Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már 24 hetes terhes vagyok, hogy mondjam el a munkáltatómnak? 4 hónapja dolgozom ott munkaközvetítőn keresztül, félek, hogy kirúgnak... fórum

Már 24 hetes terhes vagyok, hogy mondjam el a munkáltatómnak? 4 hónapja dolgozom ott munkaközvetítőn keresztül, félek, hogy kirúgnak... (beszélgetős fórum)


2014. júl. 24. 09:42
Jó lesz e-mailban is?
2014. júl. 23. 22:50
Ja és ha táppénzre megy valaki mert beteg a gyereke azonnal felmondhatnak neki,gyönyörű mondhatom
2014. júl. 23. 22:48
Na utána néztem,akkor nem rúghat ki ha te írásban értesíted és nyoma van pl.email -ben,mert ha szóban mondod el akkor kirúghat bármi okkal,de ha szólsz akkor elméletileg nem.Tehát hétfőn szólsz és mikor szóltál pár percre rá elküldesz egy emailt-:)
2014. júl. 23. 22:45
Én úgy tudom,hogy megszűnt a védettség,táppénzről is ki lehet rúgni bármikor.Sajnos ez van.Szerintem mond meg,mond el,hogy szeretnél dolgozni,tagadj le pár hetet ennyi.
18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Beu23)
2014. júl. 23. 18:23
ha már lejárt a próbaideje, nem rúghatják ki terhesen.
17. Beu23 (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2014. júl. 23. 18:17
ismerősömet azonnal kirúgták...gyámhivatalból.semmi jóra ne számíts. azért remélem nem fognak kirúgni.
16. beata21bea (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2014. júl. 23. 18:10
simán lehet...én is nagyobb darab vagyok alapból, dec.20-i ülésen jelentettem be hogy kismama vagyok, márc.6-án született a lányom
2014. júl. 23. 17:05
Dolgoztam együtt olyan nővel aki terhesen jött a céghez de nem szólt róla. A munkaviszonya 2. hónapjában, kirúgták mert ''valami nem stimmelt a szerződésével'' Gondolom próbaidős volt és valami jótét lélek beköpte a HR-nek. Mi, közvetlen kollégák tudtunk a terhességéről.
14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Freya93)
2014. júl. 23. 14:04
24 hetes terhesség nem látszik rajtad?
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Freya93)
2014. júl. 23. 14:03
Mennyi a próbaidőd? Ha próbaidős vagy még, akkor simán kirúghat, ha nem, akkor nem!
2014. júl. 23. 12:05
mikor felvettek, még nem tudtam..6 hetesen derült ki
2014. júl. 23. 11:13
Nekem volt régen egy hasonló dilemmám...nagyon rendes főnöknél lett munkám,egyemberes cég volt tehát rajta kivül egy alkalmazottal azaz velem....azért vett fel mert az elődöm kismama lett és az elejétől nem akart dolgozni,el is ment ahogyan kiderült....állásinterjún őszintén mondtam hogy kb 5évig még nem tervezünk babát-fiatal voltam,nem túl régi házas-mivel nyárra esett ép és az előző helyen bevallási időszak miatt nem tudtam kivenni szabit túlterhelt voltam az új helyen meg nyilván nem akartam szabadsággal kezdeni úgy időzitettem hogy a két hely között volt pár nap pihenőm elugrottunk a hegyekbe férjjel-khmmmm.....fogalmam nem volt egy ideig hogy kismama vagyok mert nem volt jele menstruáltam első hónapban stb...3hó próbaidőm volt és eszméletlenül gondolkoztam mert nagyon kellett a munka de olyan rendes volt hogy átvágni sem akartam-azt meg egyértelmüen tartottam hogy gyorsan keres mást helyettem hisz mint irtam egyalkalmazottas picicég volt nem lehetett hogy senki nincs az irodában ...végül úgy döntöttem hogy pár nappal a 3. hó letelte előtt megmondtam neki-örült hogy maradni akarok ameddig lehet és nem akart elküldeni az más dolog hogy baleset miatt muszáj volt öthósan táppénzre mennem:((én így döntöttem és végülis nem bántam meg...
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. júl. 23. 11:07

ráadásulk már úgy vettek fel, hogy elvileg már 8 hetes terhes voltál, tehát már akkor tudnod kellett róla...


a munkáltató helyében én lehet keresném a kiskaput...

9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Freya93)
2014. júl. 23. 11:06

ha letelt a próbaidő, akkor igen.


mondjuk most azon gondolkodom, hogy azért próbaidő alatt nem tudom, mennyire lehet ilyet elhallgatni... hiszen nyilván ennek ismeretében nem véglegesítenének és ez a másik fél félrevezetése...

2014. júl. 23. 10:57
Ez független attól , hogy 4 hónapja vagyok ott?
2014. júl. 23. 10:45
ÉS azt is elfelejtettem hogy túlóráztatni sem túlóráztathatnak, mert a törvény védi a kismamákat.
2014. júl. 23. 10:42
Behozták a törvényt mint Németországban, nem vagy köteles elmondani és neki sincs joga rákérdezni.Amellett vissza hozták a törvényt, hogy a kismamákat nem lehet kirúgni.
5. 6b006fc769 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2014. júl. 23. 09:48
Akkor tiszta sor.
4. youlcsi (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2014. júl. 23. 09:43
pont az volt a döntés, hogy nem kell közölni, nem kötelezhetnek rá.
3. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2014. júl. 23. 08:25
Ja, és közölni kell a várandósságot, azaz a munkáltató tudomására kell hozni. E körül volt valami alkotmánybírósági döntés, nézz utána.
2014. júl. 23. 08:22

65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.

(2) A felek megállapodása esetén - legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig - a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg.

(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap

tartama alatt.



Ez alapján elvileg nem teheti, de nem vagyok jogász, és fogalmam sincs, hogy neked milyen szerződésed van, abban mik szerepelnek, illetve eltérő rendelkezések vonatkoznak-e rád valamilyen okból kifolyólag.

2014. júl. 23. 08:03
Már 24 hetes terhes vagyok, hogy mondjam el a munkáltatómnak? 4 hónapja dolgozom ott munkaközvetítőn keresztül, félek, h kirúgnak..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook