Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legbiztosabb hízókúra? fórum

Mi a legbiztosabb hízókúra? (tudásbázis kérdés)


27. Oderol
2011. ápr. 9. 22:38

Bocs nincs ekezetem de azert itt egy jo kis tipp:


nem mind1 hogy zsirt szeretnel latni magadon vagy izmot ha izmot akkor olvasd vegig a kovetkezoket es hozza mozogj sokat.Naponta harminc felules gugolas es fekvotamasz egy nap ketszer plusz a futas napi egy ora.


Az etrend mindket esetben: naponta hatszori etkezes


reggeli: egy pohar tej es egy szelet kenyer sajttal szalamival


uzsi: ket nagy pogacsa es egy cukros innivalo


ebed: egy nagy tal spagetti sok sajtal vagy sultkrumpli hussal

esetleg hetente egyszer a mekibe is mehetsz


utoebed: meg egyszer ugyanez plusz egy banan shek


vacsi: a maradek ebed vagy egy otthoni hambi es tej


Potvacsi: banan shek egy kiados szendvicsel.


De ha nincs etvagyad ha felnottvagy igyal egy kis bort vagy sort es az meghozza az etvagyat de ha nem akkor berescsepp aminek szinten ez a hatasa !Nekem bevalt!!!!

2010. aug. 1. 18:34
csoki
2010. aug. 1. 10:22

Sziasztok. Ne kövezzetek meg, csak gondoljátok végig, hátha lehet benne valami.

Fogyás esetén az étkezési szokások megváltoztatását és a sportolást javasolják. Szerintem hízás esetén is ugyanez lehet a megoldás. Tehát nemcsak enni kell, hanem sportolni is. Ha nem sikerül zsírszövetet felépítened a csontvázadra, próbálkozz meg izomszövettel, hátha az jobban sikerül.

Nemcsak kalóriadús szemetet kell enni, kiegyensúlyozott étrend itt is fontos, szénhidrátok mellé zöldség, gyümölcs, fehérje.

Ha ebben a cipőben járnék (sajnos nem), kipróbálnám a fordított diétát, tehát azokat az ételeket enném együtt, amiket a fogyókúrásoknak a legjobban tiltanak.

Másrészt pedig a sportolás, mozgás jó étvágyat is csinál, levezeti a feszültséget, és nektek még az az öröm is megadatik, hogy utána jól bekajálhattok. :D

24. pimp (válaszként erre: 15. - Filcike)
2010. júl. 28. 11:57

én is annyi vagyok :S


de engem azért kicsit most megnyugtat így végigolvasva titeket, hogy nem egyedül vagyok :))

mostanában már szétstresszeltem magam azon hogy ilyen sovány vagyok, emrt elegem van hogy tényleg az utcán, a buszon mindenhol beszolnak, még néha a rokonaim is pedig nem tehetek róla.

nekem apukám és anyukán felmenői is vékonyak voltak, szóval volt kitől örökölni :S


néha úgy érzem hogy az ilyen soványokat mint én jobban elítélik mint azokat akik meg jóval a normális testsúly felett vannak..

a vérképem nekem is normális, kaptam beutalót Gasztroenterológiára úgyhogy ott majd kiderül van e valami gond, avyg genetikai e az egész..

23. szaida (válaszként erre: 22. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 23. 15:37
Dohányoztam 4 évig, napi 10 szálat szívtam, de 4 éve leszoktam. Leszokás után sem volt túlzott változás. Most pedig a fiam születése óta (ő most 1.5 éves) elég ramaty a helyzet. :(
22. db4f1eff6b (válaszként erre: 21. - Szaida)
2010. júl. 23. 15:31
Dohányzik? Mert ha igen, akkor azért nem hízik. Én sokáig dohányoztam, aztán abbahagytam 2.5 éve. Híztam kb. 20 kilót. Voltam 60 kiló alatt, most 80 vagyok.
21. szaida
2010. júl. 23. 13:20

Sziasztok!


Anyum, Apum nem egy kövér ember... én sem voltam soha, inkább számítottam az ideális testsúly alsó rétegéhez, tehát még épp nem kórosan sovány, de csak épp ideális. Aztán terhes lettem, felszedtem X kilót. Szülés után leadtam X+Y kg-ot. :( Szoptatást be kellett fejeznem a baba 6 hónapos korában, nehogy attól ne hízzak. Semmi nem lett jobb. :( Azóta is erőlködök, mindent kipróbálok, a létező összes szakirodalmat átbújtam, de semmi. Minden csodamódszer kipróbáltam már, az eredmény alig 2.5 kg 1 év alatt. :( Nem valami sok, azért örülnék, ha ez gyorsabban jönne. Fogyni akár 1 hét alatt is megy, ha valamiért úgy alakul, hogy nem eszek eleget, de hízni... az Istenért sem. És utálom, hogy mindig megszólnak, mert vékony vagyok, kiröhögnek, hogy biztos én akarom így, eszükbe sem jut, hogy esetleg nem tehetek róla és én mindent megteszek, de genetika is van az egészben és egyszerűen nem vagyok hajlamos a hízásra. Én már nem kérdezek csodamódszer, tényleg mindent kipróbáltam. Eszek mindent, ami ilyenkor javasolt, hátha a következő 1 évben is rám ragad még 2.5 kg...

2010. jún. 4. 13:05
Az biztos, hogy a krémes félék rendszeres fogyasztása hizlal.
19. juiceee (válaszként erre: 18. - Midway)
2010. jún. 4. 12:50
kár , hogy ez nem ilyen egyszerű :D ezt amugy nagyon nem szeretem... itt most nem rád gondolok hanem úgy ÁLTALÁNOSSÁGBAN... akik kisebb nagyobb túlsúllyal küzdenek azt hiszik, húúú de könnyű hízni... elmondanám, már vagy századjára hogy ez rohadtul NEM így van... ugyanúgy, hogy sokan rettentő nehéz és kemény fogyókúra ellenére se tudnak fogynak... itt sem egyszerűbb az este... mi azért a pár kilóért ha egyáltalán sikerül ami már NAGY öröm... ugyanúgy megküzdünk hanem jobban, mert aki hízni akar, nyilván nem úgy teszi fel magának a kérdést miért nem hízok, talán ennem kéne? nem... hanem az ilyen tipusú emberek igenis esznek, és próbálnak rájönni mi lehet a dolog hátterébe, hogy az ismerősök megesszi a napi adagjuk felét, és mégis rakódik... szal nagyon sok dolog után kell járni... , hogy mi húzódhat meg a háttérben ami gátolja a testsúly gyarapodást.. erről ennyit...
18. Midway
2010. jún. 1. 14:44

Sziasztok soványak,

nagyon irigyellek bevallom nekem csak le kellett szoknom a cigiről máris felrántottam 5 kilót. Na azért, mert imádom a kenyeret, meg a sütiket. Úgyhogy ezt javaslom.

És most átnézek a hogyan fogyjak le fórumra:)

2010. máj. 31. 09:17
cukros túró
2010. máj. 31. 09:16
csoki, kalács, péksütemények, kakaó
15. medve 77 (válaszként erre: 13. - Juiceee)
2010. máj. 31. 07:39
egyetértek veled,sok esetben még nincs rendben a felszívódási felület,addig nem oldható meg a probléma.
2010. máj. 31. 00:50

szerintem a tejbgríz és a rántott banánkarikák :)))

nem vicc!

2010. máj. 31. 00:36

Sziasztok :)


nah nekem is most volt általános vérkép vizsgálatom kiderült minden tökéletes... semmi vitaminhiányom nincs minden jó:) most fogok majd menni megint felszívódást vizsgálni... hogy minden rendben szívódik e fel a szervezetemben.? Az orvos ha minden igaz segít majd vmi hizókúrát előírni, illetve ad majd tippeket.... volt most a fokuszban egy riport épp erről a témáról..hogy sokan vannak így, és ott is az volt a probléma... hogy sokaknak az emésztésnél felszívódásnál voltak bajok... hiába evett... igy szinte 10ből 9 esetnél először tisztítókúrával és diétával kezdenek és majd csak utána jöhet a nagy étrend változás és zaba :):) de minden esetben javasolják amugy az edzést... izom növelését szervezet erősödését :) csak így lehet tömeget növelni úgymond... persze nem ilyen fitness étrendkiegészítőkre gondolok :D nem akarunk mi Miss és Mr. olimpiák lenni :D

két hét múlva megyek orvoshoz, majd leírom a tapasztalatokat. hátha segít valakinek :) de egy jó diabetiukoshoz elmenni se árt :)

minden jót:)

2009. febr. 12. 13:26
Majonéz
11. direne
2008. júl. 27. 23:47
Tejszín
10. Gyöngyvér81 (válaszként erre: 9. - Kyra_Owens)
2008. jún. 15. 16:18

Nekem is nehezen megy a hízás.

A legfontosabb szerintem az odafigyelés, a rendszeres étkezés.


- mindig vacsorázzál, ha nincs kedved, akkor is. Nem baj, ha nem tudsz sokat enni, ha 1-2 falattal eszel többetm, mint amennyit kívánsz, az hosszútábon tágíthatja a gyomrod.


- menj szabad levegőre, ha tudsz, vagy dolgozz a kertben: megéhezel tőle


-egyél társaságban, kevésbé fogy el az ember kedve és türelme.


- nálam bevált, hogy bizonyos leveseket a második után eszek (pl. a gyümölcslevest. Egy kis könnyű desszert jóval nagyobb eséllyel belémfér pluszban, minthogy megeszem a levest és máris nincs kedvem a másodikhoz...


-egyél úgy, mint ahogy a gyerekeknek is tanítják: ha édességet kívánsz, előtte egyél rendesen, az édesség csak a "rendes" evés után következzen, különben elveszi az étvágyat.

Egyél almát, igyál kávét vagy pár korty bort, ezektől megéhezel.


Nekem ezek szoktak segíteni, de a legeslegfontosabb, hogy az ember ne hagyjon ki étkezést.

Ha nincs időm ebédelni, hiába éhezek meg vacsorára, annyit nem tudok enni, hogy "bepótoljam" a délben elmaradt kalóriákat.


És ha vacsorázok, akkor viszont reggel hamarabb megéhezem, szóval az is segít.

9. Kyra_Owens (válaszként erre: 4. - Zsina)
2008. máj. 25. 15:14
Nállam épp ellenkezőleg van. Ha stresszelek vagy depizek nagyon sokat fogyok. 55kg-ról indultam. Eljutottam 45kg-ig. S egy hete mikor ráálltam a mérlegre kiderült, hogy még 3 kilót fogytam. S semmi se segít. Ráadásul nem bírok sokat enni, mert vagy rosszul vagyok a kajától vagy szimplán fél tányér után teljesen eltelek.
2008. ápr. 11. 07:44

Szerintem napi 5-6 étkezés ami zsírokban szénhidrátokban gazdag.Szénhidrátbó bőven kell enni kenyeret,péksüteményt,sült és főtt tésztát,ebédhez rizst,burgonyát,bátran édességet.Zsírban dús ételekből pl.zsíros sajtot,vajat,tejfelt,tejszínt,liba és kacsamájat.Főzzetek állati eredetű zsírral,libazsíros kenyér paprikával stb.

Gyerekeknél így néz ki a hízókúra,gondolom a felnőtteknél is ua..

2008. ápr. 11. 07:37
Próbáld ki a Béres cseppet,nekem olyan étvágyat csinált,hogy abba kellett hagynom!!
2008. ápr. 11. 06:11
Sok mindent megprobaltam mar ..:((de,nem ment ..:((nem vagyok eleg ambicios!!:)
2008. ápr. 10. 23:54
Erre én is kíváncsi lennék, mert ehetek szénhidráthalmazokat, csokik tömkelegét, vitaminokat...semmi. Igaz, eddig stresszes életem volt, de az is megváltozott. Olyan nyugalom van most bennem és körülöttem már több hete, amilyen nagyon régen. S még mindig semmi.:((
2008. ápr. 10. 22:48

én akkor is hízok, ha érzelmi gondjaim vannak, vagy stresszhelyzetben vagyok...

így szedtem fel az utóbbi évben 10 kilót :(

2008. ápr. 10. 22:08
Nyugodt elet,szenhidratban gazdag etel,vitamin szedes.
2. Pofi
2008. ápr. 10. 22:06

Hm...

Én most épp csokit eszem.

Nekem ez reggel tuti meglátszik majd a mérlegen...

2008. ápr. 10. 22:01
Mi a legbiztosabb hízókúra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook