Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laparoszkópos petefészek és ciszta eltávolítása után a hasba befújt levegő mikor távozik el vagy lesz jóval kevesebb? fórum

Laparoszkópos petefészek és ciszta eltávolítása után a hasba befújt levegő mikor távozik el vagy lesz jóval kevesebb? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 17. 14:53
Hasam nem olyan puffadt már, sebem se fáj különösen, csak ez a szúrás akadályoz a.rendes menésben.
2014. júl. 17. 14:50
Az normális, ha a jobb oldalt, a borda alatti puha részen szúr, mint ha levegő szorult volna be? Tegnap kezdődött, a műtét utáni 5.napon.
19. NomNom
2014. júl. 16. 10:31
Igen, kell idő míg rendeződnek a dolgok odabent. :S Nekem ráadásul műtét utáni nap jött meg, szóval még azzal a fajta hasgörccsel is küszködtem... :)
2014. júl. 15. 20:26
Pénteken műtöttek, hétfőn mehettem is utamra. Még mindig puffadt a hasam.
17. NomNom
2014. júl. 15. 11:03
Kérj nyugodtan a nővérektől hashajtót, bár a szűztea kevésbé kellemetlen az tény. Nekem is gondjaim voltak, hogy folyton járkált valaki. De már másnap rám jött a hasmenés, gondolom a nagyszerű kímélő ebédjüktől (salátafőzelék stb...). xS
2014. júl. 14. 18:21
Nekem még mindig nagy a hasam. Gáz néha jön. Espumisant vettem be. Veszek még be estére Szűz tea kapszulát, mert nappal "alkotni" nem tudtam,mert amikor rám jött, a takarítónő ott volt a wc-nél. Reggelre fog majd hatni.
15. NomNom
2014. júl. 14. 13:05
Ja és minél többet mozogsz, annál könnyebben indul be minden. Persze túlzásba sem kell vinni, én mikor hazajöttem kicsit többet sétikáltam a kelleténél varrattal a hasamban.
14. NomNom
2014. júl. 14. 13:04
Én vettem be espumisant, igazából tényleg a beleknek kell beindulniuk. Nekem nem volt gond, de volt akit nem engedtek haza, mert nem volt széklete.
2014. júl. 14. 13:01
Engem Angliaban mutottek par hete, es itt a mutet vegen kiszivjak a levegot :)
2014. júl. 14. 11:51
Nekem is rossz volt pár napig, mikor méhenkivülivel műtöttek. Fekvés volt nagyon rossz. Nekem tanácsolták,hogy sokat nyujtozzak, mintha tornàznék,de emlékeim szerint nem lett jobb. Ahogy teltek a napok úgy lett jobb,kitartást ;)
11. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - Evawitch)
2014. júl. 13. 09:17

Nem vagyunk egyformák, nem egyformám reagálunk sem a betegségekre, sem a beavatkozásra, sem az altatásra, az altatószerekre. Ki kell zárni, hogy nincs szövődmény. Ha nincs és nem attól vagy ilyen gyenge, akkor ha haza mész, otthon már más lesz és szépen lassan lábadozni fogsz. Nyugi, lehet szerepet játszik a tüneteidben egy kis pszichés tényező, mert agyon stresszelted magad.

Jobbulást és meglásd minden rendben lesz.

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Klarisszima)
2014. júl. 13. 09:07
így igaz
2014. júl. 13. 09:01
Ennél nagyobb műtèteknél is, ha laparos,a műtét utáni 2.nap már mehet az ember haza.
2014. júl. 13. 08:58
Laparoszkopos műtétnél nem a tüdőbe és a belekbe megy levegő,hanem a hasüregbe a szövetek és szervek közé. Vegyél be egy hashajtót, az rendbetesz. A bèlműködésed nem indult mèg be, az a bajod.
2014. júl. 13. 08:52
Felkelthettem, de tegnap is mászkáltam. Nem vagyok jól. Lekényeseznek, ennyi. Mikor feküdni akarok le, akkor fuldoklok. Ájulás határán vagyok akkor.
2014. júl. 13. 08:47
Amint fel tudzs kelni, sétálj minél többet, és előbb eltávozik minden levegő. Akkor sokkal jobban leszel.
2014. júl. 13. 08:42
Hétfőn mehetek haza, de így hogyan?
2014. júl. 13. 08:06
Szerintem a levegő távozik és felszívódik. Napról napra jobban leszel. Pihenj sokat. És mocorogj, ha megengedik lassan kelj fel és sétálgass.
2014. júl. 13. 07:54
Jobbulást!
2014. júl. 13. 07:40

Azért írok félre, mert telefonon írok.

Amúgy így se köhögni, se röhögni nem tudok.

2014. júl. 13. 07:35
Éjjel majdnem megfulladtam, meg tegnap is. Ráfogták, hogy kényes vagyok. Az én tüdőm nem bír annyit, mint másé. Olyan,volt egész nap, mint ha beszorult volna a levegő. Lefekvés előtt lettem mindig rosszat. Vitték ultrahang meg röntgenre. Nem találtak semmit.Tegnap előtt műtöttek, tegnap voltam rosszul, ma jobb lesz vagy számítsak még a tegnapi rosszullétre, fulladásra? Ágyból még nem keltem fel, nem beszélek, nem mozgok. Belemben megy, mozog a levegő rendesen,mint tegnap.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook