Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyen tesó vagy nem? Hogy készüljek fel rá? fórum

Legyen tesó vagy nem? Hogy készüljek fel rá? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - 1PS1)
2017. febr. 24. 08:11

Jaj de jó!

Igen, érdekes ez, hogy az egyik gondját a másik előtt hogyan kezeled..

Az élet sehol sem olyan sima, ahol nem ilyen gond van, ott van más.

Engem vigasztalnak, hogy ilyen gond nem lesz, de azért a nagylány mindig kicsit anyukája lesz a 3 pöcsnek. Neki ez a sors jutott. De van elég önző és nagyszájú ahhoz, hogy azért bele ne roppanjon. Remélem legalábbis.

71. 1PS1
2017. febr. 23. 20:49

Sziaaztok.

megszületett a tesó :) már 10 hónapos. Eleven és mozgékony babuci :) a nővére imádja. Ahogy mi is.

Fantasztikus érzés látni, ahogy fejlődik. Nem kell fejleszteni, mindent szépen csinál magától.

A kettősség sokszor bennem van, a szivem össze szorul hogy az első gyermekemnél ezt nem élhettem meg, ezt a felhőtlen babázást, és hogy neki milyen nehéz lehetett minden, ami a kicsinek most természetes és magától jön.


Remélem jó testvérek lesznek. Önzőség, de bízom benne, hogy akkor is gondoskodni fog a nővéréről, ha már mi, szülei nem leszünk. Valahogy. Igyekszem majd úgy nevelni, hogy ne akarja magára hagyni. És hogy olyan asszonyt válasszon majd, aki segíti, nem pedig akadályozza ebben.

70. 1PS1 (válaszként erre: 68. - Girl62)
2015. okt. 13. 21:54

Kedves vagy te is, hogy az általam indított témába vágó hozzászólást írtál, köszönöm, sokat épültem belőle.


Már bocs, de előbb illett volna megnézni, miről szól a fórum.

69. 1PS1 (válaszként erre: 67. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 13. 21:53

Köszönöm, kedves vagy hogy ezt írod. Remélem hamar eltelik ez a kilenc hónap.


valahogy úgy vagyok vele, ha nem beszélek róla senkinek akkor nem is igaz, nem történhet meg. Tudom, hülyeség.

68. girl62
2015. okt. 13. 20:37
Sziasztok! Clostylbegyt (teljes doboz) érdekel ha van valakinek, és nem kell, megvenném! Írj privit!
67. 4c1a787e8f (válaszként erre: 66. - 1PS1)
2015. okt. 13. 19:20

Ha vigasztal, akkor második egészséges gyereket várva is megvannak majd ugyanezek a félelmek.


Terhesen normálisak a félelmek, jó, ha van, akinek ki lehet mondani őket.

66. 1PS1
2015. okt. 13. 10:19

Nem tudom... valahogy az előző terhességem olyan felhőtlen boldogságban telt el. Most meg nem is vagyok biztos benne, hogy jó lesz ez.


Úgy érzem, mintha orosz ruletteznék, és már meghúztam a ravaszt, de még nem tudom, hogy volt-e golyó épp.


Nagyon nehéz esténként elaludni, folyton az jár a fejemben, hogy mi lesz, mit csinálok majd ha megszületik.


És érdekes, mert mindkét irányba vannak félelmeim. Én nem tudom, mit kell csinálni egy egészséges csecsemővel. A lányom például sose kelt fel, én keltettem hogy etessem. Nem sírt sosem, annyira gyenge volt. Örültünk, mikor elkezdett először nyivákolni, miközben hallgattam a gyerekorvost, hogy anyuka, sokan irigyelnék magát hogy éjszaka alszik és nem ordít egész nap. Na ja, én meg őket irigylem, hogy egészséges a gyerekük, köszi.

Félek, hogy nem fogom tudni megoldani, hogy nem leszek elég!


És ha valami baja lesz .... nem tudom, mi lesz akkor.

65. nemrozsa12 (válaszként erre: 64. - 1PS1)
2015. szept. 24. 17:08
Gratulálok, könnyű terhességet kívánok! És ne parázz ☺
64. 1PS1
2015. szept. 24. 11:14

Úgy néz ki, hogy sikerült is :)


most végig fogom parázni az egész kilenc hónapot ...

63. nemrozsa12 (válaszként erre: 62. - 1PS1)
2015. szept. 8. 19:43
Szuper! Nem lesz semmi baj, mielőbbi babasodast kívánok! ☺
62. 1PS1
2015. szept. 8. 11:35
Hát elkezdtük a (csúnya szóval) "tesó-projektet". Nem mondom, hogy nem félek ...
61. 1PS1 (válaszként erre: 60. - Pk86)
2015. máj. 26. 22:19
Ja akkor félre értettem :) Persze hogy menni fogok az istenhegyire ha újra várandós leszek, ez nem is kérdés! Köszi neked is a támogató szavakat :)
60. pk86 (válaszként erre: 59. - 1PS1)
2015. máj. 26. 21:47
Azt írtad, hogy a lányod betegsége nagyon egyedi, tehát tényleg jelentéktelen az esély az ismétlődésre. Viszont gondolom a gyakoribb, szűrhető genetikai betegségeket szeretnéd azért kizárni, mert ritkán csap kétszer egy fába a villám, de sajnos az sem kizárt. Az Istenhegyit is a terhesség 20. körüli hetére értettem, akkor tudják jól kivizsgálni a magzatot ultrahangon, hogy látnak-e valami rendellenességet.
59. 1PS1 (válaszként erre: 58. - Pk86)
2015. máj. 26. 21:11

Kedves vagy, de ezek sajnos a lanyom betegségét nem szűrik.

Ahogy írtam ez egy totál véletlenszerűen előforduló elérés, nem segít rajta vagy zárja ki egy megelőző valószínűségi vizsgálat.

Az istenhegyire nincs értelme mennünk terhesség előtt, mert csak arányszámokat tudnak mondani. Mi egészségesek vagyunk, a kislányunk nem miattam vagy apa miatt lett más, hanem ő lett a húszezredik az egyből. Ennyi :( a külföldi kutatások sem találtak semmiféle meghatározó tényezőt, vagy összefüggést az ilyen gyerekek szülei, kórtörténete vagy bármi között. Az istenhegyi sem fog :) csak annyit mondanak hogy egy a mennyihez, de azt meg tudom. Szóval çsak a szerencsében bízhatok hogy ez velünk még egyszer nem történik meg.


amúgy a kövi is császár lesz, a lanyom faros volt, így adott volt a prog. Császár, vbac-t meg nem szeretnék, már csak azért sem amit te is írtál.

58. pk86 (válaszként erre: 57. - 1PS1)
2015. máj. 26. 18:09

Szia, szerencsére már nem kell feltétlen a magzatot veszélyeztetni, abban az esetben sem, ha valaki biztosra akar menni a genetikai betegségeket illetően. A panoram és prena teszt anyai vérből ad 99% biztos ereményt ugyanazokból a genetikai betegségekből, mint az amnio.

Az én kisfiam agyában egy cisztát találtak a terhesség felénél és további genetikai vizsgálatokra küldtek, mert bár ez a ciszta önmagában ártalmatlan, genetikai betegség kísérő tünerte lehet. A szakember az ultrahang alapján azt mondta, szerinte egészséges a baba, de 100%ra ezt nem tudja így megmondani. Én az amniot nem mertem bevállalni, inkább kifizettem a vértesztet,ami elég drága 180-200ezer forint körül van, de legalább nyugodt voltam a terhesség végéig és szerencsére a ciszta is felszívódott, ahogy azt az orvosok megjósolták. A párom fölöslegesnek tartotta ezt a drága vértesztet, mert a gyerek egészségesnek tűnt és bízott az orvosokban, de én azt mondtam, nem az orvos fogja a beteg gyereket felnevelni, ha tévedett, hanem nekünk kell..

Ami pedig nálatok a tesó kérdét illeti, én csak úgy vágnék bele a helyetekben, ha mindent kiszűrnék, tehát egy genetikai vérteszten, az istenhegyi klinikán egy nagyon alapos ultrahagvizsgálaton,és a szülés körüli agysérülés lehetősége miatt még a császármetszésen is elgondolkodnék. Szerintem sérült gyermeket nevelő szülő találna olyan magánorvost, aki a biztonság kedvéért inkább választaná a császárt.

57. 1PS1 (válaszként erre: 53. - Nikletty)
2015. máj. 26. 13:07

Köszönöm a hozzászólásodat, remélem a kolléganőd gyermeke egészségesen érkezik közéjük :)


A mi bajunkat lehet szűrni (országban egy helyen), chorionboholy mintavétellel, vagy amnioval, viszont ez nem egy öröklődő vagy ismétlődő dolog, hanem teljesen véletlenszerűen előforduló genetikai eltérés. Így a szűrésnek nem biztos, hogy van értelme, bár az esély, hogy újra megtörténik, ugyanannyi, mint az elsőnél (1:20000 asszem), de nekem a számok már nem jelentenek semmit. És a vetélés kockázata...egy ismerősöm rossz AFP miatt ment amnióra, elvetélt egy egészséges magzatot... azóta az AFP-t eltörölték.

56. 1PS1 (válaszként erre: 54. - Nemrozsa12)
2015. máj. 26. 13:03
Régen jártam erre, és ilyen jó hír fogad!!!! Gratulálok! Legyen sok örömötök mindkét gyermeketekben :)
55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Nemrozsa12)
2015. máj. 17. 09:55
:-))))
54. nemrozsa12 (válaszként erre: 51. - 1PS1)
2015. máj. 15. 19:01

Én döntöttem, ugrottunk :)

Itt szuszog a mellkasomon a tesó, 3 hetes :)

Teljesen tökéletes, nincs semmilyen baja szerencsére, a nagytesó miatt voltunk több vizsgálaton, de minden negatív. Örülök, hogy így döntöttünk.

53. nikletty (válaszként erre: 1. - 1PS1)
2015. máj. 15. 11:14

Szia

mintha a kolléganőm élethelyzetét olvastam volna most... nagyon hasonló... ők belevágtak még egy babába, hamarosan érkezik. ők azért döntöttek így, hogy legyen is még valakije az első kisgyereknek rajtuk kívül, ill. ő is talán majd húzza előrébb kicsit majd az elsőt. Viszont elmentek mindenféle vizsgálatra, hogy szűrjék a betegségeket. Nem tudom ha kiderült volna valami, akkor elvetette volna? De azt hiszem igen, mert még egy beteg babát ők sem bírtak volna el, de hát ki bírna ezt felvállalni szánt szádnékkal...


Szóval ha lehetne szűrni a betegségeket, s a vetélés kockázatát felvállalod, tán vágjatok bele...

52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - 1PS1)
2015. febr. 23. 17:42
:)
51. 1PS1 (válaszként erre: 48. - D41005143d)
2015. febr. 23. 12:22
Nem is azt kértem, hogy valaki döntse el helyettem. Hasonló sorsú anyák tapasztalataira voltam kíváncsi, illetve hogy ki mi alapján döntött pro vagy kontra. De köszi az építő hozzászólásod.
50. 1PS1 (válaszként erre: 49. - Virag32)
2015. febr. 23. 12:21
Hát, még annyira nem. Illetve néha nagyon szeretném és eldöntöm, néha meg nem. Majd lesz valahogy.
49. virag32 (válaszként erre: 48. - D41005143d)
2015. febr. 21. 21:35
Hét hónapja írta ki a fórumot, szerintem már döntött azóta. ;)
2015. febr. 20. 02:34
ez neked magadnak kell eldonteni,mert mas nem tudja helyetted.
47. Fiúsmami (válaszként erre: 17. - 1PS1)
2014. szept. 5. 15:45
Én 78-as vagyok.gyerekkoroman a játszin volt egy srác.Talán Tibinek hívták vörös hajú szeplős srác.tolókocsiban volt és nehezen kommunikált.Kb 10 éves lehetett mikor én kb 8.Az öccse évfolyamtársam volt a suliban.Mindig ő tologatta.Ha nem jöttek együtt mindig kérdeztük miért nem hozta?Ha sulival mentünk a játszira akkor az anyukája mindig hozta.És mi alig vártuk.Soha nem is tudtam őket külön elképzelni.A kis tesója annyira szerette.Neki természetes volt ez az állapot.és hozzáteszem akkoriban nem voltak ilyen elfogadóak az emberek.Inkább ez a jaj ne nézz oda nem illik stílus ment.Ha szeretnétek második ,harmadik gyereket akkor vállaljátok be.Az élet meg fogja oldani a helyzetet.Mindent meg tudtok oldani hisz mások is ezt teszik!AZt kizárni,hogy lesz e még beteg gyereketek nem lehet .De,hogy egy testvér amit megadhatsz a legjobb dolog a világon.igen néha biztos teher lesz és nehéz megoldani sok mindent.De a boldogság nem ezen fog múlni :)
46. nemrozsa12 (válaszként erre: 45. - 1PS1)
2014. szept. 5. 14:19

Köszi, igyekszem a rossz és félelmetes gondolatokat kiküszöbölni, nem egyszerű. Most van a legkritikusabb időszak a fejlődésében, nagyon odafigyelek mindenre, nehogy valami félrecsússzon. De nem fog!

Drukkolok Neked nagyon, hogy amikor úgy döntötök, akkor jöjjön a kistesó! :)

45. 1PS1 (válaszként erre: 44. - Nemrozsa12)
2014. szept. 5. 10:42
De jó!!!! Gratulálok! Boldog és nyugalmas, rossz gondolatoktól mentes babavárást kívánok! Remélem, jövő év elején én is jöhetek ilyen hírrel :) Majd jelentkezz néha, hogy hogy vagy(tok) :)
2014. szept. 4. 20:07
Nálunk eldőlt a kérdés, elhataroztuk hogy jöhet a kisteso ha akar. Első próbálkozásra be is költözött a pocakba. Véletlenek nincsenek, ő nagyon jönni akart hozzánk. Most 6 hetes, csak bízni tudok nagyon hogy minden rendben lesz vele.
43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - 1PS1)
2014. szept. 3. 21:02

Eszem ágában sem volt bántani, sőt megbántódni sem, szándékosan "kötekedtem" kicsit, azért, hogy nem udvariaskodó beszélgetés legyen, hanem beindító. Az teljesen mindegy ilyenkor, hogy egyetértesz-e azzal, amit írtam, vagy éppen nem, a lényeg, hogy gondolkozz rajta.


A normál gyerek-nem normál gyerek kérdésnél meg sajna azt látom hosszú távon, hogy nem más. Iszonyatosan visszakapja a felnőtt akkor is, ha nem adta meg, amit megadhatott volna. Gyilkosság-öngyilkosság-megnyomorítás szintig. Sőt, unokákig is. Talán a különbség annyi, hogy itt meg lehet az elvi lehetőség a gyógyulásra.. Csak mégis nagyon nehéz. De ez kicsit más téma, bár nem is annyira más...


Más részről meg azért érdekes ez a kérdés, mert a "mi" fogytékosságunk pont erről az iszonyatos kettősségről szól. Mi még a "fogyatékosoknak" se vagyunk eléggé fogyatékosok, de a "normálisoknak" meg dilisek vagyunk... Hülyén hangzik, de sok fogyatékos közösség elutasítása legalább olyan rossz, mint az egészségeseké...


Szóval nagyon nagy kérdés ez.


Igazából tényleg akkor fogod megérteni, ha lesz egy egészséges gyereked is, amit szívből kívánok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook