Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajtépkedés fórum

Hajtépkedés (beszélgetős fórum)


10. hátcsakén (válaszként erre: 9. - Futóbajnok)
2014. júl. 11. 20:42
Igen,mki azt hiszi. Szerencsére. Kb 23 éve csinálom ezt, egy szünettel. Még anno a börgyógyászt is átvágtam .
9. futóbajnok (válaszként erre: 7. - Hátcsakén)
2014. júl. 11. 07:45
Mivel ez ritka probléma, szerintem azt hiszik, hullik a hajad, nem? Én sem hallottam még róla, itt a neten véleltelnül bukkantam rá. Úgy olvastam utána.
8. futóbajnok (válaszként erre: 7. - Hátcsakén)
2014. júl. 11. 07:43
Akkor pláne azt tanácsolom, fordulj pszichiáterhez. Egy nőnek a haj az ékessége. Vigyázni kell rá.
7. hátcsakén (válaszként erre: 5. - Futóbajnok)
2014. júl. 10. 20:33
Igazából a csaladom se tudja. Nem is értem...pedig látható
6. hátcsakén (válaszként erre: 5. - Futóbajnok)
2014. júl. 10. 20:29
Szia. Köszi,hogy irsz. Tudod ez nem ilyen egyszerü. A barátaim kőzül csak 1 valaki tudja,és ő lenéz sztem ezért.
5. futóbajnok (válaszként erre: 4. - Hátcsakén)
2014. júl. 10. 12:28

Szia!

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Meggyőződésem azonban, hogy az ilyen lelki betegségekben az ember önmagáért tehet a legtöbbet. Tehát szakembertől maximum annyit, hogy kibeszéled az okát magadból. Talán meg kellene próbálni magadban a görcsös feszültséget oldani valami módon, bizalmasodnak elmondani, máris könnyítenél magadon szerintem... Sok sikert!

2014. júl. 7. 21:05
Szia,igen ezeket én is tudom. Még többet is sajna saját tapasztalatból. Gondoltam hátha van itt SORSTÀRSam.
2014. júl. 7. 20:49
A beteg ezt titokban csinálja, tehát olyasféle, mint mikor az alkoholista, vagy a zugevő próbálja leplezni a függőségét. Ezen tehát, mivel a hátterében lelki okok húzódnak meg, nemigen segít bőrgyógyász, hajhullással hiába keresi fel a beteg... Javaslatom, hogy az idegen szóra rákeresve tudj meg róla többet. A betegnek pszichiáterre van inkább szüksége.
2014. júl. 7. 20:45

Szia!

Én csak annyit tudok róla, hogy hátterében valami pszichés zavar áll. Idegen szóval trichotillomániának hívják- Az ilyen ember a testszőrzetét tépkedi, tehát nem csak haját. Olyan ez, mint másnál a körömrágás. A gátlások elfojtása, a megfelelési kényszer váltja ki.

2014. júl. 7. 20:33
Van valakinek személyes vagy közeli tapasztalata?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook