Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mellszívó dilemma fórum

Mellszívó dilemma (beszélgetős fórum)


17. 5cde91143d (válaszként erre: 13. - Szegedi Krisztina)
2014. júl. 17. 08:53
Ezt a mondatot pedig külön köszönöm :) Nagyon jól esett, mikor tényleg így el vagyok kavarodva :)
2014. júl. 17. 08:52

Ismételten köszönöm a hsz-okat :)


Kicsit én is félek az olcsóbbaktól, hallottam már olyat - igaz, konkrétan a Minimanó bolt tulajától egy kelengyebemutatón, akikben viszont úgyérzem, bízhatok - , hogy egy anyuka nem hallgatott a hozzáértőbb eladókra, tanácsokra, így csak sokadik alkalomra találta meg a mellszívót, mert annyira spórolni akart, és végén a végösszeget nézve többet költött, mintha egy drágább, de jobb eszközt választott volna.


Ezért is lennék kíváncsi, hogy itt vki próbált e olcsóbbat. Nem is az érdekel, hogy kinek, mi vált be, mert vki az egekig magasztalja az avent kézit, míg más kirepítené a világűrbe, annyira nem vált be, ezek számomra teljesen egyénfüggő dolgok. Inkább olyan érdekel, mint amit én is néztem, hogy pl. bertoni baby care-ről több helyen írták, hogy jó, pont olyan mint az Avent, de olyat azért nem vennék, mert nem lehet ugye forró vízzel, így pedig gőzzel sem sterilizálni, csak folyadékkal...


A sok tejtől nem félek, sőt, ha szerencsés leszek, és sok lesz, még másnak is adományozhatok, ami pedig fantasztikus lenne :)


Ha nem találok az olcsóbbak közt jót, akkor egyébként mindenféleképp Medela Harmony, vagy Philips Aventben gondolkozom, márcsak azért is, mert ezeket át lehet alakítani elektromossá.

15. nefaria (válaszként erre: 14. - Karyka)
2014. júl. 16. 18:10
Ja, persze, ez tok egyedi, mindenki csak azt tudja elmondani, nála hogy volt :)
14. Karyka
2014. júl. 16. 16:55

Eszterkével egyet értek :)

Nekem nefaria sokszor volt, hogy csökkent a tej mennyisége, hiába szopizott a babám jól, egyszerűen csökkent,plusz emiatt még idegeskedtem is és így megnyugtatás volt,hogy tudtam serkenteni mellszívással. Hoyg emiatt lett e több vagy mert csak megnyugodtam a tény miatt hogy fejek és lesz, nem tudom :)

Egyébként írtam, hogy szerintem kell, ezzel nem kell egyet érteni, én örülök,hogy vettem.

2014. júl. 16. 16:30
Bármelyiket veszed is, rosszul ne érezd magad miatta! :)
2014. júl. 16. 16:18
Ha veszel akkor elektromosa érdemes.Én kézivel 60 ml-t fejtem le.Simán kézzel 120 ml-t.Így is úgy is elfárad a kéz :) De elektromosat lehet bérelni is így ki tudod próbálni
11. Eszterkee (válaszként erre: 6. - 5cde91143d)
2014. júl. 16. 13:46

semmiképp nem vennék olcsóbb kategóráit. ha kuponnal veszed meg, mint írtam az Aventet, majdnem ugyanott vagy.

a kórházban még volt szerencsém a megnemmondommilyen fajta, de jó régi "ipari" elektromos mellszívóhoz. nem csak tejet szívta le, azt hittem, hogy bimbó is belefolyik a kis üvegbe...

a szülés előtt/közben/után úgyis elég sok testi fájdalomnak van kitéve az ember lánya, ilyenkor különösen felértékelődik egy kíméletes mellszívó.

ha ennyire spórolni szeretnél, lényegesebb összegeket a bababútoron és babakocsin megtakaríthatsz. szerintem nem éri meg azért a pár ezer forintért egy gagyi mellszívóval bajlódni.

2014. júl. 16. 13:43

volt medela, tommee tippee, de nekem mégis ez a fajta volt az egyetlen, amivel ment a fejés:

[link]


mondjuk csak akkor fejtem, ha be volt gyulladva.


cumisüveg beszerzése helyett meg esetleg gondolkozz el a poháron, ha már semmiképp nem szeretnéd megzavarni

2014. júl. 16. 13:23

előre venni mellszívót csak a legolcsóbb pumpásat javaslom, mert az olyan 2000ft körül lehet most, 7évvel ezelőtt volt 1300 :) felesleges beruházni előre egy komolyabb gépbe, ez tényleg csak szülés után derül ki, hogy tényleg kell-e egyáltalán. nekem az első pár napban kellett csak mellszívó, aztán beállt a kereslet-kínálat mind a háromszor.

de ez én vagyok, mert van olyan is akinek rengeteg teje van/volt/lesz, ezt előre nem lehet tudni, mint ahogy azt sem, hogy tápszeres kiegészítésre szorul-e majd a baba, mert kevés lesz a tej.

kati

8. 5cde91143d (válaszként erre: 7. - Nefaria)
2014. júl. 16. 13:16
Én is azért nem vennék így előre, mert nem tudom, hogy kell e, ha kell, akkor mennyi tejre, mert ha sokat kell fejni, akkor inkább gépit veszek, ha meg nem, akkor kézin gondolkozom (bár, ha nem lenne tejem, akkor is vennék, hátha előbb utóbb csak beindulna tőle). Legalábbis az eddigi olvasataim, kutakodásaim alapján ezt találom leginkább a "legbölcsebb" döntésnek, de én még tényleg új vagyok :) Szóval, ezért is várom a véleményeket, tapasztalatokat, és tényleg érdekel, hogy ki mit tud felhozni érvként, ellenérvként az eredetileg felsorolt márkáknál is.
7. nefaria (válaszként erre: 4. - Karyka)
2014. júl. 16. 12:31

Én is megkönnyebbültem, mikor megkaptam az elektromos fejet :) leginkább a csuklóm örült neki :)

régi szép emlékek, mikor még a kézivel csináltam a 7-5-3-1-es tejszaporítást :)


De abban nem értek egyet veled, hogy mindenképpen kell. Szerintem, ha a baba jól tud szopizni, és a kereslet-kínálat beáll, akkor nincs rá szükség, én ismerek nem csak hallomásból ilyen anyukát is, két-két évig szoptatott így, minden fejés nélkül. De sajnos nem minden nőnek adatik ez meg, ez viszont tényleg csak akkor derül ki, ha már megvan a baba, és eltelt pár hét.

2014. júl. 16. 11:36

Köszönöm szépen az eddigi hsz-eket.

Igen, budapesti vagyok, kedves nefaria :)


Esetleg tapasztalatok vkinek az olcsóbb kategóriákból? :)

2014. júl. 16. 11:17
Nekem Avent elektromos mellszivom volt es en nagyon elegedett voltam vele. Sajnos nem sok tejem volt es a babam sem szopott, igy nekem szuksegem volt erre. Csak jokat tudok mondani rola es ajanlom. A korhazban Medela elektromos mellszivot adtak, en azzal is elegedett voltam. Mas termeket nem ismerek.
2014. júl. 16. 11:13

SZia!


Amennyiben Avent kézit veszel a dm-es ötlet príma!

Nekem viszont az volt, kb 20 ml jött le a teli ciciből, miközben fél óráig pumpáltam és a kezem leszakadt...

Megvettünk hozzá elektromos kiegészítést, hát álom volt, 2 nap alatt belejött a cicim és ontotta a tejet, én meg nem maradtam kéz nélkül :)

Én azt mondom, a mellszívó kell, legalábbis szerintem. Én megvettem szülés előtt és jól tettem, mert szükséges, ha: benne marad a tej, ha begyullad, ha csökken a mennyiség és fokozni kell. Én 11 hónapig fejtem, már nem kell, csak ha bedurran.

2014. júl. 16. 10:29

Nem tudom, bp-i vagy-e, de pl. Minimanóban, ittottamott szokták akciózni az Aventet, pl, adnak hozzá 5-ös pohárkészletet, ilyesmik.


Én az Avent kézit használtam, jó volt, szerettem, de később kértem hozzá kölcsibe elektromos fejet, mert nem szopizott a gyerek, és muszáj volt fejni. Ég és föld, de erre szerintem TÉNYLEG csak akkor van szükség, ha fejéssel szerzed az anyatej jelentős részét, egyébként elég a kézi.


A tanácsom annyi, hogy válaszd ki hogy melyiket akarod, mutasd meg a párodnak, és csak akkor vedd meg, ha kelleni fog, de ne akkor kelljen keresgélnie, és nehogy rosszat hozzon el :)


Barátnőmnek Chicco kézi volt, nálam az egyáltalán nem fejt semmit. Általában az olcsóbbakról ezt hallottam-olvastam de ez biztos egyénfüggő, akinek dől a teje, kézzel is tud fejni, akinek csak csordogál (mint nekem) az meg csak elektromossal.

Az a jó ebben, hogy csak akkor tudod majd meg, amikor már kelleni fog :)

2. Eszterkee (válaszként erre: 1. - 5cde91143d)
2014. júl. 16. 10:11

Avent-et vehetsz a "déem"-ben 25%-os kuponnal, ehhez még hozzácsaphatsz egy végösszegi kupont is és máris lényegesen olcsóbban megkapod. Nekem nagyon bevállt.

Használtam elektromos Pesztonkát is, nem volt vele semmi gond, csak miután kipróbáltam az Aventet, érezhető volt a különbség, hogy az utóbbi mennyiel jobb és kényelmesebb.

2014. júl. 16. 10:05

Sziasztok!


Első kisbabámat várom, és a mellszívók között kutakodom, így minden tanácsot nagyon, de nagyon szívesen veszek! Mivel szoptatni szeretném a babámat, ezért is fontos számomra, hogyha a sors úgy hozza, tényleg jót válasszak, de megkíméljem magam a bűntudattól, hogy a marketing csapdájának markába estem, és lett volna olcsóbb is, ami jó...

Nem azért akarom a "legolcsóbb" mellszívót, mert nem adnék meg mindent a gyerekemnek, de én inkább magamon spórolok majd, továbbá, nem mindegy, hogy meddig tudom használni majd, stb. Nagyon szeretném szoptatni a babámat, és inkább olyna eszközr adnék ki többet, ami nem zavarja meg a szoptatásban, ezért nézem ki a Calma etetőfejet. A Medela Harmony mellszívó, amihez adnak, legolcsóbban 17ezerre jönne ki, ha csak a fejet + üveget veszem az 7.000 ezért gondoltam, hogy így spórolok majd egy keveset :)


Szóva:

Mellszívót előre venni nem tervezek, hiszen nem tudom, hogy egyáltalán kell e, mekkora leszek akkor, csak szerenték jó előre utánajárni, hogyha eljön az ideje, és kell, tudjam, mit akarok rendelni, de rengeteg , tényleg túl sok termék van a piacon.


Elsősorban a kéziekkel kapcsolatban lenne kérdésem. Sokat olvastam már, sokan ajánlják az AVENT kézit, illetve a Medela termékeit, de érdekelne azért az is, hogy mi a helyzet az olcsóbb kategóriákkal. Olvastam, hogy van, aki szereti a Bertonit (bár évekkel ezelőtti témákban), és tényleg nagyon olcsó, de láttam egy képet google-n, mikor kerestem, ahol a címkéjét fotózták le, ami azt mondja, hogy "Ne főzze, ne sterilizálja". Emiatt pedig inkább lemondanék róla, mert én mindenféle vegyszeres, hidegen sterilizáló, környezetet biztosan nem kímélő löttyökbe nem raknám bele... EGy boltot meg is kérdeztem erről, ahol ezt meg is erősítették. Szóval, maradt pár márka, aminek nem tudtam utánanézni, így kíváncsi vagyok tapasztalaitokra. Ezen olcsóbb márkák pedig: Babybruin, Nuvita, Babyono, Nüby, Mebby, Momert. Sajnos, ezeknél nagyon honlapot sem találtam. TommeTippe pedig nem érdekel - akármennyire jó áron van a szettje -, mert láttam egy videót, ahol szépen szétszedte egy lány, és mutatta, hogy mi is képezi a vákuumot... A karos mellszívók érdekelnének egyébként ezek közül, pumpásak nem.


Nézegettem azért az elektromosakat is, hátha inkább arra lesz szükség, mert sok tejem lesz. A Pesztonkát sokan nem ajánlják. A Canpol, illetve SysiBabycare érdekelne, mert ezek az olcsóbbak.


De tényleg, bárkinek bármi + ötlete, véleménye, hozzászólása van, jöhet, mert nekem segít, még akkor is, ha más, másként gondolja. TUdom, hogy ez a téma is, kinek a pap, kinek a papné, de ha már van egy két plusz infó, nekem az segítség!


Előre is köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook