Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Toxoplazmózis és terhesség - Tévhitek és tények fórum

Toxoplazmózis és terhesség - Tévhitek és tények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. júl. 25. 11:17

Nem értem, hogy miért nyaldosná egy gyerek a padlót?

És nem mellékesen, a cipő talpával is be lehet vinni akármilyen baktériumot meg fertőzést a lakásba.

Az is kidobás ha valakinek odaadom ideiglenesen az állatot. Nem hiszem hogy egy több éves kutya vagy macska olyan egyszerűen megszokná az új helyet meg az új gazdit. És x idő után (ami lehet 1-2 év is) meg jöhet vissza, egy újabb traumát megélve. Ez mekkora baromság.

52. BlueJasmine (válaszként erre: 50. - Siba22)
2014. júl. 25. 10:39
Nem,mert még csak most lesz 6 hónapos. De valószínűleg nem olyan helyre fogom vinni,ami tele van állatokkal (nem ott a helyük). Van sok külön állatoknak kitalált futtató és egyéb dolgok. És igen,az is felháborít,hogy tőlünk alig 800 m-re van egy ilyen,és ehelyett az összes kutyatartó abban a parkban (sz*ratja a kutyáját,ahol ki van írva nagy betűkkel hogy TILOS, és még össze sem szedik)!!! Kétszer próbáltam meg átmenni gyerekkel,mind a 2x sz*ros lett a cipőm. Játsszon ott a kutyájával,ahol kimondottan erre kialakított hely van,vagy szedje utána a piszkot! ENnyi erről a véleményem! Ja,és a pároméknál is volt 2 roti,egészen addig,amég a kisebbiket el nem kezdte a lábánál fogva cibálni, a gyerek megijedt,a kutya meg bedurvult. Na mindegy,függetlenül kórokozó,agresszivitás,bármitől, ha már a kezembe kerül egy pici élet,amit mellesleg én adtam,akkor az fontosabb mindennél (ember,állat)!
51. BlueJasmine (válaszként erre: 49. - Siba22)
2014. júl. 25. 10:36
Nem,ha nincs gyerek,vagy ha nagyobb,akkor nem! Én nem kockáztatnám a gyerekem egészségét... Kismamaként engem sem zavart semmilyen állat. Hidd el,majd ha meglesz a baba,akkor lehet jobban fogod félteni,mint most,így! Majd amikor a melegtől ekcémás lesz azt fogod nézni,hogy a kutyától lett-e bolhás vagy akármi... Szeretem az állatokat,és nagyon sokáig volt kutyám, 14 évig,amég el nem ment (mert öreg volt). És nagyon szerettem,de nekem a gyerekem a legfontosabb! És majd ha nagy lesz és szeretne kutyát,macskát,kap!
50. siba22 (válaszként erre: 48. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 09:51
Nagyon okos kérdés!!A játszótérrel hogy állsz?oda se viszed amúgy a gyerkőcöt esetleg??
49. siba22 (válaszként erre: 48. - BlueJasmine)
2014. júl. 25. 09:26
Drága BlueJasmine akkor minden családból el kell az állatokat távolítani függetlenül attól , hogy van-e gyerek avagy sem mert betegséget " terjeszt ".Így gondoltad?Nos,a kisállat ugyanolyan lelki világgal rendelkezik mint te.Te hogy viselnéd ha tesód érkezne és addig lepasszolnának családon belül míg nem tud veled játszani??Ugye te sem gondoltad komolyan??Vagy igen??Na akkor te is elég tájékozott vagy ebben,gratulálok ehhez.Nem kell felmosó rongyal rohangálni a gyerek előtt hanem tudni kell hol a határ.Egy macskát vagy akár görényt is lehet oltatni ugyanúgy mint a kutyát.Persze napi takarítás kell,ez alap vető dolog.Mint az is,hogy pl a gyerek szobája az állat számára tabu is lehet.Csak egyet tudok javasolni,ne is tervezzetek kis állatot mert ha esetleg játékból oda kp akkor meg megy a sírás és lepasszoljátok az állatot.Pedig egy kis oda figyelés és ez is megelőzhető.Csak jelzem engem a hét elején kapott meg blöki és 14 hetes kismama vagyok,itthon két saját ki-bejáró blökink van egy ideiglenes blökivel együtt.Mind emellett teljesen jó toxikológiai leletekkel.Orvosom pedig támogatja,hogy maradjanak az állatok.Sajnos nálad van egy rossz beidegződés amiért utasítod simán el a reális dolgokat az állatok terén.Ilyen családba nem is való más csak hal,teknős stb.Azok akváriumban élnek és nem fér a gyerek hozzájuk.
2014. júl. 24. 23:36
Szerintem meg tök egyszerű a dolog... Kisgyermekes lakásba nem való állat!!! Nem kell kidobni... Ajándékozzák addig oda barátnak/barátnőnek/nagymamának/nagypapának... Majd amikor már kinövi a baba,hogy felnyalja a padlót,és egyéb dolgok,akkor ráér visszaköltöztetni az állatot. Imádom az állatokat, szerencsére nem volt baba előtt,és addig nem is tervezünk,amég nem tanul meg járni,és felhagy a padlónyalogatással. Gondolom senki sem szeretne egy felmosóronggyal szaladni egész álló nap a baba előtt ((ahova a kutya,macska odaül,ergo az ér a földhöz,ahonnan kijön az ürülék (a baktériummal együtt)). Családban (régebben) a gyerek majdnem megvakult ettől a baktériumtól,tény hogy nem vették észre időben, de majdnem nagy baj lett. Így is lett baj,csak nem akkora. Inkább hagyok neki kis port rágcsálni,mint felnyalni a padlót a kutya,macska feneke után...
2014. júl. 23. 15:44

Nekem is azt mondta még a védőnő is. :)

Na meg hogy nem kell steril környezetben nevelni a gyereket, erősebb lesz az immunrendszere, kisebb az esélye az allergiára is.

46. siba22 (válaszként erre: 45. - Nyusszmusz)
2014. júl. 23. 11:27
Na most irigykedem rád a védőnő miatt,nagyon pozitívan áll hozzá :)))) Az enyém mindig okosabb akar lenni az orvosnál :((( Az orvosom annyit mondott labor rendben,baj nincs.Az állatok mellett van.Legalább pici kortól megtanulja hogyan kell bánni vele :)))
2014. júl. 23. 10:50

Szerencsére nem minden védőnő van az állatok ellen. Az enyém kimondottan támogatta, hogy van cica.

A dokim sem volt ellene. Rögtön az elején szóltam, hogy cica van. Egyszer kellett elmennem vérvételre miatta (24 éve van állandóan cicám, 10 éve kutya is). Zárt udvarra kijárós cica, de rendszeresen oltott.

Azzal a megállapítással vitatkoznék, hogy a macska mindenhova felugrik. Az enyém nem. A konyhapultra pl egyszer nem ment fel, az asztalra sem nagyon. Lehet őket is nevelni, csak nehezebb.

Baba születése után annyi ovintézkedést tettünk pluszba, hogy a gyerekszoba ajtajára szúnyogháló. Önállóan ne tudjon bemenni a macs, csak max velünk, felügyelettel.

44. siba22 (válaszként erre: 41. - Bibity)
2014. júl. 23. 06:20
ez a lényege az egésznek,hogy ne legyenek kirakva az állatok várandósság esetén mert van megoldás együtt élni velük :) csak sajnos mai napig sok védőnő ellenzi :((( a kutya támadásokkal is ez a helyzet,tudatlanság :(((( a szülök akik gazdák egyben a gyerekeiket az állatokkal felügyelet nélkül hagyják.így nincs kontroll nekik.pedig kell mindenképp.mert ugyan úgy mint egy kis gyerek a kutyának is tanulni kell mit és hogyan.a kis gyerkőc meg szereti feszegetni a határokat.egy idő után persze elege lesz a blökinek/cicának és megtörténik a baj.aztán persze kit okolnak??az állatot :(( pedig ha lett volna felügyelet nem történik meg se a harapás se a karmolás.
43. Misteeq01 (válaszként erre: 41. - Bibity)
2014. júl. 22. 19:37
Isten őrizz hogy kirakjam őket. Olyanok a kutyák nekem mint a gyerekeim. A macskaalmot kesztyűben takarítottam eddig, de ezt a feladatot a fiam csinálja ezután. Úgyhogy én nem leszek az aki emiatt kidobja az állatait. A vérvételt megcsináltatom és ennyi. Nem is értem miért írtad nekem ezeket. Talán az jött le hogy én ilyet akarok csinálni?
42. bibity (válaszként erre: 39. - Much)
2014. júl. 22. 18:38
Én is veled értek egyet!
41. bibity (válaszként erre: 30. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 18:36
Ki ne rakd a kutyákat! Ha várandós vagy, menj el a vérvételekre, és ennyi! A macska almot ne Te takarítsd, hanem egy családtag. Ennyit meg lehet azért tenni, nem?
40. siba22 (válaszként erre: 39. - Much)
2014. júl. 22. 16:39
ugyan azt írtuk csak más szavakkal fejeztük ki magunkat :))))
39. much
2014. júl. 22. 16:36
Nekem azért az a véleményem továbbra is, hogyha valaki babát vár, és nem esett át a toxon, akkor sokkal jobban figyeljen oda. Nem kell pánikolni, de igenis nagyobb körültekintéssel legyen
38. siba22
2014. júl. 22. 16:17
Látom sikerült olyan témát felhoznom ami tényleg érdekel jó pár embert.Ennek azért örülök :))
37. siba22 (válaszként erre: 35. - Much)
2014. júl. 22. 16:10
Én elvből / és pont ezért / le szoktattam a kutyákat arról,hogy minden hová mehetnek.Van pl a konyha ami nekik tiltott terület.Míg élt a macsekom neki volt " mászókája " ami csak és kizárólag az övé volt.Nem mondom,hogy nem volt harc a nevelés mert az volt.Odafigyelés,nevelés kérdése minden.Legalábbis nekem ez a véleményem.Nálunk a kutyák ki-be járóak.A séták azért emellett persze meg vannak napi szinten mert mozgás igényük nekik is meg van,ami nem 1-2 perc.A házi macskát is ugyan úgy oltatni kell,pláne ha kutya is van a családban aki kinn jár az utcán.A mi cipőinkről már nem is beszélve amivel bármit haza vihetünk.Oda kell mindenre épp ésszel figyelni,lehetőség szerint inkább a megelőzés legyen a szempont.Ha otthon a családban van házi kedvenc és jön a baba akkor ne rohanjunk fejjel a falnak hanem járjunk utána a dolgoknak.Felelősen a gyerekeinkért és a kedvenceinkért :)
36. Misteeq01 (válaszként erre: 35. - Much)
2014. júl. 22. 15:53
Én pont ezért mert a macska mindenhova felmegy, használok fertőtlenítőkendőt és minden alkalommal letörlöm a konyhapultot, asztalt stb. És persze próbáljuk arra nevelni hogy oda ne menjen fel. Bár néha ez lehetetlen küldetés.
35. much (válaszként erre: 19. - Siba22)
2014. júl. 22. 14:53
igen, de a macska végbelénél kakilás után maradhat kórokozó, és így ül fel a letakarított konyhapultra, (mert a macska mindehova felugrik) és mondjuk észre sem veszed. Te meg utána ugyanoda teszed le pl. az almát, amit előtte megmostál.- utána megeszed, és igen, így is kerülhet az emberbe a toxo.
34. much (válaszként erre: 7. - Mizsu77)
2014. júl. 22. 14:46

Nem, a teszt azt is mutatja ha átestél rajta. Két féle értéket néznek, hogy védett e vagy, és hogy fertőzött e.

Aki védett, vagyis régebben elkapta annak kimutatható a toxo maradványa nagyon minimális mértékben, és nem ellenőrzik többször. Akkor ellenőrzik többször a terhesség alatt, ha nem vagy védett, és akkor azért ellenőrzik, hogy e kaptad el a terhesség alatt. A friss fertőzés pedig kiugróan magas értéket mutat.

33. much (válaszként erre: 31. - Siba22)
2014. júl. 22. 14:39
Azért aki nem esett még át a toxoplazmózison és terhes, annak igenis jobban oda kell figyelnie, mert az viszont nem tévhit, hogy súlyosan károsíthatja a magzatot. Az ezzel kapcsolatos riogatások miatt nem kell azért pánikba esni az igaz, de nem is kellene fittyet hányni rá- főleg aki nem védett. Nem kell kidobni a háziállatot az is igaz, de igen, tanácsos nem puszilgatni, meg nem hagyni hogy az ölünkbe másszon, mert ha fertőzőtt a macska, kakilás után a csupasz hátsójával csak beleül az ember ölébe, vagy a kanapéra így az ember ruhájára rákerülhet a kórokozó. Onnan meg nem sok kell, pl. lesöpröd magadról a macskaszőrt, utána meg pl. szotyizol. Netán az ember szája mellett alszik éjjel a cicus-mert olyat is látni, hogy az ember feje mellett van összegömbölöydve a házikedvenc, előtte meg éppen kakilt- és ha netán fertőzött az állat, akkor a végbelénél maradhat kórokozó. Így tessék aludni a macskával vagy a kutyával. A macska meg mindehova felugrik, mászik, asztalra, konyhapultra, stb... Tehát nem csak arról van szó, hogy ne turkáljon senki a cicakakában, és utána ne nyalja meg a kezét, hanem azért ne aludjon a macskával 1 ágyban, és nem kell agyoncirógatni sem, ha valaki még nem esett át rajta, az azért figyeljen oda. Amúgy nem csak a toxot lehet elkapni a macskától, hanem elég sok másféle parazitát is.
32. siba22
2014. júl. 22. 12:50
Nálam most érdekes felállás van :D a védőnő ágál a kutyák ellen a doki néni pedig az ellentéte :D A dokimnak annyi volt a reakciója,hogy a a laborom rendben és védettségem is meg van,ne foglalkozzak az ilyennel mert alaptalan.
31. siba22 (válaszként erre: 28. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 12:47
Csupán csak rávilágítani szeretnék arra,hogy az esetek többségében csak riogatás megy és nem több.Engem is riogattak ilyenekkel annó és most is.Csak velem már nem tudnak mit kezdeni.Sajnos volt olyan a környezetemben akinek ugyan megvolt a védettsége de hagyta magát megfélemlíteni a védőnő által ami viszont alaptalan volt.Igaz,hozzá kell tenni idősebb korosztályhoz tartozik a védőnő.De ettől függetlenül a felvilágosítás ezen a téren nulla,a kismamák pedig tájékozatlanok.Mindenki az ismeretlentől fél.Ami szerintem butaság.Mert csak attól félhet az ember amit ismer már.Mert ha nem ismer ezt vagy azt akkor mitől is fél??Ezt nem bántólag írom,csak ez az én meglátásom.Nem kell kidobni egy házi állatot sem csak mert azt mondják ilyen meg olyan fertőzést kap a kismama vagy a magzat.Holott ez már régen eloszlatott tévhit.
2014. júl. 22. 12:46
Végül is nekem mindegy ki mit gondol ebben a témában, engem nem tudnak eltéríteni attól hogy a 3 kutyám és 1 macskám a házban legyen. Nem kijárósak. De azért holnap ha lesz időm rákérdezek a védőnőmnél ennek a vizsgálatára.
29. Misteeq01 (válaszként erre: 27. - Siba22)
2014. júl. 22. 12:44
Ezt csak azért emelném ki mert eléggé lényeges. "Az ellenanyagok minden Toxoplasma fertőzés után kifejlődnek, és az élet végéig megmaradnak. Így a korábbi fertőzést az élet végéig bármikor ki lehet mutatni. Az ellenanyagok termelődése azt is jelenti, hogy az ilyen emberek igen nagy valószínűséggel védettek az újabb Toxoplasma fertőzéstől. Ezért elenyészően kicsi az esélye annak, hogy azok a várandós anyák, akiknek van ellenanyaguk, újra fertőződjenek és így magzatuk fertőződésének is elenyészően kicsi az esélye."
2014. júl. 22. 12:41
Igazából ezzel most az a célod hogy az emberek ne dobják ki a háziállataikat(főleg ha babát várnak vagy terveznek), attól félvén hogy megbetegszenek?
27. siba22
2014. júl. 22. 12:33
De aki ezen átesett védettséget is megkapta már.Csak sokan mind a mai napig tájékozatlanok.Nálunk két blöki is van és egy ideiglenes kutya.Korábban macsek is volt.Igyekezett 1-2 orvos ellenlábas lenni,de aki nem hagyja magát és utána jár tisztába lesz vele mik a veszély források,mit kell tenni és mik a teendők a megelőzés terén :)
26. siba22
2014. júl. 22. 12:30

Vagy itt van Dr Radnai blogjában írta " A kutyákban gyakori a szubklinikai (klinikai tünetekben nem észlelhető) fertőzöttség. Az idősebb kutyák 90%-a is fertőzött lehet. Főként a kölyökkutyák fogékonyak a toxoplazmózisra. " Tehát a dokink nem hasra pacsira mondja el a dolgokat.


A link : [link]

25. siba22
2014. júl. 22. 12:20

Az Exo-Pet állatgyógyászati honlapon korrekt leírást lehet olvasni. Érdemes a " mi is a toxoplazmozis " részt elolvasni.A macska az akiben végbe megy a fertőzés folyamata,így a kutyában fellelhető ez a betegség mint az emberben.Az ember a macska megfertőződése után 1-5 napban kaphatja el ama bizonyos kb 2 hétben amikor az fertőz.Így kialakul / sok esetben a tünetek annyira enyhék,hogy észre sem vesszük / az alap immunitás.


A link : [link]

24. Misteeq01 (válaszként erre: 22. - Siba22)
2014. júl. 22. 12:13
A kutya és az ember is csak hordozó lehet, tehát megfertőződni csak a macskától tudunk. Ennyi. Nem kell ezt ennyire túllihegni szerintem. Aki aggódik az elmegy egy vérvételre. Aztán ha utána is aggódik akkor kéthavonta ajánlatos megcsináltatni a vizsgálatot.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook