Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire kell 'félni' egy örökbefogadott kutyustól? fórum

Mennyire kell 'félni' egy örökbefogadott kutyustól? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 23. 11:44
Egyébként mi úgy kaptuk a kutyánkat hogy szerepelt a figyelmeztetés az ajándékozási szerződésen miszerint kisállatokat űzi.....ehhez képest rajta alszanak a macskák,most már három is és a tyukok körülötte sertepeltélnek-kiscsirkék bezárva mert más is elviheti őket pl nagy szomszédmacska és a csipogó kis jószágot nem tudja kinézni,nyulakat sem tudom hogy reagálná le de ők is biztonságosan be vannak zárva a kutyus pedig nem megy be mert tudja hogy nem szabad....kecskével lejátszották a meccset,kecskeszarv meggyőző volt....a kotlós is megfutamitotta aztán a kotlóval csipogó csibék sem érdekelték már:)
15. turkkati (válaszként erre: 14. - Turkkati)
2014. júl. 23. 11:27
Természetesen etetjük és parazitamentesítjük, de ez nem extra költség, aki kutyát tart, annak ez természetes, napi kiadás
2014. júl. 23. 11:25

Nekem 5 kutyám van 2 menhelyi, egyet az utcán szedtünk össze és van kettő "ágybankutyám", őket vettük

Az egyik menhelyi felnőtt volt, valóban rettegett, míg meg nem tanulta, hogy a seprűt és a hólapátot nem azért vesszük kézbe, hogy őt bántsuk.

De csak addig

2006 karácsonya óta van nálunk, szerencsére egészséges, tisztes korú "hölgy" A kötelező oltáson kívül semmit nem kellett költeni rá, még az ivartalanítását sem, mert úgy hoztuk.

Mindet imádom, az ölebeim "szerelmek", de Gina a mentett, testileg, lelkileg meggyötört drágám szeméből süt a bizalom, és ez leírhatatlan érzés :)


Fogadj bátran örökbe, nem fogod megbánni!

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Arrival)
2014. júl. 23. 11:21
Nem általánosítottam, a saját ismert tapasztalatomat írtam le. Hogy nekem ilyen van, pech, de ez van.
12. zakajeo (válaszként erre: 10. - Arrival)
2014. júl. 23. 11:21
nálunk sem,vannak alapdolgok egy kutyánál mint kötelező oltás,ha nem chippes akkor az,bolhairtó féregtelenités de ez nem függ attól hogy menhelyi kutya e vagy sem....külön még semmit nem költöttünk rá,félvagyont semmikép sem...de ez benne van a pakliban kölyökkutyánál,tenyésztőtől,szaporitónál,itt ott vásárolt akármilyen állatnál is...
11. zakajeo (válaszként erre: 8. - Jéghegy)
2014. júl. 23. 11:19
Ha menhelyről fogadsz örökbe ott azért nagyjából tudják ezt is....van olyan kutyus akit csak lakásba adnak ki olyan is akit kinti-benti tartással stb....ha régebben van ott fogják tudni hogy kennel tiszta e pl,kapar e ás e gödröket rágcsál e stb....ha elmondod mik az igényeid tudnak segiteni de persze benne van a pakliban hogy máshogyan viselkedik mint amit elvársz....én álom,készkutyust kaptam semmi de semmi gond soha nem volt vele-jó ha bentvan egyedül széthúzza nappaliszerte a kukát gondosan szétteritve de ha nem hagyom bent egyedül a kukával együtt akkor nincs gond....és imádja a kenyeret tehát nem kell előlhagyni:)nem csak neki nyilván neked is kell alkalmazkodnod és neked is van felelősséged felé....
10. arrival (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 23. 11:18

A mi ket orokbefogadott kutyankra egy fillert nem kellett kolteni, igy ne altalanosits, hogy fel vagyont kell rajuk kolteni...

Ellenben a kolyokkutya immunizalasa, kolyoktap- na az egy fel vagyon !!

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. júl. 23. 11:11

Én felnőtt kutyát fogadtam örökbe, rettenetesen hálás volt, csak utcára nem akart menni, a hasán kúszott a félelemtől. Otthon, ha felmostam rettegett, a gyerekeket imádta. Viszont 2x is baleset közeli helyzetet teremtett, mert egyszer úgy megrántott, hogy megrepedt a csuklóm, és rohant, mint az örült, egyszer a térdem bánta.

Tehát nem lehet tudni az előéletét, örökbe ismerőstől fogadnék, ahol tudom nem sérült, csak valami miatt nem tudnak róla gondoskodni, illetve csakis kölyköt, akit még talán nem ért akkora trauma, hogy mentálisan sérült legyen. Mire megszokott nálunk szegény, akkora elvitte a rák, szerintem szétrugdoshatták. Amennyibe került, annyiért 2 kutyát is vehettem volna.

Szép dolog a segítés az állaton, csak többször tapasztalom,fél vagyont kell rájuk költeni.

Viszont rettenetesen hálásak. Egy kertes házba, talán bevállalnék, de lakásba menhelyi kutyát már többet sosem.

2014. júl. 23. 11:10

Pl. már van egy kialakult személyisége, vajon ez mennyire formbjható?

Vagy ugyanúgy szétkaparja, pisili a lakást, mint egy 'kisgyerek' kutya?

Milyen könnyen alkalmazkodik stb.?


Mondjuk azt mondják, hogy az örökbefogadott kutyus hálásabb..

2014. júl. 23. 11:05
Változó...attól függ honnan fogadsz örökbe,milyenek a körülményeid azon a részen ami a kutya élettere lesz,mi az amit tudsz tolerálni mik a kizáró körülmények stb...sok esetben bizonyos dolgokra tesztelve vannak a kutyusok a menhelyen ettől függetlenül lehet nálad máshogyan fognak viselkedni...ott is van ismerkedési időszak egyébként...mi az amitől konkrétan félsz?...fizikailag hogy pl megharap,vagy mástól mint mondjuk elszökik,kiirtja a szomszéd tyukajit vagy hasonló?ha konkrétizálsz könnyebb válaszolni.
2014. júl. 23. 11:03

Nekem ket orokbefogadott kutyam is van / volt.

A kerdest nem igazan jol fogalmaztad meg, nem felni kell, hanem figyelni.

Ha menhelyrol fogadod be, az ott dolgozok ugyis elmondjak milyen a kutya, es tesznek javaslatot h melyik kutyat ajanljak, melyiket nem.

Sok mindentol fugg, h gyerek melle viszed -e, kertbe , lakasba stb.

2014. júl. 23. 10:59

Mondjuk gondolom arra gondolt hogy felnőtt kutya, milyen a természete, mennyire kiszámíthatatlan, gyerekekkel, más (meglévő) háziállattal hogy fog viselkedni.


Ezekre nem lehet válaszolni de ez amúgy is hosszú folyamat. Ha menhelyi akkor nem egy alkalommal kell kiválasztani hanem több alkalommal kell menni, ki kell kérni az ott dolgozók véleményét és ismerkedni kell. Ugyanis itt nem te választasz. neem, tévedés. itt a kutya választ. :)

2014. júl. 23. 10:56
Miért,ha te szülöd, nem félsz? Vagy nem értem a kérdést...
2014. júl. 23. 10:54
Miért kellene félni tőle?
2014. júl. 23. 10:53
Semennyire..
2014. júl. 23. 10:48
Mennyire kell 'félni' egy örökbefogadott kutyustól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook