Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pajzstetű ellen fórum

Pajzstetű ellen (beszélgetős fórum)


2014. júl. 25. 19:38
Hát én fogtam szépen egy öreg fogkefét és vízbe mártogatva szépen lesikáltam a virágot, ott ahol nem sikerült ronggyal. Nem hiszem hogy a pálmával szorosabbra fűztük a barátságunkat.
2014. júl. 25. 16:55
allitolag a tetu ellen jo az aszpirin; ezert vetetett velem nemregiben egy idos holgy a viragoknak
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Mmacus)
2014. júl. 25. 15:50

Vettem neki kimondottam pálmáknak való tápszert, és az sem használt.

Mi sem bizonyítja jobban hogy mennyire nem értek a virágokhoz, ami virágzik az a közelemben meghal :/

Amikor Németorszégban dolgoztam hézigondozóként, akkor is az összes orchidea dögledezett amikor én voltam ott 1 hónapig. Tavaly haza hoztam kintről egy korall virágot. Találjátkok ki mi lett vele.. :(

10. mmacus (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2014. júl. 25. 15:48
Én is nagyon szeretem őket, ezért követek el mindent, hogy szépek és egészségesek legyenek. A kertben semmit sem permetezünk (olyan is), de a leanderek... Rendszeresen felül vannak vizsgálva és a legapróbb gyanús jelre már kapják is az ellenszert:)
9. mmacus (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2014. júl. 25. 15:46
Ha teheted, vidd ki szabadba, ott kapjon egy alapos pernetezést. Atka is okozhatja a sárgulást, az ellen viszont nem ez a rovarölő hatásos, hanem pl a Sanmite nevű szer. Egyszerre is lehet használni a két vegyszert, akkor egy keveréssel és permetezéssel megúszol egy alkalmat. A sárgulás oka egyébként vashiány is lehet a növényeknél, van ún. zöldítő komplex nevű vastartalmú levéltrágya, én azt adom a leandereknek, szintén permetezve, mert a gazdaboltban azt mondta a szakember, belocsolva nem fejti ki úgy a hatását.
2014. júl. 25. 15:44
Bevallom öszintén én nem vagyok nagy virág párti, sőt a legtöbb ami virágot is hoz én arra allergiás vagyok, épp ebből kifolyólag én nem értek annyira a növényekhez, férjem viszont nagyon szereti őket.
7. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Mmacus)
2014. júl. 25. 15:43

Köszi szépen, utána nézek ennek a gazdaboltban.

Szerencsére még nem kapta el a cikász pálmánk, viszont valami azzal sem stimmel. Tavaly Görögországból hoztuk haza és egyszerre hozott egymás után 5-5 új hajtást, ami szépen el is sárgult. Most megint egyszerre hoz 5 új hajtást. Kiváncsi vagyok idén mi lesz.

6. mmacus (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. júl. 25. 15:38
Neked is és a fórumindítónak is Actara lenne a megoldás, hagyományosan permetezve és belocsolva is, mert felszívódó szer. Nekem sok leanderem van, ugyan nem levéltetű, hanem lepkekabóca keserítette mag a napjainkat, de háromszori kezeléssel tünetmentesek lettek. Sajnos, ha jól meglepi, a leszedegetés, illetve lemosás nem sokat ér.
5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. júl. 25. 15:36
Én ezt teszem állandóan, már lassan lecsupálom csóri nővény összes levelét :(
2014. júl. 25. 15:32

Leanderemmel szenvedek idén, igaz azon az a sárga dög van rajta, de én sem bírom kiirtani. Lefújom, megdöglik, másnap másik ágon megjelenik. :(


Pajzstetűtől én megszabadultam úgy, egyenként leszedegettem, utána átmostam a növényt szappanos vízzel.

2014. júl. 25. 15:30
Nekem is az a gondom hogy eleve így vásároltuk a nővényt amikor még egész kicsi volt. Elöszőr fel sem tünt csak amikor már szép nagyra megnőtt és azóta már szét is lett szedve átültetve. Sajnálnám kidobni.
2014. júl. 25. 15:28
Nagyon nehéz kiirtani őket. Én üzletben vett sprayvel próbáltam, de nem sikerült. Több év próbálkozás után a növényt kidobtam.
2014. júl. 25. 15:18
Tudnátok mondani nekem valamit ami használ a pajzstetű ellen? Hiába mostam már nem egyszer le szappanos vízzel a gyompálmát sajnos újra és újra tele lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook