Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek tapasztalata (pozitív, negatív) Tündérputtony, Liliputi vagy Babybooz rugalmas kendőkkel kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata (pozitív, negatív) Tündérputtony, Liliputi vagy Babybooz rugalmas kendőkkel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 25. 12:57
Egyébként, csak a baba születése után tervezem a vásárlást, mert ha 4 kiló feletti lesz, amire van esély, akkor persze nem éri meg egy rugalmas kendő, de most elsőkörben mégis az érdekelne :)
2014. júl. 25. 12:56

Sziasztok!


Felkeresem Sookye-t, köszönöm!


Én is nézegettem, meg olvastam is szövöttről, mert tovább is használható, de sok szövöttes írja, hogy kár, h nem rugalmassal kezdte. Én csak elöl hordoznám a rugalmasba - máshol nem is javasolják háton hordozáshoz -, továbbiakban meg vagy szövött, vagy MT. A szövöttel azért nem vagyok kibékülve, mert egyrészt tényleg drágábbak - az olcsó nanadut nem ajánlják -, másrészt félek, hogy nem tudom majd jól megkötni, mint ahogy sokan írják, harmadrészt, én a végén mindenféleképp MT-t szeretnék majd. Meg, szövött kendőből nekünk külön kéne a páromnak, külön neki, mert míg én vagyok egy 165 centis nőszemély, az ő maga majd két méterével, és több, mint 110 kilójával nem lenne mindegy, persze, míg az elölhordozásról beszélünk, és így a hosszúról.

2014. júl. 25. 12:27

Szia!


Nekem Lilliputi van, vagyis volt, mert már nem használjuk. Újszülött kortól kb. 6 kg-ig jó, a gyártó azt hiszem, 9-et írt rá, de már 6 kilósan is nehéz volt benne elöl, és ha jól tudom, rugalmassal meg csak így a legjobb hordozni (hiába írnak rá mást is). De addig nagyon jó volt, egyből elaludt ée megnyugodott benne. Csak még annyit, hogy mivel 3 rétegben kell kötni, így nyáron dög meleg. A lányom novemberben született, így mire jó idő lett már ki is nőtte. De azt mondják a tanácsadók (én nem vagyok az), hogy egy jó szövött kendő a hordozós kor végéig használható, szóval jobban megéri, mint váltogatni. De kinek hogy, pl. én nem tudnám a hátamra kötni. :)

Van facebook-on csoport, babahordozás kérdése-válaszok, csatlakozz és ott lehet "okosodni".

Én is onnan tudtam meg egy csomó dolgot, tanácsadók is vannak.

Szép napot!

2014. júl. 25. 11:42
Szia! Keresd Sookye felhasználót, ő nagyon hordozós :) Profi ez ügyben! :) Jó babavárást!
2014. júl. 25. 11:39

Sziasztok! Ősszel várom első babámat, szeretném majd hordozni, már otthon is; amíg kicsi rugalmas kendőben, ha eljön az ideje, akkor mei tai-ban. Az említett 3 márka elég jónak tűnik árban, de nem tudok róluk semmi mást. Ezért megköszönném, ha megosztanátok velem a véleményeteket.


Nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook