Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációs problémák (szülés után) fórum

Menstruációs problémák (szülés után) (beszélgetős fórum)


2014. júl. 15. 22:20
Köszönöm szépen! Endokrinológiára gondoltam,van is ott a magánban,ahova nőgyógyászhoz járok. Vasat nem merek szedni,mert elég súlyos szorulási problémáim is vannak (szülés után 3 aranyér),ami ha rendesen eszek (nincs kőkemény kaki) akkor nincs velük probléma,szerintem el is múlt, de ahogy keményebb jön is ki.. .Szóval nem merek vasat szedni :((( De gondoltam vérszegénységre is, ami terhesség előtt mindig több vas volt a véremben, és egész terhesség alatt is (gondolom vitaminok miatt), de utána nem csináltattam vizsgálatot, hogy most akkor a vas hogy állíthat, az elején szedegettem vasat, aztán ahogy mégnagyobb szorulást okozott,abbahagytam :( Igazából az a legrosszabb,hogy csak hulla vagyok,és minden napomat túlélni próbálom, meg koncentrálni nehogy összeessek a babával :( és nem tudom élvezni,menni vele mindenfelé ,stb... Akármennyit eszek nem hízok egy dekát sem.. A legkevesebb eddig amit mérleg mutatott 55 kg volt (az utóbbi 5 évben), terhesség előtt 63 voltam, a végén kb 72, most meg 50.. .:( És hiába próbálok egészségesen, vagy bármit ami akár hízlalna, semmi... És még evés után is sokszor van olyan, hogy össze tudnék esni,olyan gyenge vagyok. A tablettát meg azért kezdtem újra szedni,hogy majd rendbeteszi a dolgokat, de eddig nem sikerült. :(
13. kriszta773 (válaszként erre: 1. - BlueJasmine)
2014. júl. 15. 20:02
ha teheted, próbálj meg nagyobb szünetet tartani a tabletta szedésében, nem biztos, hogy neked most ez a legjobb védekezési módszer :( hormonálisan is helyre kell állnod :)
12. Luijza
2014. júl. 15. 19:54
Jobbulást!
11. Dézsa
2014. júl. 15. 19:19

A pajzsmirigy túlműködés okoz hirtelen fogyást és fáradtságot.

Az alulműködésre a hízás jellemző.

A háziorvostól kérhertsz vérvételre beutalót. Reméljük, hogy kiderül, hogy csak vassal is segíthetsz a fáradékonyságodon.

10. slavi
2014. júl. 15. 18:52
Szia! A fáradtság a vérszegénységgel is magyarázható, nekem is az van, így mikor nincs meg a menzeszem vasat szedek. Szedj valami vitamint.
9. BlueJasmine (válaszként erre: 8. - Fiúsmami)
2014. júl. 15. 17:46
Lehet az lesz :(
2014. júl. 15. 17:39
Egybefüggő ,darabokról beszélsz?Semmi gond vele.A méhfal ilyenkor kicsit még érzékenyebb.Én hanyagolnám a tablettát pár hónapig.Inkább használj kúpot.Maga a szülés is elég sok hormonális változást okoz,rá most a tabletta is.
7. BlueJasmine (válaszként erre: 6. - Mnikoka)
2014. júl. 15. 17:36
Köszi,akkor igyekszem nem parázni,csak olyan gusztustalan :/
2014. júl. 15. 17:29
Szia. Nekem pont ilyen volt a vérzésem szülés előtt, elég nagy alvadt vér darabok jöttek ki, ez nem gond. Ez azért van, mert a méhnyálkahártya felső és középső rétege leválik, és ez vér illetve darabkák formájában távozik.
2014. júl. 15. 16:54
Szerintetek lehet pajzsmirigy baj? Elvileg terhesség után esélyes az előfordulása, és az magyarázat hormonális problémára is,illetve a fáradékonyság /aluszékonyságra/ is... Csak annál a súlynövekedés van kiemelve, nálam meg jelentős súlycsökkenés volt...
2014. júl. 15. 16:36
De annyira rendszertelen,mondom van hogy meg sem jön, és most meg megint ilyen darabos... És nem hiszem hogy "bent alvad meg ilyen gyorsan" mert jön folyékony állapotban,és akkor kijön mellette egy ilyen darab valami... És ami még aggaszt, hogy iszonyatosan fáj a hasam, illetve az utóbbi időben (lehet azért mert nagyon sokat fogytam),de fekvő helyzetben nagyon érzem hogy mozog valami a hasamban... Gondolom bélmozgás,de még terhesség előtt soha nem éreztem ilyet... Jaa és amiről még nem tudom eldöntetni,hogy van-e összefüggés, hogy mióta szültem,még sosem éreztem magam kipihentnek... Mindegy mennyit alszok,mindegy mit csinálok, folyamatosan hulla fáradt vagyok,és erőtlen.. Minden percben össze tudnék esni... Persze nagyon sok erőt kivesz a baba, de ha a párom van vele szinte egész hétvégén és annyit alszok meg pihenek amennyit akarok,akkor sem érzem hogy lenne erőm és jól lennék... :(
2014. júl. 15. 16:27
A méhlepény darab valóban okoz olyan tüneteket, amiket nem lehet nem észrevenni. Nem tudom mi lehet ez... Nekem szoptatás mellett szülés után 5 hónappal jött meg és annyit változott, hogy nem görcsölök annyira és talán mennyiségre is kevesebb. Azt mondják, szülés után megváltoznak a dolgok. Lehet hogy nálad is csak erről van szó és idővel rendeződik.
2. Kubiak (válaszként erre: 1. - BlueJasmine)
2014. júl. 15. 16:07

Ha méhlepény marad benn akkor az fertőzést okoz lázat és erős vérzést.

Akár vérmérgezést is kaphatnál tőle.

Szóval ezt kizárhatod.

Biztos, hogy nem lepénydarab.

2014. júl. 15. 16:00

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni,hogy valakinél volt-e hasonló dolog... (nem csak azoktól kérdezem,akik már szültek)... Ugye természetes, hogy szülés után nagyon sokáig véreztem, és utána szép fokozatosan csökkent. Viszont már a 2. héten nem szoptattam, és nagyon hamar megjött az első menstruációm. De teljesen össze-vissza. Elkezdtem szedni Yasminelle fogamzásgátlót, mindig a doboz közepén jött meg, és a végéig tartott kb... A szünetben semmi... Aztán a nőgyógyászom javaslatára Yadine-t kezdtem szedni, (az utolsó havi Yasminellenél meg sem jött egyátalán)... Viszont most megint a tablettaszedés kellős közepén jött meg, és megint találtam benne érdekes dolgokat... Amit nem tudok eldönteni hogy micsoda... A Yasminelle szedése előtt volt olyan, hogy olyasmi jött,mint a méhlepény volt.. színre is,meg állagra is... De azt kizárta az orvosom,hogy maradt volna... ez lehet vérrög? Most megint volt elég sok,és biztosan nem a betéten alvad meg,mert így jön ki... Bocsi a gusztustalanságért, de fogalmam sincs hogy ez vérrög-e,és már nincs pofám a nőgyógyászomat zaklatni, ígyis kb minden hónapban beszéltem vele, de soha nem mondta,hogy nagy baj lenne, a vérrög szerű valamit meg nem is említettem,mert elmúlt.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook