Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Földi mesevilág - Bollywood fórum

Földi mesevilág - Bollywood (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Földi mesevilág - Bollywood

23. 4ac011eefb (válaszként erre: 22. - Kedike)
2009. jan. 29. 18:41
Szerintem még 1-2hétig megtalálod művészmozikban.Jó szórakozást hozzá:)Engem nagyon kellemesen elrepített egy másik világba. Nem feltétlenül álomvilágba, de egy másik világba:)
22. kedike
2009. jan. 29. 10:18
Hát miért is ne? Ha megy a moziban, akkor biztos megnézem.
2009. jan. 29. 09:41
Ja. ez mondjuk nem bollywoody film, de azért gondoltam hátha érdekel valakit:)
2009. jan. 29. 09:41
Tegnap megnéztem az Amalt. Egyszerű, kedves történet, mégis nagyon jó kis kritikával az emberiségről, az emberről. A vége kifejezetten jó. Szerintem érdemes megnézni:)
19. kedike (válaszként erre: 17. - 4ac011eefb)
2009. jan. 28. 23:45

Szerencsére az Örökmozgóban nincs annyira megvágva, hogy élvezhetetlen legyen.

Tényleg elég megrázó dráma.

2009. jan. 28. 11:27
Most van a mozikban, még nem láttam, de érdekes lehet: Amal [link]
17. 4ac011eefb (válaszként erre: 15. - Kedike)
2009. jan. 28. 11:21
Az örökmozgóban egy indiai filmhéten is levetítették.(Nem tudom, hogy akkor vágtak-e belőle) Megdöbbentő az a film. Egyfelől gyönyörű, másfelől hihetetlenül pesszimista, lehangoló.
2009. jan. 28. 11:20
Ha valakit érdekel a téma, akkor érdemes utánanézni a metropolis folyóiratnak. Volt ugyanis egy száma (1 vagy 2 éve, ha valakit érdekel megnézem pontosan mikor jelent meg, de szerintem anélkül is meg lehet találni)ami kizárólag Bollywooddal foglalkozott.
15. kedike
2008. júl. 23. 16:48

Sajnos elég csűnya megvágása volt a Devdas-nak, pont egy klasszikus alapfilmet kellett így elintézniük :( Akkor inkább ne adták volna le sehogy.

Szerencsére egyre több filmhez készül magyar felirat is. Régiekhez és vadiújakhaz egyaránt.

2008. júl. 23. 08:31
Szeretem őket én is... nekünk angol felirattal vannak az eredeti 3-4 órás filmek. A Devdas-ból, ami a Duna TV-n ment, kivágtak egy órát.
2008. júl. 10. 13:30
Tetszenek nekem is a filmek, a történetek, a zene, a tánc, a ruhák, az egész!
2008. júl. 10. 13:07

nnagyon nagy Bollywood dvd gyüjtö vagyok!

van összesen 8 különbözö filmem(német szinkronnal)

11. Méry81 (válaszként erre: 9. - Kedike)
2008. máj. 8. 18:02

Jaja, azaz! Elég sokat olvastam róla, különböző hazai meg külföldi fórumokon. Érdekes volt olvasni, amikor egy német oldalon megjegyezte az egyik fórumozó, hogy ami a filmben hagyományos sziciliai táncként volt értelmezve, az valójában a csárdás volt.

No, majd jól megnézem én ezt magamnak. Ha szerencsém lesz, talán hétvégére lejön a film. Igaz én német szinkronnal nézem majd, nem tudom, abban mennyi lesz a magyar szó.

Még jó, hogy a városképek, minden nyelven ugyanazt jelentik. Legalábbis annak, aki különbséget tud tenni, Budapest, meg Róma között... :)

10. kedike
2008. máj. 7. 23:29

Ezen az oldalon van tök jó leírás a filmről:

[link]

(remélem ilyen linkeket be lehet másolni, nem tiltja a szabályzat?)

9. kedike (válaszként erre: 8. - Méry81)
2008. máj. 7. 23:27

Hum dil de chuke sanam

Elég fura mikor a 2, 4-6 villamoson utaznak Aishwarya száriban stb :))) És sok a magyar beszéd benne (persze a filmben, mint Olaszország szerepelünk) Érdekes

2008. máj. 7. 17:53

Sziasztok!

Örülök, hogy írtatok ide. Bollywood tényleg senkit nem hagy hidegen!

Indiába én is szívesen elmennék egyszer, jó alaposan körülnézni, de talán majd a következő életben lesz is rá lehetőségem. :)

Egyelőre beérem a filmek nyújtotta szépségekkel. Az sem kevés.

Most arra a filmre vagyok kíváncsi, amit részben Budapesten ill. Hollókőn forgattak. Sokat hallottam már róla, kíváncsi vagyok a magyar környezetre, bollywoodi keretek között.

2008. máj. 3. 19:53

Még jobban és jobban irigyellek!De hogy tudsz Mumbaiban lakni, Szülőkkel vagy találtál ott munkát?

Van most itt Pesten is egy srác, aki ott volt statiszta. Hű de jó neki! Én biztos beájulnék egy Shahrukh vagy Hrithik láttán. De lehet a többiektől is!

Azt tudom, hogy mindenhol őket látni, buszok oldalán, plakátokon, reklámokon. Engem ez cseppet sem zavarna, örülnék neki!

Hajjj de szeretném megnézni magam is ezt a világot. Barátnőm vett magának egy gyönyörű szárit egy indiai boltban Pesten, de hát itt nem mászkálhatunk benne az utcán sajnos. Pedig de jó lenne ilyet viselni, csodásak.

Indiából sok részt szeretnék megnézni én is, elsősorban Mumbai, Delhi és környéke, Goa érdekelne. A hindi részeket mindenképpen látnom kell egyszer! De vajon megvalósul e valaha is ez az álmom?

2008. máj. 3. 16:25

hu, lehet, hogy o volt, megmondom oszinten nem igazan kovetem a dolgokat. Inkabb az arcokat ismerem, hiszen szinte minden termeket ok reklamoznak, barhova fordul az ember mindenhol az o kepeik vannak.

Olyan mar megesett velem, hogy jottem haza, es eppen egy filmforgatas kozepebe cseppentem bele. Az tetszett, kicsit ugy ereztem magam mint egy kisgyerek aki leskelodik.

Indianak tenyleg megvan a maga varazsa, ha az ember egyszer beleszagol akkor valami megmagyarazhatatlan vonzalom tamad benne az orszag a kultura irant.

De valoban, a mindennapi eletet valoszinuleg rosszul viselned, illetve idobe telik amig hozzaszoksz.

De ha egyszer megteheted akkor nezdd meg az orszagot magadnak, es vigyel majd haza egy ket olyan ruhat magaddal amilyet a bollywoodi sztarok hordanak.

(nagyon jol neznek ki, azt meg kell hagyni)

gondolom ismered a hivatalos website-jukat,

www.bollywood.com

ott jo sok kepet lehet talalni roluk.

Allitolag neha keresnek europai statisztakat, ugyhogy en is nagyon nyitva tartom a szememet. :-)

5. kedike (válaszként erre: 4. - Ujlany)
2008. máj. 3. 16:14

Amrish Purira gondolsz? Sok filmben játszott, biztosan szerették többen .

Rettenetesen irigyellek, én is ácsingózok ki de nagyon! Lehet a hétköznapi életet ott nehezen viselném, de nem halhatok meg úgy, hogy egyszer ne jussak el Bollywoodba!

2008. máj. 3. 15:53

en pedig itt elek ebben a varosban, ahol gyartjak oket.

Jopar tv csatornan vetitik ezeket a filmeket.

Az egesz orszag ugy nez az itteni sztarokra, mint az istenekre.

3-4 eve meghalt az egyik nagy sztar. A kollegak annyira letortek a hirtol, hogy nem jottek be dolgozni. Gyaszoltak...

2008. máj. 2. 14:39
én nagyon szeretem a bollywood filmeket, viccesek :)
2008. ápr. 10. 18:23

Nekem rengeteg filmem van tőlük. Kedvencem Shahrukh Khan, imádom.

[link]

Ez egy jó oldal, ill

[link]

egy másik fórum a BW filmekkel kapcsolatban.

2008. márc. 22. 15:28
Külföldön már emberek millióit vonta bűvkörébe a Bollywood érzés.
Az indiában készült, monumentális, színes, zenés-táncos filmek egyre nagyobb teret hódítanak nemcsak Európában, hanem kis hazánkban is.

Várom mindenki hozzászólását, aki látott már indiai filmet, és véleménye van a témáról.

Ugrás a teljes írásra: Földi mesevilág - Bollywood

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook