Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy ideje éjjel elalszom a derekamat, a hátamat. Mi lehet az oka? fórum

Egy ideje éjjel elalszom a derekamat, a hátamat. Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. svenik
2008. máj. 23. 20:57
A torna szerintem is segít. A hasizom erősítése és a hátizmok beerősítése csodákra képes. Szépen fokozatosan.
2008. máj. 23. 20:30
Helyre jött a derekam. Átforgattam a matracot, most nem fáj. Nem tökéletes, de jobb.
34. M_Marcsa (válaszként erre: 30. - Jocika)
2008. ápr. 14. 07:25
köszi
33. Jocika (válaszként erre: 31. - Ec63a7fc29)
2008. ápr. 13. 00:00

Szerintem egy kicsivel keményebbel lenne érdemes megpróbálni, de ez csak tipp, ki kell tapasztalni.

Vagy, érdemes lenne olyan tornát csinálni ami a gerincmerevítő izmokat erősíti.

Ha erősek a gerinc melletti izmok, kisebb az esélye, hogy reggel fájós gerinccel ébredsz.

32. M_Marcsa (válaszként erre: 30. - Jocika)
2008. ápr. 12. 13:08
A gerincem nem tökéletes...:) Volt ferdülésem tinikoromban, sztem most is van.
2008. ápr. 12. 08:48

Nekem is ez a problémám.


A következőt vettem észre: 6 óra alvás után pihenten, fitten ébredek.

Viszont ha 8 órát, vagy többet alszok, akkor mintha szétcsúsznának a csigolyáim.

Farugós ágyon alszok, elvileg jónak kellene lennie, de valami rémálom utána reggel. Alig tudok felkelni, csoszogni, s a kezeimt sem tudom felelmelni...


Milyen lenne a tényleg ideális fekhely ebben az esetben?

30. Jocika (válaszként erre: 25. - M_Marcsa)
2008. ápr. 11. 23:30

Azért fáj általában reggel, mert addigra megpihen.

Nincsnek szerintem a helyükön a csigolyák. És ha a deréktályiak fájna, valószínű hogy a háttályiak sincsenek teljesen a helyükön.

csontkovácsolással foglalkozom néhány éve, azért mondom hogy érdemes megnézetned egy jó szakemberrel.

Matracból meg érdemes többfélét kipróbálni, ha van rá lehetőség, de mielőtt bevásárolnál belőlük, nézesd meg a gerinced.

29. baramari (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2008. ápr. 10. 19:30
Tuti, itt lehet a kutya elásva.
28. M_Marcsa (válaszként erre: 27. - Hermina.t)
2008. ápr. 10. 19:06
kipróbálom.
2008. ápr. 10. 14:00
ha nagy az ágyad akkor probálld ki a másik oldalon való alvást, ha 2-en vagytok akkor cseréljetek helyet. nekem ez már sokszor segitett. (a logikát még nem találtam meg benne) , de müködött :)
2008. ápr. 10. 13:41

Lehet, hogy meg kellene a házidokinak mutatni...

Vagy az ágyat kell kicserélni, ha kemény, akkor puhábbra, ha puha akkor keményebbre...

Az is lehet, hogy nem jó helyen van az ágy, ott megy pont egy vízér és zavar az alvásban...

Lehet, hogy olyan problémád - gondod van, ami rá megy az ízületre...

Lehet, hogy kevesebbet kellene cipelni a 14 kg.-s picurt...

Használj valamilyen kenőcsöt a fájásra, vagy ihatsz még kalcium pezsgőtablettát...

25. M_Marcsa (válaszként erre: 17. - Nesseun Dorma)
2008. ápr. 10. 13:39
Tetszik, kipróbálom.
24. M_Marcsa (válaszként erre: 16. - Anyaka)
2008. ápr. 10. 13:38
3 évig jó volt, csak most nem stimmel valami.
23. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Czirczamircza)
2008. ápr. 10. 13:37
Nem hiszek a földsugárzásban, sajnos. :)
22. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - S.irma)
2008. ápr. 10. 13:36
A derekam faj, a nyakammal semmi baj.
2008. ápr. 10. 13:36

Köszi a hsz-eket.

Tehát, a matrac jó, kemény, mással van a baj. Eddig nem is fájt, csak kb. pár hónapja. Nem kell cserélni.

Most, hogy a babám nehezebb, cipelem, azzal hozom összefüggésbe.

20. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - Mtt80)
2008. ápr. 10. 13:33
Erre gondolok én is.
19. anbene
2008. ápr. 10. 13:11

Még egy ötlet, ha már itt tartunk:

Attól is lehet, hogy van egy gondod, amit nem tudsz megoldani. A problémák fájdalomban kivetítődnek. Mint a betegségek.

18. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2008. ápr. 10. 12:59
Jó kérdés! A választ én sem tudom, de hasonló problémával küszködöm. Egy ideje nagyon rosszul alszom és reggelre fáj a derekam, mert valahogy - hiába igazítom meg mindig - kényelmetlenné válik az ágy. Én gyapjúágyneműben alszom, ami gumival van rögzítve az ágyhoz, de annyit forgolódom, hogy teljesen elcsúszik :( Fogalmam sincs, miért!
2008. ápr. 10. 12:41

Sziasztok.


Sajnos én krónikus hátfájó vagyok. A nagyon kemény ágy is csak pár napig jó, most félkemény matracon alszom, ami eddig (kb egy évig) nagyon szupi volt. 3 napja viszont ismét sajgó háttal kelek, sőt van, h éjjel arra ébredek, h leszakad az egész hátam és csak bámulom az órát, h mikor kelhetek végre fel... :( Még otthon elmentem a házidokimhoz és kalcium sandoz pezsgőtabit írt fel rá. Nekem az nagyon bejött.Szerintem egy próbát megér. :)

16. anyaka (válaszként erre: 9. - M_Marcsa)
2008. ápr. 10. 11:18
Lehet, hogy új, csak nem neked való. Én is hasonló cipőben járok. Ezért időnként keményebbre kell váltanom. Most 16000 forintomba került "megcsináltatnom" a derekam. A kezelések idején egy sima szivacsmatracon aludtam, kint a nappaliban, egyedül. addig jó volt. Azonban egy-egy éjszaka visszakívánkoztam párom mellé, és reggelre meg is volt az eredménye. Újból a nappaliban kötöttem ki. A kezeléseknek vége - hozzáteszem nagyon jó volt, semmi fájdalom - nem fájt a derekam, ismét együtt alszunk, kb 1 hete, de már reggelente megint fáj a derekam. Pedig egy profi Demkos ágyunk van.
15. mtt80 (válaszként erre: 6. - M_Marcsa)
2008. ápr. 10. 11:10
Én is ugyanígy voltam kb. egy fél évvel ezelőttig. Minden reggelre annyira megfájdult a hátam, derekam, hogy alig bírtam felkelni. Ez csak egy 10-20 percig tartott, miután felkeltem és járkáltam egy kicsit, utána már nem is fájt. Nekem is van egy jelenleg 15 kg-os kisfiam, és amióta már nem cipelem annyit nem is fáj. Először én is az ágyra gondoltam, de amikor másik ágyon aludtam, akkor is fájt. A másik gondolatom nekem is a kisfiam cipelése volt, mert akkor még elég sokat fel kellett vennem. Ma már 2,5 éves és csak nagyon ritkán veszem fel. Nem is fáj már úgy a hátam.
2008. ápr. 10. 11:00
Meg kéne nézetni, lehet, hogy földsugárzásban alszol. Attól nagyon fájhat a hát. Esetleg, egy csontkováccsal helyre is kéne rakatnod a hátadat!
13. s.irma
2008. ápr. 10. 10:49

Nem jó a matrac. Nagyon puha lehet már (gödrös )

Martacot szerintem gyorsan ki kellene cserélni.

A nyak elmerevedése attól függ mekkora párnán alszol. Én több éve már csak egy normál törölközőt hajtok össze és azon alszom. Nincs semmi bajom. Pedig előtte nekem is el volt "nyomorodva" kezem nyakam mindenenm.

12. Dizzz
2008. ápr. 10. 09:32
matraccsere!!!!!
2008. ápr. 10. 09:20
túl puha a matrac
2008. ápr. 10. 09:19
pl. elhasználódott a matrac, cseréld le cargora nem bánod meg akármilyen drága is. én tudom :D
9. M_Marcsa (válaszként erre: 8. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 10. 09:05
Az ágy jó, a matrac is új. Semmi hepe-hupa.
2008. ápr. 10. 08:10
Lehet, hogy rossza az ágyad. Régebben nekem is fájt, de mióta megvettük az új ágyat, azóta nem :o)
2008. ápr. 10. 08:06
Ha van ügyes csontkovács a környéken, érdemes felkeresni :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook