Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meggymagot hogy lehet jól megtisztítani, hogy ne maradjon rajta a húsából? fórum

Meggymagot hogy lehet jól megtisztítani, hogy ne maradjon rajta a húsából? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 30. 13:56
Köszönöm a gyors válaszotokat. Visszaküldeni nem szeretném, viszont az áztatást ki fogom próbálni...
28. Nanda (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2014. szept. 29. 19:15
Esetleg ecetes vízbe áztatni egy-két napig,utána kimosni.
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Hbellus)
2014. szept. 29. 04:59

Talán ha meleg, szódabikarbónás vízben áztatod...


Nem tudom, ki kell-e bontani emiatt. Bár, talán nem ártana látni, mi is van benne.


Ha még 14 napon belül vagy, vissza lehet küldeni.


[link]

2014. szept. 27. 20:34

Sziasztok,

Segítsetek kérlek! Régebben vettem meggymag párnát ajándékba az unokaöcsémnek. Tök jó volt, semmilyen szaga/illata nem volt.(Dm-es)

Most rendeltem online egy másik meggymagos nyakpárnát. .. viszont ez büdös. ..kellemetlen szagú. Hiába mostam ki...

Szerintetek ha kiszedném a magokat, újra ázatnám- főzném akkor eltűnne a kellemetlen szag?

Köszönöm előre is ha valaki válaszol...

2014. júl. 22. 23:27
:D Mindenesetre a KÖJÁL-t nem kellett belevonni a dologba. (Az volt az ÁNTSZ elődje körülbelül, a fiatalok kedvéért mondom...KÖzegészségügyi és JÁrványügyi Állomás, ha jól tudom.)
24. Nanda (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2014. júl. 22. 22:41
Nálunk a suliban volt ilyen.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2014. júl. 22. 21:57

Nem felmérést, felismerést írtam.


Bizony, nekünk az oviba még kellett bevinni a szülők által, otthon készített babszákot. Tornáztunk vele.

22. Regin_a (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2014. júl. 22. 12:30

Okos felmérés?

Volt valahol egy topik hogy "túlélők vagyunk" vagy mi?

Megymagzsák és a sok fogyasztóvédelmi eljárás gyerekekkel kapcsolatban stb.

A "mi gyermekkorunkban" ilyenek nem voltak oszt' mégis felnőttünk

Ma meg az aggódó kérdések tömege a gyerekkel kapcsolatban.

2014. júl. 22. 10:52
Dobálni is lehet mint a babzsákot , èrdekes a fogása.
2014. júl. 22. 10:50
Èn minden èvben csinálok párnácskákat meggymagból.A melegítès sokmindenre jó , pl. fülfájás vagy az epegörcsnèl is segít.
19. syria (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2014. júl. 19. 09:54

Jól emlékszel. Igen, előállított valamiket, ha jól emlékszem, ahogy írtam is: játékokat, amiket eladott.

Azért varrták be, mert jövedelemre tett szert az ingyen szerzett alapanyagból, amitől mellesleg a konzervgyárnak jó pénzért kellett volna megszabadulnia. :(

18. Nanda
2014. júl. 18. 18:52

Milyen jó kis eszmecsere alakult ki egy egyszerű (meggymagos) kérdésből!:)))


A meggymag párna állítólag jó a babáknak pocakfájásra is,de szerencsére mi már ezen a korszakon túl vagyunk!:)

A meggymag párnán kívül gondoltam hogy kis figurákat (zokninyuszi és hasonlók) gyártok a gyerkőcöknek és a meggymag töltelék jobb választásnak tűnik mit a polisztirol golyók.

17. ancsika688 (válaszként erre: 16. - Ficánka5)
2014. júl. 18. 18:32
Sajnos ez napjainkban is megtörténhet...
16. Ficánka5 (válaszként erre: 10. - Syria)
2014. júl. 18. 18:14
Én úgy emlékszem, hogy ő tudomást szerzett arról, hogy valamelyik ország nagy mennyiségben felvásárolja és ő ezt a lovat ülte meg nem kevés haszonnal. De nem biztos, hogy vén kemós agyam jól emlékszik. Végül azok kezdték ki, akik várták a sültgalambot és elestek az üzlettől.
2014. júl. 18. 15:56

Találtam egy filmet, de azt nem hogy hogyan lehet megnézni.

Zolnaí Pál filmje, 1995, "Törjünk fel egy meggymagot" a címe. Nemcsak a meggymagosról szól, hanem hasonló ok miatt bebörtönzöttekről is.


Látom, sokan az egészet legendának hiszik, pedig nem az.

2014. júl. 18. 15:34

De ez aranyos, és okos felismerés, másolom.


" Életem egyik legnagyobb felismerése volt, mikor rájöttem, hogy a pár hónapos gyerekem azért ébred fel azonnal, ahogy leteszem aludni az ágyába, mert az ágyneműje jóval hidegebb, mint amennyire mi összeizzadtunk szoptatás közben. Így előkerült a meggymagpárna, ami melegen őrizte az ágyát, amíg a gyerek bele nem került.


S hogy miért jobb, mint a sópárna? Egyrészt kellemes illata van, komolyan, mint egy finn szauna! S ezt még illóolajok csepegtetésével tovább fokozhatunk – egy meleg levendulaillatú meggymagpárna az ágyadba, hm? Másrészt 20-30 percig is tárolja a hőt, fokozatosan leadva azt, így nagyon sokáig élvezhetjük jótékony hatását.


Melegíteni sütőben vagy mikróban lehet, utóbbiban inkább kis teljesítményen, fél-1 percig. Vigyázzunk, a túlmelegített meggymagpárna égési sérüléseket okozhat, ezért óvakodjunk a túlmelegítéstől!"

13. ancsika688 (válaszként erre: 10. - Syria)
2014. júl. 18. 15:23
Nem hallottam még ezt a történetet,de jó üzletember lett volna,ha nem olyan a rendszer.Ő építhetetett volna carból várat.
2014. júl. 18. 15:21

Ráadásul az ő ötletének hivatalosan is utánajártak, és az állam a magáévá tette a feldolgozást, míg az ötletgazda még mindig a börtönben ült.

Nem találom, mi volt az ötlet alapja, pedig emlékeznem kellene. Nem facsemeték voltak. Azonnali haszon volt, pár hónap alatt, és szerintem tökéletesen jogszerű.

(A felvásárolt meggymag valószínűleg több fajta, és csak évek alatt nevelődik belőle csemete, amit még netán oltani is kell, vagy pedig hibrid utóda, ami értéktelen.)

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Syria)
2014. júl. 18. 15:14

Bennem valami más emlék motoszkál, a meggymagból elő is állított valamit.

Sajnos a bebörtönzése stimmel.

10. syria (válaszként erre: 9. - Nanda)
2014. júl. 18. 14:56

Jó úton jársz. :) (Nem a börtön felé!) Az alábbiakon felül azt tudom, hogy a meggymagból játékokat is lehet készíteni.


„A meggymagos ember (Demeter Béla), valahol Szeged környékén élt a hetvenes években. Egy nap megvilágosodott, látván milyen kevés meggyet lehet kapni a piacokon és mekkora igény lenne rá, vagyis úgy gondolta a meggyben van a pénz. Felkerekedett hát, egészen a nagykőrösi konzervgyárig, ahol megvásárolta a szemétre vetett meggymagokat. Ingyen kínálták neki, mondván az csak szemét, de emberünk mindenképpen fizetni akart érte, gondolván legalább lesz róla papírja, hogy azt valóban megvásárolta, nem pedig eltulajdonította.

Hazaszállíttatta a koszos, büdös meggymagokat és a családdal együtt nekilátott, hogy megtisztítsa azokat. Óriási fóliákat terítettek a földre és szinte egyenként mostak át minden egyes meggymagot. Mikor ezzel végeztek – ami több hétbe tellett -, hagyta kiszáradni őket.

Mivel ő maga kertész volt, saját földjén faiskolát készített, mert hitt abban, hogy a szemétre szánt meggymagokból facsemetéket tud kinevelni. Hónapokig tartó gondos fáradozásának meg lett az eredménye, az alany-hajtásokból végül facsemetét varázsolt, amit aztán jó áron értékesített, állítólag az egész országból hozzá jártak meggyfa csemetét vásárolni.

Mondanom sem kell, hogy Demeter Bélát tisztességtelen haszonszerzés miatt bíróság elé állították és lecsukták, ahonnan csak a rendszerváltás után szabadult…

Kíváncsi lennék, mások hogy ismerik ezt a történetet, illetve, hogy csalónak vagy zseniális üzletembernek tartják-e a meggymagos embert?”

2014. júl. 17. 18:06

Köszi mindenkinek a választ!

Akkor megpróbálkozom elsőre a kifőzéssel!:)

Én is meggymag párnácskát szeretnék belőle csinálni:)

2014. júl. 17. 17:49

Állítólag nagyon egészséges.


Nemcsak atkamentes, de melegítve a hasfájós babának is használ, vagy a fájós testrészen tarja a meleget.(Sütőben vagy mikróban melegíthető.)


Hűtő borogatásnak is jó, ha pár percre a fagyóba tesszük.


A tisztításáról:


"A meggymagokat alapos tisztítást és szárítást követően kell a vászontasakokba tölteni. Többszöri öblítéssel, mosással érhetjük csak el, hogy a gyümölcshúst maradéktalanul eltávolítsuk. Ha a művelet nem megy egyszerűen, alkalmazzunk szivacsot vagy dörzsit, majd a magokat mintegy háromnegyed órát főzzük egy tasak szódabikarbónával dúsított vízben. A tiszta magokat ezután lecsepegtetjük, majd megszárítjuk napon vagy a sütőben, legkisebb fokozatra állítva. "

2014. júl. 17. 17:46
itt is van leírás: [link]
2014. júl. 17. 17:44

Meggymagozót inkább neeee! :/ Vagy csak én vagyok balf...., de nekem minden 3. meggyen ott lógott a mag is.

Vicces volt átválogatni a 25 kilót tavaly! :D Idén jól eldugtam, elő ne kerüljön a magozó! :D :D :D

2014. júl. 17. 17:44

Itt kapsz eligazítást:


[link]

4. Gicus86 (válaszként erre: 3. - Syria)
2014. júl. 17. 17:20
Most olvastam a neten, hogy lehet meggymag párnát készíteni.
2014. júl. 17. 17:05

A meggymagozó dupla haszon: megmarad az értékes gyümölcs, s a magon alig marad eltávolítani való.


Mire kell a sok meggymag?

2014. júl. 17. 16:43

meggymagozoval; utana pedig nehany oran keresztul fozni, hogy konnyen lejojjon rola a maradek;

aztan csak megszaritani es mehet a kicsi zsakocskaba

2014. júl. 17. 16:41
Meggymagot hogy lehet jól megtisztítani, hogy ne maradjon rajta a húsából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook