Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudnám visszaszerezni a régi lapos hasamat? fórum

Hogyan tudnám visszaszerezni a régi lapos hasamat? (tudásbázis kérdés)


25. uteLau
2014. júl. 22. 14:10
A lapos has eléréséhez változtatni kell az étrenden. Csökkenteni kell a napi kalóriabevitelt és a szénhidrátot is (100%-ban el kell hagyni a lisztes ételeket és a cukrot). Emellett természetesen a mozgás is nagyon fontos. Attól függetlenül, hogy elsősorban a hasat szeretnénk laposabbá tenni, nem csak hasizom edzéseket kell végezni, hanem egész testet átmozgató edzéseket. Ehhez ajánlom pl. Rubint Réka dvd-it. Emellett pedig a futás is gyönyörűen formálja a hasat. Sok sikert! :)
24. júliusi (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. júl. 20. 10:44

Ajaj...Nekem is ez a gondom.Az utóbbi időben nagyon megnőtt a hasam.Sztem 46. at épp betöltve már klimaxolni fogok.Rendetlenkedik a mensim, lassabb az anyagcserém is.


A súlyom amúgy átlag 63 volt, 4 éve lefogytam 57 re, most meg majdnem 70 kg vagyok..:(

Mondjuk Rák vagyok,hold jegyú,állandóan változik a súlyom...csak most felfelé...:(

2014. júl. 20. 10:08

Nekem is hasonló a problémám, de ebben van egy kis genetika is. Anyukám pocakja is szülőszobába kívánkozna. Engem is sokszor néznek kismamának, és persze, hogy nagyon zavar. Néha csak röhögök az egészen. Sehol nem vagyok húsosabb, csak a hasam akkora, mint egy félidősnek.

Nálam puffadás is jelentkezett, és nehéz is volt a hasam. Aztán elkezdtem ásványvizet inni csapvíz helyett, bifiduszeszenzises joghurtot eszek, és igyekszem kevesebbet enni, mint azelőtt. Sosem voltam nagy zabás, csak sokszor ettem keveset, és csipegettem is mellé. Na meg persze a menza kajáról is letettem, és saját főztöt eszek, ha olyan az ebéd (menzás főzelékről letettem, és tésztát sem eszek bent, ha nem muszáj). Nem mondom, hogy egészségesen étkezek, de azért próbálkoztam egyfajta váltással (barna rizs, durum tészta. lehet, hogy semmit nem ér egyébként. :D)

Szóval jobban érzem magam, és talán laposabb is egy kicsit, de még mindig nem lesz tökéletes. De nem is lesz. Tornázásban nem jeleskedem, néha jön egy kis fellángolás, tart néhány napig, és kész. Biciklizek, átlag napi 16 km-t, és sétálok is egy órát, másfelet.

Utószó: a fogamzásgátlónak is van egy olyan csodajó hatása, hogy hízlal... :(

22. syria
2014. júl. 19. 09:43

Ilyen fiatalon simán van jó esélyed. De dolgozni kell érte, többen írtak itt jó ötleteket.

Én is adok egyet: hajfesték helyett kondibérletre költs! :D

21. Luijza
2014. júl. 19. 05:23
Erőnek erejével... :-)
20. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Tiadalma)
2014. júl. 18. 22:54

Ez max.25 -30 eves korig muxik, de kinel mennyi.... Nalam fe

Kesobb kezdtek akajak megmutatkozni :)maaaak :)

19. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Tiltottszer)
2014. júl. 18. 22:50
Az! :) igy van!
2014. júl. 18. 22:18
Teljesen egyetértek Tiltottszerrel! A testalkat-mármint hogy ki milyen testtájékra hízik-genetika, de hasra bármilyen hasizomgyakorlatot végezhetsz ha nem figyelsz a táplálkozásra!Amúgy is a mozgás sokat számít és elkerülhetetlen egy fogyókúrában, de 70%-30% az arány a megfelelő étrend és mozgás tekintetében-vagyis nagyon oda kell figyelni az evésre!!!A finomított cukrot és lisztet (fehér kenyér,péksütemény, tészta) kerüld vagy csak reggel egyél!Délután almán és bogyós gyümölcsökön kívül a szénhidráttartalom miatt a többi gyümölcs is tiltólistás.Nasizni csak néhány szem magféle vagy gyümölcs túróval,joghurttal-de nem bolti, hanem nyírfacukorral vagy eritrittel otthon készítve.Sikerülni fog!:)
17. tiltottszer (válaszként erre: 4. - Pandi93)
2014. júl. 18. 21:17

A kockas/lapos has a konyhaban keszül!! ;)

Akarmennyi hasizomerösitö gyakorlatot vegezhetsz, semmit sem ersz el vele, ha a taplalkozasod nem megfelelö. Ugyanis mindenkinek kockas a hasa, csak eltakarja a haj. Rendszeres kardio mozgas + helyes taplalkozas es ilyen fiatalon par het, vagy honap utan mar latvanyos valtozast erhetsz el! Addig lass neki, amig nem kesö ;)

Sok sikert!

16. Lilimami (válaszként erre: 14. - Pandi93)
2014. júl. 18. 18:34
Először is az étkezésen kell változtatnod. Kevés cukor és szénhidrát fogyasztása, sok l-karnitin. Emellett kardió.
15. jujujo (válaszként erre: 14. - Pandi93)
2014. júl. 18. 17:55

Kívánom, hogy ne ez legyen a hátterében, de manapság sajna elég gyakori hormonális betegség a nők körében. Nem mindenki hízik, de elég gyakori a "férfias" hízás, ami úszógumi tájékra megy.


Ha nem ilyesmi áll a háttérben, akkor zsírfeleslegtől csakis úgy tudsz megszabadulni, ha kalóriadeficitet érsz el. Kb 15%-kal kevesebb bevitt kalória a szükséges igényhez képest és rendszeres mozgás. Értelmes módon persze, nem hangzatos fogyókúrákba kell menekülni.

14. pandi93 (válaszként erre: 8. - Jujujo)
2014. júl. 18. 17:23
nem hallottam még erről a szindrómáról, de majd utána olvasok. Szerintem nekem nem ez miatt. Egyébként anyukám is ilyen has hízos 40 évesen eléggé össze gyűlt neki kb. mint egy pár honapos kismama, de mondjuk ő nem ilyen alakú, mint én. Szoval ezt szeretném megakadályozni, gondolom ilyenkor könnyebb, remélem. Köszönöm az eddigi válaszokat.
13. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2014. júl. 18. 16:33
Es aki nem pesti? Maaaar :)
12. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Pandi93)
2014. júl. 18. 16:30
Du, este mellozd a szenhidratokat es mozogj otthon, vannak 20-40 perces tornak is vagy franko edzogepek, ha tudsz szerezz be egy 5mins shapert vagy otochilit ,kinek,mi es szuper, cm-ekben merheto az eredmeny.
2014. júl. 18. 16:29

love your belly torna pont erről szól


egyszer kell a gyakorlatsort kitanulni, utána otthon rendszeresen végezni

10. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Pandi93)
2014. júl. 18. 16:29

A szakemberek azt mondjak, hgy a lapos has az dietaval erheto el. Arra edzhetsz ezerrel, ha nincs melle megfelelo etrend.

A futas bizti klassz, de en spec.ruhellem.

Viszont, meg most kell elcsipned, mert evente par kg.es rakodnak az evgyuruk.

Nekem anno mtak, hgy 20 felett megvaltozik az anyagcsere, szerencsere ezt nem tapasztaltam :)

2014. júl. 18. 15:49

Jaj, ez lemaradt az előző végéről.

Nem azt mondom, hogy tuti biztosan ez az oka nálad is. Barátnőmnek azt mondta az endokrinológus, mikor kiderült, hogy igazán feltűnhetett volna neki a szinte csak hasra történő hízás, hogy ez nem olyan szokványos.

2014. júl. 18. 15:46
Egyik barátnőm hízott pontosan így középsuli után. Nem tudom, neki mennyi jött fel, de csak hasra. Ha kitakartuk volna a fényképekről a mell alatti és fenék fölötti részt, akkor teljesen átlagos alkatú lány lett volna. Sokáig mondták, hogy alkati kérdés, évekig nem figyelt rá. Mikor a ciklusa se volt már rendben, elment utánajárni, és kiderült, hogy PCO szindrómája van, aminek egyik jellemző (de nem kötelezően jelentkező) tünete ez a hasi hízás.
7. Anne33 (válaszként erre: 5. - Pandi93)
2014. júl. 18. 15:34

Táplálkozz fehérje dúsan, tojás, hal, saláták a nasi helyett.

De mivel nem nagyon súlyfeleslegről van szó, ezért kezdetnek megteszi a sport és kevesebb édesség.

6. Anne33 (válaszként erre: 4. - Pandi93)
2014. júl. 18. 15:33

Futás és sok felülés. Ha bepróbálkoznál (mivel fogyni nem akarsz) csak heti 2× futással, és napi mondjuk 10perc hasizom edzés, majd ha úgy látod már rutin és túl könnyű, akkor emelheted fokozatosan mondjuk 15percre, s így tovább.

Plusz a futás még a naribőrt is eltünteti, arra még rásegíthetsz valami görgős masszírozóval.

Vagy a nemrégiben divatba jött flabelos, ami csak 10percet igényel, de ettől jobb ez elsőként említett módszer.

2014. júl. 18. 15:28
Milyen étrend kellene? Mit és miből mennyit? Nagyon szeretek enni az a baj. Milyen edzéseket kéne végeznem? Ilyesmik érdekelnének.
2014. júl. 18. 15:23
Én 21 vagyok. Gyerek korom óta nem voltam sose egy hízékony típus. Apukámtól örököltem, ehettem barmennyit semmi plusz kg se le se fel. Szerencsés tipus vagyok/voltam, de elég soványka is voltam sokáig. Mióta végeztem a sulival (munkanélküliség és sok nasi a rossz kedvembe) és már jöttek a kg, de nem volt feltűnő. Aztán most kerek 1 év alatt hiztam 5 kgt és ez szinte csak a hasamra. Tök aránytalan alakom lett, felül vékony kar kis mell, alul nagy has, lapos fenék, pont jó láb és comb a narancsbörön kívül. Nem vagyok kövér, fogyni nem szeretnék, tudom helyi zsiregetes nincs, de hátha még is lemenne. Volt valaki hasonló helyzetbe akinek sikerült? edző terembe nem tudok eljárni sajnos ahol segítenének..
2014. júl. 18. 15:14
* már
2014. júl. 18. 15:05
Na, az 40 felett mát nekem sem sikerül.
2014. júl. 18. 15:01
Hogyan tudnám vissza szerezni a régi lapos hasamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook