Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Helyrehozni a gyermekem apjával fórum

Helyrehozni a gyermekem apjával (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. angelic smile (válaszként erre: 70. - MayC)
2014. júl. 22. 09:33
Szerintem is jól döntöttél. Hagyd, hadd főjön egy kicsit a saját levében! Adunk kell a férfiaknak lehetőséget arra, hogy érezzék a hiányunkat. :)
72. Nyusszmusz (válaszként erre: 70. - MayC)
2014. júl. 22. 07:37

Nekem az jutott eszembe, hogy talán azért "vár" szeptemberig, mert ha most kibékülnétek, akkor tényleg ugyanott tartanátok.

Ha visszamennél, ugyanúgy beleszólnának a nagyszülők, ugyanúgy be lennél zárva, ő pedig ugyanúgy elvonulna, és nem lenne veletek.

Viszont szerintem addig is le kellene ülnötök beszélni, hogy mit értett a majd kialakulon. Mert "majdra nem adunk". Ha még tudjátok beszélni, hogy együtt "szabtok" magatoknak egy határidőt, sokkal könnyebb elviselni.

Párom nekem is hasonlóan magába zárkózó, nem túl kommunikatív.

Az utóbbi időben elég sok is volt a feszültség, sok volt neki a munka, mellett befejezte a suliját, én meg megmekkentem a bezártságtól, és hogy ha itthon van, akkor sincs velünk.

Annyiban szerencsés volt a helyzet, hogy már akkor borult a bili, mikor a nagy hajtás a vége felé közeledett.

Elküldött. Elmentünk.

Igaz. Ő másnap jött, hogy így sem jó, nem bírja nélkülünk, de én nem jöttem vissza azonnal, mert nem vagyok marionett-bábu. Jött ő. Egy hétig szüleimnél laktunk, aztán hazajöttünk, és esténként megbeszéltük a dolgokat. Ugyanúgy keveset van itthon, sokat dolgozik hétvégén is, talán egy szabadnapja van, de az este a miénk. A kommunikációé, az összebújásé, a családé. Elmondja, mi zavarja (hogy tudjam nem velem van a baja, hanem sok a feszültség, és eddig hibásan rám vetítette ki). Így jó, s talán így is marad.

Bízom benne, nálatok is hasonlóan jól fog alakulni, s megnyilnak, kommunikációs csatornák is.

71. nbandus (válaszként erre: 70. - MayC)
2014. júl. 21. 14:19
Szerintem okos döntést hoztál. Remélem úgy alakul majd a dolog, ahogy szeretnéd. És a párod rájön, hogy a családi programok is lehetnek olyan jók, mint bütykölni...
70. MayC
2014. júl. 21. 14:00

Köszönöm szépen :)

A kislányom az első, ez természetes :) Nagyon sokat kérdez az apjáról, sokat sír utána, de olyankor gyorsan elterelem a figyelmét, szerencsére azért vidám kislány :)


Úgy döntöttem a tanácsaitok alapján, hogy valóban ez lesz a jó megoldás. Várok. Végül is tényleg én már mindent megtettem, tudja, hogy mi a helyzet. Nagyon nehéz lesz de hagyom, hogy eméssze magát és gondolkozzon. A határidő jó ötlet, két lehetőségem van vagy a kislányom szülinapja, akkora már egy hónapja dolgozni fogok, vagy pedig mikorra meglesz az albérlet. Tovább nem fogok rá várni, ha addig sem jön vissza, akkor semmi értelme várni még :(

69. angelic smile (válaszként erre: 67. - Angelic smile)
2014. júl. 20. 19:23
Még valami! Mindeközben nagyon figyelj oda a gyermekedre, és tegyél meg mindent, hogy boldog legyen! Irányítsd a figyelmedet rá, ő legyen a legfontosabb az életedben! :) Nem érdemes a dolgokon túlzottan filózni, mert úgyis megoldódik minden. Hogy hogyan fog, nem tudni, de te igyekezz abból a helyzetből kihozni a legjobbat! :)
68. kriszta773 (válaszként erre: 66. - MayC)
2014. júl. 20. 19:16

szerintem az, hogy anyukájának mit mondott, az nem számít, mert egyrészt lehet, hogy nem igaz, hanem csak anyukája próbál biztatni, másrészt lehet, hogy csak azért mondta ezt az anyukájának, hogy az hagyja békén a témában :)


te megtetted, amit lehetett, azért köztetek nem voltak helyrehozhatatlan problémák. beszéltél vele, megmondtad, miben hibáztál, hibáztatok, szeretnék újrakezdeni, odafigyelve, normálisan. szerintem ezek után nem érdemes meaculpáznod, mert ha erre ő nem volt nyitott, akkor van valami olyan sz@r a háttérben, amiről nem tudsz. felesleges kétségbe esned, hogy te milyen hárpia voltál, és bármit megtennél érte, miközben ő erre sem nyitott. mert ilyenkor szokott kiderülni, hogy már van más egy ideje a háttérben, vagy ő már egyáltalán nem szeret úgy, ahogy kellene. nem tudsz mit tenni, adj magadnak egy határidőt, amíg vársz arra, hogy hátha ő lép, azután pedig kezdj új életet

67. angelic smile (válaszként erre: 66. - MayC)
2014. júl. 20. 19:12

Te mit sajnálsz ebben a kapcsolatban? Tulajdonképpen nem is voltatok együtt, csak amikor aludtatok. Ezt követően sem lenne más! Mi változna meg azzal, hogy te munkába állsz? Arra számít a férjed, hogy a munka, a házimunka, a gyereknevelés után olyan fáradt leszel, hogy már nem lesz kedved vele lenni?

Szerintem jogos volt a kérésed, miszerint töltsön a családjával minél több időt. Azt nem tudom, milyen stílusban adtad elő, de lehet, hogy ennyi várakozás más nő is felemelte volna mondjuk a hangját! (Mást nem! :D)

Azt az együttalvós esetet pedig végképp inkorrektnek tartom a részéről. :(

Csak azt tudom javasolni, ha mindenképpen meg szeretnéd vele próbálni, hogy légy kedves, de távolságtartó, és csak a gyerekkel kapcsolatban beszélj vele, az együttalvós témát ne is említsd! Egy férfinak éreznie kell a nő hiányát. Hét közben nem is beszélnék vele, max. a láthatást.

Kívánom, hogy találd meg a boldogságodat akár e férfi mellet, akár más mellett! :)

66. MayC (válaszként erre: 64. - Kriszta773)
2014. júl. 20. 18:29
Az a baj, hogy én tudom, hogy amik a problémák voltak, azokat helyre lehet hozni. Azonban azzal, hogy én így gondolom, és én tennék is érte, illetve teszek is, nem vagyok előrébb, mert ahogyan írod két ember kell hozzá. A baj pedig az, hogy arról, hogy ő mit akar fogalmam nincs, mert a majd meglátjuk- al nem jutunk semerre. Az, hogy az anyukájának mit mondott, hát nem tudom, akkor miért nem mondja meg nekem is ezt? Vagy nem értek én már semmit :(
65. MayC (válaszként erre: 62. - F6390e6b9b)
2014. júl. 20. 18:26
Nincs kizárva, hogy igazad van. Viszont, ha tényleg így is van, én sajnos egyelőre nem látom be. Én most azt érzem, hogy jobban szeretem, mint gondoltam volna, és, hogy sok problémát felnagyítottam, és bármit megtennék, hogy egyben tartsam a családot és megint együtt legyünk. Ettől függetlenül lehet, hogy csak az emlékekbe vagyok szerelmes, de most még nem ezt érzem.
64. kriszta773 (válaszként erre: 61. - MayC)
2014. júl. 20. 17:46
a gyerekek megérzik, ha gond van két szülő között, ha "csak" közöny, azt is. a veszekedések, viták sem maradnak hatás nélkül. de minden problémát meg lehet oldani, tenni érte, ha két ember akarja, csak nálatok te akarod, ő pedig nem, most ez a felállás
63. L.Ann
2014. júl. 20. 17:26
ha rá ekkora hatással volt, hogy elhagyta az apja, akkor ő miért hagyja el a gyerekét?
2014. júl. 20. 17:24
Eddig sem voltam népszerű...Nem lehet hogy Te egy álomképbe és az emlékeidbe vagy szerelmes?Hisz amikor szétmentetek már nem volt még beszélgetés sem köztetek nemhogy romantika!!
61. MayC
2014. júl. 20. 17:14
A kislányom odáig van az apjáért, emost is nincs nap, hogy ne kérdezni, hol van, miért nem jön, és amikor végre jön, akkor le se lehet szedni róla. Szóval szerintem, mivel szereti az apukáját, boldog lenne, ha vele lenne. Természetesen lehet, hogy rosszul látom, nem tudom, engem is elhagyott az apukám, nincs előttem példa. Azt nem tudom,hogy tényleg az a lelki problémáinak eredete, hogy az apukája elhagyta, nekem a családja azt mesélte, hogy előtte egy beszédes gyerek volt, aztán azóta meg egy mukkot nem szól senkihez. Hogy ezen a sztorin mit színeztek ki, azt nem tudhatom. Én eleve ilyennek ismertem meg és így is fogadtam el, csak gondolom a magány miatt kattantam így be. Bár az is tény, hogy mikor még külön éltünk sokkal több időt töltött velünk, voltak programjaink, eljártunk sétálni, vásárolni, együtt főztünk, elmentünk nkettesben is moziba, vagy csak este iszogattunk ilyesmi, és ezek a dolgok nekem nagyon hiányzotak mikor kiköltöztünk hozzájuk.
60. Georgina319 (válaszként erre: 55. - MayC)
2014. júl. 20. 16:00
Én 18m éve élek az élettársammal, a hátamon felaáll a szőr, amikor beszélgetni akar velem, én meg TV-t nézni, számítógépezni, olvasni. De mi már túl vagyunk a 60 éves koron. Ti még fiatalok vagytok ehhez!!!
59. 3da8f53e4a (válaszként erre: 40. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 20. 16:00

..én ezt a verziót ismertem meg.

Alkalmazta is 15 évig :(

58. kriszta773 (válaszként erre: 55. - MayC)
2014. júl. 20. 15:59
tudod, magad mellett azért a gyerekre is gondolhatnál, jó neki, ha ilyen apa mellett nőne fel, ha ezt látná példaként? hogy az apja semmit nem törődik vele, se az anyjával, az anyja meg pitizik, nehogy elhagyja? így mennyi öröm lesz a gyereked és a te életedben?
57. c4851bb5de (válaszként erre: 53. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 20. 15:56
IGEN! :) vannak ilyen emberek, ha a fórumindító így fogadta el,olyannak szereti, amilyen, akkor mi nem fogjuk őt megváltoztatni.
56. f6390e6b9b (válaszként erre: 55. - MayC)
2014. júl. 20. 15:56
Ez baromság ne haragudj!Minket is itthagyott az apám,mégsem vagyok egy élőhalott!!Ráadásul nem tenném ugyanazt a gyerekemmel amit én anno átszenvedtem!!
55. MayC (válaszként erre: 54. - Georgina319)
2014. júl. 20. 15:53
Próbáltam. Olyankor két dolog történt. Vagy hallgatott és néha válaszolt valamire, vagy megkért, hogy menjek ki, mert nem tud szerelni, ha közben nézem. Nem egy beszélgetős típus, a szüleivel, a barátaival sem beszélget. A családja azt mondja, azóta nem beszél, mióta kiskorában elhagyta az apukája.
54. Georgina319 (válaszként erre: 42. - MayC)
2014. júl. 20. 15:48
Azért egy házasság nem csak összebújásból áll! A kommunikáció hiánya, az egymással nem beszélgetés is rosszat tehet neki. Próbálj meg a szerelő műhelyben egy sámlira leülni mellé, és beszélgessetek. Beszéljétek meg a napi dolgokat, az elképzeléseiteket, a jövőtöket.
2014. júl. 20. 15:32
nekem ugy tunik, hogy neki megvan a maga kicsi vilaga...ugy szepen csendesen eleldegel mellettetek
52. MayC
2014. júl. 20. 15:31
Bocsánat a helyesírási hibákért, csak beragad a billentyűzetem és írás közben nem veszem észre, hogy nem írta oda amit lenyomtam.
51. kriszta773 (válaszként erre: 42. - MayC)
2014. júl. 20. 15:31

ha ez igaz, akkor pedig egy percig ne ragaszkodj hozzá, és ne akard újrakezdeni. szenvedd ki a végét, az úgyis fáj, aztán lépj tovább, ennél jobbat fogsz találni.

jellemző, hogy ő annyira se tudta veled vinni, hogy önállóan éljetek, és ne anyuci-apuci nyakán, te meg egyedül is a saját lábaidra álltál. legyen ez előtted, mennyivel többet érsz, többet tudsz egy ilyen pasinál

50. MayC (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2014. júl. 20. 15:29
Igen ő magánakvaló. Azonban én ilyennek ismertem meg és így fogadtam el, most nem jogos a részemről, hogy a szemére vetem. Türelmesnek kell lennem, ahogy írod, és nem szóba hozni az egészet, és egész jól ment volna, csak, hogy itt aludt és hozzámbújt :( Minden felkavarodott bennem :(
49. f6390e6b9b (válaszként erre: 48. - MayC)
2014. júl. 20. 15:29
Ne!Bizonyítson mostmár Ő is valamit!!!
48. MayC (válaszként erre: 43. - 6b006fc769)
2014. júl. 20. 15:28
Igen ezt mondják a közös ismerősök is, hogy nem tudja mi legyen. Az anyukája is azt mondta, hogy szerinte ezért vár még a béküléssel, míg visszamegyek dolgozni, mert fél, hogy ha most kibékülünk minden változatlan marad. Őszintén remélem, hogy így van és bár már bizonyíthatnám neki, hogy jobb lesz minden.
47. kriszta773 (válaszként erre: 43. - 6b006fc769)
2014. júl. 20. 15:28
vannak ilyen maguknak való emberkék, valahogy nem hiszem, hogy hirtelen mintaapává és mintaférjjé változnának :( úgy meg nem lehet együtt élni, hogy jaj, szóvá sem merek semmit tenni, nehogy megint leléceljen
46. MayC (válaszként erre: 40. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 20. 15:26
Ő is mindig ezt mondta, hogy találhatok olyat aki piál, meg csajozik, meg verekszik. Akkor úgy gondoltam, találhatok olyat, aki szeret és hetente egyszer kétszer tud ránk szánni egy órát, de most már látom, hogy igaza volt :( :(
45. 6b006fc769 (válaszként erre: 42. - MayC)
2014. júl. 20. 15:25
Hátőőő.. Így ne bánd.
44. kriszta773 (válaszként erre: 40. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 20. 15:24
jaj, azért itt nem arról van szó, hogy a barkácsolás probléma :) ők úgy éltek nagyszülőknél, hogy a pasi meló után elhúzott barkácsolni, a nőci a gyerekkel egésznap hallgatta a nagyszülők kioktatását, és alig várta, hogy hazajöjjön az ember és együtt legyenek. ehelyett meg idegeskedhetett tovább azon, hogy az ember miért csak éccaka megy az ágyba, és addig meg bütyköl elvonultan
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook