Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetem alatt hogy lehet spórolni? fórum

Egyetem alatt hogy lehet spórolni? (beszélgetős fórum)


9. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Vicuska85)
2014. júl. 10. 13:40
Vannak jó ötletek , utána kell nézni a dolgoknak . Egyik gyereknek a szülei megvettek egy olcsóbb pesti lakást , h amíg tanul az egyetemen a srác , legyen hol laknia , ne kelljen albérletet fizetnie , mielőtt befejezte volna az egyetemet az öccse is odakerült , közbe 2-3 egyetemistát felvettek albérlőnek , amiből kijött a rezsi , aztán , mikor befejezték az egyetemet el lehet adni a lakást / így tervezték eredetileg / és a kapott pénzt beleforgatták volna a vállalkozásba . Így indult néhány éve , h mi valósult meg , nem tudom , de van lehetőség , nyitott szemmel járva észre lehet venni a lehetőségeket / A lehetőség semmi , csak ha megragadod !.... A lehetőség azzal táncol , aki épp ott van a táncparketten ! /
2014. júl. 10. 13:07
Ha esetleg többen vagytok az albiba akkor lehet közösen főzni is sztem akkor is egész olcsón ki lehet jönni a kajából mint egyébként.
2014. júl. 10. 13:00
Ugyanúgy kell spórolni, mintha nem egyetemre járnál.
2014. júl. 10. 12:58
Én úgy tíz éve kezdtem az egyetemet, végig koleszos voltam. Kb. 30 euró volt a kolesz. A szoba+konyha+fürdőszoba mellett használhattunk nyomtatót, szkennert, számítógépet, netet, tv-t, könyvtárat ezért a pénzért... A menzán úgy 200 forint volt egy ebéd (átszámítva, nem Magyarország). Ehhez képest a legolcsóbb helyen is 50 euró volt egy szoba, s ehhez jött a rezsi, amit nekem nem kellett fizetni kollégista lévén. Nyáron elmentem szépen dolgozni, és félretettem úgy 600 eurót, s ehhez minden hónapban jött ösztöndíj is. Nem lehetetlen.
2014. júl. 10. 12:58
Igen, én is tapasztaltam, hogy a koli nem mindig olcsóbb.
2014. júl. 10. 12:52

Hát tudjátok, mi olyan albérletben laktunk 4-en, ahol 1 főre olcsóbbra jöttek ki a költségek, mintha koleszt fizettünk volna. Szóval nem egyértelműen pozitív változást hoz a kollégium a spórolásnál.

A kaján tudsz a legtöbbet spórolni, ha magadra főzöl, stb... No meg a bulikon...

De szívesen visszamennék az időben...

2014. júl. 10. 12:42
A legtöbb pénzt a kaja és a szórakozás viszi el sajnos... Én amit tudtam vittem hétvégén otthonról és főztem magamnak, vagy hétvégén főztem otthon és elvittem lefagyasztva. Diákmunkát lehet keresni, de akkor meg az átlagod kerül veszélybe. Sajnos a legtöbb diákmunkára 3-4 nap ráérést kérnek, aki meg bejár rendesen, annak nincs ennyi ideje. Szóval a másik lehetőség amit lejjebb Mazsinka említett, ,jó átlag, vegyél fel minél több kreditet és akkor 20-30E-t kaphatsz (vidéki egyetemen ennyi, nem tudom a fővárosban milyen ösztöndíjak vannak).
2014. júl. 10. 12:31
Pl. úgy, hogy nem albérletben laksz, hanem kollégiumban. Menzán eszel. Vállalsz munkát a nyári szünetben. Aztán azt beosztogatod. Jól tanulsz, szerzel ösztöndíjakat. Én így tettem.
2014. júl. 10. 12:28

Mivel lehet spórolni leginkább?

Albérletben fogok lakni,egyedul leszek a szobában,szseretnék is az egyetemi városban dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook