Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudtam letenni a cigit terhesen fórum

Nem tudtam letenni a cigit terhesen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. nov. 5. 18:49
Nem akarok ítélkezni, mert nem vagyok függő, nem tudom mit élnek at a dohanyosok. De egy időben egy nőgyógyaszati klinika mellett laktam és kutyasétaltatas közben rendszeresen talalkoztam hatalmas pocakkal dohanyzó nőkkel. Nagyon elszomorított a latvany. :(
350. Ildia
2015. nov. 5. 17:40
Nekem még nincs gyerekem,de éveket adnék az életemből,ha lenne.Ez életem legnagyobb álma.Boldog lehet,aminek van gyermeke és aki kisbabát vár. Innentől kezdve gondolom a véleményemet nem is kell szavakba öntenem.
2015. nov. 3. 19:04
Azt elképzelni sem tudom, hogy aki tudatosan hónapokig készül a gyerek vállalásra ilyen felelőtlen döntést hozzon és végigdohányozza a terhességét.
2015. nov. 3. 19:00
Letornem a kezet annak a kismamanak aki dohanyzik.
2015. szept. 2. 20:59
a nikotin idegméreg. innentől kezdve a magzat idegi károsodást szenved élete kezdetén.
346. youlcsi
2014. szept. 12. 08:44

mindkét topikodba leírom, hátha idetéved még valaki, akit érint... számomra teljesen megdöbbentő, felháborító, és egyszerűen elfogadhatatlan:


a legújabb szakmai ajánlás alapján dohányosnak csak a napi 10 szál felett szívót tekintik a szülész-nőgyógyászok.


komolyan, sírnom kell ezen :(


remélem amúgy, hogy rendbe vagytok :D

345. zitas89 (válaszként erre: 341. - 3a5c305959)
2014. júl. 27. 19:45

szia, igen, az elso pont stimm. De mivel passziv bagos voltam, nem tudjuk, a terhesseg alatti cigi, vagy amit szuletes utan "szivtam" okozta e, esetleg teljesen fuggetlenul alakult ki, mert a dohanyzastol tok fuggetlenul mult el.

A masodik pontnal az volt a lenyeg, hogy fejlettebb volt eleve. Nyilvan mar nem fog kiderulni hogy szuletett volna.

A majat nem vagom hogy keverted ide, nem remlik h irtam volna, az erdobe koltozes pedig termeszetesen ironia volt.

Az adhd es egyeb modernkori "betegsegek" nem leteznek a valosagban, nezd meg a filmet amit irtam, ha nem hiszed. Ha meg ugy gondolog hogy tul elenk/agressziv a gyerek, ne adj neki cukrot es hopp, gond megoldva.

Mindket esetre van mindket oldalrol pelda. Mindenki ismer/ latott mar dohanyos szulot is egeszseges gyerekkel, holott nem hiaba folyik a csapbol is az, h ne dohanyozz terhesen/gyerek mellett. A masik vege is ott van, latunk olyat is, akinek meg a nagyszulei se bagoztak aztan megis asztmas, allergias.

Jo lenne, ha igy meg lehetne josolni... Nagyon jo lenne.

344. tündér74 (válaszként erre: 336. - Hanaflo)
2014. júl. 26. 15:49

Szerintem itt sok hasznos tanácsot kaptál már.

Esetleg kérdezd meg az orvosodat...:S

343. 3a5c305959 (válaszként erre: 342. - Mazsinka)
2014. júl. 26. 14:56

Az A vitamin miatt nem ajanljak a majas termekeket, a majkremet es egyeb konzerveket (nyersen fozes nelkul) meg a botulizmus veszelye miatt.


A maj egyebkent egeszseges alkalmankent, a fozes megtisztitja a mergezo anyagoktol. A magas koleszterin miatt nem ajanljak hogy tulzasba vigyek a fogyasztasat.

2014. júl. 26. 13:32
Miért nem szabad májat enni terhesen? Aztán meg a pár hónapos gyerekbe tömik, mert jaaaaj, nélkülözhetetlen táplálék. Akkor döntsük már el, hogy káros vagy nem. Egyébként szerintem nem, tévhit, hogy a máj a méregtelenítő funkciója miatt "mérget tartalmaz".
341. 3a5c305959 (válaszként erre: 337. - Zitas89)
2014. júl. 26. 12:22

Szia


1. lehet nem lett volna gyerekkorodban asztmad ha nem dohanyoztak volna korulotted

2. Az hogy lattad a 9-10 hetes magzatodat es vert a szive nem jelenti azt hogy egeszsegesen szuletett volna ha vegigdohanyzod a terhesseged

3. Nem kell kismamanak erdoben laknia, eleg ha kivedi azokat a karos faktorokat amiket ki tud vedeni (pl dohanyzas, alkoholfogyasztas stb)

4. A majat tartalmazo termkeke tiltolistan vannak terhesseg alatt

5. ADHD-val nem riogatott senki, ez a szakirodalom szerint a dohanyzas egy lehetseges kovetkezmenye

6. Fel kiloval kisebb baba csak a gyerek egeszsege szempontjabol szamit, kitolni ugyanolyan nehez egy ket es fel kilos babat mint egy 4 kilosat.

7. Az hogy valakinek "makkegeszseges" a gyereke a dohanyzas ellenere nem jelenti azt hogy nincs valami olyan baja amire nem derult meg feny. Vagy egyszeruen 20 ponttal kisebb az IQ-ja mint lehetett volna. Ki tudja?

340. 3a5c305959 (válaszként erre: 336. - Hanaflo)
2014. júl. 26. 11:48
En mar valaszoltam hogy miket okozhat a dohanyzas, irtam egy listat a LEHETSEGES kovetkezmenyektol. Igaz ezt aztan riogatasnak titulalta par kommentelo, pedig valojaban csak a kerdesre valaszoltam.
339. f6390e6b9b (válaszként erre: 337. - Zitas89)
2014. júl. 26. 11:28
Teljes mértékben egyet értek Veled!Megkaptam már ezen a fórumon én is a magamét!Dohányoztam végig,nem vagyok rá büszke,de ez van.A csajszimra viszont annál büszkébb vagyok!39 hétre született makk egészségesen,és a mai napig talán kétszer volt beteg akkor is a hasmenéses vírust kapta el!Most 3 éves.Nincs hiperaktivitás,alszik mint a bunda és elvonási tünetei sem voltak ha lettek volna akkor nem 4 óránként kellett volna etetnem mert átaludta az etetések közti időt!Ne pánikolj,ne ostorozd magad,jó anyja vagy már most a csöppségnek!
338. unom (válaszként erre: 336. - Hanaflo)
2014. júl. 26. 11:21

Ezt előre senki nem tudja megmondani, lutri. Nagyobb az esély, hogy lesz valamilyen probléma, pl. a szívével, tüdejével, illetve kisebb lesz, de azt nem tudni, nálad ez bejön-e.

Csökkentsd, amennyire tudod, a C vitamint pótold, (ne napi egyszer 1000mg, inkább többször kevesebb).

Sok szerencsét, jó egészséget.

337. zitas89
2014. júl. 26. 11:14

Szia! Eloszoris remelem mar nem olvasod ezt a forumot, mert ennyi alazast SENKI nem erdemel. Anyukam dohanyzott, a batyammal letette, kb 3 szalat szivott onnantol, hogy tudta, terhes. Noveremmel tobbet. Velem napi szinten dohanyzott, bar viszonylag keveset. Szoptatott mindharmunkat. Apukam lancdohanyos, es nem, nem ment ki a hazbol. Mindharman kb 3 kiloval es 50 centivel szulettunk, majdnem idore. Pedig akkor nem volt meg elevit. Anya elmondta, neki megmutattak a mehlepenyt (az enyemet), feheres volt a gyengebb verellatas miatt. Nem fekete. Olyan nincs. Azzal remisztgetnek mint a mumussal az agy alatt. Gyermekkori asztmam volt, kb ketevesen kinottem annak ellenere, hogy mig el nem kezdtem dohanyozni, addigis passziv dohanyos voltam.

Egy baratnom 5 honaposan tette le a cigit, a gyerek fejletlen szivvel szuletett, sose derult ki, hogy miert. Termeszetes, hogy fejletlenebb mint a tarsai, fel eleteben korhazban volt, de vegul befogadta a szervezete az uj szivet.

Egy masik ismerosom nem dohanyzott terhesen "csak" mariskat szivott + fustot a munkahelyen napi 12 oraban. Gyerek makk egeszseges.

18 evesen terhes lettem, sokaig nem mutatta a teszt, dohanyoztam (napi 1-1,5 doboz), majd' napi rendszeresseggel lereszegedtem, amikor kiderult, vitatkoznom kellett az orvossal, mert uh szerint nagyobb, fejlettebb volt (o 10 hetet mondott, en tudtam hogy epphogy 9), ez akkor nagyon szamitott, mert be lett fejezve a terhesseg, es ket hetem volt mindenre. Hallottam verni a szivet, teljesen egeszseges volt, pedig tudjuk, az elso harmadban noveszti ki a kis szerveit, amik aztan mar csak gyarapodnak, nonek. Szoval errol ennyit. Lehet szidni mindenkit valamiert. Szerintem a teszko majas rosszabb mint egy szal cigi. Itt, svajcban rengeteg pocakos cigizik, babakocsival cigiznek, VISZONT itt lehet kapni "mentes" cigit, amiven semmilyen adalekanyag nincs (pl alu). Sajat velemenyem, hogy amig az Astorian varod a hetes buszt, sokkal tobb szemetet lelegzel be mint ha cigiznel. Ergo aki kismama, lakjon erdoben.

Es megegy gondolat a hiperaktivitassal es adhd-val riogato anyukaknak: mindenki nezze meg a youtube on a Pszichiatria a halalipar c filmet, es gondolja ujra amit eddig kijelentett. Mert valoban erdekes osszefuggesekre mutat ra.

Osszegezve ami a legfontosabb:

Nem allitom, hogy nem karos a cigi, de amennyit stresszeled magad emiatt, az sokkal sokkal rosszabb. Szerintem ezert nem tudsz leszokni es nem azert mert akaratgyenge, vagy rossz anya-alapanyag vagy. En mindig azzal viccelodtem, husz dekaval kisebb a gyerek, mert cigiztel? Semmi baj, konnyebb kitolni ;) Viccet felreteve, ne riogasd magad, ne hallgass senkire, figyeld a tested jelzeseit, azok a legbiztosabbak. Foglalkozz magaddal es a pocaklakoval, hisz hamarosan talalkoztok :)

Jo babazast!

336. hanaflo
2014. júl. 26. 11:12
Látom itt már háború megy.mindenki ír mindent.a kérdés még mindig az,hogy mire számítsak.mi baja lesz a babámnak.illetve aki dohányzott terhesen annak lett valami baja?őszinte válaszojat szeretnék.
335. WTFISCH (válaszként erre: 331. - 5cde91143d)
2014. júl. 24. 17:20

Sajnos nem tudom oket békén hagyni.

Ez egy tudatops, akaratlagos, egészségre kàros cselekvés. A levegövétel nem az...

A hajfestes es a mukorom nem art a babanak egyebkent. Hajfestes elso 3 honapban ne, de utana lehet. De nem ez a fontos.

334. tündér74 (válaszként erre: 331. - 5cde91143d)
2014. júl. 24. 14:21

Mindenki úgy él ahogy akar,ezzel semmi baj nincsen, de véleménye mindenkinek lehet.:)

Számomra pl.az az érthetetlen,hogy vannak nők, akik egyszerre leteszik a cigit, mihelyst megtudják, hogy babát várnak,addig vannak olyanok, akik erre képtelenek.

Számomra nem létezik olyan indok, ami elfogadhatóvá teszi a babavárás alatti dohányzást.

Önuralom, lemondás, felelősség... ennyi, minden ítélkezés nélkül.

333. 3d787b167a (válaszként erre: 6. - Hanaflo)
2014. júl. 24. 12:25
Nem vagy normális!
2014. júl. 24. 12:23

Kedves mindazon hozzászólók, akik védik a kismamát, nem kell a vállát veregetni, hiszen akkor úgy gondolja, semmi gond, csak így tovább. Aki már belekeveri az élelmiszer, levegőszennyezést, nem kellene, a konkrét kérdés a dohányzás volt. Viszont, ha már felvetődött más szennyeződés is, talán, pontosan azért nem kellene, még tetézni is, egy felelősséggel vállalt kis élet indulását, amikor éppen alakulnak a szervei. Éppen elég állat kísérlet igazolja a magzatra ható káros hatását.

Aki ebben mégis kételkedik, álljon szembe a szülészorvosával, a csecsemőosztály neonatológusával, és mondja el dohányzik, mi a véleményük róla.

Ne a nővértől, védőnőtől,sajnos sokszor ők sincsenek a helyzet magaslatán, és hozzáteszem, természetesen sok-sok hozzáértő, lelkiismeretes védőnő van, de találkoztam olyannal is, akire a kutyámat nem bíznám rá.

Aki nem a kismama eszét próbálja megvilágosítani, hanem a lelkét balzsamozza, azokról azt gondolom " Bűnösök közt, cinkos aki hallgat"

2014. júl. 24. 10:27
Azért olyat mondani, hogy elvenni egy dohányzótól a gyereket elég durva kijelentés. Tény, hogy dohányzik, de továbbra is a véleményem, hogy az vesse rá az első követ, aki semmi mást sem csinál... Nem műkörmözik, nem is lakkozza, nem kenegeti a haját mindenféle lakkal, habbal, meg még pár dolgot leírtam a 157. hozzászólásban... Ennyi erővel egy pestinek, vagy egy nagyvárosinak ne is lehessen gyereke, csak a vidékieknek. Nem mondom, hogy bátran dohányozzanak, akik teszik, meg hogy nincs összefüggés a kettő között, csak azt, hogy mindenki a saját háza körül söprögessen. Hagyjátok ők békén.
330. ina87
2014. júl. 23. 10:33
nem állok egyik pártján se aki dohányzik se azokén aki nem,azt mondják az egészség pff nem a cigaretán mulik,volt aki terhesen végig dohányzot most egészséges gyereke van semi gond nem volt a szülésnél,van aki aztmondja tüdö betegséget okoz mégis tudok ojat aki nem dohányzot anak let tüdö betegsége nem annak aki cigizet,mindenki döntse kinek mi a jo esetleg a kudarcokat is ha mégsem jol döntöt.
329. tündér74 (válaszként erre: 322. - Youlcsi)
2014. júl. 23. 10:16

Sajnos tény, hogy a dohányzó kismama magzata oxigénhiánnyal küzd, alulfejlettek a szervei, ami gond lesz az életében, nem is kicsi, nem elég fejlett az idegrendszere, amit "kint" már nem tud behozni(minöségileg):(


Nyilván aki ide fog írni és dohányzott terhesen, vagy valamelyik ismerőse, annak a babája mind egészségesen született és nincs, vagy még nem tudja hogy lett-e következménye.

Akinek viszont beteg babája született a dohányzás

következtében, az nem fog írni ilyen topikba, esetleg olvassa és hallgat. Pedig az ő történeteik elrettentőbbek lehetnek, mint kutatások vagy orvosi javaslatok. (bár egyesek esetében ebben sem vagyok biztos)

328. b486c9cf7d (válaszként erre: 298. - Grizus)
2014. júl. 23. 10:11

Szerintem igen.

Mert ha a gyerekkel kesobb nem lesz minden rendben, az anyukat szet fogja marcangolni a lelkiismeret.

Az egy korty bor is eszebe fog jutni es minden, hogy talan az is kozrejatszott?

2014. júl. 23. 10:07
Basszus, remelem mar nem olvassa, amiket ide irtok!
326. 25800e2d09 (válaszként erre: 325. - WTFISCH)
2014. júl. 23. 09:22

a mai mai világban csak akkor nem veszélyezteted a gyerek életét ha egy eldugott szigeten élsz egy üvegbúra alatt... kicsit belegondolsz és nem ez a legveszélyesebb dolog aminek ki lehet tenni egy fejlődő testet..

Nem jó dolog, tény, de nem egyenlő a halálos ítélettel...

325. WTFISCH (válaszként erre: 324. - 25800e2d09)
2014. júl. 23. 09:13
arrol nem tehet. der hogy tudatosan direct sz<vja a cigit, arrol igen. Persze, mindenki maga don't, cask aztan meg csodalkoznak ha allergias less a gyerek, meg koraszulott, ne adja isten el kell temetni. Nagyon elitelem ha valaki mas eletevel jatszik. plane olyaneval, aki semmit nem tud tenni ellene.
324. 25800e2d09 (válaszként erre: 318. - WTFISCH)
2014. júl. 23. 08:53
És mi a helyzet a passzív dohányzással annak is letörnéd a kezét? Vagy annak aki a nagyvárosi szmogot szívja? Agresszív állat :-D
323. youlcsi (válaszként erre: 322. - Youlcsi)
2014. júl. 23. 08:18

és természetesen szívből kívánom a fórumindítónak, hogy ő is ebbe a szerencsés hányadba tartozzon...


(de továbbra is úgy gondolom, hogy mivel titokban dohányzik, így nyilván -remélem- a szülés után, a kórházban nem fog 2 szoptatás között kiszaladgálni köntösben rágyújtani... ha akkor menni fog cigi nélkül, akkor most miért nem?)

322. youlcsi
2014. júl. 23. 08:15

tegnap este gondolkodtam a dolgon. terhesen a dohányzás növeli egy csomó betegség kockázatát... látható itt a hozzászólásokból, hogy több végigdohányzott terhességnél is egészségesek (legalábbis most annak tűnnek) a gyerekek... de mi az elfogadható hibaszázalék? ha 100 dohányos terhességből 1 baba beteg lesz a cigi miatt, akkor az elfogadható? vagy ha 10ből 1 koraszülött lesz az még belefér? ha 1000ből 1 ilyen baba meghal, akkor az még elmegy statisztikai adatnak?

nem elfogadható ez a hozzáállás... akinek dohányzás mellett egészséges babája született, úgy gondolom, a 2 kezét tegye össze és adjon hálát az égnek, hogy ők éppen pont a szerencsés hányadba tartoznak...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook