Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A rakott krumplit készíthetem grill kolbásszal is? fórum

A rakott krumplit készíthetem grill kolbásszal is? (tudásbázis kérdés)


11. grizus (válaszként erre: 10. - Grizus)
2014. júl. 10. 20:21
És még egy finomság: lehet bele tenni kellevelet, mintha rakott kelt csinálnánk. Csodásan harmonizál a krumplival, érdemes kipróbálni!
10. grizus
2014. júl. 10. 20:20
Elárulom az isteni rakottkrumpli titkát. Egyrészt a kolbászt előre kisütjük és a kisült zsírt belekeverjük a tejfölbe. Másrészt teszünk hozzá tejszínt is. Így isteni szaftos lesz. Mehet sajt is a tetejére. Hú, nyamm-nyamm.
2014. júl. 10. 13:38
Mi darált hússal csináljuk :)
2014. júl. 10. 13:34

Nekünk a multkor maradt sült kolbász,azt raktam bele:

krumli,kolbász,főtt tojás,reszelt sajt,tejföl és mégegyszer ugyanez a sorrend,a tetejére pedig extra sok sajt!

Finom volt!

2014. júl. 10. 10:50
Bármit, amit szeretsz!
6. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Csutkamano)
2014. júl. 10. 10:32

Valamelyik főzős műsorban láttam, hogy a kész krumplira, volt aki nyersen szeleteli fel a krumplit és sózás után rakja a tepsibe, de ez a séf nem, viszont a kolbász után a nyers tojást felverte kevés tejszínnel, szerintem lehet tejföllel is, majd a rétegezett krumpl és bármi más, mert van aki darált hússal, franciásan szereti, azt is meg lehet öntözni ezzel a keverékkel és mehet a sütőbe.

Ki lehet így is próbálni, nem lehet rossz :D

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Babus28)
2014. júl. 10. 10:29

Nyugodtan, de előtte próbáld meg egészben kicsit megsütni, hogy megkapja a külsejét, majd felszeletelni és úgy rátenni a krumplira.


Ha nem akarsz sokat bíbelődni az egésszel, én előző nap a mikróban megfőzőm héjában a krumplit, jól megmosom, víz sem kell alá, csak körben egy jénai oldalára tenni, ha sok van, mehet a közepére is, picit megszurkálni nem árt, néha egy-két krumpli fajta összeesik különben.

Tojást is lehet megfőzni előző este, lehűteni, majd betenni a hűtőbe.

Másnap teljesen jól meg lehet tisztítani és gyorsan.:)

4. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Babus28)
2014. júl. 10. 10:15

Valószínűleg elrontani nem fogja, szerintem nyugodtan próbáld ki!


Mi is imádjuk a rakott krumplit, de annyit kell vele pepecselni, ezért csak nagyon ritkán készítek :(

2014. júl. 10. 09:57

Én még grill kolbásszal nem készítettem, így nem tudom, milyen lenne vele.

De a gondolatunk valahol az éterben találkozott, mert én is azt fogok készíteni, csak egy kicsit másképpen. Nem volt kedvem főtt burgonyát és főtt tojást pucolni, ezért a burgonyát hámozva egészben sós vízben főztem meg, a keménytojás helyett pedig rántottát készítettem, amit villával szétnyomtam.

A rétegezés pedig a szokásos: mangalica zsírral kikenem a jénait, meghintem zsemlemorzsával, erre jön egy sor burgonya, egy sor paraszt kolbász, egy sor burgonya, egy sor rántotta, és végül egy sor burgonya. Gazdagon nyakon öntöm tejföllel, és meghintem zsemlemorzsával, meglocsolom Floriol étolajjal.

Már alig várom, hogy megsüljön.

2014. júl. 10. 09:48
Van , h többfélét is teszek bele , mert egyik-másiknak nem sok íze van , de előtte megsütöm kicsit , átforgatom olajon , v kolbász-zsíron , szerintem finom lesz !!!
2014. júl. 10. 09:42
rakott krumpli szeretnénk...szerintetek grill kolbászt is rakhatok bele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook