Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Repülőn lehet telefonálni, mulatós zenét hallgatni? fórum

Repülőn lehet telefonálni, mulatós zenét hallgatni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. emagdi (válaszként erre: 64. - Georgina319)
2014. aug. 8. 10:09

oké, tudom, hogy mi a légzsilip, néztem elég sci-fit :D


itt az volt a kérdés, hogy van-e ilyen az utasszállító repülőn, és ezzel egyenlítik-e a nyomást.

másik topikban az lett a vége, hogy nincs, mert a nyomáskülönbséget bírja a repülő szerkezete (nem egyenlítik).

2014. aug. 8. 09:20

A légzsilip olyan különleges ajtó (illetve két ilyen ajtót tartalmazó, nyomáskamrának vagy zsilipkamrának nevezett helyiség), melynek két oldalán lényegesen eltérőek a nyomásviszonyok, vagy a légtér összetétele. Az ajtó egyik oldalán emberi tartózkodásra alkalmas viszonyok uralkodnak, míg a másik oldalon nem (ott akár vákuum vagy nagy nyomású víz is lehet). A légzsilip feladata a két hely között emberek és tárgyak mozgásának biztosítása, a fizikai elválasztás mellett a légcsere illetve levegőveszteség minimalizálása. A két ajtó fizikailag nem nyitható egyszerre.



1 Jellemző alkalmazási területei

2 Funkciók

3 Kivitel

4 Nyomáskiegyenlítés

5 Hasonló alkalmazások

6 Tűzvédelmi meghatározás

7 Fordítás

8 Külső hivatkozások

Jellemző alkalmazási területei[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Különféle speciális járművek (például űrhajó, repülőgép, léghajó, tengeralattjáró, katonai járművek) belső terének elválasztása a külvilágtól, de megtalálható egyes nagy mélységű bányákban, víz alatti építmények bejáratánál, vagy olyan laboratóriumokban is, ahol a kétféle légtér elválasztása szükséges (lásd: tisztaszoba).


Nagy szerepe van űrhajósok, illetve repülőgép pilóták kiképzésében, és alkalmazható hegymászók felkészülése során.

63. emagdi (válaszként erre: 61. - 9089b602ef)
2014. aug. 7. 22:43
jó tudni:) nagyon helyes, hogy nem lehet dohányozni már ott sem! :)
62. emagdi (válaszként erre: 60. - 9089b602ef)
2014. aug. 7. 22:42

na, közben olvasom a másik topikban, hogy hermetikusan van lezárva, bár közben azt is írja, hogy 2-3 km magasságig azért még kívülről szívja a levegőt a gép, utána megy csak a palackból az oxigén.


a nyomáskiegyenlítést mondjuk még továbbra sem értem, hogy hogy oldják meg, ha levegő se ki, se be :O

(bár lehet, hogy a hermetikusat úgy értik, hogy azért van légcsere, csak gépeken keresztül?)

61. 9089b602ef (válaszként erre: 59. - Emagdi)
2014. aug. 7. 21:54
Igen,régebben voltak ilyenek,de pár éve már nem lehet a vonatokon dohányozni.
60. 9089b602ef (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2014. aug. 7. 21:44

Hát én nem tudom,de valahogy ott 10-12000 méter környékén, ahol az utasszállítók járnak, van még levegő egyáltalán? Mert a légcseréhez az is kell,hogy legyen minek cserélődni...és úgy tudom,odafent rettentő hideg van,és kevés oxigén....

És hogy lehet normális nyomást fenntartani egy nem hermetikusan lezárt térben? Ha valahol rés van,ott kifújna,nem?Kiegyenlítődne...elszökne a nyomás. Vagy valamit rosszul tudok?

Sűrített levegő? Oxigénregeneráló rendszer?Mert valahogy csak megoldják a 10+ órás repüléseket is...

Mentségemre szóljon, repültem már, de ezen még sosem gondolkoztam...


Ha valahol kilyukad a gep,akkor mindenki pánikba esik,ezt tudom.És akkor már a mulatós zene a legkisebb gond...

59. emagdi (válaszként erre: 56. - 9089b602ef)
2014. aug. 7. 21:25

tényleg már a vonatokon sincs dohányzó rész?

mondjuk én már nagyon nagyon régen utaztam vonattal, de akkor még voltak dohányzó kocsik, meg olyan kocsik is, amiknek egyik része dohányzó, a másik része nem, de csak egy plexilappal volt a két légtér elválasztva, és valahogy nem keveredett a levegő.

58. emagdi (válaszként erre: 56. - 9089b602ef)
2014. aug. 7. 21:23

dehogy hermetikusan zárt! megy a légcsere, meg a nyomáskiegyenlítés. egyébként elég hamar oxigénhiány lenne, azt a kis levegőt az a sok ember hamar beszippantaná:) gondold el, hogy a tengerentúli utak 10+ órásak, hogy lehetne megoldani légcsere nélkül? :)

meg persze a nyomáskiegyenlítés is fontos, csak ezt így a mindennapi életből nem biztos hogy gondolná az ember.


a gond akkor van, ha valahol nem várt rés keletkezik. na akkor már mindegy, hogy lehet-e mulatós zenét hallgatni (csak hogy a témánál maradjunk:)))

57. 9089b602ef (válaszként erre: 52. - 71cb5a3af6)
2014. aug. 7. 19:46

Még csak az kellene!

Legalább tízezer méter magasan meneküljünk meg ettől! :)

56. 9089b602ef (válaszként erre: 53. - Emagdi)
2014. aug. 7. 19:45

Vonaton sem lehet már dohányozni.


Viszont arra rákérdeznék ha már itt tartunk:a repülőgép nem hermetikusan zárt tér? Elvben annak kellene lennie...hiszen mindenkit attól tör ki a frász,hogy nagy magasságban kihermetizálódik a gép. (remélem jól írtam)

2014. aug. 6. 10:54
VAn stewardess barátnőd,kérdezd meg! :D Vagy most olyan terhes,hogy nem tudna válaszolni? :D
54. emagdi
2014. júl. 26. 23:07
telefonálás kapcsán: van olyan légitársaság, ahol lehet telefonálni, ez műholdas kapcsolat, és hát nem olcsó. (nyilván ennek hosszútávú járatokon van értelme, és nem az ilyen 2 órás utakon a görög tengerpartig)
53. emagdi (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2014. júl. 26. 23:03

jah, pont ezt akartam írni, hogy az előző évezredben még volt külön dohányzó részleg, pont úgy, mint a vonatokon (ott még van?).


furcsa, hogy erre senki nem emlékszik, illetve mindenki arra hivatkozik, hogy ott nincs szellőzés... azért elég durva lenne, hamar elfogyna a zoxigén, ha hermetikusan zárt tér lenne:) (meg hát a nyomáskiegyenlítés is nehézkes lenne úgy, de ezt hagyjuk most)



nem hiszem el amúgy, hogy valaki nem poénból ír ki ilyen tudásbázis kérdéseket :D :D

2014. júl. 26. 14:57
Fásy mulatót nézni lehet?:D
2014. júl. 25. 10:55
Mulatóst nem, csak death metalt. Olyan magasságokban csak hörgős hangok meg a basszgitár hallatszik tisztán.
50. trapiti (válaszként erre: 49. - Leoborta)
2014. júl. 25. 09:33
Enni-inni lehet. A fel- és leszállás kivételével felállni is. Alkoholt is lehet inni, még venni is a gépen.
2014. júl. 25. 09:24
Sőt: táncolni, énekelni, enni, inni. :)
48. siba22
2014. júl. 25. 09:15
jelenleg / ha jól tudom / telefonálni,internetezni,dohányozni tilos a gépeken.ha van repülőgép üzemmód a telefonodon akkor azt bekapcsolva az SD kártyán lévő zenét hallgatni legyen az bármilyen stílus.ha pedig nincs ilyen üzemmód akkor egy MP3as lejátszón teheted meg.A mobil telefon zavarhatja a repülőgépen lévő műszerek működését.
47. Pasionella (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2014. júl. 25. 09:09

Én is de egyszer kíváncsi voltam ugyan egyátalán lehetne-e telefonálni és semmi térerő nem volt, gyanítom másoknál sem...

Nem is értem a kérdést...

De biztos az összes telefonon poénból van a repülő üzemmód.

46. trapiti (válaszként erre: 45. - Pasionella)
2014. júl. 25. 09:07
Nem tudom, én betartom a szabályokat és repülő üzemmódban tartom érkezésig.
2014. júl. 25. 09:04
Csak az én telefonomon nincsen térerő repülőn?...
44. Kubiak (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2014. júl. 25. 08:59
Szerencse, hogy nem csapatátok ki a füstöt egy kis kereszthuzattal!
2014. júl. 25. 08:58
Biztos hogy azért kérdezi mert ő akar mulatóst hallgatni meg telefonálni? Elvileg persze nem lehet de el tudom képzelni hogy van akit ez nem érdekel. Pár napja jöttünk Bp-ről Bergenbe, a Bp-Koppenhága járaton egy gyerek folyamatosan olyan játékot játszott telefonon amiben sziréna meg robbanás hangok voltak. Nem szóltak rá, egész úton hallgattuk. Magyarok voltak, én szégyelltem magam :(
42. 72497ec515 (válaszként erre: 18. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 25. 08:58
vagy hidegen a töltött káposztát... :O
41. andi6020 (válaszként erre: 40. - 25800e2d09)
2014. júl. 25. 08:57

:DD

mondjuk az még a múlt évezredben volt valamikor...

40. 25800e2d09 (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2014. júl. 25. 08:53
De ha mindeközben telefonálna és szólna a mulatós valószínűleg kiültetnék a bal szárnyra... a bohóc mellé :D
2014. júl. 25. 08:51
Én még utaztam olyan járaton, ami dohányzó volt, dohányoztam is rajta :), szóval nem kell közelről látni gépet, nem a kialakítása miatt tilos a dohányzás.
2014. júl. 25. 08:47

Hogy lehet ilyet kérdezni?

De vegyük komolyan, és sorba.


Cigarettázni semmiképpen sem.Láttál te már repülőgépet közelről?


Telefonálni...Mostanában kezdik feloldani ennek a tiltását, de ez még nem általános. De előbb-utóbb lehet majd.


Mulatós zenét? Pont az hiányzik neked,ennyire nem tudsz élni nélküle?

Vigyél magaddal egy mp3-lejátszót, tedd s füledbe a fülhallgatót, aztán hadd menjen....bár én betiltanám az egészet,úgy, ahogy van!

37. Kubiak (válaszként erre: 35. - Bowie)
2014. júl. 25. 08:43

Hogyha nékem sok pénzem lesz felülök a repülőre :D


Semmi olyan szó nem szerepelhet amiben szerepel az esés és zuhanás.

Mert nem a repülés a veszélyes hanem a zuhanás.

2014. júl. 25. 08:39
Mulatóst? Hát na, azt nem lehet!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook