Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitaminokat kiválthatok gyógynövénnyel, teákkal? fórum

Vitaminokat kiválthatok gyógynövénnyel, teákkal? (tudásbázis kérdés)


8. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2014. júl. 10. 09:55
Vitaminokhoz inkább friss zöldségekből gyümölcsökből juthatsz hozzá. A tea 99%-a víz. Lehet ugyan mesterségesen vitaminozni, de az ugyanaz mintha bogyót vennél be. A gyógynövényekben lehet némi vitamin, de azokat inkább a speciális hatóanyag tartalmuk miatt használják, célzottan betegségekre, gyógyszerként.
2014. júl. 9. 18:34
Ha csontritkulásod van, akkor a calciumhoz kellene D vitamin, a magnézium felszívódását viszont a B6 vitamin segíti elő.
6. dioevi (válaszként erre: 4. - 4740439ec6)
2014. júl. 9. 17:52
Ha nem is állandóan, de igen sűrűn felfáztam .... Amióta a tőzegáfonyát szedem -napi 1- ,azóta nem Ez nálam HAJLAM. A magnézium az éjszakai görcsök ( vádli ) megelőzésére szolgál,és az nemnagyon szívódik fel calcium nélkül. A csonterő meg azért kell, mert -sajnos- már van csontritkulásom...
5. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2014. júl. 9. 17:19

Nyáron felesleges bármilyen vitaminpótlás,tele vagyunk finomabbnál finomabb gyümölcsökkel,zöldségekkel.


Gyógyteából napi két csészényit lehet inni,kúraszerűen.

2014. júl. 9. 16:59
Tőzegáfonyát minek szeded?Állandóan fel vagy fázva?Ha magnézium és kalciumot szedsz,akkor az mellé minek még csonterő is?
2014. júl. 9. 16:51
Nem tudom milyen gyógyszereket szedsz, de én inkább most nyáron sok zöldséggel, gyümölccsel váltanám ki a vitaminokat.
2014. júl. 9. 16:31
Viszont a többit(tőzegáfonya, omega3, magnézium calcium,béres csonterő )megpróbálnám helyettesíteni.Vagy ezeket fölösleges ?
2014. júl. 9. 16:28
Sok vitamint szedek , gondoltam néhányat kiváltok gyógynővénnyel , teákkal...Mert 2 gyógyszerem van amit állandóan szednem kell,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook