Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gond az a gyerek szempontjából, ha egy elvált anya sosem hagyja mással egyedül a (most már lassan 6 éves) gyereket, még az apukával sem? fórum

Gond az a gyerek szempontjából, ha egy elvált anya sosem hagyja mással egyedül a (most már lassan 6 éves) gyereket, még az apukával sem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
75. Bridgeeet (válaszként erre: 73. - Csinoska2012)
2014. júl. 8. 14:04

Már az első hozzászólásodból érződött, hogy volt egy rossz tapasztalatod, és mindent amit írok ignorálsz vagy félreértelmezel.


Nem szólok bele semmibe, pont meg akarom érteni hogy miért vannak így a dolgok, és nem feketítettem be egyáltalán szerintem. Sajnálom, hogy téged ennyire megbántottak, de ebből még ne általánosíts.

És pont azt írtam amit te, hogy szeretném megérteni, ha másra nem, arra az esetre, ha én is ilyen helyzetbe kerülnék. Erre te pont ugyanezt írtad (hogy ezt kéne tennem) mintha én nem is írtam volna.

74. mese habbal (válaszként erre: 73. - Csinoska2012)
2014. júl. 8. 08:36
szerintem egyáltalán nem így írt róla, nem erről van szó... itt inkább ez az ítélkezés, már bocsánat, az "eddigi tapasztalat" szerinti általánosítás az "új párról", a konkrét kérdésekre adott válaszok helyett... semmi befeketítésről eddig egy szó sem volt ebben a topikban...
2014. júl. 8. 06:27
Azt láttom nálatok is az a helyzet mint általában a legtöbb elvált házaspárnál jön az új pár és próbál mindent megoldani.Azt gondolom ha állást kellene foglalni meg kellene hallgatni a másik félt is, hiszen a férfiak hajlamosak az exet mindenben befeketiteni és az új asszony ezeket el is hiszi és csak a hibákat véli felfedezni lásd miért nincs többet a gyerek az apjával ,és miért van mindig az édesanyjával.Mielött itélkeznél vagy bele szólnál kettöjük dolgába inkább el kellene gondolkodni miért is van ez,még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe nem tudod mit hozz az élet és neked sem lenne jó .Sajnos ez a tapasztalat mondatja velem.
2014. júl. 7. 21:28
Egyszerű a helyzet....ha igazán akarja az apuka, hivatalos úton az édesapa-és nem te csak ha ő akarja-kezdeményezze a láthatás szokásos módját tehát ha más nincs kéthetente péntek délutántól vasárnap estig stb...ennyi....de az édesapa dönti ezt el elsősorban,egyébként nem tudom válásnál milyen hivatalos megegyezés született mi van bele foglalva
2014. júl. 7. 20:17
Nem értem az embereket egyik fórumban az a baj,hogy anya nem törödik a gyerekkel itt meg,hogy törödik vele,minek kell valaki felett itélkezni?
70. Bridgeeet (válaszként erre: 69. - Mese habbal)
2014. júl. 7. 16:57
Értem, köszönöm szépen, mindíg felvilágosító számora amiket írsz.
69. mese habbal (válaszként erre: 68. - Bridgeeet)
2014. júl. 7. 16:26

lelki szinten ártalmas az, amit leírtam.. ezek a dolgok nem látszanak kívülről, és ők sincsenek tudatában, de az anya a saját függőségével, és a saját életének negligálásával árt a gyereknek... nem a szocializációjában vagy ilyesmiben tesz kárt...

persze mindenkire másképp hatnak a dolgok, nincs két egyforma eset, ez a szép a pszichológiában :)


de az biztos, hogy ha már most vannak ilyen helyzetek, hogy a kislány is szeretne az apjával aludni, vagy kettesben lenni,és ő egyszerűen nem engedi, akkor az egyértelműen nem jó a gyereknek...

és ha mindenki mással is így van, akkor szépen kiépít a gyerekben egy bizalmatlanságot a világgal szemben... senkiben sem lehet bízni az anyján kívül?.. mindenki más ellenség, vagy hülye?... persze ez sarkítva van, de az "aranyhaj és a nagy gubanc" c. mese jut eszembe (Walt Disney) :D


mindenhol van ellentét a nagyszülőkkel (ő úgy nevelné, én meg másképp, ő úgy etetné, én meg másképp stb..) ugyanez az apa és az anya közt is fennállhat... de egészséges önbizalmú ember ettől még rábízza másra is (persze nem mindenkire), mert tudja, hogy az illető szereti, vigyázni fog rá stb... és tudja, hogy a gyerek nem sérül attól, hogy máshol más szabályok érvényesek... sokkal inkább sérül, ha burokban van tartva...

2014. júl. 7. 16:08
Mindíg van valami program, mindíg mennek valahova, nem az van hogy a gyerek otthon űl egész nap az anyjával kettesben. Szóval én el tudom képzelni, hogy annyira most még nem ártalmas, csak ha később sem változik...
67. Bridgeeet (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 7. 16:05

Enissa, te pl. mondtad, hogy jó okod volt nem az apára hagyni a gyereket. De nem töltött a gyerek időt a nagyszülőkkel sem? Vagy sosem volt egy babazsǘron sem nélküled?

És ha még így is van, lehet hogy semmi rossz hatással nincs az a gyerekre, vagy lehet hogy egyes gyerekekre igen, másokra nem.


Mondják itt, hogy azért lehet probléma, mert a gyerek nagyon anyás lesz mág felnőttkorában is, vagy pont ellenkezőleg, elmenekül. Enissa, nálad minden ok?

66. Bridgeeet (válaszként erre: 65. - Manó2000)
2014. júl. 7. 15:58

Nem is az a kérdés, hogy miért, lehet van oka, lehet nincs.

Mégegyszer ismétlem, nem csak az apával nem engedi, hanem senkivel, és mégeszer, a kérdés az, hogy árt-e a gyereknek.


Legyen egy másik helyzet: gyereket egyedül nevelő anya, minden segítség nélkül, kell-e arra törekedjen, hogy a gyerek ovin kívül mással is legyen, úgy hogy anya ne legyen ott?

Lehet hogy így feltéve a kérdést már más a válasz.

2014. júl. 7. 15:30

Nyilván nem az a legjobb, ha a gyerek csak az anyjával van, de mivel nem ismerem a körülményeket, így arról nehéz ítélkezni.

Ki tudja miért nem viheti el a gyereket az apja. Mellesleg van olyan ismerősöm, akinél nem csodálom, hogy a gyerek apjának nem szívesen adja oda a gyereket.

2014. júl. 7. 14:44
Nekem ez nem egészen kerek, de nyilván mindig az ex feleség a hibás mindenben :o
63. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - Bridgeeet)
2014. júl. 7. 13:50

Persze, most még jó, de mi lesz, ha jön egy kistestvér? Akkor hogy lehet majd megoldani?...jó az meg, majd kialakul.

Nehéz eset, senkit nem irigyelek,az biztos.

62. Bridgeeet (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 7. 13:16

Köszi Enissa.

Az egész család külföldi (engem kivéve), de szerintem ez teljesen lényegtelen.

" az elvált szülők egymásnál alszanak" - ez azért nem épp így van. Az apukának van egy matraca a kislány szobájában, és kb hetnte 1x ott alszik. A kislány ennek nagyon örül. Sokszor van ott esténként és ő fekteti, mesét mond stb. A kislány sokszor kérdi, hogy még ott lesz-e amikor reggel felkel, és boldog ha igen a válasz. Most ez az egyetlen lehetőség erre.

Olyasmibe nem mentem volna bele amit te leírtál, és sokan ennyit se tudnának elviselni mint én, de még ha nekem kellemes, megértem, mert ez a gyereknek is meg az apának is mindenképp jó.

61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - Bridgeeet)
2014. júl. 7. 12:36

6 év alatti gyerekemet én sem bíztam senkire, csak végső esetben, pedig én el sem váltam, csak egyszerűen kétbalkezes volt a férjem. Én tudtam mit ehet, és mit nem a gyerekem, én tudtam mennyire kiszámítható, ha utcára viszem. Én ebből nem is csinálnék még nagy gondot, hiszen nem is tiltja senkitől el, csak gyakorolja valamiért a felügyeletet a gyermeke felett.

Van aki a szó szerinti értelemben eltiltja az elvált szülőtől és annak családjától a gyereket-gyerekeit.

Az Édesanya hol él?...Magyarországon, vagy külföldön? számomra inkább, az a furcsa, hogy az elvált szülők egymásnál alszanak. Valamiért nem tudják a köldökzsinórt elvágni egymás között, lehet mindkettőnek nagyon is megfelel ez az állapot.

Nálam ez a beteges felállás, ott vagy Te, és az első feleség is. Szép-szép a békesség, de egy kapcsolatot le kell zárni, ha belép az új partner, akkor főleg muszáj.

De persze minden ember más, másképpen oldja meg a problémáit. Volt rokonom, aki elvált, a feleségével közös lakásba vitte az új feleséget, és a két nőt nem zavarta, hogy egy fedél alatt élnek. az első feleség segített a másodiknak, amikor megszült, főzött mosott rá, a babát fürdette.

60. Bridgeeet (válaszként erre: 58. - Csinoska2012)
2014. júl. 7. 11:07
Nekem az az érzésem, hogy azért nem beszél, mert nem igazán van oka. Csak annyi, hogy ő mindíg a gyerek mellett akar lenni. Ami végül is érthető, biztos sok anya van ezzel így. Amit ki akartam itt deríteni, hogy ez ártalmas-e. Ha másért nem, legalább azért, hogy én ne csináljam ugyanígy.
59. Bridgeeet (válaszként erre: 58. - Csinoska2012)
2014. júl. 7. 11:04

Igen, őszintén szólva ez engem is nagyon érdekel. Majd egyszer meg is fogom kérdezni én személyesen, mostmár lassan meg fogom tudni ezt úgy tenni, hogy ne úgy érezze, hogy én őt kérdőre vonom, vagy bele akarok szólni.

Gondoltam rá, hogy valami nyomós oka lehet, ami engem is érinthet, pl. ha gyereket szeretnék, nekem itt senki más segítségem nincs, csak azok az emberek akikre ő nem bízza rá a gyerekét. Remélem csak olyan oka van ami számomra nem igazi ok :).

És végülis senkivel sem hagyja a gyereket, a saját szüleivel sem, csak ha nagyon muszáj valakire hagyni, akkor a szüleit választja. Ezért gondolom/remélem, hogy nem mindenki más megbízhatatlan a környéken, mert akkor majd én őrá kell bízzam a gyerekem, ha esetleg lesz :).

2014. júl. 7. 09:55
Engem az gondolkoztatott elmiért nem beszél anya az apával nyilván van oka.
57. nefaria (válaszként erre: 55. - Bridgeeet)
2014. júl. 7. 09:48

Nincs mit :( Sajnálom, hogy vannak ilyen szituk. Elhiszem azt is, hogy amúgy rendben van az anyuka, meg azt is látom, hogy te sem ellenségeskedsz, ez mindenképp jó.


Azt is ki lehetne hangsúlyozni anyukának, hogy előbb-utóbb ő ellenség lesz a lányának, ha így "tiltja" (mert ez az, hiába nem akadályozza a láthatást, de mégis), akkor előbb-utóbb ő lesz a rossz fej, és visszájára fordul a dolog.


De sajnos, ahogy mondtam, ha a szép szó nem hat, a sok megbeszélés nem jut eredményre, akkor csak a hivatalos út marad, amit szintén megértek, hogy apa el akarja kerülni.

56. Bridgeeet (válaszként erre: 53. - Nefaria)
2014. júl. 7. 09:26
Igen, ez is volt téma :D. De ha lenne élettársa akkor lehet úgy sülne el a dolog, hogy az apa sem apa aludhatna ott a gyerekkel, nem csak fordítva. Ennél még mindíg a mostani helyzet a jobb.
55. Bridgeeet (válaszként erre: 52. - Nefaria)
2014. júl. 7. 09:22

Köszi szépen a válaszod.

Igen, pont ez történik most. Megbeszélés sok volt, de nagyjából egyik fülén be a másikon ki. Levelet is írt neki. Próbálta rávenni, hogy képzelje el, hogyan érezné magát ha az ő helyében lenne. De semmi nem hat. Most ez van, hogy próbál a gyerekkel egyre több időt "lopni". De nehezen megy. És a miértekre semmi válasz nincs. Az egyetlen lehet, hogy félti a gyereket, és egyáltalán nem gondolja úgy hogy ezzel árt neki.


A gyerek már most is lázad kicsit. Néha kiküldi az anyját a szobából, hogy most csak egyedül apával vagy a nagyival akar játszani.

54. Bridgeeet (válaszként erre: 50. - Hannababa13)
2014. júl. 7. 09:15

A kislány szeret itt lenni (az apjánál), néha alig lehet hazahurcolni, és ha ilyenkor feltevődik a kérdés, hogy szeretne-e itt aludni (akár az apjával, akár úgy hogy az anyja is itt alszik), hevesen igenel, de az anyja nem engedi. Még soha nem aludt itt, de máshol sem, csak az anyai nagyszüleinél, de ott is az anya mindig ott van.


Nem csak az apával nem engedi az anyja, hanem senkivel. Saját szüleivel sem. Gyerekzsúrokon is az anya mindíg ott van.


Válasz a miértekre nincs, csak témaváltás, és ilyenek, hogy "hagyjál már megint ezzel".


Vettünk egy nagy kanapét, a kislány oda volt az örömtől, hogy ott majd elférnek mind aludni, apa anya nagyi, sőt még én is (ezt ő mondta). Soha nem aludhatott itt, még csak az anyjával sem.


De ismét mondom, csak az a kérdés, hogy árt-e ez a gyereknek vagy sem. Nem az anyát akarom szidni, mert látszólag nem árt, kicsit szégyenlős, de pl én is az voltam gyerekkoromban, pedig én voltam sokat másokra is hagyva.

2014. júl. 7. 09:13
Vagy összehozni valakivel az anyát, hirtelen biztos gyakran kérné apát hogy vigyázzon a kislányra :D
2014. júl. 7. 09:12

Én ügyvédként elég sok válópert, gyermekelhelyezést néztem már végig (sajnos). Annyit tudok mondani, hogy előbb mindenképp le kell ülni az anyával, elsősorban az apának, és megpróbálni emberi módon beszélni vele. elmondani az érzéseit (szeretne közelebb lenni a gyerekhez, ez nem csak neki fontos, hanem a kislánynak is, anyának is milyen jó lenne, ha egyedül tudna programot szervezni, ismerkedni, netán új párt találni stb stb), és valamilyen irányba elindulni. Előbb 1-2 óra egyedül, mondjuk játszón, strandon, otthon, bárhol, majd egy fél nap, majd egy egész, és amikor mindenki készen áll rá, akkor ottalvás. Ez lehet hónapok hosszú munkája is, de el kell indulni ezen az úton.


Ha első megbeszélés kudarcba fullad, esetleg az ő szüleivel beszélni, hátha ők jobban tudnak hatni rá. Vagy egy barátnőjével, bárkivel, akinek a véleményére ad.


Ha egyáltalán nem vezet eredményre semmi, akkor vagy belenyugszik, és kivárja amíg a gyerek lázad érte (ha fog), vagy megy a hivatalos útra.


Sajnos más megoldás nincsen.


Remélem sikerrel jár a párod!

51. Linnax (válaszként erre: 12. - Mese habbal)
2014. júl. 7. 07:56
De, érthető. És teljes mértékben egyetértek. Ilyesmit akartam én is írni.
2014. júl. 7. 02:34

a kislányt megkérdezte az apa,anya,esetleg te,hogy szeretne -e az apukájánál aludni.


az apa, a gyerek és a volt feleség előtt megkérdezte már a gyereket,hogy szeretne-e nála aludni?


ha akkor sem engedi ,akkor a gyermek nem kiváncs arra,hogy miért nem ,mert ez egy egészséges kérdés nemleges válasz esetén.


soha nem akart a kislányott aludni,csak együtt lenni?


nem hiszem el,hogy ne akarna az apukájával lenni.


nem verte meg az apa a gyermeket,és azért nem akarja a családnál felügyelet nélkül hagyni?


sok-sok kérdés, ami nem idevaló!


nem egészséges ha a kislány csak az anyával van,és mással nem engedi. biztos vagyok benne,hogy van valami ,amit a fóruminditó nem mond el.


sok-sok gondolat van bennem!

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Bridgeeet)
2014. júl. 7. 00:17

Muszáj lesz eldönteni, hogy melyik a jobb,haaz apa felveszi a kesztyűt és megsértődik az anya... na bumm, akkor mi van?.... és kiegyensúlyozott gyerek lesz, vagy az apa behúzza fülét-farkát és vár a csodára, mert inkább nem harcol a jogaiért.

Talán jó döntés nem lesz, bármelyik ujját harapja, egyik fájni fog. :S

2014. júl. 7. 00:13

Valószínűleg nincs mit tovább ragozni a témát.

Köszönöm szépen mindenkinek aki megosztotta velem a véleményét. Úgy érzem picit okosabb lettem :).


Azért ha valakinek még van hozzáfűznivalója, ne tartsa vissza magát :).

47. Bridgeeet (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 7. 00:09

Igen, a gyerek nagyon szereti az apját, és szeret vele lenni.


Ha most az apa elkezd orvosokat és óvónőket kérdezgetni, akkor ez lehet megint háborút és sértődéseket eredményezne, függetlenül attól, hogy van-e joga vagy sem.

46. Bridgeeet (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 7. 00:03
Máskülönben ha már így kellett lennie, szerintem nagyon szerencsések vagyunk mind, mert "a furcsa első feleség" nem olyan furcsa épp, és semmi más probléma nincs, pl. nem neveli ellenem, vagy senki más ellen a gyereket, stb. Szóval nekem személy szerint semmi panaszom nem lehet. Sőt, nekem így a legkonnyebb, mert ha ő mindíg itt van, nekem aztán tényleg semmi gondom a gyerekkel. Ha egyszer itt lesz a gyerek anya nélkül, rám is több felelősség hárul. Nem állítom, hogy vágyom rá, úgyhogy nem én vagyok a nagy megmentő.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook