Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan adhatnám le az utolsó 5-6 kilót lehetőleg szeptemberig? fórum

Hogyan adhatnám le az utolsó 5-6 kilót lehetőleg szeptemberig? (tudásbázis kérdés)


22. Indanika (válaszként erre: 16. - Adolescent)
2014. júl. 15. 16:06

Kedves Ifjú Hölgy!

Szeretném Veled megosztani néhány tapasztalatomat.

Azt valóban jól teszed, hogy oda figyelsz a testedre, és mielőtt nagyon elhíznál, teszel ellene. 15 évesen - még ha nem is hiszed el, vagy most nem így érzed - még sokkal könnyebb fogyni. Később 23-24 év körül, majd többször az élet folyamán van egy-egy ugrás, amikortól egyre nehezebben mennek le a kilók, még a korábban jól bevált módszerek sem segítenek, vagy csak lassan. Ezt nyilván a kor, illetve a hormonok befolyásolják, de azt gondolom, Téged ez 15 évesen nem érdekel, bár most alapozod meg a későbbieket.

Az elmélet (és sajna a gyakorlat is) az, hogy jobb nem meghízni, mert utána csak küszködik az ember lánya. De őszintén szólva, bizony, elcsábul az ember, ráadásul az életnek az is része, hogy élvezzük pl. a finom ételek ízét is. Tapasztalataim alapján néha egy kis kilengést megengedhetünk magunknak, csak ne tartson túl sokáig. Pl. egy 2 hetes nyaralás után ne folytassuk a fagylaltkelyhekkel otthon is.

Ami viszont Téged jelenleg érdekel: 5-6 kg nem olyan borzasztó sok, ha rövid ideje jött Rád, könnyebben le is megy. Ami nagyon fontos: heti 1kg fogyás az már a maximum maximuma! Heti 0,5kg az egészséges, mert túl gyors ütemnél izomszövetet veszíthetsz, és bár egy ideig kevesebb lesz a súlyod, viszont a későbbiekben visszajöhet, mivel zsírt az izomszövettel tudsz leadni. Minél több az izmod, annál többet adsz le zsírból. A zsír csak egy tároló depo, az nem dolgozik, ellentétben az izommal. FONTOS! Az izomszövet nehezebb, mint a zsírszövet! Ezért van az, hogy pl. a testépítők súlya sokszor több, mint a "megengedett" lenne, holott láthatóan nincs rajtuk felesleges zsír. Ezért, ha mozogsz, szépen fejlődik az izomzatod, szemmel látható a változás, de a mérleg lehet, hogy nem fog kevesebbet mutatni! Ha - ahogy írtad - egészséges a testképed, ezt úgyis látnod kell, látni fogod a tükörben. Válaszd ki egy olyan ruhádat, ami kicsit szűk, és azzal "mérd" magadon a változást. Esetleg vegyetek egy olyat, amibe szeretnél beleférni, az erős motiváció. Centimétert is érdemes használnod, mell, derék, has, csípő, comb felül. térd fölött, és vádli méréssel, azzal tuti látod az eredményt. Lehet, hogy hamarabb, mint a mérlegen. Ehhez természetesen kell a mozgás, amiből minél több féle legyen, mert egy fajtát hamar megszokik a szervezeted. Túl kevés kalóriát sem szabad enned, mert ha nagyon lelassul az anyagcseréd emiatt, akkor leáll a fogyás. Időnként "bűnözz" mértékkel, hogy ne érezd szenvedésnek az egészet, mert akkor könnyen feladhatod.

Ha így kitartasz, szeptemberig ha nem is 6 kg-ot, de 3-4-et egészségesen leadhatsz, és mivel a suliba nem bikiniben, valószínű, hogy nem is testre tapadó ruhában mész, ez épp elég lesz, hogy csini legyél már az évnyitón! :-) Szept. közepére pedig lemegy a maradék.

Utána, ha a mozgást megtartod, és nem lesz falási rohamod, akkor akár életed végéig szép lesz az alakod. :-)

Amit még számításba kell venned: 15 éves vagy, most indulnak be igazán a hormonjaid. Nem ismerlek, nem tudom, milyen alkat vagy, lehet, hogy mindig duci voltál, lehet, hogy nádszál, és csak nemrég híztál, de bármelyik is, a hormonoktól fordulhat a dolog. Ne szúrd el egy szélsőséges diétával a testedet egy életre! Felelős ember nem ad olyan tanácsokat hidd el, hogy 1 hét alatt koplalással fogyj több kilót. Igen, lehet, de az egészséged rovására! Különösen a Te korodban.

Remélem, megérted ezeket, és inkább munkát fektetsz be, mint egészséget. ALAPSZABÁLY: Ha több kalóriát adsz le, mint amennyit beviszel, fogyni fogsz. Az sem mindegy, miből van az a kalória, szénhidrát, zsír kevesebb legyen, de ezt már tudod. Ugyanakkor cukorra (nem a boltira gondolok, hanem a kémiaira!) az agynak szüksége van, különösen mikor még fejlődik. Nyár van, finom gyümölcsök, az mehet nyugodtan.

Én ezt az oldalt használom, Neked is segíteni fog, hogy vezesd az eredményeidet.

[link]

De azért élvezd a nyarat, inkább mozogj többet, mint éhezz, és ne csak ezzel foglalkozz! :-)


Szeretettel és biztatással kívánok szép nyarat és alakot:

Egy rutinos fogyókúrázó :-)

2014. júl. 15. 08:55

Szia!


Nekem ami nagyon bejött, és csak folytak le a kilók, az a Súlykontroll+intervallum. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én egyféle diétát hamar megunok, de ez tetszett is, és mindig ide térek vissza.


Amúgy tudod, hogy ezzel a súllyal is teljesen az indexeken belül vagy? Szerintem neked nem fogynod kéne, hanem inkább alakot formálni. Mármint, hogy kicsit átrendezd az arányokat, ha nem vagy valamivel megelégedve... :) Sok sikert!

20. unom (válaszként erre: 16. - Adolescent)
2014. júl. 14. 17:52
Simán összejöhet, de lehet, hogy az ütem lelassul. Próbálj a mindennapjaidba minél több aktivitást vinni, és a sport nagyon fontos. 15 évesen még nem nehéz fogyni szerencsére, nem kell hozzá extra diéta.
2014. júl. 14. 17:52
Az még kb. 6 hét. Heti 1 kg és meg van. Folytasd amit eddig és meglesz az.
18. vacsa (válaszként erre: 11. - Adolescent)
2014. júl. 14. 17:46

Nem valószínű. Ha mozogsz eleget, akkor nem vagy rengőcombú plöttyedt tini.

De ha mindenképp más testet akarsz, akkor ne kapkodj, ésszel csináld, nehogy jojózásba kergesd magad. Sajnos tudom miről beszélek. Én is voltam tini :) Bár nem tegnap volt.

17. emagdi (válaszként erre: 16. - Adolescent)
2014. júl. 14. 17:28
persze, simán! :) még pont elég idő van addig!
2014. júl. 14. 17:25
Köszönöm a válaszokat! Szóval szerintetek ha visszatérek arra az életmódra, amiivel előtte fogytam, sikerülhet? :D Még alakítgatok rajta, a ch-ot próbálom még csökkenteni kicsit, és beiktatok intervall edzéseket is! :D
15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2014. júl. 14. 17:14

Nem egyről beszélünk.

Mindegy.

14. emagdi (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2014. júl. 14. 17:11

ja, aztán majd pár év múlva kapjon észbe, hogy jajj hogy szaladt fel ez a plusz húsz kiló????

miért baj az, ha érzi hogy felszaladt rá pár kiló és le szeretné adni?

13. emagdi (válaszként erre: 10. - Adolescent)
2014. júl. 14. 17:10

ha eddig ment a diéta és a mozgás, csak kilengtél az elmúlt hetekben, akkor nincs hiba, nincs semmi veszve, térj vissza ahhoz a módszerhez amit eddig is követtél.

edzésben próbálj intervall edzéseket csinálni, meg mindenféle saját testsúlyos edzést is, ne csak klasszikus kardiot (mint amilyen a futás, kerékpár stb). ezeket meg tudod otthon v a kertben is csinálni, csak nézz utána a neten (vagy "szerezz" ilyen jellegű dvd-ket és azok alapján).

szeptemberig még van másfél hónap, simán le tudod adni azt a pár kiló zsírt:)

12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Adolescent)
2014. júl. 14. 17:05
Azért ez olyan szomorú. Ahelyett, hogy élveznéd a vakációt, azon remegsz, hogy hogy fogyj le szeptemberig. :(
11. Adolescent (válaszként erre: 9. - Vacsa)
2014. júl. 14. 16:57
Tényleg nem hangzik soknak amennyi rajtam van, de ha látnál, te is azt gondolnád, hogy kéne fogynom. És nem, nincs testképzavarom, anyukám is megmondta, hogy persze ő így szeret, ahogy vagyok, meg minden, de ha engem zavar ez az 5 kiló, akkor támogatni fog ebben.
2014. júl. 14. 16:53
Sajnos a személyi edzőt nem engedhetem meg magamnak, meg nem is járok konditerembe, itthon tornázok, biciklizek, meg van pár gépünk, futópad meg elliptikus, amúgy ezelőtt könnyen fogytam, tornáztam, aeroboztam majdnem minden nap, meg betartottam a diétát, szénhidrátot igyekeztem elkerülni, sok rost, zöldség, néha gyümölcs, csak most ahogy vége lett a sulinak, kicsit elengedtem magam, most meg itt pánikolok, hogy 'jajj le kell fogynom szeptemberre'. Az én hibám, tudom, figyelnem kellett volna a diétára az előző egy hónapban is. De inkább nem nyavalygok, csak segítsetek légyszíves, mert így a végén, olyan mintha a kilók tapadnának, mit csináljak, hogy nem is az összeset, de legalább valamennyit még leadjak sulikezdésig?
9. vacsa (válaszként erre: 4. - Adolescent)
2014. júl. 14. 16:42
Már megint egy őrült...
8. unom
2014. júl. 14. 16:35
Én is szeretnék még ennyit leadni, 170 magas vagyok, és 67 kiló. Csak már a motiváció nem az igazi sajnos.
2014. júl. 14. 16:29
keress egy személyi edzőt, aki felméri az állapotod, ad étkezési tervet és edzéstervet is.
6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Adolescent)
2014. júl. 14. 16:27

15 éves vagy?

Egyrészt nem kell fogynod, másrészt ide sem regisztrálhattál volna.

5. Naphal (válaszként erre: 1. - Adolescent)
2014. júl. 14. 16:27

Ha ez az "utolsó 5-6kg" - akkor hogyan adtad le a többit?


A legegyszerűbben a rendszeres sport/mozgás segít és a fehérje dús táplálkozás sok zöldséggel. A ch pedig lassú felszívódású legyen.

2014. júl. 14. 16:21
158 cm, 54 kg és 15/L :)
3. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Adolescent)
2014. júl. 14. 16:08

Na, ez érdekelne engem is, elég lenne 4-5.

163/61-60

2. unom (válaszként erre: 1. - Adolescent)
2014. júl. 14. 16:03
Mennyiből szeretnél fogyni, és milyen magas vagy?
2014. júl. 14. 15:58
Hogyan adhatnám le az utolsó 5-6 kilót lehetőleg szeptemberig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook