Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Brillant algaölő mellé lehet használni a medencevízhez klór (triplex mini) tablettát? fórum

Brillant algaölő mellé lehet használni a medencevízhez klór (triplex mini) tablettát? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 28. 00:22

Köszönöm a válaszokat. 4 köbméteres a medence. Teletöltöttem. Tettem bele klórtablettát 3db-ot úszóadagolóba, nem alkalmaztam klórsokkot. És algaölőt 20ml-t. (5-10ml-t írt köbméterenként).

Elég lesz vajon???

9. Hoxa
2014. júl. 26. 09:35

Mindkettő kell. A klór alapban kell, az algaölő pedig alkalmanként. A márka teljesen mindegy, a funkció a fontos. A klór fertőtleníti a vizet. Klórsokk (hirtelen nagy mennyiségű klór) csak akkor kell, ha már kezd zöldülni a víz és szeretnétek még megmenteni (ilyenkor amíg el nem bomlik normál szintre a klór, addig nem lehet fürödni sem). Egyéb esetben nem kell bele sok klór, vannak tesztcsíkok, vagy tesztelő folyadékok, amelyek megmutatják, hogy mennyi az optimális klór szint, amit érdemes tartani. Az úszóba teszed a tablettát, mielőtt fürödnétek, kiveszitek.

Évekig volt 18 köbméteres medencénk, kitapasztaltuk. Klórsokkal még azt is visszahoztuk, mikor egy esős időszakban bezöldült. De akkor kell pelyhesítő is, meg porszívózás, stb. De van az a vízmennyiség, amiért érdemes megküzdeni. 2 köbmétert lecserélnék inkább, ha baj van.

8. mmacus (válaszként erre: 1. - Kiraanyu)
2014. júl. 25. 23:28
Elvileg elég az algaölő. Mi a Dezalgát használtuk, amikor még medencéztünk. Feltöltés előtt körbe kell kenni a medence alját és falát, utána a vízbe adagolni az utasítás szerint. A klór akkor kellene, ha mégis bealgásodik, de akkor úgyis le kell cserélni a vizet, csodára nem képes.
7. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 6. - Kiraanyu)
2014. júl. 25. 22:22

Szerintem nem kell. Elég a jobb, gondolom én.

De egyszerre biztos nem!


kipróbálod az egyiket és ha beválik, maradsz annál,

nem tömegmedence.:)

2014. júl. 25. 22:10
Sajnos nincs. Követeltem a webáruháztól, de csak részben pótolták a hiányt. A lényeg nekem az lenne, h különféle márkájú vegyszereket lehet-e együtt alkalmazni?
5. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 4. - Kiraanyu)
2014. júl. 25. 21:53
papír se? :(
2014. júl. 25. 21:31
Netes vásárlás, nem arra szakosodott a bolt,h a medencevizet hogyan kell kezelni, pusztán árulják a kellékeket, csakúgy mint pl. a Tes.o, Auch.n....stb, ott is hiába kérdezgetném őket erről....
2014. júl. 25. 20:19
Nincs medencénk, kicsi gyerekünk, de ha lenne, megkérdezném a boltban.:)
2014. júl. 25. 19:38
Kérlek segítsetek! Az a bajom, h nem tudom, használhatom-e együtt a két vegyszert, mert nem egy a márkájuk.
2014. júl. 25. 19:22
Sziasztok. Kérlek segítsetek. Idén vettünk először a gyerekeknek medencét. Kb. 2 köbméter vizet eresztünk bele. Szeretném tudni, h a Brillant pool folyékony algaölő szer mellett használhatunk-e klór sokk-ot és klórtablettát??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook