Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól adható a babának eper, málna, kivi? fórum

Mikortól adható a babának eper, málna, kivi? (tudásbázis kérdés)


18. aminoerg (válaszként erre: 10. - AnciPanci)
2009. ápr. 8. 12:29

A málnás bébiételeket és tejpépeket úgy csinálják meg hogy kivonják belőle az allergizáló részeket, pl. a málna szőrös részét.

Ezt Te otthon nem tudod megcsinálni.

2008. dec. 20. 07:05

Azt szokták mondani, hogy 1 éves kor után.

Az én kisfiam 21 hós, de még nem adtam neki. A lányom 3 évesen kapott először.

Szerintem jobb félni, mint ... neki annyira nem hiányzik, van sok más gyümölcs, amit bátran lehet adni.


A málnás bébiétellel kapcsolatban: a védőnőnk csak csóválja a fejét.

2008. dec. 19. 22:38
1 éves kor után lehet málnát és epret adni a picinek. Kivit kicsit előbb is lehet, és kb. 10 hós koruk körül adtam mindkét gyerekemnek, de mag nélkül, és csak azt ami puha volt.
2008. okt. 26. 10:55
Epret, málnát lehet adni egy éves kor után. A kivit lehet adni úgy ha a külső részét lereszeled és nem kerül bele mag akkor már 4hónaposan. Én banánnal szoktam keverni és nagyon szeretik a lányok.
2008. okt. 25. 21:54

Én is a kiviről érdeklődnék. Ezek szerint magok nélkül meg lehet próbálni? Bár az én lányom még csak 10 hónapos. Eddig nem kapott kivit.


Viszont bébidesszertből nagyon szereti az almás-málnásat. Semmi baja tőle.


Mit gondoltok a Hipp epres tejpépről? Azt hiszem, 6 hónapos kortól adható. Ezzel valaki próbálkozott? Az üzletekben mindenhol leárazva látom az epreset, senki nem viszi? A Hipp csak tudja, mit csinál...

2008. máj. 31. 22:53

Mire valók a védőnők??!!

Egyébként én maximálisan bébi étel ellenes vagyok.

Nem lehettek ilyen lusták...

2008. máj. 31. 22:07
2 és fél éves elmúlt a lányom, mikor először kapott epret, málnát. 15 hós a kisfiam és nem adok neki. Bébiételként sem.
11. 386e029db2 (válaszként erre: 10. - AnciPanci)
2008. máj. 31. 17:41
Valahol olvastam, hogy a bébiételek úgy vannak elkészítve, hogy akár már 4 hónaposan ehet málnát. Nem tudom, hogy csinálják, de azt mondják, azt nyugodtan adhatod neki.
2008. máj. 5. 21:59

Én ezt nem értem!

HA 1 éves kor előtt nem lehet adni málnát, hogy lehet az, hogy van KK bébiételből málna...4 hónapos kortól??? Akkor azt sem lehet adni??? Hmmm????

2008. ápr. 10. 21:44
A kiwit le tudod hamozni a magvaktol es ugy adhatod.
2008. ápr. 10. 21:43
Harom eves kor elott nem ajanlom az apro magu gyumolcsot a gyerekeknek.Lehetolrg ne edd elotte,hogy ne kivanja.
7. dus
2008. ápr. 10. 21:35

Sziasztok.

Köszi a tanácsokat. :)) Aranyosak vagytok.

Az eperrel alapból óvatos vagyok, mert én magam is allergiás vagyok rá. De szegény úgy néz, amikor eszem ezeket a gyümölcsöket. Enné Ő is!

Tudom, hogy allergiát okozhatnak, ezért inkább jól körül járom a témát. :)

2008. ápr. 10. 21:34
Csak két éves kor körül, különben allergiás lehet. Tudom nehéz megállni, nekem is az volt, de muszáj.
2008. ápr. 10. 21:30

a lehetséges allergia miatt csak óvatosan először,ha nem üti ki akkor nyugodtan

Nálunk az eper az első nyáron kiütötte őket akkor nem adtam nekik rá köv.évben már semmi bajuk nem volt az epertől

2008. ápr. 10. 21:29

Szia!

Nekem azt mondta a barátnőm, aki védőnő, hogy másfél éves kor előtt nem ajánlja! Így én is várok vele addig. Jövő tavasszal lesz a kisfiam ennyi idős, majd akkor megkóstolhatja.

2008. ápr. 10. 21:28
védőnödet kérdezd,de az biztos hogy 1 éves kor útán csak
2. dus
2008. ápr. 10. 21:28

Arra lennék kíváncsi, hogy apró magvas gyümölcsöket mikortól lehet adni egy kisbabának?

A kisfiam 1 éves, mindenevő, de ezeket még nem mertem neki adni.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

1. dus
2008. ápr. 10. 21:27
Mikortól adható a babának eper, málna, kivi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook