Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tegnap seduxent kaptam mert görcsöl a hasam, 12 hetes terhes vagyok! Nem árt a babának? fórum

Tegnap seduxent kaptam mert görcsöl a hasam, 12 hetes terhes vagyok! Nem árt a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. máj. 22. 15:42

Egy kis ismertető a Józanbabák.hu-ról, ne értse félre senki, ha feszül az ideges kismama hasa (koraszülés veszély) a gyógyszer még mindig jobb mint egy halott koraszülött baba.



Barbiturátok. A legrégebben használatban lévő altató vagy nyugtató hatású

készítmények, altatók, például az Etoval, a Dorlotyn, a Novopan, a Hypnoval,

a Sevenal, és a barbiturátokkal rokonságot mutató szer, a Noxyron és a Tardyl,

hatás szempontjából a nem barbiturát Andaxin tartozik ide. A barbiturátok terápiás

adagja és mérgezést okozó dózisa között kis különbség van, könnyen alakul

ki a hozzászokás, majd a visszaélésszerű használat (abúzus), amit függőség

követhet.

Benzodiazepinek. Valamivel biztonságosabb szerek, a barbiturátokhoz képest

lassabban alakul ki a hozzászokás, illetve a függőség. Altatóként használatos az

Eunochtin, a Rohypnol, a Signopam, a Dormicum, szorongásoldóként például az

Elenium, a Libium, a Seduxen, a Rudotel, a Xanax, a Rivotril.

Nem benzodiazepin típusú benzodiazepinreceptor-agonisták. Újabb, jó

hatású altatók, például az Imovane, a Stilnox.

Depresszáns gyógyszerek használata a terhesség ideje alatt.

Általánosságban az alacsony dózishasználat jellemző, de előfordulnak igen magas

dózist használó várandósok is. A magas dózishasználat következtében:

• a fejlődési rendellenességek száma megemelkedik, különösen a nyúlajakfarkastorok

kialakulása miatt;

• csökken a születési súly, az agy hiányosan fejlődhet;

• megvonás jelentkezhet az újszülöttön, tipikusan ingerlékenységgel,

valamint az étkezésnél és a válaszreagálásoknál tapasztalható lassúsággal,

tompasággal;

• az újszülöttet szegényes szopás, gyenge sírás, csökkent izomtónus

jellemez.

Megvonási szindróma tünetei az újszülöttnél. Ingerlékenység, súlyos fokú

remegés, erős sírás, hasmenés, nyugtalanság, hányás, nyugtalan alvás, légzési

nehézségek.

Depresszáns gyógyszerek használata szoptatás idején. Az anyatejjel

való biztonságos táplálás feltétele az alacsony, orvosi felügyelet melletti adagolás.

Számít a gyógyszer típusa, egyéb drogokkal, gyógyszerekkel való kombinációja

és kölcsönhatása, mennyisége. Amennyiben a kismama szoptatni szeretné

csecsemőjét, mindenképpen konzultáljon orvosával, hogy szükséges-e rövidebb

hatóidejű gyógyszerre váltani, ami az anyatejben kisebb koncentrációt eredményez.

A csecsemő étkezését, súlygyarapodását, kedélyállapotát (például nem túlzottan

álmos-e) folyamatosan figyelni kell.

2011. jan. 22. 22:46

Ha az orvosod írta fel,nyugodtan szedd be.

"Szorongásoldó készítmény, aminek egyúttal görcsállapotokat szüntető, nyugtató és a nem kívánt izomfeszülést csökkentő hatása is van."

2009. febr. 1. 13:24
Ez biztos,hogy nem árt a babának,nyugodj meg.Nagyon vigyázz magadra és a babádra ez az időszak,mikor a legjobban kell vigyázni.Pihenj nagyon dokat és szedd a gyógyszereket.
60. adel07 (válaszként erre: 58. - Barbella)
2009. jan. 29. 15:41

Szia!

Örülök,hogy tudtam segíteni.Tudom nem ez a természetes,hogy gyógyszerezed magad a terhesség alatt,rám is sokan furán néztek.A "barátmőm"szerint ha akar az a gyerek úgyis megmarad.Hát neki könnyű már vagy 3 abortusza volt.Szerencsére a férjem és a családom elnézte minden gyűgömet,pedig sok volt.A kislányom most múlt 14hós,fáradhatatlan nőszemély:-))Te milyen idős terhes vagy?

59. barbella (válaszként erre: 57. - Pici04)
2009. jan. 25. 19:51

Szia picike !

Hát,mit mondhatnék... Egyik fóbia sem jó,sem a tied ,sem az enyém.Gondolom nem volt könnyű így végig csinálni a terhességed.Volt segítséged ? Milyen idős a gyermeked ?

Írj nyugodtan magadról..és a terápiáról is!

58. barbella (válaszként erre: 56. - Adel07)
2009. jan. 25. 19:49
adel07! Szia ! Köszönöm szépen ,sokat segítettél.Örülök,hogy nem volt baj a szülés után.Én is úgy gondolom,hogy azért írják fel ezt a gyógyszerta nőgyógyászok,mert nem ártalmas.Milyen idős a kislányod ? Én is készszer felet szedek.Köszönöm a jókívánságokat! Ti is vigyázzatok magatokra !
57. Pici04 (válaszként erre: 52. - Barbella)
2009. jan. 21. 18:04

Szio!

Nekem igen extrem klausztofobiam van.Olyan szinten,hogy tömegközlekedessel csak felszinen tudok utazni.Ha megall vhol akkor mar elötör rajtam a panik,hogy megfulladok.

Liftbe nem megyek be,stb....

Igy csinaltam vegig a terhesseget is.Extremen.

Most fogok egy terapiat csinalni.Remelem javul a helyzet.

56. adel07 (válaszként erre: 51. - Barbella)
2009. jan. 21. 17:43
Szia!Hát sajna sokáig kellett szednem,de szerencsére se nekem se a babának nem volt káros.Örültem neki mikor abbahagyhattam mert egésznap csak szédelegtem tőle,ezért szinte folyamatosan feküdtem.Igaz Adél a születése után 2hónapig folyamatosan aludt de ez a hósszú sárgaságunknak volt köszönhető.De most folyamatosan megy, nem aluszékony vagy ilyesmi.Remélem tudtam segíteni.Én a szoptatás alatt már nem szedtem semmit.Kivéve tejszaporítot.Vigyázz magatokra,sok kitartást!
55. barbella (válaszként erre: 47. - Kkrisztina76)
2009. jan. 21. 15:09
Szia ! Az előző levelet neked írtam,de sikerűlt elbénáznom ! kkrisztina,írj !
54. barbella (válaszként erre: 53. - Barbella)
2009. jan. 21. 15:07
Közben elolvastam a régi leveleidet,és abban meg találtam a választ,amit fel tettem! De a többire írj!
53. barbella (válaszként erre: 47. - Kkrisztina76)
2009. jan. 21. 14:35
Szia! Ha valakinél a kora szülés veszélye lép fel,arra seduxent adnak? De miért ? Hogy sikerűlt letenni a gyógyszert? Kérlek írj már bővebben !!
52. barbella (válaszként erre: 50. - Pici04)
2009. jan. 21. 14:33
pici ! valószinűleg te nem vagy pánikbeteg,és nem is tudod mi az! Ha ez így van,ne is tudd meg soha! Ezt nem tudja csak az aki benne van,milyen egy alattomos és veszélyes betegség! Az orvosok közötti divat és rivalizálás viszont nagyon is érezhető.
51. barbella (válaszként erre: 48. - Adel07)
2009. jan. 21. 14:28

adel07 Szia!

akkor majd nem végig szedte a pipolfent?A születése után a kicsinek nem voltak elvonási tünetei?Légyszives írd már meg a tapasztalatodat ezzel kapcsolatban.Az az igazság,hogy én a pánikbetegségem miatt szedem,nélküle rosszul lennék.Sajnos!!Meg is vagyok ilyedve ettől a gyógyszer szedéstől,de sajna kell. Ezért gyűjtöm a tapasztalatokat,kinek milyen volt.Könnyen le tudtad tenni a gyógyszert,nem hiányzott a szervezetednek,miután már nem szedted ? A szoptatás alatt szedtél valamit? Ha nem gond légyszi írj! Ha ide nem szeretnél,lehet privit is.Köszi

50. Pici04
2009. jan. 16. 19:41

Sziasztok!

Haaaat,nem tudom mit mondjak.Vagy inkabb semmit?:)

Ha a terhesseg alatti görcsökre kapja valaki,akkor inkabb jobban jar magneziummal.

En szigoruan veszelyeztetett voltam es napi 900mg magneziumot kellett szednem.

Seduxent szerintem nem szedtem volna be.

Szerintem ez is egy "divatiranyzat" az orvosok között ki mit ir fel.

Senki ne ertsen felre.;)

49. adel07 (válaszként erre: 46. - Barbella)
2009. jan. 14. 17:01
Szia! Neked irtam az előzöt csak elbénáztam.
48. adel07
2009. jan. 14. 16:59

Szia!

Én is a pipholpfent szedtem a terhesség alatt.19.héttől kb.3hónapig.Azért irta fel a dokim mert keményedett a hasam és görcsölgettem.Szedtem ez mellett a magnerotot is.Nekem napi 3mat irtak fel,de nem tudtam úgy szedni mert akkor folyamatosan aludtam volna:-))Napi 2* felet vettem be.

47. kkrisztina76 (válaszként erre: 46. - Barbella)
2009. jan. 14. 14:41
Szia. Nem én nem vagyok beteg csak a korszülés vezélye miatt kaptam a gyógyszert.
46. barbella (válaszként erre: 45. - Kkrisztina76)
2009. jan. 11. 20:51
Én már évek óta pánik beteg vagyok,sajnos!Ha nem szedem a gyógyszereket nem érzem magam jól,csak a gyógyszerekkel tudok teljes életet élni.Hát ennyire vagyok csak pánikos!!Természetesen ennek a betegség kialakulásának meg vannak az okai!!!!!Veled mi van azóta ? Akkor te csak a terhességed miatt kaptad a gyógyszert,egyébként te nem vagy beteg ?
45. kkrisztina76 (válaszként erre: 43. - Barbella)
2009. jan. 10. 20:15
Az sosem baj, ha kérdez az ember, csak nyugodtan. Mióta vagy beteg?
44. kkrisztina76 (válaszként erre: 43. - Barbella)
2009. jan. 10. 20:12

A szoptatásideje alatt már nem szedtem gyógyszert.

A terhesség alatt azért adták, mert nyugtat és megszünteti a méhizomzat görcseit. Még szedtem sokat aludtam napközben. A szülés előtti 3 hónapot kórházban töltöttem, nehogy idő előtt szülessen a kicsike. Egy alkalommal még infúziót is kaptam, mert úgy nézett ki beindul a szülés. Ekkor 18 órát töltöttem a szülőszobán, még wc-re sem mehettem ki.

43. barbella (válaszként erre: 42. - Kkrisztina76)
2009. jan. 10. 19:51
Szia ! Bocsi,hogy ennyit kérdezek,de szeretném még azt megkérdezni,tőled,hogy a szoptatást hogyan csináltad végig? Gyógyszerrel,ha igen milyet szedtél?Szeretnék felkészűlni,tapasztalatokat szerezni,mire oda kerülök tudjam mit csináljak.Krisztina írj bővebben,a terhességedről és a szoptatásról.Ha nem gond.Üdv
42. kkrisztina76 (válaszként erre: 39. - Barbella)
2009. jan. 10. 10:23
Az én kislányom 18-án lesz 9 éves. Semmi baja. Nagyon okos, jeles tanuló, úszik és hegedül.
2009. jan. 9. 22:10
Sziasztok én végig majd nem egész 9 hónap alatt szedtem.És semmi baja nem volt a fiamnak.
40. barbella (válaszként erre: 37. - 39f5f6877d)
2009. jan. 9. 20:48

bvildiko! SZia!

Én is a nyolcadik héttől kezdtem szedni a seduxent.Most 11 hetes vagyok,de a nőgyógyászom most leállított a seduxenről,és pipholfent írt fel helyette.Mennem kell genetikára,biztos ami biztos alapon.Azt szeretném megkérdezni,Tőled,hogy te is pánikbeteg vagy ? Ez neked a terhesség alatt jött ki vagy előtte is az voltál már ?Hány éves most a kicsifiad? Azóta sincs semmi jele,a terhesség alatti gyógyszernek ?Írj egy kicsit bővebben,ha gondolod lehet a privimre is.

barbella

39. barbella (válaszként erre: 36. - Kkrisztina76)
2009. jan. 9. 17:46
kkrisztina76.Akkor neked nem a pánikbetegség miatt írták fel a seduxent.Én sajnos az vagyok,erős tünetekkel.Most szerdán voltam nőgyógyásznál,ő levett a seduxenről,helyette pipholfent írt ki,és elküldött genetikai tanácsadásra.Milyen idős a kislányod?Azóta sem vettél észre valami olyat amit a gyógyszer okozott volna?Én nem szedttem csak reggel és este fél szemet.
2009. jan. 8. 05:45
Csak tudta az Orvos, kinek írta fel.
2009. jan. 8. 00:34

Szia!


Én a terhesség második hónapjától szedtem a Seduxent és a harmadik hónaptól még pluszba a Dopegytet. Egészséges kisfiam született. Igaz koraszülött lett, de nem emiatt.

36. kkrisztina76 (válaszként erre: 32. - Barbella)
2009. jan. 7. 22:44
Én is Seduxent szedtem a terhesség alatt. Nekem napi 3 szemet írt fel az orvos,mert a kislányom nagyon korán meg akart születni. Én a terhesség utolsó három hónapjában kórházba is feküdtem végig. A gyógyszereknek köszönhetően 37 hétre és 3 napra született. Nem lett koraszülött.
2009. jan. 7. 20:57
Azoknak pedig akik megpróbálják lebeszélni azt szeretném kérdezni melyikőjük vállalja fel a véleményét, ha a baba odalesz?
2009. jan. 7. 20:53
Nekem is felirták, de egy kis életmódváltás segített.Ha nem lett volna javulás beszedtem volna.A környezetemben nagyon sokan kaptak és semmi baja a gyerekeknek.Viszont sok bugyuta ember megpróbált lebeszélni róla, főképp olyanok akik még nem veszítettek el babát.Tiszta hülyének tituláltak, de én bízok a dokiban és ha kellett volna beszedtem volna.Ha majd gyereked lesz akkor is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy muszály olyan gyógyszert is beadni amit te erősnek tartassz, de a doki feírja, szerintem ha jó a doki akkor bízz benne.Egyébként nekem csak 5 mg -ost írt fel és a gyógyszerész azt mondta a férjemnek hogy ez nem erős.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook