Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beteg az orchideám? fórum

Beteg az orchideám? (beszélgetős fórum)


4. sonysony (válaszként erre: 3. - Sonysony)
2014. júl. 21. 15:50
* Növényvédő szerrel :)
2014. júl. 21. 15:48

Ha lemostad akkor lecsökkentetted a számukat de nem irtottad ki. Nem végzetes a növénykéd számára. Amikor levágsz egy hajtást és elülteted vagy levágsz egy gyökér darabot és ismét elülteted a növényt mindig várd meg hogy beszáradjon a seb.

Ugyanúgy mint az embernél a be nem száradt seb könnyen elfertőződhet. Amit találtál az szerintem a tripsz nevű kártevő. Növény védőszerrel lehet ellene tenni. Némely mezőgazdasági áruház, gazdabolt vagy kertészeti bolt árusít ilyen vegyszert.

Azért nem írok konkrét szert mert sok féle létezik és nem érdemes egy fajtához ragaszkodni. A boltban adnak tanácsot (és vegyszert is).

2. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - E977712348)
2014. júl. 19. 12:05

Amit leírsz, én abból olyan kártevőre gyanakszom, ami a túlöntözött növények földjén szokott jelentkezni. Ha nem fertőtlenítetted(márpedig nincs arra gondolom szakszerű lehetőséged) a múcsot, csk lemostad, azzal nem értél el sajnos semmit. Teljesen újba kellett volna ültetni.


Én nem locsolom őket, hanem hetente 1x beállítom felfőzött-lehűtött vízbe nyakig kb. 2-3 órára, aztán kiveszem, de még így is van a kaspók alján

zúzott kő,- hogy a gyökér ne álljon vízben - arra rakom vissza.

2014. júl. 19. 11:45

Sziasztok!

Van néhány lepkeorchideám.

Pár órája meglocsoltam, és ami kifolyt víz a kis alátétjébe az egyiknek, észrevettem hogy tele van ugráló picike fehér valamikkel.

Eléggé megrémültem.

Gyorsan kiszedtem a földből és a gyökerét zuhanyoztattam vízzel, hogy eltávolítsam a földet róla.Az a lefolyó víz is tele volt azokkal a valamikkel.Valamint szegénynek a gyökere is elkezdett rohadni.Pedig nem öntözöm túl sosem.Levágtam a rohadt gyökereket és lemostam amennyire csak tudtam, majd újra beültettem.

Mi lehet az ami benne volt a földbe?Tetű?

Neten nem igazán találtam ahhoz hasonló képeket,csak olyan tetvekről amik "nagyok" és a levelén van.

Hátha valakinek van tapasztalata, mit tegyek, mit vegyek rá.

Megköszönöm előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook