Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miből érdemes fejleszteni az angol nyelvtudásom? fórum

Miből érdemes fejleszteni az angol nyelvtudásom? (tudásbázis kérdés)

17. haaeen (válaszként erre: 15. - Szandus19)
2014. júl. 9. 12:44

én meg pont fordítva gondolom. a Headwayből szeretek tanítani, az Oxford Angol Nyelvtan pedig csak ritkán veszem elő.


a sok könyv közül kedvencem még az FCE English Grammar and Vocabulary Michael Vince-től, azt tudom ajánlani azoknak, akik a B2-es szintet szeretnék elérni, esetleg nyelvvizsgázni, vagy csak nyelvtant és szavakat ismételnének.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Szandus19)
2014. júl. 9. 00:06
Köszönöm a segítséget!
15. szandus19 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 8. 19:20
A NEW HEADWAY egy kalap kaka. :) viszont a Traveller koteteket ajanlom minden szinten, ha valaki nagyon tankonyv+mf+szoszedet szeruen akar tanulni. A Macmillan kiado nyomja, nagyon szinvonalas es valtozatos!
2014. júl. 8. 19:18
Sziasztok. ÉN újrakezdő vagyok angolból. Tanultam már angolt kb. 1 évvel ezellőtig de sajna sok mindent elfeljtettem. Mit javasoltok hogyan kezdjem újra?
2014. júl. 8. 19:09
Köszönöm a tippeket :)
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Szandus19)
2014. júl. 8. 17:37
Gondolom nem ugyanaz a könyv. Mi a New Headway-t használtuk. Kaptunk sok házi feladatot, de nem tudtam ellenőrizni jó-e? Az órán vagy jutott rá idő, vagy nem, hogy átbeszéljük.
2014. júl. 8. 17:14

Én az élőszóra esküszöm. Nekem sem kell használnom a nyelvet, de nem akarom felejteni, sőt, ezért angolul olvasok és filmeket is angolul nézek. Hétköznapi, használható nyelvtudást ad, mindig az aktuális kifejezésekkel. Egy középhaladó szinttel simán lehet könnyebb könyvekbe kezdeni és sorozatokat is nézni (angol vagy akár magyar felirattal).

Szótanuláshoz még a könyvhöz való szótárazást ajánlom, csak nem élőben. A nem ismert szavakat csak lejegyzeteled és másnap kiszótárazod, így azt is látod, mennyire tudtad kivenni a szövegkörnyezetből.

És amit én még nagyon szerettem, az az EngVid.com. Több angol tanár oktató videói minden témában.

2014. júl. 8. 13:24
Ezért írtam, az Oxford Angol nyelvtant, mert az A4 méretű, a lecke bal oldalán magyarul végigveszi a nyelvtant de nagyon érthetően és a jobb oldaltól jönnek a feladatok több oldalon át, nagyon változatosan. Minden nagyobb témakör végén van egy ismétlő rész, ami szintén több oldal. :-) Én ebből tanítok, nagyon szeretik a diákjaim, jól haladunk vele és eredményesen, én is szeretek belőle tanítani. Persze e mellé nagyon sok feladatot szerkesztek nekik én magam is.
2014. júl. 8. 08:49
Bocsi nem jó helyre írtam!!! :-D
2014. júl. 8. 08:48
Mi ez a t25? Én is akarom !!!!!!!!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 8. 00:22
Bocsánat, most látom, mennyire hibásan írtam, de ráfogom az időpontra.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Lilimami)
2014. júl. 8. 00:11

Én sosem tanultam angolt. Két éve kezdtem el egy 2 éves sulit, idegennyelvi levelező szakon. 2 év alatt kellett volna eljutni a középszintig, úgy, hogy más tantárgyakat is tanítottak,

Az Oxford kiadó könyveiből tanítottak. Nekem nagyon nem jött be, mert az órán, ha lemaradtam, otthon nem értettem meg, mert minden angolul van benne, egy magyarázat, semmi.

Elkeseredtem, hogy ennyire béna vagyok, aztán bementem egy könyvesboltba, levettem a polcról az összes angollal foglalkozó könyvet, több órán át tanulmányoztam, számomra melyik felelne meg.

Aztán a kezembe került ez a furcsa nevű könyv Szamárpad Angol nyelvkönyv, visszaesőknek, lustáknak, iskolakerülőknek, antitalentumoknak.

Kinyitottam, és éppen szemembe ötlött egy éppen akkor tanult, általam nem értett nyelvtani szabály. Elolvastam a magyarázatot, és amit 5 óra alatt nem értettem meg, azt ott azonnal értettem.

A könyv magyarázatot ad a nyelvtani részekből, úgy, hogy közben rengeteg példa mondat van benne, és feladat, amelynek a feladat másik oldalán ott a helyes megoldás, magyarázattal. Így megtudtam tanulni, és nemcsak bemagolni, mi és miért van.

Aztán jött a következő kihívás, hogy szituációkat kellett tudni, szállodát foglalni, vendéget fogadni, útbaigazítást adni, kérni, étterem, vásárlás, időjárás, foglalkozások, árurendelések, reklamációk stb. Megint azon gondolkodtam, kellene valami segítség ehhez is. Egyszer agy könyvesbolt kirakatában megláttam a Boldogulj angolul című könyvet, és láttam, ezt nekem találták ki. Benne van angolul a szituáció, alatta le van írva, hogyan kell kiejteni, valamint le is van fordítva magyarra.

Mikor már kezdett derengeni az angol, akkor jött, hogy jó-jó, elolvasom megértem a szöveget, de ha hallgatom az Oxford könyv mellé kapott hanganyagot, egy kukkot nem értek belőle, oké, azért valamennyit igen, de az egyenlő volt a nullával. Így akadtam a már említett anyagra, és kezdtem érteni, mit is mondanak, mert itt lehetőség volt a beszéd gyorsaságát is állítani, illetve többször visszahallgatni.

Találtam az interneten az Oxford által készített filmeket, és azokat is nézegettem, nagyon hasznosnak bizonyultak. Többet el is mentettem magamnak. Én így tanultam egyedül, mert az iskolai oktatás számomra nem volt érthető.

5. Lilimami (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 7. 23:36

Sziasztok!


Köszönöm a sok jó tanácsot, meg fogom őket nézni, és szépen belevágok!


Jó éjt mindenkinek!


Köszi :)


Ui: olyanok írását is várom, akik esetleg ugyanígy otthon tanultak angolt, mennyire működött, mennyire tudták használni..?


Voltam már angol nyelvtanfolyamon, csak mint tudjuk, azok végesek, ott tovább kell folytatni egy következővel, és így tovább, hogy az ember eljusson x pontig, de én jelen pillanatban nem használom munkámban a nyelvet, így amint vége egy-egy tanfolyamnak és nincs hol használnom, felejteni kezdek. Ezért gondoltam az otthoni tanulást jónak, persze csak akkor működik, ha ott is szorgalmas az ember és gyakorol.


Üdv, Niki

2014. júl. 7. 22:51

Nekem tetszik a Szamárpad című 3 részből álló könyvsorozat.

Szókincs fejlesztésnek a különféle szituációkat feldolgozó könyv a Boldogulj angolul című könyv, valamint az interneten megtalálható Landigo program, ami csak akkor enged tovább, ha teljesítettél egy leckét. Helyesen tudod lefordítani oda-vissza, valamint helyesen tudod leírni, és hallás után is megérted.

Sok sikert, kitartást a tanuláshoz!

2014. júl. 7. 22:51

Szia!


Angoltanárnak tanulok, ez a harmadik évem.


Középfokra és felsőfok előkészítésnek nagyon ajánlom első körben az Oxford Angol Nyelvtant, 4000 ft körül van megoldókulccsal és CD-vel. Aztán kicsit nagyobb falat a Blackbird. Még nagyobb falat, de az már felsőfok az Advanced Grammar in Use (Cambridge kiadó), a Traveller kötetből a C1 (felsőfok) - Macmillan kiadó, ez utóbbi rednes TK + munkafüzet +szószedet, mi ebből tanultunk a fősulin. Szintén jó a Vince féle Advanced Language Practice, illetve gyakorlásként a PEG könyvek. Szókincshez ajánlanám a fentebbi kötetek szókincsének megtanulását illetve a Phrasel verbs and Idioms c. kötetet, ebből van közép és felső fok is. Illetve a Cambridge kiadónak van Elementary/Intermediate/Advanced vocabulary in Use kötete is. Továbbá sok-sok angol film nézése, lehetőleg felirat nélkül.


Ha középhaladó vagy akkor végezd ki szerintem előbb az Oxford angol nyelvtant és utána vágj bele másba. Az nagyon jó, mert A-Z-ig átveszi, magyarul vannak benne a szabályok és rengeteg sok gyakorlat, amik nagyon változatosak.


Sok sikert, ha kérdésed van nyugodtan írj privit! :-)

2014. júl. 7. 22:12

Sziasztok!

Olyan angol nyelvkönyvet illetve könyvsorozatot keresek, ami tulajdonképpen a-tól z-ig átveszi mindazt, ami akár egy felsőfokú,de legalább középfokú angol nyelvtudáshoz kell.

Nyelvtan, szókincs stb, minden egyben.

Autodidakta módon szeretném otthon fejleszteni a nyelvtudásom, ami most kb. alap felett, középhaladó szinten van. (a nyelvérzékem jó, könnyen tanulok, ezért érzem úgy,hogy megfelelő lenne számomra az otthoni nyelvtanulás)


Köszönöm a tapasztalatokat!

2014. júl. 7. 22:07
Angol nyelvtanulás-otthon

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook