Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10-12 hónapos babánál is baj lehet, ha jelez a légzésfigyelő? fórum

10-12 hónapos babánál is baj lehet, ha jelez a légzésfigyelő? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 23. 14:34

Beszéltem a védőnővel! Azt mondta nem kell belőle nagy ügyet csinálni. Nem hiába egy évig javasolják a használat. Azt mondta lehet tovább is használni, ha megnyugtat, de készüljek rá, hogy több lesz a téves riasztás.

Vmi olysmi a lényege, hogy a lészülékek a csecsemő légzésének a figyelésére vannak beállítva, és egy kisgyereknek más a légvételi ritmusa, és mélyebben be tud aludni.


Nagyon jó védőnő, nagyon sokat segített már, de ilyet még nem hallottam

14. Fishyke (válaszként erre: 13. - Korodim)
2014. júl. 22. 11:20
Jó tudni, köszi az infót!:)
2014. júl. 22. 08:32
Nekünk pelenkára csíptetős van, és a 11 hónapos fiamnál jelzett be, mikor berohantam, még mélyen aludt, de kapkodva szedte a levegőt. Megkérdeztem a doktornőnket, azt mondta, hogy ilyen akkor fordulhat elő, ha háton fekszik a baba, és hátraesik a lágyszájpad. Ilyenkor horkolhat is a baba, amit az én fiam szokott is néha. Azt mondta, ebből nem lehet baj, mert ilyenkor a vérben lecsökkenő oxigénszintről az agy értesül, és újraindítja a légzést még álmában is. Ez nem ugyanaz, mint a csecsemőkori apnoé, emiatt ne aggódjak, ez a gyerek testhelyzetéből adódó légzéskimaradás, ilyen lehet felnőtteknél is, de ebben az esetben mindig újraindul a légzés. Ha gyakori a probléma, esetleg 1-1,5 éves kor körül érdemes megmutatni a gyereket gégésznek, mert okozhatja nagyobb orrmandula. Addig felesleges, mivel a babáknak anatómiailag nagyobb az orrmandulájuk, hiszen még nem fejlődött ki rendesen az immunrendszerük.
12. siba22
2014. júl. 22. 08:29
ahány gyerkőc annyi típus :) kérdezd meg a védőnőt vagy a gyerek dokit,ők jobban átlátják ezeket.így itt maximum tapasztalatokat lehet leírni :)
2014. júl. 22. 08:14
Lehet az elem van merülőben, 10-12 hónaposan már rendesen vesznek levegőt a kritikus az újszülött kortól 4 hóig, meg a 7-8 hó.
10. Luijza
2014. júl. 22. 07:06
A koraszülött ikreim 9 hónapos korában beszüntettük, mert már 5 hónapja nem történt semmi. Az első 4 hónapban is csak olyan miatt sípolt, hogy legurult róla a sarokba.
2014. júl. 21. 23:09

Akkor jelez a légzésfigyelő, ha nem érzékel légző mozgást.

Tehát vagy bajra kell gondolni, vagy lemászott róla álmában, vagy pedig az érzékelők érzékenységén kell állítani, mert lehet nem érzi a matracon keresztül a babát, hiába fekszik rajta.

Ez a 3 verzió van.

Mi 10 hónapos korig használtuk, de muszáj volt kivenni, mert hiába dugtam el a vezetéket, mindig megtalálta és rángatta, már veszélyessé vált emiatt a használata.

Egyébként én azt gondolom a te esetedben, hogy az érzékenységgel van baj, lehet a legérzékenyebbre kellene állítani, hogy még jobban érezze a légző mozgást. Ha ennek ellenére is előfordul újra, lehet nem ártana beszélni az orvossal, védőnővel, mi lehet az oka az elméletileg ilyen hosszú légzés kimaradásnak.

Nálunk a túl vastag matrac miatt volt ilyen gond, de a beállításon módosítottam, és még az érzékelőlap mellett is érzékelte a mozgását, aztán a 120x120-as járókában is tudtuk használni.

Próbáld meg beállítani ezt a légzésfigyelőn, ha van rá lehetőség azon a típuson.

De egy orvosi kivizsgálás nem ártana, inkább legyen egy megnyugtató válasz egy dokitól, mint hogy ne adj isten baj legyen.

2014. júl. 21. 22:19

Kisfiam 2 èves múlt ès mèg mindig hasznàljuk (Àlomviràg, 3 lapos). Egyszerűen nem tudunk leàllni vele, így szoktuk meg, így èrezzük biztonsàgban. Pedig màr 14 kiló ès ez elvileg 10 kilóig jó, de teljesen jól működik:)

Lènyeg, hogy valamikor egy èves kora körül volt nàlunk is egy-kèt alkalom, hogy besípolt, soha màskor, nagyon megijedtünk. De mivel azóta se volt több ilyen, nem vizsgàltattuk ki, mi lehetett, nem tudom...Nagyon mèlyen aludt?...

2014. júl. 21. 22:06
Miért nem a gyerekorvost kérdezed meg? azért ez nem egy milyen színűre lakkozzam a körmöm jellegű kérdés... remélem, hogy csak elvándorol róla és nincs semmi baj.
6. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2014. júl. 21. 22:01
En ugy tudom, hgy masfel eves korig veszelyeztetettek, foleg a kisfiuk. Viszont en is megkerdeznem a gyerekorvost vagy szakembert.
5. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 21. 20:53
Egy lapos ez is. Ma nem feküdt rajta, a kiságy végén volt keresztben, de ott is érzékel, teszteltem. Ezt megelőzően 1 hónapja volt, akkor rajta feküdt
4. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2014. júl. 21. 20:44

Erre egy orvos vagy védőnő tudna megfelelő választ adni, de szerintem nem korfüggő, ha ilyen történik. Felnőttek is vannak, akiknél előfordul. Ha másra nem gondolunk, mint a horkolók.

Szerintem itt nemigen kapsz megnyugtató választ, legfeljebb tapasztalatokat tudnak leírni. Fordulj szakemberhez a kérdéseddel. :)

2014. júl. 21. 20:40
Biztos rajta fekszik? Mert a mienk 1 tablas es amikor ez van lejebb csuszott a tablarol
2014. júl. 21. 20:29
Kislányom 4 nap múlva lesz 1 éves. Az utòbbi 2 hónapban 3x jelzett a gép. Hálózatról megy, nem elem merül, rajta fekszik az érzékelőlapon. Elkezd sípolni, majd néhány másodperc után abbanagyja, azaz vesz levegőt. De fel se ébred a sípolásra, olyan mélyen alhat. Most baj lehet? Létezik hogy ennyi idősen úgy bealszik hogy 20 másodpercig nem vesz levegőt?
2014. júl. 21. 20:24
10-12 hónapos babánál is baj lehet ha jelez a légzésfigyelő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook