Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kétnyelvű" gyerekek beszédfejlődése fórum

"Kétnyelvű" gyerekek beszédfejlődése (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. 3a5c305959 (válaszként erre: 81. - Derya)
2014. júl. 31. 00:30
Ha egyutt a csalad akkor amit a lanyomhoz beszelek azt elmondom angolul is a ferjemnek kulonben felreertesek lesznek. Meg milyen mar hogy ott ulunk harman es akkor en beszelgetek a kislanyunkkal a ferjem meg csak ott ul kukan. Regebben azt is forditottam amit a lanyom mondott de mostmar tobbnyire o is mondja magatol angolul/albanul az apjanak.
81. Derya (válaszként erre: 80. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 00:16
ezt se ertem, miert kell ket nyelven mondani, amit a ferjednek mondasz azt angolul, amit a gyereknek, azt magyarul. jo lehet nehany dolog, amit mindket nyelven el kellhet mondani, de azert nem mindent...
80. 3a5c305959 (válaszként erre: 79. - Derya)
2014. júl. 31. 00:13
Igen, ezt en is mondom neki de amikor hazajon faradtan akkor egyszerubb neki egy nyelven elmondani mindent. En mar lassan harom eve ugy elek mint egy alamondasos film es mindent mondok ket nyelven ha egyutt a csalad.
79. Derya (válaszként erre: 76. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 31. 00:04

ezzel is egyetertek.

ironica, a ferjednek csak albanul "szabadna" a gyerekhez beszelnie, de ti tudjatok... :-)

78. Derya (válaszként erre: 74. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 00:03

anyanyelvi szinten felnott korban is megtanulhato a nyelv ez "csak" annyit jelent, hogy minden gondolatat ki tudja fejezni az adott nyelven, vagyis tud annyi szot, kifejezest, tudja a nyelvtant elegendoen, stb, de a kiejtes, az nem tartozik ide.

azt nem tudja senki sem megtanulni olyan szinten, mintha tenyleg az anyanyelve lenne, ha mar elmult 8 honapos. :-)

neked, mint szinten idegen anyanyelvunek persze hangozhat ugy, mintha tokeletes lenne a kiejtese, de az igazi anyanyelvu felismeri,hoyg valami furcsa.

ez 100%. :-)

ettol meg nem kevesbe ertekes tudas.

a nyelveknel az a lenyeg, hogy megertsenek, hogy tudjal kommunikalni, hogy ki tudd fejezni a gondolataidat, nem pedig az, hogy mennyire tokeletes a kiejtesed. :-)

en pl. egeszen kivaloan beszelek torokul, de megismerik a magyar akcentust, annak ellenere, hogy rendszeresen kifejezik csodalatukat az emberek, hogy milyen szepen beszelem a nyelvet. :-)

ha esetleg nem is konkretan a magyar akcentust, de azt mindenkeppen felismerik az anyanyelviek, hogy nekem nem anyanyelvem. :-)

77. 3a5c305959 (válaszként erre: 76. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 30. 20:05

Azert hivom gyakorlasnak mert ugy tunik hogy a lanyomat erdekli hogy hogyan mondjak albanul azokat a dolgokat amiket o mar tud masik nyelveken es mindent kerdezget a ferjemtol hogy ez hogy van meg ez hogy van.

A ferjem nem beszel magyarul, erteni kb 10 szot ert meg szoval nem lesz nehez tettetnie hogy nem erti :-)

Viszont tudom hogy o sokat beszel angolul a gyerekhez, foleg ha en is ott vagyok, pedig mindig szolok neki hogy ne. De legalabb mikor kettesben vannak akkor albanul beszelnek egymashoz.. legalabbis remelem.

76. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 70. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 18:41
Van,hogy leülnek gyakorolni? Ez mit jelent? Miért gyakorol? A férjednek csakis albánul kell a gyerekhez beszélnie. Magyarul nem. Mégha keveset van is otthon,amit beszél vele ha az csak napi pár mondat azt is a saját nyelvén. És ha a gyerek nem érti vagy magyarul szól az apjához,apuka csináljon úgy mintha nem értené. És igy müködik méghozzá könnyen. Nem kell ebből problémát csinálni. Mindkét szülő csak a saját nyelvén szóljon,beszéljen a gyerekhez ez a legegyszerübb és legsimább.
2014. júl. 30. 08:37

Egyebkent elhiszem a kutatasi eredmenyeket csak a gyakorlatban nem igy munkodik. Mivel egy kulfoldi orszagban minden gyerek korul van veve az adott nyelvvel, mindegy hogy tanulja-e vagy sem. A masik hogy en azt olvastam hogy 6-7 eves korig meg alakul a szajpadlas es ezert tudjak a gyerekek megtanulni az olyan szavak kiejteset amit kesobb felnott korban nagyon nehez.

Vegul itt Angliaban nagyon sok gyerek nem megy bolcsibe mivel iszonyatosan draga es csak harom eves koruktol jarnak. Megis ugy beszelnek angolul kesobb hogy meg nem mondod roluk hogy nem angol gyerekek. Sot, az angol valhat a dominans nyelvve tini korban. Peldaul magyar hetvegi iskolaban a szunetben angolul beszelnek a gyerekek egymashoz. Szoval a hatar az anyanyelvi meg nem anyanyelvi csak nagyon nagyon jol beszelo gyerekek kozott elmosodott. Az a gyerek aki itt jar suliban tokeletesen fog angolul beszelni. Az enyemnek olyan British akcentusa van hogy szakadunk tole a rohogestol a ferjemmel. Nem azt mondja hogy let' s go hanem let's gö meg hogy I kháán't :-)

74. 3a5c305959 (válaszként erre: 73. - Derya)
2014. júl. 30. 08:23
Lehet nem tiszta ez nalam de most meg jobban osszekevertel. Most akkor mit jelent az hogy valaki anyanyelvi? Peldaul hogy jol ejti a three-t? Meg a w-t?
73. Derya (válaszként erre: 72. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 00:51

lehet, hogy nalad picit keverednek a fogalmak... :-)

anyanyelvi szint nem jelenti azt, hogy a kiejtese anyanyelvi szintu. :-)

nyelveket lehet tanulni idosebb korban is, akar anyanyelvi szintig is, de ha valaki eredeti kivalo anyanyelvi kiejtest is akar, akkor azt 8 honapos korig bezarolag kell elkezdeni, mert a babak addig tudjak az adott nyelv hangzokeszletet hibatlanul magukeva tenni.

72. 3a5c305959 (válaszként erre: 71. - Derya)
2014. júl. 30. 00:16
Nagyon erdekes. Bar engem nem gyozott meg totalisan. En ismerek olyan magyar kisfiut aki tv-bol tanult meg angolul. Ugyanugy szamol angolul meg mondja hogy ready, steady go stb mint egy olyan ket es fel eves aki bolcsibe jar es emberek beszelnek hozza angolul. Elvileg neki nem szabadna anyanyelvi szinten tudnia angolul mert magyarok a szulei es csak tv-bol tanult angolt. Vagy az is szamit vajon amit az utcan, boltban hall? Ebbol az latszik hogy eleg egy idegen orszagban elni szuletestol fogva es anyanyelvi lesz a gyerek igyis-ugyis mert hallja a hangokat az utcan.
71. Derya (válaszként erre: 68. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 22:26

megtalaltam.

itt van a video, Patricia Kuhl kutatono beszel:

[link]


kb 2 perc 40 mp-nel van, amit en emlitettem.

kb. 8 honapos korukra lezarul a folyamat.

70. 3a5c305959 (válaszként erre: 69. - 96e4cb8ca7)
2014. júl. 29. 15:15
Nalunk is hatterbe szorul a ferjem nyelve mert keveset vannak egyutt. De amikor itthon van a ferjem van hogy leulnek "gyakorolni". Multkor peldaul a jatek bevasarlokosar tartalmat kerdezte vegig a lanyom es ferjemnek el kellett mondania mindennek a nevet. De a terv az hogy majd ha nagyobb lesz tobb idid tolt a ferjem csaladjanal es megtanul rendesen albanul.
69. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 68. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 15:12
A mi kisfiunk is angol nyelvű rajzfilmeket néz, valamint imádja a Discovery-n az autós műsorokat - angolul - (tipikus ''pasi'' ... ) Mindig azon gondolkozom, hogy vajon mennyit ért meg belőlük, de képes olyan elmélyülten nézni őket mintha értené. Egyébként nem bánnám, ha a spanyol lenne a második anyanyelve csak hát a férjem a lehetetlen beosztása miatt nagyon keveset tud vele lenni a hétköznapokon :(
68. 3a5c305959 (válaszként erre: 67. - Derya)
2014. júl. 27. 21:34
Ok. Erdekelne. En nem tudok errol szemelyes tapasztalatbol nyilatkozni mert a kislanyom szuletese ota hall harom nyelvet hiszen mi a ferjemmel angolul beszelunk egymashoz. Az elejen mikor sokat szoptattam a kislanyom folyton ment a Grey's anatomy angolul. Azt hitten angolul fog megszolalni. Vegul az elso szava alban lett :-)
67. Derya (válaszként erre: 66. - 3a5c305959)
2014. júl. 27. 19:52
oke, nem erdekes. eyen most ne vessyunk ossye. ha lesy egz kis idom elokeresem, ayokat ay anzagokat, amik alapjan en mondtam.
66. 3a5c305959 (válaszként erre: 64. - Derya)
2014. júl. 27. 19:38

En igy tanultam, viszont lehet hogy a nyelvtanulasra gondolok es nem az anyanyelvi beszedrol.

Most utana neztem es 2-3 eves kort emlegetnek az anyanyelvi szinten valo nyelvtanulashoz.


According to Annick De Houwer, in an article in The Handbook of Child Language, simultaneous bilingualism takes place in “children who are regularly addressed in two spoken languages from before the age of two and who continue to be regularly addressed in those languages up until the final stages” of language development. Both languages are acquired as first languages.


"Simultaneous Acquisition occurs when a child is raised bilingually from birth, or when the second language is introduced before the age of three."

2014. júl. 27. 16:54
Mindkét nyelven perfekt beszélnek..
64. Derya (válaszként erre: 63. - 3a5c305959)
2014. júl. 27. 16:51

meg az is lehet, hogy tevedek, de nem hiszem. :-)

az en tudomasom szerint 11-12 honapos koraig lezarul az az idoszak, amikor el tudja sajatitani a nyelvek hangzokeszletet. rengeteg kutatas van ebben a temaban a neten. :-)

utananezhetsz te is. :-)

63. 3a5c305959 (válaszként erre: 62. - Derya)
2014. júl. 27. 16:37
Tevedsz. A gyerek 5-7 eves koraig tud elsajatitani ugy egy nyelvet mintha az az anyanyelve lenne. Pl a helyes kiejtest ami olyanoknak gondot okozhat akik kesobb kezdenek el tanulni vagy nem anyanyelvi tanartol.
62. Derya (válaszként erre: 60. - 3a5c305959)
2014. júl. 27. 16:20

ha szuletesetol fogva bolcsibe jarna, vagy azota mas gondozna, akkor lenne 3 anyanayelve.

vagy ha lenne a szuletesetol fogva valaki, aki egy harmadik nyelven beszel napi rendszeresseggel.

az, hogy masfel 2 eves koratol egy harmadik nyelven is kell kommunikalnia,attol az meg nem lesz mar anyanyelv....

szerintem :-)

61. zebracsikó (válaszként erre: 56. - 96e4cb8ca7)
2014. júl. 27. 10:39
elvárnád, hogy a bölcsiben a Te gyermekedhez angolul beszéljenek, a többivel meg magyarul???
60. 3a5c305959 (válaszként erre: 59. - Derya)
2014. júl. 27. 10:35
De igen lehet harom anyanyelve egy gyereknek ha van harom gondozoja aki harom kulonbozo nyelven beszel hozza. Ilyen eset van pl ha ket kulonbozo nemzetisegu szulonek szuletik gyereke egy harmadik orszagban. Pl a kislanyom bolcsibe jar miota beszelni tanul. Neki az angol ugyanolyan anyanyelve mint a masik ketto amit tolunk hall. Tegnap pl azt jatszotta hogy tejet vasarolt a babajanak es megitatta. A babajahoz magyarul beszelt, de mikor "elment a boltba" akkor angolul.
59. Derya (válaszként erre: 56. - 96e4cb8ca7)
2014. júl. 27. 00:08

szerintem igy az angolt fogja legkevesbe tudni, de egyebkent se lehet 3 anyanyelve, csak max 2. az egyik, ahogy anya szol hozza, a masik ahogy apa. :-)

de ne aggodj ezen, kialakul majd, a siettetokkel meg ne foglalkozz. :-)

58. 3a5c305959 (válaszként erre: 56. - 96e4cb8ca7)
2014. júl. 25. 16:37

Igy szerintem nem lesz haromnyelvu. Hacsak nem egy anyanyelvutol kezd angolul tanulni mar most. Vannak angol ovodak, sot kettannyelvu altalanos iskolak is. Ha akarod hogy angolul is jol tudjon akkor irasd ilyenbe.

Azon ne aggodj hogy mennyire beszel 19 honaposan, az sokkal fontosabb hogy megerti amit mondtok neki. Az enyem mar majdnem harom es meg mindig nem enekel tisztan, csak a dallambol lehet felismerni hogy mit enekel. Persze a angol abc mar megy neki tisztan :-)

57. katie_rose (válaszként erre: 56. - 96e4cb8ca7)
2014. júl. 25. 13:33

Ahogy itt írták a többiek, szerintem nem esélytelen. Jobb ha a bölcsiben magyarul beszélnek hozzá,mert ha nem elég jó az angoljuk,azt inkább ne is tanulja tőlük a gyerkőc,nem? :)

Biztos nálatok is az van,mint nálunk. Csak hallgat és figyel., Aztán ha összeállt a kis buksijában a kép,akkor beszélni fog. :)

2014. júl. 24. 14:59
Sziasztok! Az én kisfiam háromnyelvű... lesz egyszer, valamikor, de egyelőre elég kilátástalannak tűnik minden. 19 hónapos és nem igazán akar beszélni. Tudom, hogy rengeteg dolgot megért, bonyolultabb kéréseket is, mint pl légyszives csukd be az ajtót - oda se nézek az ajtóra de már rohan és csukja be - de nem beszél, csak ilyeneket mond, hogy ''tes'' (tessék) ''kesz''(köszönöm, az apja szerint gracias) és minden létező állat ''kuuu'' A férjemmel angolul beszélünk, a tv már régen angolra van állitva, én viszont csak magyarul beszélek hozzá - nagyon sokat, mindent elmagyarázok neki. A nap legnagyobb részét velem tölti, aztán hazajön a férjem és spanyolul beszél hozzá... Kb minden másnap az anyósom is beszáll a ''buliba'' webkamerán, szintén spanyolul. Szóval elég nagy a nyelvi kavalkád szegénykémnél. A környezetem / sajnos nem fogják fel, hogy lehet egy gyerek 3 nyelvű / ''mikor fog már beszélni? '' ''te 2 évesen már énekelted az xy dalt '' megjegyzései se segitenek. Nem tudom mi lesz igy a kicsim beszédéből :( Ősztől megy bölcsibe, ott megmondták, hogy csak magyarul tudnak (elég égő, fiatal, diplomás gondozónők... na mindegy) Jó lenne, ha legalább az angolt tudná olyan szinten, hogy soha ne legyen problémája vele, csak ez egyelőre elég esélytelennek tűnik.
55. katie_rose (válaszként erre: 53. - Derya)
2014. júl. 23. 11:16
Ezt én is tapasztalom. Mármint azt,hogy bizonyos szavakat csak egyik nyelven mond. Ez alól csak a számolás kivétel (háromig számol mindkét nyelven.
54. 3a5c305959 (válaszként erre: 53. - Derya)
2014. júl. 23. 08:14
Akkor nagyon ugyes ha 22 honaposan mar igy megy neki mindket nyelv. Nalunk biztos bekavar az is hogy mi apaval angolul beszelunk egymas kozt aztan forditunk neki hogy mit mondtunk. Igy tudja hogy beszelhet hozzank angolul akkor is megertjuk ot. Ezert ha valamit nem tud elmondani a mi nyelvunkon azt helyettesiti angollal. Nagyon cseles :-)
53. Derya (válaszként erre: 51. - 3a5c305959)
2014. júl. 23. 01:43

az en kislanyom nem keveri a nyelveket, de ez szerintem is nagyon cuki hogy fok onion... :-)

tudja, hogy kinek milyen nyelven kell szolni.

folyekonyan nem bezel meg, 22 honapos. szavakat mond mindket nyelven, bizonyos dolgokat egyik nyelven, masokat a masik nyelven monda csak, nem mond el semmit sem mindket nyelven.

emberekhez koti a nyelveket.

vagy inkabb ugy talan, hogy ahogy szolnak hozza, ugy beszel o is...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook