Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kell ahhoz építési engedély, ha az ablak helyére szeretném tenni a bejárati ajtót, az ajtó helyére pedig az ablakot? fórum

Kell ahhoz építési engedély, ha az ablak helyére szeretném tenni a bejárati ajtót, az ajtó helyére pedig az ablakot? (tudásbázis kérdés)


7. f6390e6b9b (válaszként erre: 6. - 7e137d638c)
2014. júl. 20. 16:30
Mivel nem rég lett új ablak és ajtó berakva /csak nekem így nem célszerű/ így vadi új áthidalók vannak és az ajtóét vinném az ajtó fölé és az abalakét szintén.Köszi a válaszokat.
2014. júl. 20. 16:27

Ha az utcafrontot nem érinti, akkor nincs engedély-kérési kötelezettség, "csak" tudomásom szerint "bejelentési" kötelezettség lenne.

Mivel a két nyílás-záró korábban is volt, most csak megcseréled őket, még ebben sem vagyok egészen biztos.


Az biztos, hogy szakemberrel megnézetném, hogy ha főfal, és az az áthidaló, amely ezek után az ajtó fölötti részen van beépítve, elegendő lesz-e, vagy esetleg oda egy nagyobbat célszerű lenne berakni.

De hát ezt se vedd készpénznek, "csak" egy "szőke nő"!

5. syria (válaszként erre: 4. - F6390e6b9b)
2014. júl. 20. 16:07

Hm. Nem tudom.


Azt tudom, hogy engedélyköteles átalakításnál az Isten mentsen meg az önkormányzat építési osztályától. :(


Egy ilyen átalakítás megváltoztatja az építési engedélyben feltüntetett adatokat.


Ne parázz; ne beszélj senkinek a munkálatokról, szélsebesen csináljátok meg az átalakítást!

2014. júl. 20. 15:56
Nem az utcafronton van az ajtó,sem az ablak.
2014. júl. 20. 15:54
Amennyiben az utcafront kinézetét megváltoztatja- -márpedig ez megváltoztatja, szerintem igen. De az önkormányzatnál megmondják.
2014. júl. 20. 15:49
Sziasztok!Kell ahhoz építési engedély,ha az ablak helyére szeretném tenni a bejárati ajtót és az ajtó helyére pedig az ablakot??
2014. júl. 20. 15:49
Építési engedély

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook