Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel ápoljam a nagyon száraz hajam? fórum

Mivel ápoljam a nagyon száraz hajam? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 30. 16:20
Nézz körül a drogériákban, annyi féle pakolás van már!
13. lilibe
2014. júl. 30. 01:36
Én simán olívaolajjal bedörzsölöm a hajam végét 1-2 órával hajmosás előtt. Utána simán megmosom a szokásos samponnal, majd balzsammal. A hajtöveimre nem teszek se az olajból, se a balzsamból, mert attól meg bezsírosodik.
12. emi1206 (válaszként erre: 1. - Dd4fac34d4)
2014. júl. 30. 01:14

Nekem a tojássárgája + méz + tej jött be. Én rakok a fejemre nejlont, mert ez egy kicsit folyik.

Rántotta akkor lesz a fejeden, ha a tojásfehérjét is belerakod a pakolásba, mert az csapódik ki, amikor mosod a hajad, de száraz hajra ne is rakj fehérjét, mert az tovább szárítja a hajad.

Az olajos pakolások nekem nem jöttek be, háromszor-négyszer kellett hajat mosnom utána és volt amikor még így sem jött ki teljesen az olaj. Legjobban talán még a kókuszolajat sikerült kimosnom a hajamból. De részemről maradok az olaj nélküli pakolásoknál.

Jó még az is ha hajmosás után sörrel öblíted le a hajad. Azt már nem kell kimosni belőle, nem marad büdös a hajad tőle, viszont puha és fényes lesz. Jó még az almaecetes öblítés is, csak ott is vigyázni kell, hogy ne legyen túl sok az ecet, mert az viszont kegyetlen büdös. Azt hiszem úgy olvastam valahol, hogy fél liter vízhez egy evőkanál almaecet.

11. grizus
2014. júl. 30. 00:42
A Lushnak is vannak jó pakolásai.
10. grizus
2014. júl. 30. 00:41
A tojássárgája+olivától nekem rettentő zsíros lett a hajam, de mondjuk nekem nem száraz.
9. grizus (válaszként erre: 5. - Dd4fac34d4)
2014. júl. 30. 00:40
Ez nagyon jó! Jót nevettem.
8. töprengő (válaszként erre: 5. - Dd4fac34d4)
2014. júl. 29. 20:15
Langyos vízzel nem lesz talán rántotta. Én mindig langyossal mosom, öblítem.
7. Réka vagyok (válaszként erre: 2. - Dd4fac34d4)
2014. júl. 29. 19:42
Annyi jó hajpakolás van, attól függően hogy vékony vagy vastagszálú hajad van,nagyon nagy a választék. Menj be egy drogériába, és nézz szét, biztos találsz magadnak valamit. Én ezekben a házilag kutymászolt dolgokban nem hiszek. Hetente is felteheted a hajpakolásokat, biztos megtalálod a neked valót!
6. Adri111 (válaszként erre: 5. - Dd4fac34d4)
2014. júl. 28. 17:53
Ha csak a sárgáját teszed bele és a fehérjét nem, akkor nem kell aggódni a rántotta miatt. :) Azt nem nehéz kimosni. 2 samponozással szépen kijön.
5. dd4fac34d4 (válaszként erre: 4. - Viraag5)
2014. júl. 28. 17:50

Kösz! Ezt kipróbálnám!

Kérdéseim:

- A törülköző alá nem teszel nejlonfóliát?

- Hogy mosod ki a masszát a hajadból? Van, aki arról panaszkodott, hogy ráeresztette az ilyen pakolásra a melegvizet, ami rántottát csinált a fején, alig tudta kimosni a hajából!

2014. júl. 28. 17:37

Szőkített hajamat a tengervíz és a napfény alaposan kikészítette, de:

2 ek olivaolaj, 2 tojás sárgája, mokkáskanál méz, mokkáskanál ecet /almaecet, 2 kanál balzsam, -amit használsz.

Ezt törölközővel bedunsztolod kb fél órára, és a hajad új erőre kap, ezt garatálom.

2014. júl. 28. 17:24

Nézd meg ezeket:


[link]


[link]

2014. júl. 28. 17:20
Hónapok óta küzdök a problémával, hogy száraz, töredezett lett a korábban jó állapotú festett, göndör hajam. Most kipróbálnám ezt a Silicea gélt, de nem tudom, érdemes-e belefogni, mert azt olvastam, hogy egy fél éves kúra hozza meg csak az eredményt ezzel a szerrel. Szerintetek?
2014. júl. 28. 17:19
Mivel ápoljam a nagyon száraz hajam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook