Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Toxoplazmózis és terhesség - Tévhitek és tények

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4

107. siba222014-09-14 10:19
úgy tudom ha a genetikain minden rendben és elkezdték nálad a kezelést ami a babát is támogatja akkor minimális az esély,hogy később kiderül baj van.az első 12 hét ami bármi esetben " veszélyes " lehet.a bogyót ajánlatos végig kell szedni amíg a dokid mondja.a szülés után a babánál is megnézik lett-e valami következménye.
(válasz zsuzsa020 106. hozzászólására)

106. zsuzsa0202014-09-13 09:38
Sziasztok
Jelenleg 25 hetes terhes vagyok és pozitív lett a toxoplasma tesztem.Megismételték és friss a fertőzés.valószínűleg 0-4 hónap között fertőződtem meg.Felírták nekem a rovamicyne-t napi 3x kell szednem.most elküldtek genetikai tanácsadásra a SOTE-ba meg magzati szívultrahangra Hajdú Júliához,már van is időpontom mindkettőhöz.Volt valakinek hasonló?a genetikai ultrahangon minden rendben volt, de nagyon félek :-(

105. Misteeq012014-08-26 19:55
Beengedtelek 😃
(válasz siba22 104. hozzászólására)

104. siba222014-08-26 19:53
Látom zárt csoport :) jelentkeztem is :)
(válasz Misteeq01 103. hozzászólására)

103. Misteeq012014-08-26 16:13
Nem tudom így jó lesz e, mert én tag vagyok és engem beenged.
[link]
Ha mégsem működik akkor a kluboknál keresd a 2015 januári babák klubot.
(válasz siba22 102. hozzászólására)

102. siba222014-08-26 15:33
egy linket tudsz adni esetleg??
(válasz Misteeq01 101. hozzászólására)

101. Misteeq012014-08-26 14:56
Még jöhetsz jelentkezni 😃
(válasz siba22 100. hozzászólására)

100. siba222014-08-26 06:02
mert nem is tudtam,hogy van :)
(válasz Misteeq01 99. hozzászólására)

99. Misteeq012014-08-25 22:43
Miért nem jelentkeztél hozzánk, a januári babák klubjába? Nagyon jó csapat van ott.
(válasz siba22 98. hozzászólására)

98. siba222014-08-25 06:45
Elméletileg január 10.én kellene születnie,de ez már a második doki által adott időpont :)
(válasz Misteeq01 97. hozzászólására)

97. Misteeq012014-08-24 19:03
Mikorra várod a bébit? 
(válasz siba22 96. hozzászólására)

96. siba222014-08-18 10:34
Pénteken jártam genetikai UH.on.Beszéltem az orvossal erről a toxoplazmozisról.Kettő azaz 2 esetben lehet gond, / de nem feltétlen erre vezethető vissza mert alap esetben is lehet genetikai hordozás / az egyik gondatlan kismama aki semmibe veszi az orvos szavait az esetleges toxo fertőzés esetén,nem szedi az előírt bogyót és az alap higiéniát nem tartja be.A másik,hogy eleve gyenge immun rendszert támadja a fertőzést,de ebben az esetben SEM!! okoz gondot HA!! a megfelelő kezelést és higiéniát betartják.JA és ezt genetikus mondta!!!!!!Elmondta azt is,hogy az újszülöttek lakó környezetében / értsd : otthon !!! / tartott állatok semmi féle egészségügyi ártalommal nem jár abban az esetben ha az oltások rendben vannak,a paraziták/élősködők irtására is megfelelő hangsúlyt fektetnek,így esélytelen a betegségek átvitele a saját házi állattól.Ő nálad is okosabb és nálam is :))))
(válasz BlueJasmine 82. hozzászólására)

95. Nyusszmusz2014-08-16 21:15
Nekem az kicsit messze lenne, de szerencsére kifogtam én is. :)

94. siba222014-08-13 14:48
úgy néz ki aki a honvédba jár annak szerencséje van mert ott normálisak :)
(válasz Nyusszmusz 93. hozzászólására)

93. Nyusszmusz2014-08-13 12:57
Akkor sínen vagytok. :) ritka kórház, ahol minden orvos normális, vagy legalábbis a legtöbb. :)

92. siba222014-08-13 06:06
köszi :) már " csak " immunerősítés megy.alma ecet és méz 1-1 arányban.ezt még emberek is használhatják :) a honvédba még 1 olyan dokival se találkoztam eddig aki állat ellenes lenne.nincs fogadott orvos mert Atól Zig ház felújítás van nálunk.így arra nem futja.viszont így tudom rendesek a szülész orvosok.
(válasz Nyusszmusz 91. hozzászólására)

91. Nyusszmusz2014-08-12 14:45
:) szerencsére akkor igen normális orvos. :)
Jobbulást az ebnek.
(válasz siba22 90. hozzászólására)

90. siba222014-08-12 11:43
:D nálunk épp most volt épp kenel köhögéses az egyik blöki,én kezeltem itthon őt.beszéltem a dokival,azt mondta különösebb gond nem lehet ebből hisz ismer annyira,hogy tudja oda figyelek a higiéniára.a labort megcsináltatja előbb mint az előírt lenne protokoll szerint de ő úgy gondolja se a babának se nekem nem lesz bajunk.de a blöki gyógyuljon meg azért minél előbb / na a doki így áll hozzá a hovédba :P /
(válasz Nyusszmusz 89. hozzászólására)

89. Nyusszmusz2014-08-12 09:04
Egyetértek 100%-ig.
A mi gyermekeinknek valószínűleg erősebb lesz az immunrendszere, és kisebb eséllyel lesznek allergiások. :)
(válasz siba22 88. hozzászólására)

88. siba222014-08-11 10:57
én is így tudom : nőgyógyásztól,állatorvostól.ráadásul az állatvédőrség elnöke is ezen a véleményen van.tehát én magam több olyan ember szavából tudok alapozni aki az állattartásban ezerszer többet tud.a gyerekeimet nem fogom búra alatt tartani hanem a megelőzésre és a nevelésre fogom tenni a hangsúlyt :)))
(válasz Nyusszmusz 87. hozzászólására)

87. Nyusszmusz2014-08-10 17:11
Egyébként én is tudok olyan babát aki állattól kapott el komoly fertőzést, csak nem Magyarországon...
A környező országokban nálunk a legszigorúbb a háziállatok oltási "protokollja".
Ha egy kedvenc rendesen van oltva, féregtelenítve, majdhogynem 0 százalék az esély rá, hogy baja lehet tőle a csemetének. (és ez nem légbőlkapott információ, hanem hozzáértő emberek "szava".)

86. Nyusszmusz2014-08-10 17:01
Azért azt megnézném, hogy egy yorkit vagy egy kopasz kutyát hogy tesz ki az udvarra, ha már nem a "szobában tartás" híve...

85. siba222014-08-08 16:49
aki pedig ilyen nick nevet választ annak tisztában kell lennie azzal,hogy lehet variálni :) tudod,veled ellentétben én azért jobban utána jártam kutyás-macskás állatbarát lévén a dolgoknak mint egy anyámasszony katonája aki búra alatt tartja a gyerekét.
(válasz BlueJasmine 82. hozzászólására)

84. siba222014-08-08 16:47
hogy bele találtál az egyik becenevembe :) Ennek örülök :)
(válasz BlueJasmine 83. hozzászólására)

83. BlueJasmine2014-08-05 16:36
Tinácska :D

82. BlueJasmine2014-08-05 15:49
Iszonyat okos lehetsz,ha még arra sem vagy képes,hogy felfogd nem vagyok Jázmin :D ka meg főleg :D szerintem akinek a felfogásával baj van,annak sem lehet sokat adni a szavára ;) Eddig még amiket írtam,azokból se nagyon ment a szövegértés :D Nem is csodálkozom,fújjad csak :) Pá

81. siba222014-08-05 12:31
nah,még mindig nem látom amit ígértél Jázminka.nem én tettem :) a google barát már rég jó barát nálam :) na meg az orvos mizériám,nagyon megválogatom kinek adok a szavára.tudod van egy 15 éves nagy fiam.aki makk egészséges ugyan úgy mint az össze s környezetemben élő gyerek akik állatok között/mellett nőttek fel.hihetetlen naiv vagy :) tapasztalat az ami nekem alapot ad,hogy tudjam : lehet gyerek mellett állatokat tartani minden féle károsító dolog nélkül.én is így nőttem fel és semmi bajom sincs az ég egy adta világon.tudod van aki nem csak a netre hagyatkozik csak alátámasztást nézi meg annak amit az orvosa mond.nálunk 3 blöki van.plusz aki ide be-be tévednek.a pocaklakóm is teljesen egészséges.a szülész orvosom elolvasta az írásodat és fuldoklott a nevetéstől.nem tudjuk hová tenni azt a sok butaságot amit itt össze írtál.nem első esetben a szavaimat támasztotta alá az orvos megnyugtatása.gyermek és csecsemő orvos ismerősöm van és direkte rákérdeztem.rengeteg tévhit és butaság terjed.tej és liszt érzékenyen születtem meg így ebből kifolyólag baba korom óta benne vagyok némileg az ok-okozati dolgok keresésében :)) Sváb-hegyi gyermek szanatórium mindig híres volt a jó orvosi hátteréről,a Bethesda kórház úgy szintén.a László kórházról ne is beszélve.az utóbbiban kullancs fertőzés miatt feküdtem is.rendszeresen tartom az ottani orvosommal a kapcsolatot aki szintén a TE szavaid ellen mondott.akkor miért is legyen veled ellentétben a google a barátom??két orvos erősített meg abban a tudásomban,hogy házi állat tartható terhesen is és kis csecsemő mellett is.amit pedig te művelsz az már hiszti.

80. BlueJasmine2014-07-30 10:58
[link]

Tessék,google a barátod! ;) Ha már ilyen iszonyat okos vagy... Nem a barátosném,hanem rokon,legalább olvasni tanulj meg,ha a térlátásod egy bizonyos síkra terjed... És a fekete-fehérre ;)

79. BlueJasmine2014-07-30 10:13
Esküszöm elkérem neked a leletet,de aki még azt sem tudja felfogni,hogy nem Jázmin a nevem, ezért Jázminka is nehezen lehetnék... Annak kb annyiért jártatom "az ujjam",mint ha vaknak beszélnék a színekről :D Legyél magadra büszke,és kínozz állatokat, te,aki annyira állatmániás! ;) Az a cikk pont ilyeneknek szól,amit kitettem ;) Na pá :D
(válasz siba22 78. hozzászólására)

78. siba222014-07-30 09:35
Érdemes megnézni :

[link]

Enyhe hasmenés még esetleg!! az enyhe influenza tünet mellett jelentkezhet.Így hát Jáminka a kedves barátosnéd nem toxo betegségen esett át.Ne magyarázd ezt meg mert te jössz ki megint csak hülyén.Nekem/nekünk több pozitiív tapasztalatunk van mint amit te itt próbálsz generálni.Orvos és állatorvos többet tud mint te,így az ő véleményük többet ér mint az az 1 bizonyos tapasztalatod.Mi nem csak állat bolondok vagyunk hanem okosabbak is és kérdezünk :D :D

1 2 3 4