Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért zavar ilyen sokakat a nyilvános szoptatás? fórum

Miért zavar ilyen sokakat a nyilvános szoptatás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
631. pzm3 (válaszként erre: 630. - 96e4cb8ca7)
2015. júl. 28. 16:25

Ajjjj....

Ez nagyon durva! Egy 3 évesnek meg amúgy sincs rá szüksége!

2015. júl. 28. 16:22
Mai játszótéri "élmény": egy nö lazán felhúzza a pólóját (melltartó nyista, letakarás minek) , kirakja a melle 3/4 részét hogy a kb 3 éves fia szopizzon. Igen, engem zavart a látvány, föleg hogy a játszótér közepén, minimális szégyenérzet nélkül müvelte.
2014. okt. 19. 05:41
vannak dolgok amit nem viszunk utcara/a sex is idetartozik/.
2014. aug. 1. 07:48

Buszon én is belebotlottam hogy épp azt tette a pici baba, szopikázott. Anya cickóját nem is lehetett látni, csak ha nagyon úgy figyelte valaki.

Vannak valami erre a célra kitalált kendők vagy mik.

Engem nem zavart. Sőt az a jó ha amig van, szoptassuk.....

2014. júl. 13. 15:51

Én szoptattam nyilvánosan. Nyár elején született a lányom, fejni nem tudtam (nem is akartam), cumisüvegből sem akartam őt etetni. Minek tettem volna, amikor cicire tehettem? Mivel nagy hőség volt, sokszor óránként/ 2 óránként szoptattam. A nagyobb fiammal játszótérre jártunk, és a babát is levegőre vittük esténként. Amikor megszomjazott, nem rohantam vele haza, hanem leültem egy félreeső padon, eltakartam, amit kell, és megszoptattam. Egyszer leült velem szemben a padra két néni beszélgetni. Csak a végén vették észre, hogy mit csináltam. A megbotránkozásukat úgy szereltem le, hogy kedvesen beszélgettem velük. Egy másik alkalommal az egyetlen félreeső padon tizenéves lányok ültek. Mivel már sírt a babám, megkérdeztem, hogy nagyon zavarná-e őket, ha leülnék szoptatni. Szintén eltakartam magam, és nem mentek el a lányok sem, sőt, dicsérték a babámat. :-)

A lényeg szerintem, hogy nem ebből kellene nagy ügyet csinálni, hanem pl. abból, hogy a játszótereken lassan már játszani sem lehet, mert tele van kutyakakival, piás üveggel, cigicsikkel, és még ki tudja mivel. Mifelénk a hajléktalanok ellepik a játszóterek padjait, és senki nem tesz semmit. Volt, hogy már belekötött a játszó gyerekekbe, hogy menjenek arrébb! Az írásom ellenére nem utálom a hajléktalanokat, de ez a helyzet viszont egyre rosszabb tapasztalataim szerint.

2014. júl. 13. 14:54
Én sosem szoptattam nyilvánosan,de tényleg más millió dolog miatt lehetne elfordulni az utcán.Egyébként én ha akartam volna se tudtam volna nyilvánosan tenni mert míg az egyikből szopcsizott a másikból spricccccolt mint a szökőkút ,festeni is kellett a lakás és nem volt az a melltartó betét ami gátat szabjon neki.Elképzeltem magam ahogy szoptatok egy étteremben és szól a pincér.2-es 3-as 4-es asztalnál abroszcserét kérünk:) Egyébként azt nem értem miért nem állnak készen erre éttermek,vonatok stb.Egy nyamvadt paraván 10.000 ft.
625. 25800e2d09 (válaszként erre: 623. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 12. 22:59
dehasűrűníromnemleszszóközúgymegnemjó :D
624. egypt (válaszként erre: 621. - Syria)
2014. júl. 12. 22:58
Ó, hát valóban ezer veszélyt rejt egy strand... Na ne röhögtess már! Én is voltam nyáron a Balatonon a gyerekekkel, mikor a kicsi még 7-8 hónapos volt, és napközben is szopizott egyszer, és nem éreztem úgy, hogy nekem otthon kéne maradnom vele emiatt. Ha már Eszterkee-t hoztad fel példának, akkor gondolom, elolvastad, amit írt, és még ezek után sem érted, hogy valaki esetleg úgy dönt, hogy nem érdekli egyesek hiperérzékenysége, és vállalja a diszkrét, nyilvános szoptatást? Miért mindig csak a szoptatós anya legyen tekintettel másokra?
623. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 622. - 25800e2d09)
2014. júl. 11. 15:51
Sűrűbben írd meg a véleményedet!DDD
622. 25800e2d09 (válaszként erre: 608. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 11. 15:43
Nagy ritkán ez is előfordul hogy igazam van :-D
621. syria (válaszként erre: 614. - Selena78)
2014. júl. 11. 15:39

Bocs, de te írtad az éttermi hasonlatot, én csak reagáltam. :)

Egy anya tartsa kordában a csecsemője étkezését, azért az anyja.

Természetesen vannak elnézhető esetek, pl. Eszterkee (598). Ő kiválóan megoldotta a szükség szülte helyzetet; az ilyen történetek bizonyára nem váltanak ki felháborodást, és nem indikál senkit fórumkiírásra.


Amúgy nem értem, miért kell nyilvánosan szoptatni. Az egyik fiam 10, a másik 12 hónapos koráig kapott tőlem anyatejet (sajnos tovább nem tudtam megtartani azt a kiváló táplálékforrást), de soha meg nem fordult a fejemben, hogy nyilvánosan szoptassak. Max. a legközelibb hozzátartozók előtt; az szerintem természetes. Tudom, ez rövid idő azokhoz képest, akik másfél, két évig is tudnak szoptatni. De nehogy már ne lehessen ennyi időt kibírni, és rohanni kell a picivel az ezer veszélyt hordozó strandra! És a játszóterezést is meg lehet oldani jóllakott kisbabával, hogy ne ott kerüljön sor a szoptatásra. Pusztán szervezés, fegyelem kérdése.


Akárhonnan nézem: olyan rövid és soha vissza nem térő a szoptatós időszak, hogy megérdemli a bensőséges intimitást.

620. Érdekes73 (válaszként erre: 603. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 10. 22:32
32-es busz vagy 24-es villamos után szerintem már más lenne a véleményük arról mi az ami felháborító...
619. Érdekes73 (válaszként erre: 598. - Eszterkee)
2014. júl. 10. 22:28
Hát igen vannak helyzetek amikor nincs más választás...
618. Kubiak (válaszként erre: 607. - Beakitty)
2014. júl. 10. 21:51

Jaaah még egy apróság elég furcsa dolgok járnak a fejedben.

Én még nem láttam anyát aki elsődleges nemi jellegével etette volna a gyermekét.

Remélem csak elírás! Másodlagost akartál írni?

617. Kubiak (válaszként erre: 607. - Beakitty)
2014. júl. 10. 21:32

Olvastad 598. Eszterkee hozzászólását?


Eltudod például róla képzelni hogy riogat a melleivel?


Felületesen ítélkezel!

616. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 611. - Selena78)
2014. júl. 10. 19:20
Nem értem, hogy ön ide, hogy egy csecsemő nem eszik késsel-villával? :))
615. 4c1a787e8f (válaszként erre: 614. - Selena78)
2014. júl. 10. 19:13

No de azért nagyjából ki lehet azt számítani, hogy van-e esély arra, hogy megéhezik az idő alatt, amíg étterembe megyünk.


Az étteremmel kapcsolatban egyetértek Moncsáékkal, hogy fél éves koráig tényleg nincs szükség arra, hogy odavigyenek egy gyereket.


Úgy egyébként meg nincs a dolognak sok jelentőssége, tényleg csak elméleti szinten megy itt a téma ezen.

614. selena78 (válaszként erre: 609. - Syria)
2014. júl. 10. 19:09

"Hogy a túróba lehet összehasonlítani a felnőttek társadalmi eseménynek számító étteremben étkezését egy magatehetetlen csecsemő táplálásával???"


Ne azzal hasonlítsd össze! Amikor felöltözünk szépen, és étteremben ünnepelünk valami eseményt...


Hanem azzal, amikor leugrunk a munkahelyünkről egy palacsintára, vagy amikor nagybevásárlás közben megéhezünk, és megeszünk egy hot-dogot. Mi a különbség?


Inkább az, hogy felnőtt ember inkább kordában tudja tartani az éhségét, mint - téged idézlek - egy magatehetetlen csecsemő .

613. selena78 (válaszként erre: 592. - M0ncsa)
2014. júl. 10. 19:00

Ez azért lehet, mert nem vagyunk egyformák.:)


Nekem egy csecsemő ebédje anyu melléből nem csoda, hanem szükségszerűség. Viszont van, akinek csoda, vagy intimitás, vagy kutyafüle.


Nem lehet eldönteni, mert mindenki másként látja.

De ezt te is tudod. Okos csaj vagy.:)


Én sosem szoptattam nyilvánosan, mert én kisvárosban laktam, és mindig hazaértem, mire megéhezett a csöpp.


De akinek egy bevásárlás, vagy ügyintézés, vagy belvárosi séta több órába telik, mert olyan helyen lakik? az mit tegyen? Üljön otthon, ameddig szoptat?

612. 4c1a787e8f (válaszként erre: 611. - Selena78)
2014. júl. 10. 18:59

Nézd, szerintem se olyan nagy dolog ez.


Egy játszótéren én is szoptatok diszkréten.


De azért mondjuk egy étterembe nem szoptatni megyek. Eleve általában nem babával megyek, ha mégis, akkor is másként oldom meg.

Ez szerintem inkább olyan "green-peace-es" megmutatommilyenfontosaszoptatás feeling. Erre tényleg nincs szükség szerintem, pont az ellenkező hatást éri el.

611. selena78 (válaszként erre: 590. - 569a7df0cf)
2014. júl. 10. 18:51

Na de egy csecsemő nem tud késsel-villával enni. Majd megtanul. De ameddig nem, neki az anyatej ugyanaz, mint nekem a bécsiszelet.


Te most tényleg ugyanabba a kalapba teszed egy csecsemő táplálkozását, mint a sz.arást?


Szerintem te sem egy étterem közepén szoktál sz.arni. Vagy igen?

610. Deni plus (válaszként erre: 607. - Beakitty)
2014. júl. 10. 18:38
Nem miattad van,hidd el!XD Olvasd el ,miért is így [link]
609. syria (válaszként erre: 587. - Selena78)
2014. júl. 10. 18:33

Köszönöm a bókot. :)


Egyetértek WingedScourge véleményével. (588)


Hogy a túróba lehet összehasonlítani a felnőttek társadalmi eseménynek számító étteremben étkezését egy magatehetetlen csecsemő táplálásával???

608. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 605. - 25800e2d09)
2014. júl. 10. 18:32

Igazad van!!:))

Ha látjuk, 1 percnél tovább nem gondolunk rá, de itt, így, elméleti síkon...........nagyon igazad van!:))

2014. júl. 10. 16:55
Engem pontosan azért zavar, ami miatt az is zavar, ha egy idilli görög tengerparton váratlanul elémmászkál pár nudista, lesz*rva, hogy nem kívánom látni a pucér testüket. Úgy szocializálódtam, hogy az elsődleges nemi jellegeket nem illő fedetlenül mutogatni (és örülök is annak, hogy így érzek, ilyen kultúrában nőttem fel). Zavaró, ízléstelen és kész, mint egy mellékíz, egy oda nem illő valami. NEKEM legalábbis.
2014. júl. 10. 09:33
akkor már megérte :)
2014. júl. 10. 09:20

Na gyerekek.. azért tisztázzunk valamit :D ez egy beszélgetés, kicsit túldramatizált mindkét oldalról de csupán egy beszélgetés. A való életben mindenki éli a színes vagy színtelen (opcionális) hétköznapjait és több mint valószínű hogy a 90% elmegy az utcán vagy bárhol gyerekét etető anya mellett :D

Elméleti síkon mindenki színesebben kontrasztosabban fogja értékelni a dolgokat.

Egyébként nekem is jót tett az itteni beszélgetés mert már kicsit árnyaltabban fogom fel az egészet és nem csak fekete-fehéren :)

604. Vivvv
2014. júl. 10. 09:18

Vagy azért, mert sosem volt részük a szoptatás csodájában, vagy egyszerűen prűdek. Egyébként ma már létezik szopikendő.


Akiből ez negatív érzéseket vált ki, annak komoly gondjai vannak a gyerek-szülő kapcsolattal.

603. 4c1a787e8f (válaszként erre: 602. - Kubiak)
2014. júl. 10. 08:50
Nézd én se szeretem a túlnatúr ősanyákat, de az én életemet is ők zavarják a legkevésbé, jó ha két évben egy ilyet látok.
602. Kubiak (válaszként erre: 601. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 10. 08:44
Itt fujjjgatnak már napok óta ezen és van ami jogosan felháborító és undorító.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook