Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szolnoki Hetényi Géza Kórház szülészete fórum

A szolnoki Hetényi Géza Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2015. nov. 4. 09:00
Sziasztok! Azt nem tudjátok véletlenül hogy császárnál bent lehet e apa? Meg hogy meddig kell bent lenni? Hány napig? Köszi előre is! :)
97. Sylk79
2015. nov. 2. 06:58
Kitartást nektek! :) császár után meg mihamarabbi felépülést kívánok!:) majd számoljatok be Ti is, hogy milyen volt!
96. mgagi (válaszként erre: 92. - Sylk79)
2015. okt. 24. 08:33
A 2. csäszärnäl mär en sem. Egyebkent sajnos igazad van es keves növerröl mondhato El hogy türelmes es segitökesz. Viszont elöször Sved csäszärozott meg. Bent volt a Mosonyi is es mindketten meglätogattak amig a megörzöben voltam ( 2 napig). En egyszer sem fogadtam dokit, de jol esett hogy ennek ellenere bejöttek.
95. timi83 (válaszként erre: 93. - Sylk79)
2015. okt. 24. 06:12
December 20 körül fog megcsászározni, úgyhogy még van időm felkészülni... :-)
94. YinSu
2015. okt. 24. 04:13

Sziasztok!


Történetesen úgy esett, hogy januárra várom a 2. babánkat. Persze egyben biztos voltam, hogy nem Szolnokon fogok szülni, pláne, hogy a fogadott orvosom (Erdődi dr.) egészsége is romlott, így nem vállal szüléseket. Gondoltam, hogy hozzá járok kismama gondozásra, aztán majd megbeszélem vele, hogy valahol máshol, akár Pesten szülök. Erre bejelentette, hogy havonta egy programozott császárt válall, sürgősségit nem :)


Szóval Szolnok lesz ismét... Már előre remeg a gyomrom.


Az előző hozzászólásban néhány dolgot nem tisztáztam. Szóval a műtét maga nálam is gyors és zökkenőmentes volt. A doki, az aneszteziológus, és a többi segítő is hihetetlenül rendes volt, egy felkészítő nővért kivéve, sajna nem tudom a nevét, csak bunkónak hívom. Sürgősségi császár volt, és azt se engedte, hogy a Páromnak telefonáljak, aki otthon nyugodtan fekvéshez készülődött, mert a doki azt mondta, hogy még kb. egy hét míg jön a baba, de mivel a kiírás napja volt, ezért befektetett.


Vasárnap este 21.00 körül döntött úgy a doki az nst alapján, hogy azonnal megcsászároz. A Párom pedig több mint egy órányira volt itthon. Mikor a telefonért nyúltam, a bunkó nővér rám kiabált, hogy ne telefonálgassak, mondom azért jó lenne, ha a Párom tudná. Azt mondta, hogy minek, már úgysincs látogatási idő, úgyis csak holnap láthat minket. Persze zokogtam. Svéd dr. nagyon rendes volt, ő mondta, hogy hívjam fel csak annyira, hogy mondjam meg, hogy a dokit hívja, majd ő mindent elmond neki, és ha még ma este bejön, megengedi, hogy láthasson az ébredezőben.

Ott volt egy aranyos csecsemős nővér is én csak kedves Dadusnak hívom (azt hiszem Évike a neve), ő pedig mondta, hogy megengedi, hogy egy percre láthassa a babát.


A többi nap a már leírt módon telt. Svéd dr. naponta többször is benézett hozzám. A csecsemősök 90 %-a aranyos volt, csak a főnővér utasítására feszt kitologatták a babákat, akkor is, amikor az orvosok vizitkor már kiabáltak velük, hogy vigyék ki, mert az anyukákat akarják megvizsgálni, illetve hagyják pihenni az anyukákat.


De a gyermekágyas nővérekről sajna talán egy kivételével az 5 nap alatt nem tudok sok jót mondani. Le se tojtak finoman szólva, pedig én is vittem bonbont, teát, kv-t, stb. Az utolsó szobába tettek, elég volt elvánszorogni a babamegőrzőbe, de mivel rokon nem jöhet be, de sok folyadékot kell inni, így elnézték, ahogy a zsugor vizet cipelészem 1-2 üvegenként.


A szemben lévő lánynak fogadott szülésznője is volt, mert mint kiderült nem elég csak a fogadott orvos... Na neki egész nap masszírozta a lábát, ő dajkálta, hozta, vitte a babát egész nap. A csajt hagyták aludni. Lépcsőt kapott az ágyhoz, és 2 nagypárnát, hogy megtámassza a hátát, stb. Csak állítólag majdnem annyit kell adni a szülésznőnek is, mint az orvosnak... De lehet, hogy ezúttal inkább én is áldozok rá, minthogy még egyszer ennyit szenvedtessenek.


Jah, a 12 órás kelés utáni segítségről annyit, hogy nem hogy nem segített fürdeni, de becseszte a tusfürdőmet a földre, rám csukta az ajtót, és mondta, hogy zuhanyozzak le. Mondom ok, persze a tusfürdőért nem tudtam lehajolni... És nem voltam rosszban senkivel, nem akadékoskodok, sőt, megpróbálom mindig meghúzni magam, nehogy gondot okozzak. Szóval azért rossz nap ide vagy oda, emberekkel nem így kellene bánni szerintem. Nem csak akkor kéne "emberségesnek" lenni, ha meglobogtatok pár tízezrest...

93. Sylk79 (válaszként erre: 90. - Timi83)
2015. okt. 23. 23:09

Nem ott! Van ehy kortetem jellegu hely ahol van 4-5 ágy es ott keszitenek elo, kozben rad teszik a ctg-t!:)

Ki mikor szül?

92. Sylk79 (válaszként erre: 89. - Mgagi)
2015. okt. 23. 23:08
Nem kaptam beontest!:)
91. mgagi (válaszként erre: 90. - Timi83)
2015. okt. 20. 19:30
Van egy elökeszitöszoba. Itt vegzik a beötest. Majd ha letusoltäl mesz a vajudoba ahol bekötik az infuziot katetert felhelyezik. Savlekötöt megiszod, jön a gyerekorvos megkerdezi mi lesz a Neve a babänak. Egy fiu es läny nevet kell mondanod. Meg meg feltesznek pär kerdest Amig lefolyik az infuzio. Aztän jön a mütösseged es bevisznek. A mütöasztalra felmäszol. Ott beadjäk az epidurält. Majd lefekszel elhelyezed magad. Lefertötlenitenek es addigra hat is az erzestelenitö. Eltakarnak es kezdik is a mütetet. Röviden ennyi de ha vmit kihagytam majd leirja vki :)
90. timi83 (válaszként erre: 88. - Sylk79)
2015. okt. 20. 19:08

Gratulálok! :-) Örülök, hogy már otthon is vagytok. Az előkészítés ami 1,5-2 óra az már a műtőben zajlik?

Köszi szépen az infókat és boldog babázást Nektek!

89. mgagi (válaszként erre: 88. - Sylk79)
2015. okt. 14. 09:05
Volt beöntésed is? Vagy már kíméletesebbek?
88. Sylk79
2015. okt. 14. 08:34

Sziasztok! Igertem meg szeptemberben, hogy megirom a velemenyem!:)

Szoval szeptember 18- an szuletett meg a kislanyom programozott csaszarral.

Kb 1.5-2 ora mire elokeszitettek, megkaptam mindenfele szert meg katetert es amit kell.

Maga a mutet 25 perc volt mindennel egyutt!!

Nagyon rendes mindenki a mutoben! Igaz nekem valasztott dokim volt.

Az gyermekágyrol mar mas a velemenyem, habar olyan borzaszto nem volt.

A noverek kedvesek, a csecsemosok kozott akad ilyen is meg olyan is! En adtam nekik kavet, bonbont ilyesmit es velem kedvesek voltak!:)) erdemes befektetni ilyenbe amig bent vagytok!:)))

Az osztalyon az ágyak borzalmasak, azon megfordulni, esetleg le es felulni maga a muveszet hasi sebbel.

A rengeteg poloska ennel meg szenvedosebbe tette a napokat!

Undorito amennyi ott el, repkednek a korterembe, a cuccaidba..

Osszessegeben nem volt veszes!:)

87. girl62
2015. okt. 13. 20:53
Sziasztok! Clostylbegyt-et keresek (teljes doboz). Ha van valakinek, és nem kell, megvenném! Írj privit!
86. mgagi (válaszként erre: 85. - Banyeszka)
2015. okt. 11. 19:54
Zoboki Zsolt. A vasutällomäs környeken van a rendelöje. Nem dräga. En meg vagyok vele elgedve.
2015. okt. 11. 19:35
Sziasztok! Szolnokon keresek nőgyógyászt. 9 éve volt már ott császárom, az akkori orvosommal nagyon meg voltam elégedve, csak sajnos anyagilag most félek nem engedhetem meg magamnak. Viszont a korom miatt (40 elmúltam), és a miómáim miatt muszájnak érzem egy orvos megfogadását. Mivel nem Szolnokon lakom, hanem 50 km-es körzetében, így nem ismerek ottani nőgyógyászokat, és nem tudok tarifát sem. Ha valaki tud nekem adni információt, akár priviben is, megköszönném.
84. mgagi (válaszként erre: 82. - Timi83)
2015. okt. 8. 16:28
Nem kell félni a császártól. Minden rendben lesz. Mondjuk azóta változott a lábra állítás ideje, mert nekem először 24 órát kellett várnom a 2. nál pedig 12-őt. 12 órát biztos feküdni kell. Bár a fiammal este volta császár 10-kor szóval alig aludtam vmit mert ahogy ment ki az érzéstelenítő hatása úgy jöttek a görcsök. Persze kaptam fájdalomcsillapítót, de na azért csak 2. császár volt. Viszont gyorsabban sikerült talpra állnom mint az elsőnél. Az elsőnél megszédültem ahogy felültettek, szóval ,csak szépen fokozatosan én ezt tanácsolom. Először csak ülj fel, majd ha már úgy érzem minden oké szépen lassan fel is kelhetsz, de egyébként segíteni fognak. Segítenek fürdeni is. De ha úgy érzed megy egyedül is akkor sincs gond.
83. timi83 (válaszként erre: 79. - Reniszolnok)
2015. okt. 8. 13:23

Tudom, hogy nem szabadna újonnan venni ruhákat, de én komolyan megvadulok, ha látok babaruhát és muszály átnéznem őket. Sajna én nem igazán fogok kapni semmit, senkitől, sógornőm 6 hónapja szült, kisfia van, de ő is nagyon sok dolgot kapott és gondolom, hogy vissza is adta őket. Nekünk pedig unisex rucikat kell venni, ami nagyon nehéz így, hogy nem akarjuk tudni a nemét.

Vasárnap lesz bababörze a Szécsényin, gyermekváros. Én most megyek először tehát nem tudom, hogy csak rucik lesznek vagy esetleg más is, ti terveztek jönni vagy vártok még?

82. timi83 (válaszként erre: 81. - Mgagi)
2015. okt. 8. 13:19

Köszi, hogy leírtad te is, neked legalább valamennyire normális tapasztalatod van a császáros szülésről. Nem is emlékeztem, hogy te is a hetényiben szültél. :-)

Pont ma találkoztam a barátnőmmel aki 4 éve szült, neki normáis szülése volt, de voltak császárosak is benn és ő azt mondta, hogy bár ő nem élte át, de ő nem emlékszik, hogy a császárosak máshogy épültek volna fel mint ők, azt mondta ne parázzak. :-)

81. mgagi
2015. okt. 6. 11:27

Sziasztok!

Én már régen szültem császárral, de még bennem élnek az emlékek :)

Nekem Zoboki volt akkor az ügyeletes doki. Ő műtött. A műtét zökkenőmentesen zajlott. Egy nővérke rendes vol a többi meg elmegy. Bár én tavaly feküdtem bent és volt aki nem volt akkor éppen jó passzban, mert éppen zavarni mertük, de egyébként segítőkészésgesek. A csecsemősnővérek közül is van aki sokat képzel magáról. Császár után nekem katéterem volt szóval nem volt könnyű a közlekedés zacsival és ettől függetlenül majdnem nekem kellett fürdetnem meg öltöztetnem. Aztán mikor elmehettünk az nap én öltöztettem át útra készen a fiamat és akkor meg meg volt sértődve hogy hát az ők szokták.

2015. okt. 6. 08:12
Jaaa! :) nekünk is első! Vagyis nekem. Páromnak már van egy lánya. Kisfiam lesz:))) és az apja után Andrisnak fogják hívni :)
2015. okt. 6. 08:10
Bocsi, egy kicsit eltűntem... Az igazat megvallva én rengeteg babaruhát kaptam. Tehát nem nagyon veszek semmit. Mi még nem vettünk kiságyat babakocsit ilyesmiket. Még a kórházi csomagból is hiányzik bőven... Szerintem csak egy pár új ruhát érdemes venni a többit használtba. Pl jófogás. Úgyis pikk-pakk kinővi, azért meg kár kidobni a pénzt szerintem. Nézz szét több boltban is .. Hihetetlen árkülönbségek vannak. Úgy terveztük párommal hogy jövő hónapban mindent beszerzünk. Addig meg ha valahol látok valamit akkor megveszem. :)
78. timi83 (válaszként erre: 77. - Reniszolnok)
2015. okt. 2. 13:57

Igen a betöltött 38. hét után ki szokták venni a babát, valószínű 10-14 körül ti már túl lesztek rajta. :-) Én Jakabhoz járok, ő is jó fej, meg vagyunk vele elégedve.

Mi nem szeretnénk tudni a nemét, vagyis én biztos nem, de így hogy közeledünk a finishez a névválasztás miatt a párom gondolkodik, hogy megkérdezi. Ha kislány lesz akkor Emese lesz, a párom választotta, baba pedig nagyot rúgott ennek hallatára, úgyhogy ők ketten ezt eldöntötték, áldásom adtam rá. Fiú név van egy pár a tarsolyunkban, arról még nem döntöttünk.

Ti hogy álltok a vásárlással? Én úgy gondoltam, hogy majd csak a 30. hét után kezdek el vásárolgatni, de félek, hogy befektet, mert elég sokat híztam, már most 10,5 kg-nál járok és még "csak" a 27. hetet töltöttem. Szerintem én elkezdem összerakni a kórházi csomagot és megvenni babának is ami kell. Nekünk első gyerkőc, tehát mindent kell venni....

Nektek kisfiú vagy kislány lesz? Első gyerkőc? Te tudsz valami tuti helyet vásárolni van online intézed?

2015. okt. 1. 13:43
Szia Timi! Igazából még nincs konkrét időpont. Dec.24-re vagyok kiírva akkor gondolom 14-e körül lesz babám :) én már nagyon várom. :) Egyébként én Tóth Zoltánhoz járok. De nemigen hallottam róla semmit. :) szerintem jó fej! Neked fiú, lány? Hogy fogják hívni? :) Remélem találkozunk az osztályon! ;)
2015. szept. 30. 16:10

Sziasztok.

Én tavasszal szültem..egészségügyi okok miatt tudtam császár lesz már az elején....az orvosomról csak pozitívat tudok mondani majd 10 éve hozzá járok....akit érdekel info csajok írjatok privit nyugodtan...nem.mindent akarok ide kiirni...

75. timi83 (válaszként erre: 74. - Reniszolnok)
2015. szept. 30. 13:16

Hát igen... én is azért írtam ide, mert sajna semmi jót nem hallottam vagyis inkább olvastam sem a kórházról, sem a nővérekről. Bár én még majd ezután fogom felkeresni az ismerőseimet akik császárral szültek a hetényiben, reménykedem, hogy talán ők majd mondanak jó dolgokat is vagy legalábbis nem olyan rémisztőeket... Nekem Jakab Tamás az orvosom és azt tudom, hogy ő mindent megtesz a betegeiért, ez menyugtat, talán ezért is nem parázom.

Gondolom, hogy ki hogy jön ki a nővérekkel az egyénfüggő, de azért jó lenne tudni mi az amire odafigyeljek, amit biztosan vigyek magammal a kórházba meg ilyesmi. Ha baba máshogy nem gondolja én december 20 körül fogok "szülni". Te mikorra beszélted meg az orvosoddal?

2015. szept. 29. 16:27
Sziasztok! Én is decemberben szülök és valószínűleg én is császárral. Azok alapján amit eddig olvastam a kórházról kicsit bevagyok tojva... Ti kinél szültök? Tudtok valami megnyugtatót mondani? Előre is Köszi! :)
73. Sylk79
2015. szept. 15. 08:49
Megírom persze!:))
72. timi83 (válaszként erre: 69. - Sylk79)
2015. szept. 9. 16:20

Szia, én is a Hetényiben fogok szülni, december 30-ra vagyok kiírva és úgy néz ki, hogy nálunk is császáros szülés lesz. Nagyon megköszönném, ha te is leírnád a tapasztalataid.

Sok sikert és kitartást a hátralévő napkra!

71. csöppcsaj81 (válaszként erre: 70. - Sylk79)
2015. szept. 9. 12:59
Nincs mit :) Legyen minden rendben nálatok :) Azért írd le majd nálad hogyan is volt :)
70. Sylk79 (válaszként erre: 68. - Csöppcsaj81)
2015. szept. 8. 07:48
Koszonom a Te valaszod is!:) 1-2 het es kiderul szamomra is...;)
69. Sylk79 (válaszként erre: 67. - YinSu)
2015. szept. 8. 07:47
Koszonom amit leirtal! En is csaszaros leszek, ez biztos! De, hogy ilyenek az nem semmi!!!:(( jo bunkok!!!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook