Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van értelme boltokat felkeresnem, hátha valaki megveszi a kézműves termékeimet? fórum

Van értelme boltokat felkeresnem, hátha valaki megveszi a kézműves termékeimet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Cilumiluci (válaszként erre: 75. - Mezei Virág)
2014. okt. 26. 17:15
Világos :) De akkor a 600 ezer az oké :)Amúgy én nem bánom,hogy ellenőrzik őket,tudod kicsit igazságtalan is velünk szemben,akik fizetünk mindent ,számlát adunk,kamarai tagságot fizetünk,stb.
76. Cilumiluci (válaszként erre: 74. - Mezei Virág)
2014. okt. 26. 17:13
Értem.Hát akiket látok ruhákat,cipőket árulni a facén nem hinném ,hogy ilyenek :)
2014. okt. 26. 13:10

[link]

Online eladás


Amennyiben karácsony után a megunt vagy feleslegessé vált dolgainkat különböző online felületeken keresztül értékesítenénk, hasznos, ha tisztában vagyunk az így szerzett jövedelmünk adózásával is, ugyanis a NAV az utóbbi időben kiemelt figyelmet fordít az internetes kereskedelem ellenőrzésére, és gyakran magánszemélyek esetén is próbavásárlásokat végez.


A személyi jövedelemadó szabályai szerint az ingóértékesítésből származó jövedelem adóköteles, azonban nem kell a jövedelmet megállapítani és bevallani sem, ha az adott évben az ebből származó bevétel nem haladja meg a 600 ezer forintot. Fokozott figyelmet kell fordítani arra is, hogy az internetes árusításunk nem fog-e üzletszerűnek minősülni, főleg ha rendszeresen élünk ezzel a lehetőséggel, és jövedelmünk nem elhanyagolható részét teszik ki az ebből szerzett bevétel.


Abban az esetben, ha az adóhatóság megállapítja, hogy adószám nélküli magánszemélyként üzletszerűen folytatjuk az online értékesítést, amelyet csak adóalanyok végezhetnek, akkor súlyos büntetéseket szabhat ki és az szja-n kívül egyéb adókban – például áfa – is felmerülhetnek fizetési kötelezettségek – mondta el a részletes szabályozást dr. Varga Erzsébet, a Faludi Wolf Theiss ügyvédi iroda adópraxisának ügyvédje.


Mindezek alapján a... ügyvédi iroda azt javasolja, hogy mindenki kellő körültekintéssel járjon el az online vásárlások és eladások terén, és tájékozódjon előre az adott online ügyletek esetleges adózási következményeivel kapcsolatosan, akár szakember bevonásával.

74. Mezei Virág (válaszként erre: 73. - Cilumiluci)
2014. okt. 26. 13:08

Ha saját termékedet árulod, az kereskedés!

[link]

Más kérdés az így keletkezett jövedelem utáni adózás. – Ha valaki az ingóságait adja el, 600 ezer forintos bevétel alatt nem kell ezután adóznia. Sokan úgy értelmezik, ők ebbe a kategóriába esnek, és aki négy-öt terméket tölt fel, az sem indul azonnal a NAV-hoz érdeklődni. Mi azt szoktuk javasolni, hogy váljanak adószámos magánszemélyekké eladóink, így már tudnak számlát adni, adóbevalláskor pedig jövedelmeiket is be tudják vezetni, és számlával igazolt költségeiket is le tudják írni.

73. Cilumiluci (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
2014. okt. 26. 12:17
Nem évi 600 ezer?
72. Mezei Virág (válaszként erre: 70. - Munca45)
2014. okt. 26. 10:11

A NAV szeme mindent lát!

"A NAV már ezeket az oldalakt is nézi, évi 200e feletti értékesítés már adóköteles, ill. adott termékcsoportból több azonos termék eladása is már üzletszerű értékesítésnek számít. Számla/nyugtaadási kötelezettséget és persze adózást is von maga után."


"Ha üzletszerűnek minősíti a NAV, akkor minden forint adóköteles."


Ők is vásárolnak a neten, nincs számla, nagy bukta!

71. Cilumiluci (válaszként erre: 70. - Munca45)
2014. okt. 23. 18:41
Kézenfekvő :)
2014. okt. 23. 15:50
én biztos interneten árulnám a saját készítésű kézműves termékeimet
2014. okt. 9. 06:55
68. Cilumiluci (válaszként erre: 67. - Unom)
2014. okt. 6. 12:59

Igen,én magam is szeretem az ilyen termékeket :)

Gyönyörködtet,pláne hogy tőlem távol áll a kézművesség,de csodálom azt aki készít ilyeneket :)

67. unom (válaszként erre: 66. - Cilumiluci)
2014. okt. 6. 12:51
Egy ötletes fotóval elérhető, hogy az emberek önként továbbosszák, ami ingyen reklám :)
66. Cilumiluci (válaszként erre: 65. - Unom)
2014. okt. 6. 12:41
Egyedieknél fontos a fotózás,bizony.Fontos lehet a szép "tálalás".
65. unom
2014. okt. 6. 12:33
Ráadásul egyedi termékek, jól lehet őket tálalni. A fotókra érdemes fig sokat segíthetnek. Tucattermékeknél ez nem annyira jön be.
64. Cilumiluci (válaszként erre: 63. - Unom)
2014. okt. 6. 12:11
Igaz :)
63. unom (válaszként erre: 59. - Napsugár03)
2014. okt. 6. 08:16

Az Instagram feljövőben van, és épp azok vannak fent leginkább akik neked lehetséges ügyfeleid. 25-35 év közti nők nagyrészt, a fizetőképes kereslet. Meg kamaszok, de ők egy más célcsoport :)

Szánj időt az oldalak felépítésére, és tényleg érdemes hasonló oldalakat keresni, ott aktívnak lenni.

62. Cilumiluci (válaszként erre: 57. - Unom)
2014. okt. 6. 07:56
Na,igen a Nav.Nem tudom mik a szabályok ha valaki csak úgy árusít,mint magánember,a saját dolgait.
2014. okt. 6. 07:55
Én fent vagyok ,ill.a boltom a Pinteresten és a Twitteren is,ezeken rendszeresen posztolok.Instagramot még nem próbáltam :)
2014. okt. 6. 07:53
59. napsugár03 (válaszként erre: 57. - Unom)
2014. okt. 5. 22:20

Az tény, hogy az aktív részvétel sokat jelent a különféle oldalakon. Kommentelés és termékfotó-megosztások. Esetleg még fel lehetne tenni témába vágó cikkeket.

A Pinterest is jó. Lépést kell tartani a technikai fejlődéssel az biztos. Az Instagram egy éve van meg nálunk, ha jól tudom.

58. napsugár03 (válaszként erre: 56. - Cilumiluci)
2014. okt. 5. 22:12

Két éve elképzeltem azt, hogy belefogok egy internetes termékeladási tevékenységbe. De akkor még nem tudtam belekezdeni a körülmények miatt. Most már annyival jobb a helyzet, hogy azóta többé-kevésbé adottak a feltételek. És még az érdeklődésem is kibővült az eltelt időszak alatt.

Reálisan nézve talán nem lenne elég egy komolyabb szintű netes áruházhoz. Egyelőre kicsiben elkezdeni, aztán maximálisan megtenni mindent...

57. unom (válaszként erre: 53. - Napsugár03)
2014. okt. 5. 21:58

Jó ötlet, csak arra vigyázz, a NAV felé le legyél védve.

Ha otthon vagy a kézművességben érdemes blogolni róla, instagramon fent lenni, más, hasonló témájú blogokon aktívan kommentelni, ezeket lehet a facebookkal kiegészíteni. Azt gondold át, a te célközönségedet hol lehet elérni.

56. Cilumiluci (válaszként erre: 55. - Napsugár03)
2014. okt. 5. 21:53
Na igen.Én viszek egy áruházat,ami önmagában is elég munkát ad,és ott a háttérmunka ami szintén nem kevés.De mindennel együtt imádom csinálni :)
55. napsugár03 (válaszként erre: 51. - Unom)
2014. okt. 5. 21:49

Elkezdtem olvasgatni a net használatáról szóló információs oldalakat és igyekeztem minél többféle témakörben elérni egy alapot. Rengeteg tudnivaló van és ezeket összehangolva kéne alkalmazni. Az az igazság, hogy a gyakorlatban csinálni jól és közben arra is figyelni hogy a hatás milyen az adott oldalon az emberekre, és ez tényleg nem könnyű.

Sok munkával jár az eredeti munkán kívül. Szerintem megéri. Csak belekezdeni nehéz.

54. Cilumiluci (válaszként erre: 53. - Napsugár03)
2014. okt. 5. 21:33
Jó ötlet:)
53. napsugár03 (válaszként erre: 52. - Cilumiluci)
2014. okt. 5. 21:29
Már gondoltam arra, hogy esetleg egy külön weboldalt készítek, amit úgy alakítok ki, hogy a kézművességen kívül más jellegű témáknak is helyet adnék. Az ingyenes blog-oldalak egyikén.
2014. okt. 5. 21:02
De azért ne alapozz csak a facebookra.Használj ki más forrásokat is,van egy csomó ingyenes platform a facén kívül is ahol érdemes jelen lenni.
51. unom (válaszként erre: 49. - Napsugár03)
2014. okt. 5. 20:59

Javaslom, hogy először olvass sokat arról, hogyan érdemes használni a Facebookot. Ha tusz angolul, az nagy előny. szinte minden információ elérhető, csak türelem kell hozzá.

Nem mindegy, hogyan regisztrálsz, meg kell találnod a közönséged, és aktiválni őket. Nincs titok, csak rengeteg meló vele :)

50. Cilumiluci (válaszként erre: 49. - Napsugár03)
2014. okt. 5. 20:59
A quilling nekem nagyon tetszik,egy ismerősöm szokott kitenni képeket,nagyon klassz :)
49. napsugár03 (válaszként erre: 46. - Unom)
2014. okt. 5. 20:53
Az biztos, hogy a Facebook óriási lehetőség. Persze egy jól hangzó nevet is kéne találni, ami megragadja a lényeget és egyben figyelemfelkeltő. A kötésen kívúl más tevékenységem is van. És még újakkal szeretném bővíteni a későbbiekben. Hajócsipke, quilling...
48. Cilumiluci (válaszként erre: 46. - Unom)
2014. okt. 5. 20:49
Így van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook