Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cseléd vagyok? fórum

Cseléd vagyok? (beszélgetős fórum)

1 2
33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Olga55)
2014. júl. 10. 08:34

Itt szapuljuk a fiadat.

Némi joggal.


De azért azt gondolom, hogy az élettársad is inkább elvár, mint segít, ő is inkább beül a tv elé a sörrel, mint esetleg 10 perc alatt felmosson néha, hogy neked már azt ne kelljen.


Nem könnyű 60 évesen változtatni, de picikét azért kellene. Az a tipus vagy, aki nem tud nemet mondani, a konfrontációt a végletekig kerüli. Van ilyen. De általában itt is betelik a pohár, vagy ami még rosszabb, előbb-utóbb testi betegség formájában fog ez kijönni..


Szóval kommunikálni, ha kell, akkor meg keményen NEM CSINÁLNI. Hidd el, mások még egyedüli szülőként is úgy élik az életüket, hogy anyuka 300km-re, vagy épp a temetőben. Reggel oviba rohanás, délután hazarohanás. Már az is nagyon nagy dolog, ha valaki akkor tud segíteni, ha beteg a gyerek...


A lakást meg köszönjék meg. Nekem sohase adtak volna lakást a fenekem alá, pláne olyan módon, hogy nekik ne legyen. Most 10 év után picit besegítenek majd abba, amit veszünk. Laktunk együtt, laktunk albérletben, stb... 10 éve erről szól az életünk, hogy ezt meg kell oldani. Tehát már csak ezért is mély csönd járna a fiad részéről.


Imádom a szüleimet, taníttattak, amikor sz.ban voltam odamehettem lakni hozzájuk, de ilyen szinten soha nem váltak a szolgámmá, és jól is tették. Így egészséges a viszony, én meg nem lettem annyira elkényeztetett punnyadék. Ez még a házasságomnak is jót tesz.

32. 3d787b167a (válaszként erre: 31. - Olga55)
2014. júl. 10. 07:11
Mikor fogsz kiállni magadért?
31. Olga55 (válaszként erre: 30. - De Luca)
2014. júl. 10. 06:50
A lakás, amiben a fiam lakik, az enyém, de én odaadtam neki, mert én az élettársam lakásában élek hivatalosan.
30. de Luca (válaszként erre: 15. - Olga55)
2014. júl. 10. 00:28

"Kettős lakásom van. A fiamnál vagyok hét közben, hétvégén meg az élettársamnál. Ő is elvárja, hogy főzzek, süssek, takarítsak. Nem bírom ezt már, 60 éves vagyok."


Elsikkadt a lényeg... Jól értem, hogy a fiadnál laksz - esetleg ingyen és bérmentve - és nincs saját lakásod? Feltételezem ennek apropóján vár el némileg több segítséget. Aztán persze, ha nem így van, várom a választ.

2014. júl. 9. 23:19

Hogy nevelted ilyenné? Vagy hogy lett ilyen?

Már anyaként csak a sarkadra állhatnál...nem is tudom miért hagyod magad.Rá vagy szorulva anyagilag?

28. M0ncsa
2014. júl. 9. 21:26

Fiaddal beszelj, hogy mit kepzel, ez nem allapot.


Tovabba ezen a forumon: [link] pont ezt probaltuk magyarazni, hogy benott fejlaggyal kell(ene) gyereket vallalni, hogy ne a te torteneted legyen a vege.

27. vacsa (válaszként erre: 6. - Olga55)
2014. júl. 9. 12:44
Mit csinálj?? Kommunikálj. Néma gyereknek...
26. vacsa (válaszként erre: 5. - Kubiak)
2014. júl. 9. 12:41
:-) :-)
25. ina87 (válaszként erre: 6. - Olga55)
2014. júl. 9. 12:24
beszéld meg vele h mi is a gondod az egy dolog h segitesz neki de te sem tudsz napi 24ben vigyézni rájuk hisz neked is meg van a saját életed és kötelezetséged.
24. andi6020 (válaszként erre: 20. - Kubiak)
2014. júl. 9. 12:12
Pl. De az már a jéghegy csúcsa.
23. Kubiak
2014. júl. 9. 12:05

Na jó mielőtt bárki félreértene leírom a véleményemet!

A fiadtól nem várható el ez a viselkedés nem tudom hogyan került hozzá a gyerek, hogy elperelte vagy otthagyta az anyukája vagy bármi.

De ha már ő neveli elsősorban neki kell gondoskodnia róla.Nyilván jól jön a nagyszülői segítség de nem kizsákmányolás szinten.

Ha Neked ez a szituáció kellemetlen akkor tenned kell ellene.

Ülj le mond el, hogy ezt nem tudod tovább vállalni .

Sok sikert és erőt kívánok!

2014. júl. 9. 11:54
Anyám! :/
2014. júl. 9. 11:48

Valahogy meg kell értetni a fiaddal, hogy neki olyan munkahelyet kellene keresni - még ha nehéz is - ami mellett jobban bele tud szállni a gyerek nevelésbe. Te meg akár 4 órás állást tudnál vállalni mellette. Akkor nem kéne cigire kuncsorogni.

Ha meg nagyon nem, akkor jön a kemény szeretet elve, hogy márpedig nem vállalod. Oldja meg bölcsivel, ovival, bébiszitterrel, az anyjával, új feleségével, vagy ahogy akarja. Te menj el otthonról, és kész.


Figyelj, szeret az anyukám, de mindig is mondta, hogy úgy vállaljak gyereket, hogy ő nem lesz helyettem anya. Ha baj van, segítenek, de a napi gondokat nem veszik le a vállamról. Igen, én se dolgozom évek óta a szintemnek megfelelően, de a gyerek ezzel jár. Férfinak is, nőnek is. Egyébként anyám még dolgozik, esze ágában sincs az én gondjaimat megoldani. Persze lehet, hogy 10 év múlva, ha ő már nem keres majd, akkor beszáll abba, hogy én tudjak többet dolgozni. De nem ez az alapállapot.

20. Kubiak (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2014. júl. 9. 11:33
A kiabálásra gondolsz igaz?
19. andi6020 (válaszként erre: 9. - Kubiak)
2014. júl. 9. 11:31
Egy nagymamával máshogy bánnak-felénk.
18. NomNom
2014. júl. 9. 11:26

Fel kéne egy segítséget venni magad mellé.

Lehet önfeláldozóan gondoskodni, de nálunk is az megy a családban, hogy nagyi felnevelte a gyerekeket, aztán az unokákat is neki kellett anyagi és egyéb okokból. Azért ha már a 40+ korú gyerekedet és a tizenéves unokákat kell 65 éves fejjel pénzelni, stb., az már kicsit sok.

17. Kubiak (válaszként erre: 16. - Kubiak)
2014. júl. 9. 11:23
ha jól értem
16. Kubiak (válaszként erre: 15. - Olga55)
2014. júl. 9. 11:22
Kettős bejárónő ha értem.
15. Olga55 (válaszként erre: 12. - Kubiak)
2014. júl. 9. 11:21
Kettős lakásom van. A fiamnál vagyok hét közben, hétvégén meg az élettársamnál. Ő is elvárja, hogy főzzek, süssek, takarítsak. Nem bírom ezt már, 60 éves vagyok.
14. 82d45dcd14 (válaszként erre: 6. - Olga55)
2014. júl. 9. 11:20

Nem tudom....

Nálunk ezzel sosem volt probléma,sokat voltunk nagyinál,aki önfeláldozóan gondoskodott rólunk!

Most pedig,tőlem ugyanezt a gondoskodást kapja vissza.


A fiadnak,valószínű te vagy az egyetlen segítsége...

13. NomNom (válaszként erre: 10. - Olga55)
2014. júl. 9. 11:19
Szerintem sem kéne a nagymamát a rabszolgával összetéveszteni... nem azért nagymama, hogy ne legyen magánélete és eltartsa a gyerekeit és az unokáit.
12. Kubiak (válaszként erre: 10. - Olga55)
2014. júl. 9. 11:18

Akinek ez nem szívből jön azt nem szabad kötelezni.

Ki lakik kinél?

Ő nálatok vagy Te nála?

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Olga55)
2014. júl. 9. 11:18
tele lehet a púpod a fiaddal is, de ahogy az előző kiírt kérdésed olvasom, az élettársaddal sem felhőtlen...
10. Olga55 (válaszként erre: 9. - Kubiak)
2014. júl. 9. 11:17
De egy nagymama sem kötelezhető mindenre.
9. Kubiak (válaszként erre: 6. - Olga55)
2014. júl. 9. 11:16
Mifelénk nagymamának hívják!
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Olga55)
2014. júl. 9. 11:15

Nem vagy cseléd, mert a cseléd kap fizetést, te meg nem. Te rabszolga vagy.

Lázadj fel!

2014. júl. 9. 11:15
beszéld meg vele
2014. júl. 9. 11:14
A fiam elvált, egyedül neveli a kicsi fiát, illetve velem nevelteti, mert ő reggeltől estig dolgozik. Ha valami nem tetszik neki a lakásban, kiabál velem, pénzt nem kapok a munkámért, csak a cigarettámat, és a kajámat fedezi, de ezt is nagy morgások közepette. Most itt van a nagyobbik fia is, nekem kell gondoskodnom róluk, főzök, mosok, takarítok, programokról gondoskodom, és el is viszem oda őket. Munkát nem tudok vállalni a kicsi miatt, ezért meg az élettársam morog. Mit tegyek?
2014. júl. 9. 11:14
Amíg kiderül hoznál egy kávét!
2014. júl. 9. 11:12

Nem tudom!

Talán,ha már a kezdésnél leírnád.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook