Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kőszegszerdahely "környéki" látnivalók? fórum

Kőszegszerdahely "környéki" látnivalók? (beszélgetős fórum)


13. Naphal (válaszként erre: 12. - Sonysony)
2014. júl. 24. 22:55

Szia!


Még nem.késő, van még egy nap, aminél nem tudjuk, hogy merre induljunk.

Léka Fraknó vára miatt kiesik, de a másik kettőnél mik vannak, miket lehet ill. érdemes megnézni?

12. sonysony (válaszként erre: 5. - Naphal)
2014. júl. 24. 22:30

Sajnálom, hogy csak most néztem be ide ismét!

Talán már túl is vagytok a nyaraláson.

Léka (Lockenhaus), Borostyánkő (Bernstein),Rohonc (Rechnitz) mindenképpen .....

Tervezés nélkül is érdemes elindulni. Az nekünk néha még jobban szokott sikerülni. :)

11. Zamila (válaszként erre: 10. - Tündér74)
2014. júl. 7. 12:24
Hát igen.Mondjuk utána ha rátalál az ember az útra akkor ott már szépen világosan ki van táblázva,csak az utat volt nehéz megtalálni :D Főleg,hogy nekünk úgy magyarázták,hogy Velembe menjünk és onnan kell felmenni :O Na onnan nem találtunk oda.
10. tündér74 (válaszként erre: 9. - Zamila)
2014. júl. 7. 10:43

Dehogy ciki:) Mi szombathelyiek vagyunk és mi is nehezen találtunk oda. Úgy kérdeztünk meg egy idős bácsikát:D

Mondjuk semmilyen tábla nem is jelzi konkrétan, hogy merre kellene menni.

9. Zamila (válaszként erre: 8. - Tündér74)
2014. júl. 7. 10:33
Mi Kőszegen lakunk kb. 3 éve,és tudom,hogy ciki,de eddig nem találtuk meg,hogy hol kell felmenni,mindig elkeveredtünk valamerre :D Aztán valamelyik nap megtaláltuk végre,és tegnap este felsétáltunk,én nagyon élveztem a sétát:) Az óház kilátóba nem mentünk,oda majd akkor ha a gyerekek is velünk lesznek(most nyaralgatnak nagymamáknál).
8. tündér74 (válaszként erre: 3. - Zamila)
2014. júl. 7. 09:58
Mi meg két héttel ezelőtt mentünk fel a hétforráshoz és az óház kilátóhoz... hát kellemesen elfáradtunk, szép kis hely:) Többször is voltunk már a környéken, mert nem messze lakunk.
7. Naphal (válaszként erre: 4. - Zamila)
2014. júl. 7. 09:26
Ok, este megnézem, köszi ezt is. :-))
6. Naphal (válaszként erre: 3. - Zamila)
2014. júl. 7. 09:26

Húú, köszi, ezek is nagyon jó ötletek! :-)

Jeliről még sosem hallottam, de este rá fogok keresni, köszi szépen. :-)

5. Naphal (válaszként erre: 2. - Sonysony)
2014. júl. 7. 09:24

Köszi szépen!

Nem, bevásárlás nem lesz. :-)


A kirándulás nekem is az eszembe jutott, majd akkor veszek egy térképet, mert a várakat a fiam is szereti és én is imádom.

A szomszédéknél milyen városokat tudsz ajánlani?

Ott aztán tényleg csak Bécsben voltam anno "bevásárló túrán". :-D

2014. júl. 7. 08:59
Vagy megnézhetitek ezt is,közel van : [link]
2014. júl. 7. 08:50

Mi éppen tegnap este mentünk fel a Hétforráshoz,nagyon jó volt gyönyörű az erdő :)


De érdemes sétálni egyet a Kámoni arborétumban,és a Jeliben is,bár oda jobb vinni enni-inni valót,mert nagyon-nagy:)

2014. júl. 7. 08:39

Egy nagyon szép környékre mentek nyaralni!

Érdemes kicsit elfelejteni az autót. Gyalog (!) vagy kerékpárral Cák, Velem és Bozsok elérhető. Közelben - kerékpárral vagy kocsival - Kőszeg és az Írottkő.

Ha átmentek a határon akkor lehet egy körutat tenni ahol várakat és múzeumokat látogathattok. Ezt mi egész naposra (kora reggeltő késő estig) szoktuk tervezni.

Ha valódi kikapcsolódásra vágytok akkor járjátok be gyalog a környéket. A Szent Vid kápolnához felmenni vagy a cáki pincéknél leülni ezek nagyon jó programok.

(No persze ha nem bevásárló túrára készültök a sógorokhoz ....)

2014. júl. 7. 07:44

Kőszegszerdahelyen fogunk nyaralni az idén, de sajnos egyikőnk sem ismeri a környéket.


Ausztriában és Magyarországon (Kőszegen, Sopronon, Fertődön kívül) tudnátok látnivalókat ajánlani?

Autóval megyünk, így olyan helyekre gondoltam, ami max. kb.2 órás autóútra van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook