Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülkürthurut? fórum

Fülkürthurut? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 25. 20:48
Lehet kapni a gyógyászati segédboltokban thermo sapkát amikbnek a fülén van két zsebecske, benne géllel teli tasak, és azt meg kell melegíteni forró vízben visszatenni a zsebecskéne, és úgy egy 20-30 percet pihenni. Nekünk használt (gyereknél). 5000Ft.
2014. júl. 24. 20:53
Köszi,kezdek megnyugodni,h.van rá esély h. rendbe jön,mégha hosszas folyamat is!S biztato h. más is volt így,m.elég ijesztő!
2014. júl. 24. 09:55

Nekem is volt pár éve, szintén nyáron, megfázás nélkül.

Orrcseppezni kellett, úgy "kifújni" a levegőt, ahogy futóbajnok is írta.

Próbálkoztam még fülgyertyával is, nem sok sikerrel.

Pár hétig eltartott, mire kidugult. Viszont azóta megfázáskor mindig előjön a füldugulás, bár rövidebb időre.

2014. júl. 24. 09:54
Szia!Fújnám az orrom,de nem vagyok náthàs... orrsprayt veszek es ezt a gyakorlatot próbàlgatom...
2014. júl. 24. 09:45

Szia!

Nekem azt mondta annak idején a fülészorvos, hogy az orrtoalett (csepp + orrspray)fontos. Gyakori orrfúvás, meg az a gyakorlat, hogy befogod az orrod, szád becsukod, és próbálod kifújni a levegőt. Mintha orrot akarnál fújni, de be van fogva. Napi egy-két alkalommal 30-szor megcsinálod. Ha pattanás szerűt érzel a füledben, akkor igazán hatékony. Emellett Cl@ritine Akut tabletta napi egy, esténként, 10 napig. Ez vény nélküli orvosság.

5. *HoldViola* (válaszként erre: 1. - Roneke)
2014. júl. 24. 09:14
Bár nekem csak füldugulás volt, náthából keletkezett, de 4 hétig tartott..
2014. júl. 24. 09:08
Sziasztok!Köszi a tapasztalatokat!Vmi hàzi gyógymód?Megpróbálom kerülni a tejterméket!
3. manó2000 (válaszként erre: 1. - Roneke)
2014. júl. 24. 08:53
Nekem is volt nem olyan régen fülgyulladásom. Nekem nem azt mondták hogy fülkürthurut, hanem csak annyit, hogy talán valami vírus okozta középfülgyulladás. Nekem majdnem egy hónap múlva lett javulás. MAjdnem 2 hónap volt, mire teljesen helyrejött. Alig hallottam azzal a fülemmel és borzalmasan zúgott.
2014. júl. 24. 08:22
semmilyen tejterméket ne fogyassz, mert erősen nyákosít. Jobbulást!
2014. júl. 24. 08:13
Sziasztok!Hétfőn voltam fülészeten,fülkürthurutot állapítottak meg.Már régóta el volt dugulva a fülem,hanyagoltam sajnos,azt gondoltam csak fülzsír okozza a zúgást és a rossz hallást.Kimosták,de a bal fülem továbbra is zúg és alig hallok vele.Hallásvizsgálaton minimális,vezetéses halláscsökkenést állapitottak meg,Otrivin orrcseppet és Revicet Akut tablettat javasoltak.A helyzet sajnos mar a 4. napja változatlan....ja s nem emlékszem,h. a közelmultban náthás lettem volna...persze korábban sokszor....színes váladékkal homlokfájással is!Van e valakinek tapaszralata e téren?Volt e fülkürthurutja, s meddug tartott?Sajna csak aug. végére rendelt kontrollra..

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook