Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás eladásakor milyen teendők vannak? fórum

Lakás eladásakor milyen teendők vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. aug. 25. 10:24

Sokat olvashatsz erről a www.ingatlan-tanacsado.hu

weboldalon.

52. syria (válaszként erre: 51. - Júliusi)
2014. júl. 31. 14:37

De azért a net-re, ide-oda ő is tudna rakni hirdetést. És egyáltalán: törődjön a folyamattal, hiszen ő is tulajdonos; örökös.


Még egyszer mondom: ha lesz olyan szerencsétek, hogy jön biztos vevő, első legyen a közművek átíratása.

A helyzet azért is zűrös, mert gondolom, jelenleg a közműszámlák az idősotthonban élő anyukád nevére jönnek. (Annak idején nálunk így volt.)


Adásvételhez még ilyen "kis értékű" lakáshoz is érdemes ügyvédet fogadni; ha csak nem vagy jártas a mindenféle paragrafusokban. Van időd megbízható, tisztességes ügyvédet keresni, aki majd kikéri a tulajdoni lapot, elintézi az energiatanúsítványt, és felhívja a figyelmedet az esetleges buktatókra.

2014. júl. 30. 20:05
Hát azért, mert a nővérem még messzebb lakik mint én,és neki olyan amunkája, hogy reggeltől estig dolgozik.Én könnyebben mozgok valamivel ,mint ő, mert én éjjelre is járok,12-24 ben...
50. syria (válaszként erre: 48. - Júliusi)
2014. júl. 30. 16:49

Dehogy! Bőven 20 millió alatt volt az ár. Ennyit az ingatlanosokról. Az áraikba nyilván belekalkulálják a sok hiába való talpalást.

Enissa ötlete igazán életszerű: miért egyedül neked kell a válladon vinni a lakáseladás összes nyűgét?

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Júliusi)
2014. júl. 30. 10:06

Szia!


A későbbi viták elkerülése végett, mivel írtad nem csupán a Te ingatlanod, tisztázd le a másik 2 eladóval is, hogy a benzin költséget levonod,a leendő vétekárból, hiszen lehet, hetente többször meg kell tennetek a 2x 20 km-es utat, ami azért anyagilag nem mindegy.

Azt is tudnám javasolni, ha van Face oldalad, hirdesd meg ott is. Az ismerősök megoszthatják, sőt szoktak úgy is feltenni, aki összehoz egy tényleges vevővel, az kap valamennyi "jutalmat" közvetítői díjat. Minél több helyen hirdeted, annál nagyobb az esély, hogy gyorsan vevőre talál. Itt a Hoxa-n is van apróhirdetés.

48. júliusi (válaszként erre: 47. - Syria)
2014. júl. 29. 22:19

Igen, félórán belül megközelíthető helyen vagyunk, 20 km el odébb egy kisebb városban attól ahol a lakás van.Végül is meg tudjuk mutatni a lakást az érdeklődőnek...

Meg van egy szomszéd is, akit ha megkérnék, biztos szívesen megmutatná...


600 e az ingatlanosnak,azta:) Ott nyilván többtíz millióról volt szó,ném másfélről...:(

47. syria
2014. júl. 29. 19:53

Nem vagy könnyű helyzetben.

Először is: az adásvételhez ma már kell az energetikai tanúsítvány. (Vagy a vevőnk és az eladónk ügyvédjei is átvágtak több embert márciusban.)

Írtad: nem akarsz ingatlanost igénybe venni. Annyiban igazad van, hogy ne vegyen senki sápot abból, hogy valaki meg akar szabadulni egy ingatlantól. De ezt csak az teheti meg, aki képes a meghirdetett lakásba jelentkezőket fogadni. Magyarul: az ingatlanban, vagy annak bármikor, fél órán belül megközelíthető helyen él.

A mi eladónk is arra fázott rá, hogy ingatlanost bízott meg. Otthonülő nyugdíjasokként simán beengedhették volna (többek közt a gyerekemet) a lakásba. Nem. Ők ingatlanosnak fizettek hatszázezret (plusz az ügyvédi és egyéb költségek). Ennyi!

Remélem, tudtam segíteni. :)

46. ca43169457 (válaszként erre: 36. - Pk86)
2014. júl. 29. 11:53
Ez így van!
2014. júl. 28. 19:08
Nem akarok semmi vitát, haragot a fórumon, légyszi ne vesszetek már össze!
44. júliusi (válaszként erre: 36. - Pk86)
2014. júl. 28. 19:07
Köszi a tanácsot.Nem hiszem, hogy ingatlank. -őn keresztül fogjuk eladni, először én próbálkozom...:)
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Pk86)
2014. júl. 28. 17:54

Nekem az ügyvéd ismerősöm szokta mondani, az ügyvéd is ember, nem egy ül, ne bízzak meg senkiben.

Inkább biztosítom magam duplán, mint átverjenek, kamarai tagság ide, vagy oda, láttam én már karón varjút. :(

Egyébként csak annyi kell, hogy a szerződéskötést megelőző napon, küldje át a vevő ügyvédje a szerződést. Ha nem akarja átverni megteszi, hogy átnézesse az eladó is, hogy mit is ír alá.

Egyébként én nagyon kukacos vagyok, ha szerződésről van szó. Még sosem bántam meg, volt amikor a buzgó óvatosságom megmentet egy számomra előnytelen üzlettől.

42. pk86 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 17:29
Ja, így már értem. Viszont nem tartom szükségesnek, hogy nézelődni odavigyen egy másik ügyvédet is, mivel azért ezek költséges dolgok, és attól, hogy a vevő választotta, nem fog átverni az ő ügyvédje sem, mert neki is az az érdeke, hogy rendben, feljelentés és panasz nélkül menjen végbe az üzlet. Egy ügyvéd sem fogja a kamarai tagságát kockáztatni pár százalék jutalékért. Mondjuk a vevő ügyvédjének nyilván utána lehet szerződéskötés előtt nézni, hogy valóban kamarai tag-e, nem csaló..
41. kisj (válaszként erre: 40. - Kisj)
2014. júl. 28. 17:19
Illetve bármi elképzelhető, mert ez a szakma még mindig nincs letisztulva
40. kisj (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 17:17
mert ilyen mértékű kizárólagosról nincs tudomásom (csak ilyen általános szerződésesről, de te ezt a százalékot nem erre írtad)
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Pk86)
2014. júl. 28. 17:14
abban igazad van, hogy a vevő viszi az ügyvédjét, de jó, ha a vevőnek is van sajátja, aki átolvassa a szerződést, hogy a sorok között nem bújik-e meg a kisördög. Én erre gondoltam.
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Kisj)
2014. júl. 28. 17:13
Egyébként mit nem hiszel el, az 5% +25% áfa-t?
2014. júl. 28. 17:11
36. pk86
2014. júl. 28. 17:08
Szia, írták páran, hogy az adás-vételihez ne fogadd el a vevő ügyvédjét, viszont ez tévedés. A vevő joga az ügyvéd kiválasztása mivel ő állja az ügyvédi költségeket. Nyiván, ha lemond erről a jogáról, akkor kereshetsz te is egy ügyvédet, de ez már csak azért sem általános, mert lehet a te ügyvéded 2%-ért csinájla a szerződést, az övé pedig mondjuk 0,5%-ért. Ekkor nyilván nem fogja a vevőd a különbözetet csak úgy jókedvében kiperkálni. Ha ingatlanost választassz, arra kell figyelni, milyen tipusú megbízási szerződést akar veled aláiratni. Kizárólagos megbízást nem érdemes kötni, mert ez azt jeletni, hogy ha nem ő hozza a vevőt, hanem mondjuk becsönget valaki hozzád, hogy kell neki a lakás, vagy a te apróhirdetésedre jeletkezik a vevő, az ingatlanos díját akkor is ki kell fizetned. Vagy megvárod míg letelik a megbízás határideje, de ez bosszantó tud lenni, ha a vevőnek sürgős lenne a vásárlás. Félkizárólagos megbízásnál más ingatlanossal nem köthetsz szerződést, viszont te nyugodtan hirdetheted és el is adhatod, nem kell a díjat kifizetni.
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Kisj)
2014. júl. 28. 17:08

Ezen kár vitatkoznunk, én megtapasztaltam, amit.

Te tudod a saját verziódat.

A lényeg, nem árt, ha a megbízó átnézi, mit ír alá, ezzel sok kellemetlenségtől kímélheti meg magát.


Ezzel az üzletedet nem romboltam le, akinek nem inge, ne vegye magára.

34. kisj (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 17:03

ismerem a többi nagy közvetítőiroda árait

(egyéni ingatlanközvetítők árait nem ismerem, de te társaságokról írtad)

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Kisj)
2014. júl. 28. 16:56

Jó, hogy azt nem írod, hazudok :S



Más irodákért sose tedd tűzbe a kezed, főleg ne a közvetítőikért.


Azt leírhatod, nálatok nem így működik, de hogy sehol, azt ne. Te magadért vállalhatsz egyedül felelősséget, én meg leírhatom, amit tapasztaltam.

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Bnedora)
2014. júl. 28. 16:52

Nekem az ismerősöm ingatlanos ügyvéd, ez a fő profilja, a vevőnek volt külön ügyvédje, és mindkét ügyvéd mondta nem kell még, a vevőnek jó ha van, de még nem kötelező.

Nálam így működött, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Kisj)
2014. júl. 28. 16:50
Ha egyszer sunyik voltak, mit szépítsem?
30. bnedora (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 16:49
Mi úgy adtunk el egy ingatlant, hogy lebontásra kerül a ház, mégis kértek energetikai tanúsítványt.
29. kisj (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 16:49
Legyen elég annyi, hogy én ingatlanos vagyok és tudom, hogy ez nem így van.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 16:49

Ja, nem kik, hanem hol volt a kérdés.


Bp.

27. kisj (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 16:48
Hogy felhívod a figyelmét, vagy tanácsot adsz, az nem baj, de az, hogy "sunyi" társaságokat emlegetsz az nem teszi szimpatikussá a hozzászólásod.
2014. júl. 28. 16:48
Ugye nem gondolod, hogy leírom ki kért annyit? Legyen elég annyi, többen.
25. kisj (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 16:47
Hol kérnek 5% + áfát egy kizárólagos megbízásért?
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Kisj)
2014. júl. 28. 16:46

Mert velem nem közölte a 70%.

Lehet, hogy kivételes voltam ezen a téren, de nem.


Egyébként meg miért baj, hogy felhívtam rá a figyelmét?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook