Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a kékfényes fogfehérítésről, amit szalonokban csinálnak? fórum

Mik a tapasztalatok a kékfényes fogfehérítésről, amit szalonokban csinálnak? (tudásbázis kérdés)


11. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Simple)
2014. júl. 8. 08:45

Igen, porozussa teszi a fogzomancot. Az otthoni kit kevesbe, de azt sem szabad a vegtelensegig csinalni. Es a fegerites utan pont emiatt a porozusabba tett fogzomanc miatt minden hamarabb megfogja szinezni. Persze nem azt akarom mondani, hogy nem ehet mar semmit az ember, csak azt, hogy azok a kajakat, italokat, amik elszinezik a fogakat, kerulni.


Pl a csoki is elszinezi, de a kave jobban, mert meleg is. A hideg tea nem szinezi annyira el, mint a forro, szoval a kaja, ital homerseklete dontobb (a ciginel is es a fust is forro) es nehany meg hidegen is: feketeribizli le, paradicsomle, ilyenek, ezeket mindig szivoszallal kell inni. De nekem a doki azt mondta, ha kavezom, jo lenne azt is szivoszallal inni, ha meg tudom szokni. Nem kavezom de evek ota mindent szivoszallal iszom.


Egyetertek, sokan nincsenek tisztaban azzal, hogy a feherites valojaban gyengiti a zomancot, igaz, ha valaki apolja a fogait, akkor ez mellekes lesz. Akinek eleve apolatlan a foga, hajlamos azt hinni, hogy eleg lesz egy feherites oszt minden megoldva!:D

10. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Zsizsmizs)
2014. júl. 8. 08:34

Igen, tobbszor is felteheto, nemcsak 2x, ezt a kezeles alatt a fog szinenek reakciojabol donti el a doki (vagyis a higienes), hogy eleg lesz 2 vagy lehet 3x 20 perc. Ismetlem, van egy alapszin, amibol csak max 2-3 arnyalatot lehet leszedni, tehat ha mar eleve a szinskalan a masodik, harmadik arnyalatrol indit, nincs ertelme tobbszor mint 2x20 perc mert nem lesz feherebb, mar elerte azt a pontot. A sargabb alapszinnel igen, ott lehet tobbszor, de mar 3-nal tobbszor nem garancia, hogy feherebb lesz, csak talan adott egy eselyt es ezert csinalta. Ja, es attol is fugg, hogy milyen erossegu a lampa, nyilvan egy gyengebbel lehet tobbszor ramenni.


Persze, az igazi feherseget, ami a kezeles eredmenye, 48 ora mulva lehet csak latni de a doki mar valamennyire tudja a kezeles soran is, hogy na, ennyi eleg volt neki, vagy kell meg tobb. Nekem is ugy adta az idopontot, hogy eleg legyen 3x20 percnyi lampazasra, ha szukseg lenne ra, de a masodik utan azt mondta, hogy megsem lesz harmadik mert latja, hogy a remelt szin mar meglesz igy is. Ne tudd meg, hogy orultem neki, tenyleg annyira fajt mar. Nem a lampa, hanem a kitamasztott allkapocs:))))

9. simple (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2014. júl. 7. 22:27

Hát fehérnek nem volt éppen fehér szerintem, de olyan rémes sárga sem. Viszont nagyon sokat fehéredett, több árnyalatnyit, és ezt a színt azóta is tartja. Én egyébként azért csináltattam mert fogszabályzóm volt és egy pár helyen megfogta a fogam ahol rajta volt és ezt akartam halványítani, igazából az már csak egy kellemes mellékhatás volt, hogy ilyen fehér lett. :D

Nekem azt mondta a doki, hogy nem nagyon tanácsos gyakran csináltatni mivel vékonyítja a fogzománcot. Mióta vannak ezek a gyors szalonok, azóta sokan járnak és elég gyakran, ami biztos nem tesz jót a fogaknak.

8. zsizsmizs (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2014. júl. 7. 20:02

Na, nekem C a fogam szine, ha jól emlekszem.... Szoval elég sárgás.

Nekem 3x kente fel a fehéritőt, maradt volna anyag egy 4. körre is, de addigra marelzsibbadt a nyakam, a nyelvem a szajpadlásomhoz tapadt.... :)

Szerencsére nem fájt utana, érzékeny sem volt.

7. zsizsmizs (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2014. júl. 7. 19:59
Ja, nekem is azt mondta a doki, hogy menjek szoliba, és erősebb smink ruzs, és maris fehérebbnek néz ki a fogam.
6. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Zsizsmizs)
2014. júl. 7. 18:20
Ez igaz, de mondjuk a magyarok nagyreszt kaukazusi rasszhoz tartoznak es a legfeherebb fogaink nekunk vannak, csak a feher borrel nincs az a kontraszt. Ha megnezed, mediterran bornel nyilvan jobban virit a feheritett fog, de maga fog nem feherebb mint a kaukazusi. Persze lehet szolizni is:)))
5. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Simple)
2014. júl. 7. 18:15

Igen, mert az alap fogszined is feher volt. Nekem is mondta a fogorvos evekkel ezelott, hogy ebbol miert akarok feheriteni es mondtam, hogy csak, mert en papirfeheret akarok:DDD


A mostaninal mar elotte szoltak, hogy hiaba telt el tobb ev, az az alap feherseg mar megvan, ami az elso kezelestol lett, szoval ne is varjak akkora valtozast, es nekem is 2x csinaltak 20 percig.


Szerintem sokkal idegesitobb igy kipeckelt szajjal szenvedni, ami mindenhol nyomja az inyemet, mint itthon ilyen szajba teheto bigyoval aludni 10napig (ugyis amig alszom kit erdekel?) ugyhogy legkozelebb visszaterek ahhoz.

4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Artiny)
2014. júl. 7. 18:04

1 honapja voltam ilyenen. Nekem mar az ujabb fajtaval csinaltak, amikor a zsele felkenese elott a foginy kozvetlen kozelebe feltesznek egy vedoreteget 1mm-es savban, ami nem engedi, hogy a zsele odafolyjon, mert ott a fogat nem fedi zomanc. De ettol fuggetlenul szerintem sokkal fajdalmasabb volt az utana valo 2 napban mint az, amit 7-8 evvel ezelott csinaltam, otthoni, 10 napos. Mellesleg az otthoni az dragabb volt, mert ahhoz kellett kesziteni egy fogra teheto maszkot vagy sint, amibe a zselet nekem kellett tennem minden este.


Mivel ugyanaz a marka volt akkor is es most is, csak az eljaras most a lampaval volt (op*lescence), en abszolut az otthonira szavazok. Igaz, akkor pl sokan megjegyeztek, hogy milyen szep feherek, pedig elotte is A1-es volt, lett belole egy A0-as. Most az A0-as legsotetebb (mar ha ezt sotetnek nevezhetjuk) arnyalatabol lett a legvilagosabb, de megsem latok akkora valtozast.


Egyebkent, ha eletedben 1x megcsinaltatod, igaz, azt mondjak mindig, hogy 1 evig tart, de nem egeszen. Mert 1 ev mulva sotetedik 1 arnyalatot, de a fogadrol az elso kezeles is leszed 3 arnyalatot, szoval orokre 2 arnyalattal vilagosabb lesz. Viszont abbol mar egy masodik kezelessel nem nagyon tudnak vilagositani, tehat minden tovabbi kezeles csak arra iranyul, hogy megtartsd az elso kezeles eredmenyeit. De ha vigyazol ra, nagyon sokaig szepen tarthatod es nem kell abszolut evente megcsinalni, csak olyan 5-6 evente, es akkor sem lesz mar olyan, mint elotte volt. Vigyazni alatt azt ertem, hogy meg a kavet is szivoszallal kell inni kb.:))) es 3 havonta egy szodabikarbonas kezeles a fogkoeltavolitas utan.

3. simple (válaszként erre: 1. - Artiny)
2014. júl. 7. 17:41

2-4 hónapig? Én mondjuk fogászaton csináltattam még hat évvel ezelőtt, de a mai napig vakítóan fehérek a fogaim. Ismerősök szokták mondani hogy a sötétben például világít a fogam annyira fehér. :D

Az eljárás a következő volt, rákentek valami zselét a fogamra és kétszer 20 percig világították egy lámpával. De gondolom akkor ezekben a szalonokban valami más módszer lehet, ha ennyire nem tartós.

2014. júl. 7. 17:35

Nekem fogaszaton csinálták. Valamennyit fehéredett a fogam, de nem volt látvanyos különbség.

Azt mondta a fogorvos hölgy, hogy ha valakinek sárgább árnyalatú a foga, azt nehezebb fehéríteni, míg azok akiknek alapból is fehérebb azoknak könnyebb. Sajna nekem elég sárgás, igy csak 1-2 árnyalattal lett fehérebb, én láttam, de senki nem dicsért meg, hogy milyen szép fehérek a fogaim.....

2014. júl. 7. 17:22

nalunk 60€ ba kerulne, nem tudom ...hogy erdemes-e mivel az mondjak hogy 2-4 honapig lathato ,hol ott egy masik videoban lattam ahol azt mondtak 2 evig tart...valakinek tapasztalata?


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook