműködéshez nélkülözhetetlen a folyadék. 2-2, 5 liter mennyiségre van szükségünk naponta.

Ebbe beletartozik a szilárd és más táplálékaink víztartalma is."


Igaz.


2. "Ha ételeink folyadéktartalmától eltekintünk, akkor is innunk kell kb. 1, 5 liter folyadékot minimum."


Kb. igaz.


3. "A víz elősegíti az elfogyasztott táplálék emésztését"


Valóban, az emésztőnedvek jó része víz. Ezért is van szükség bizonyos mennyiségű víz bevitelére. Ettől még a több víz nem fogja "jobban elősegíteni" az emésztést.


Az emésztésnek mi köze van a fogyáshoz?


4."a felszívódását"


Nem is értem, mire gondolnak. Ez már csúsztatásnak tűnik inkább.


5. "és kiválasztását"


A táplélékban jelen lévő anyagok egy részét valóban ki kell választania a vesének (közvetve vagy közvetlenül), de nem vall sok észre (a Herbalife-tól nem is várok többet), ha valaki az elfogyasztott táplálék kiválasztásáról beszél.


6. "energizál"


OK, be kell dobni a divatszavakat, valamivel el kell adni a sok okosságot. Az enegretizál nincs definiálva, értelmetheztetlen számomra.


7. "nélkülözhetetlen a test alapvető funkcióihoz"


Általánosság. Továbbá: lásd a 3. részben adott indoklást!


8. "továbbá segíti a méregtelenítést."


Már megint divatszavak ("méregtelenítés"). De igen, a veseműködéshez víz szükséges (ez persze így jó nagy leegyszerűsítés, de kb. igaz).


9. "Ezen kívül étvágycsökkentő is."


Lehet ilyen hatása. De a kérdés nem az volt, hogyan hat az éhségre, hanem hogy a fogyásra. Természetesen a táplélékbevitel szoros kapcsolatban áll a fogyással. De a fogyás ettől még nem közvetlenül a vízbeviteltől függ.


10. "E nemes nedű többek között bizonyos vitaminok, ásványi anyagok, aminosavak oldószere"


Általános iskolai szintű általánosság. Tovvábá ismét a 3. részben lévő indoklásra utalok vissza.


11. "a tápanyagokat szállítja a sejtekhez, eltávolítja az anyagcsere során keletkezett felesleges termékeket."


Félrevezető, a víznek aktív szerepet tulajdonít, ráadásul elég pontatlan (utóbbi elég enyhe kifejezés): a vérben oldódnak az említett anyagok, a vérben pedig van sok víz. Továbbá: 3. rész indoklása.


12. "Ha nem iszol elég vizet, hajlamosabb leszel arra, hogy túledd magad."

Lehetséges.


13. "A veséknek bőséges mennyiségű vízre van szükségük ahhoz, hogy megfelelően működjenek"


8. rész!


14. "Ha a vese nem jut elég vízhez, a májnak kell besegítenie, és átvállalni a vesétől néhány funkciót."


Ez viszont már a hazugság vagy a hülyeség kategóriája ebben a formában.


15. "Ez viszont azt okozza, hogy a májnak nem marad energiája arra, hogy az alapvető feladatát ellássa, vagyis energiát állítson elő az elraktározott zsírból. Így a fogyás abbamarad, vagy legalább is képtelen lesz egy bizonyos súly alá menni a diétázó"


A 14. részben írottak alapján ennek sincs értelme.


16. "Tehát ha rengeteg vizet fogyasztasz, felgyorsíthatod a zsír-anyagcserét."


Sajnos nem igaz (a már leírtak alapján).


17. "Amikor a szervezetet megfosztjuk a megfelelő mennyiségű folyadék-beviteltől, a gyomor a bélrendszer alsó részéből vonja ki a vizet, így a széklet bekeményedik."


Nem ismerem a szék víztartalma és a vízbevitel összefüggéseit. Nem kizárt. De a fogyás szempontjából ennek semmi jelentősége.


18. "A víz egyik legfontosabb szerepe a méreganyagok kimosása a testből"


Durva leegyszerűsítés. A fogyáshoz ennek sincs semmi köze.


19. "Amennyiben szeretnéd, hogy a fogyásod stabil és problémamentes legyen, egyszerűen csak igyál annyit, amennyi beléd fér - és még egy pohárral. "


Ez azért nem 9 vagy 12 pohárnyi. Fölösleges 4-5 liter vizet inni egy nap (ha sportolás vagy nagy meleg nem indokolja).



20. "Amennyiben naponta több mint hat pohár vizet iszunk, akkor jó esélyünk van arra is, hogy elkerüljük a húgyhólyag rákos megbetegedését. Több tanulmány szerint a megfelelő folyadékfogyasztás a mellrák és a vastagbélrák kialakulásának a kockázatát is csökkenti."


Lehet. Nem ismerem az erre vonatkozó kutatásokat.

2513. a9986bef96 (válaszként erre: 2512. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 11:56

"Pl. a májjal és a vesével kapcsolatos rész elég durva."

Nekem a hajam égnek állt tőle,pedig elég hosszú...:SSS

2512. Pirosalma (válaszként erre: 2511. - Ekka)
2010. jún. 6. 11:54

Ír pár jó dolgot, pár általánosságot, és jó pár hülyeséget. Pl. a májjal és a vesével kapcsolatos rész elég durva.


Nem kifejezetten érdemes herbalife-os szennyoldalakról tájékozódni.


Az álláspontom változatlan.

2511. Ekka
2010. jún. 6. 10:54

Fogyás/vízfogyasztás:



Folyadékfogyasztás

A normális életműködéshez nélkülözhetetlen a folyadék. 2-2,5 liter mennyiségre van szükségünk naponta. Ebbe beletartozik a szilárd és más táplálékaink víztartalma is.


Ha ételeink folyadéktartalmától eltekintünk, akkor is innunk kell kb. 1,5 liter folyadékot minimum.


Fogyókúrás szempontból is igen kedvező a megfelelő mennyiségű napi folyadékfogyasztás.


Miért?

A víz elősegíti az elfogyasztott táplálék emésztését, felszívódását és kiválasztását, energizál, nélkülözhetetlen a test alapvető funkcióihoz, továbbá segíti a méregtelenítést. Ezen kívül étvágycsökkentő is. E nemes nedű többek között bizonyos vitaminok, ásványi anyagok, aminosavak oldószere, a tápanyagokat szállítja a sejtekhez, eltávolítja az anyagcsere során keletkezett felesleges termékeket.


Ha nem iszol elég vizet, hajlamosabb leszel arra, hogy túledd magad.


A veséknek bőséges mennyiségű vízre van szükségük ahhoz, hogy megfelelően működjenek. Ha a vese nem jut elég vízhez, a májnak kell besegítenie, és átvállalni a vesétől néhány funkciót. Ez viszont azt okozza, hogy a májnak nem marad energiája arra, hogy az alapvető feladatát ellássa, vagyis energiát állítson elő az elraktározott zsírból. Így a fogyás abbamarad, vagy legalább is képtelen lesz egy bizonyos súly alá menni a diétázó. Tehát ha rengeteg vizet fogyasztasz, felgyorsíthatod a zsír-anyagcserét.


Amikor a szervezetet megfosztjuk a megfelelő mennyiségű folyadék-beviteltől, a gyomor a bélrendszer alsó részéből vonja ki a vizet, így a széklet bekeményedik. A víz egyik legfontosabb szerepe a méreganyagok kimosása a testből - ez a zsíranyagcsere szempontjából létfontosságú folyamat, mivel a hulladék hamar felgyülemlik.


Amennyiben szeretnéd, hogy a fogyásod stabil és problémamentes legyen, egyszerűen csak igyál annyit, amennyi beléd fér - és még egy pohárral.


Éppen ezért, jó, ha tudjuk, hogy testünknek mennyi folyadékra van szüksége: mivel ez a mennyiség a testtömeggel is összefügg, ezért a kívánatos folyadék-bevitel napi mennyiségét nők esetén kilenc pohárban, férfiak esetén pedig tizenkét pohárban szokták meghatározni.


Amennyiben naponta több mint hat pohár vizet iszunk, akkor jó esélyünk van arra is, hogy elkerüljük a húgyhólyag rákos megbetegedését. Több tanulmány szerint a megfelelő folyadékfogyasztás a mellrák és a vastagbélrák kialakulásának a kockázatát is csökkenti.


Tehát, igyunk bátran és sokat …. TISZTA VIZET !!!!!!!!!!!

2510. Pirosalma (válaszként erre: 2505. - Ariadna)
2010. jún. 6. 08:53
És akkor már csak azt kellene megmagyarázni, hogy ha én több folyadékot fogyasztok, miért fogok gyorsabban fogyni. Amit írtál, abból nem köbetkezik még.
2509. Pirosalma (válaszként erre: 2508. - Pintyo577)
2010. jún. 6. 08:52
És mindketten tudományos alapokon gondoljuk úgy, ahogy? Vagy csak én?
2508. pintyo577 (válaszként erre: 2504. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 08:38

Ugyan már miért lennék ideges?

Ez az én véleményem vízfogyasztásról, a tied más, semmi gond.

Én úgy csinálom ahogy nekem jó és ahogy Én gondolom, Te meg úgy ahogy neked jó.

2507. a9986bef96 (válaszként erre: 2506. - A9986bef96)
2010. jún. 5. 22:18

Alma sajnálom...új mentorom lett...

:))))))))))))))))

2506. a9986bef96 (válaszként erre: 2505. - Ariadna)
2010. jún. 5. 22:16
:)))))
2505. ariadna (válaszként erre: 2501. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 21:00
Ez nem kérdés, a megfelelő folyadékfogyasztás elősegíti a fogyást!Szervezetünk folyadékon keresztül szállítja az egyes részecskéket, működteti az anyagcserét.
2504. Pirosalma (válaszként erre: 2503. - Pintyo577)
2010. jún. 5. 18:53

Miért lettél ideges? (Azt hiszem, tudom, miért.)

Tudod, mennyi hülyeséget ír a net...?


Mivel eddigi ismereteimmel ellentétes, korrekt, kifejtett állítást nem kaptam, továbbra is fönntartom, hogy a fogyás és a vízfogyasztás között az általad állított összefüggés nem létezik.

2503. pintyo577 (válaszként erre: 2501. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 18:48

Olvassál utána, én is azt teszem.

Nem most kezdtem fogyózni van egy kis tapasztalatom.

Nek kívánok neked megindokolni semmit, elmondtam a véleményemet.

Ennyi.

2010. jún. 5. 18:37

A sör hízlal!


Bocs...:)))))))))))))

2501. Pirosalma (válaszként erre: 2500. - Pintyo577)
2010. jún. 5. 18:33

Nocsak:-)

Meg tudod indokolni?

2500. pintyo577 (válaszként erre: 2491. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 18:29
Nincs igazad, nagyon is van hatása a folyadékfogyasztásnak a fogyásra.
2499. Ekka (válaszként erre: 2497. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 14:11

:)

Jó, ok. Ott a pont.:) Pontosan egy adag: 29,5g:D

2498. ariadna (válaszként erre: 2496. - Ekka)
2010. jún. 5. 14:08
Igen azt megköszönném. És köszi mindenkinek a választ!
2497. Pirosalma (válaszként erre: 2496. - Ekka)
2010. jún. 5. 14:05

24 g fehérje és 5 g szénhidrát = 29 g. Tehát egy adag minimum 29 g-os:-)


Valószínű, hogy 30 g egy adag.

2496. Ekka (válaszként erre: 2494. - Ariadna)
2010. jún. 5. 13:57

Ez most vagy 20- v. 30g! Fejből ezt nem tudom..

Írjak privibe linket, ahol meg tudod nézni?:)

2495. Ekka (válaszként erre: 2494. - Ariadna)
2010. jún. 5. 13:43
Nem, egy adagra:))))
2494. ariadna (válaszként erre: 2493. - Ekka)
2010. jún. 5. 13:26
Köszi a választ! 120kcal/5gch/24g fehérje 100 g porra vonatkozik?
2493. Ekka (válaszként erre: 2492. - Ariadna)
2010. jún. 5. 13:16

Szia:)

Elmész egy "gyúrós boltba", és ott fognak tudni adni Neked szójafehérjét.. 750g/3490ft..

120kcal/5gch/24g fehérje:)

Van vanilía/csoki/eper ízben..

2492. ariadna
2010. jún. 5. 13:07
Sziasztok! Tudtok olyan fehérje port ajánlani, amiben nem tejsavó van, hanem szójafehérje. Én egyet tudok, ami két hét alatt két méret fogyást ígér (tudjuk melyik az), de azt kicsit drágállom.
2491. Pirosalma (válaszként erre: 2484. - Pintyo577)
2010. jún. 5. 11:18
A folyadékfogyasztásnak nincs köze a fogyáshoz.
2490. Miss Jane (válaszként erre: 2488. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 11:13
Szia,segítségedet kérném: csináltam egy 2 hetes szigorított fehérje kúrát. Reggel, délben, este turmix, mellette mozgás, lúgosítás, sok folyadék 3-4 liter minimum. Mindent betartottam, mégis csupán 1.4 kg ment le 2 hét alatt. Korábban januárban is csináltam ezt a kúrát, akkor is kb ugyanarról a súlyról indultam, de kevesebbet mozogtam. 165cm/77 kg voltam. Akkor 4.2 kg ment le. Mi lehet, az oka szerinted, hogy másodszorra ilyen kevés ment le?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook