Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laborvizsgálatnál magas kreatin kináz és kreatinin eredmény rosszat jelent? fórum

Laborvizsgálatnál magas kreatin kináz és kreatinin eredmény rosszat jelent? (tudásbázis kérdés)


24. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Zánka25)
jan. 17. 00:58
?
jan. 17. 00:57
Helyzet?
2023. ápr. 14. 09:45

Szia,

hogy vagy,? hogy alakult a helyzet?

21. Zánka25 (válaszként erre: 20. - C9f9b53798)
2014. júl. 23. 19:48
Köszi mindent.
20. c9f9b53798 (válaszként erre: 19. - Zánka25)
2014. júl. 23. 19:47
Nyugi, simán lehet tényleg, hogy a vitamin okozta!
19. Zánka25 (válaszként erre: 14. - C9f9b53798)
2014. júl. 23. 19:31
Ma voltam a házidokinál. Először azt mondta, hogy ez nem komoly, de aggódjak. Lehet vérszegénységtől is, de vasat szedek. Ekkor rákérdeztem a D-vitaminra. Azt mondta, hogy akkor nyáron ne szedjem, úgyis kapok eleget a napsütésből... Majd ősszel újra elküld laborba. Iszom sok vizet, próbálok nyugodtan élni és reménykedem, hogy valóban nincs (semmi) bajom.
18. Zánka25 (válaszként erre: 17. - Grizus)
2014. júl. 18. 19:36
Köszi mindkettőt.
17. grizus
2014. júl. 18. 19:33
Vannak teák is, amik jók a vesére, pl. aranyeső, az most nincs, asszem a mezei zsúrló is, talán a csalán, nem tudom pontosan. Jók a teák, háromhetes kúrát kell tartani. Bár így melegben nem az igazi...
16. grizus
2014. júl. 18. 19:32
A vese kicsit túlműködik. Nekem is volt ilyen. Voltak vesegörcseim is, nem akkor, hanem 18 éves korom óta elő-előfordul. Jelzem, a vese az érzelmi lereagáló. Mindenesetre igyál elég vizet és ne terheld le magad érzelmileg.
15. Zánka25 (válaszként erre: 14. - C9f9b53798)
2014. júl. 18. 19:26
Remélem rájön magától. Ha nem, akkor rákérdezek a D-vitaminra, s talán elfogadja, bár nem ő jött rá... A múltkor mondtam neki, hogy ne írjon fel antibiotikumot, ha nem muszáj, mert az interneten rosszat olvastam a felesleges szedésről. Na, erre úgy nézett rám, mint egy marék gilisztára! Hogyan hihetek én az internetnek. Pedig az Házipatika oldal volt. Na, mindegy, majd megírom az eredményt.
2014. júl. 18. 17:13
Egyébként kíváncsi leszek, hogy mit fog mondani az orvosod, majd írd már meg, kérlek!
2014. júl. 18. 17:11
Anyósom gyógyszerész, óvva intett a vitaminok szedésétől, első terhességemnél szedtem, meszesedett minden (méhlepény, az epehólyagom, vesekövek...), a gyerek kis súlyú lett, háromhetes volt mikor megműtöttek epehólyagra, azt mondták nem láttak még ilyet, hogy tiszta mész volt az epehólyagom ... második gyereknél a folsavon és a magneb6-on kívül (csak ha muszáj volt) semmit se szedtem, nem görcsöltem, a gyerek normál súllyal született... nem akarom a vitaminra fogni, de annyi pici baba születik epekővel mostanában és van olyan gyerekgyógyász, aki elismerte, hogy a terhesvitaminoktól (is) lehet... a kutatások folynak, stb, stb...
12. siss27 (válaszként erre: 11. - Zánka25)
2014. júl. 18. 16:18
Na tessék,lehet nálad is ez lesz az összefüggés.Én akkor rákerestem neten és volt egy oldal,ahol leírta,hogy bizony a D-vitamin okozhat ilyet.Mivel egy hormon.De majd a dokid megválaszolja pontosan,már ha komolyan veszi.Az endokrinológusom elintézte annyival,hogy biztos tornáztam és az izomláz miatt.Pedig nem csináltam semmit.Ekkor ugrott be,hogy az egyedüli változás a D-vitamin szedés volt.Se előtte,se utána nem volt probléma.Nekem nem kell többször,az tuti.
11. Zánka25 (válaszként erre: 10. - Siss27)
2014. júl. 18. 12:13
Köszi, erre nem gondoltam! Szedek D-vitamint, de nem ilyen erőset. Majd megkérdezem a háziorvost, ha esetleg erre nem jön rá magától is.
10. siss27
2014. júl. 18. 09:50

Nem szedsz valamilyen gyógyszert?


Nálam ezek az értékek akkor voltak magasak,amikor 1 hónapig 1000 NE D-vitamint szedtem.Egyéb okból kifolyólag mentem vérvételre,ahol teljes labort csináltak és ott derült ki.Semmim nem fájt,izomlázam sem volt.Ha nem megyek akkor laborba,szedem tovább a hülye d-vitamint és soha nem derül ki,vagy csak hónapokkal később,az érték meg ki tudja meddig kúszott volna fel.Azonnal abbahagytam a szedését,pár hét múlva megismételték a vérvételt,teljesen normális volt a szintje.Tehát nálam tutira ennek volt hozzá köze.Sokszor le vagyok döbbenve,mikor olvasom,hogy egyesek hányféle vitaminnal,étrendkiegészítőkkel tömik magukat,ki tudja mit okozva a szervezetben.

2014. júl. 18. 06:07
Nem volt izomlázam, sem nagy fogyás. A vizelet lelet teljesen normális, negatív, de ezek nagyon magasak. Félek, hogy valami komoly baj van a vesémmel, bár nem fáj semmim. Talán az még jó jel.
8. Borsi :-) (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2014. júl. 17. 21:55
A lényeg uaz.. :)
2014. júl. 17. 21:48

Nekem két hónapban volt magasabb a kreatinin szintem amikor orvosi kontroll mellett kellett nagyon gyorsan fogynom, és hat kg-ot fogytam egy hónap alatt rengeteg mozgás mellett (nem volt izomlázam, de valószínű az izmaimat annyira terheltem). Amikor elértem a normál súlyhatárt volt több kontroll vérvétel (azóta kétszer voltam terhes, rendben volt minden), és ott már rendben volt ez a szint.


Nem biztos az izomláz, egy nagyobb fogyás főleg erős testedzés mellett is okoz ilyet.

2014. júl. 17. 21:40
Vagyis akkor nem volt izomlázad amikor a vért vették?
2014. júl. 17. 21:35
Nincs véletlenül izomlázad?
2014. júl. 17. 21:32
A jövő héten megyek vissza a háziorvoshoz, de addig is azt szeretném tudni, hogyha ezek magasak, akkor az valóban a vese betegségére utal? De ezek szerint igen.
2014. júl. 17. 21:28
vesével áll összefüggésben
2014. júl. 17. 21:01

Próbálj meg itt körülnézni:

[link]

2014. júl. 17. 20:30
Laborvizsgálatnál magas kreatin kináz és kreatinin eredmény rosszat jelent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook