Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szolgálati járadékos feleségeket keresek fórum

Szolgálati járadékos feleségeket keresek (beszélgetős fórum)


8. Bellydane Girl (válaszként erre: 7. - Unom)
2016. jan. 7. 20:53
Én is így látom.
7. unom (válaszként erre: 5. - Nina1006)
2016. jan. 7. 17:20

Itt nem a járadékkal van a baj, azért megdolgozott.

Az otthoni munkamegosztás a probléma az alkoholon kívül, de szerintem ez akkor is gond volt, mikor még dolgozott.

6. Bellydane Girl (válaszként erre: 5. - Nina1006)
2016. jan. 7. 17:09

Szomorúan olvastam amit írtál. Az én férjem is tűzoltó volt, esze ágában nem volt neki sem, hogy visszamenjen 65-éves koráig dolgozni, ha már volt egy ilyen lehetőség. Ő is itthon van. Alkalmi munkákat elvállal, de van itthon is elég tennivaló. Favágástól elkezdve, a házon is mindig javítani felújítani kell valamit, kerti kiülőt barkácsolni... szóvalmindg valami. Azóta született még egy gyerekünk is, így már három van. Sokat segít körülöttük is. Néha van egy kis depresszió, de az a jövőn aggódás miatt van, át is lépünk rajta, megoldjuk. Én nagyon örülök, hogy neki ez megadatott, nem sajnálom tőle kicsit sem. A szolgálati idő alatt sok szörnyűséget látott, átment néhány megaláztatáson, nem akarnám, hogy visszamenjen!

A férjednek le kell szoknia az alkoholról, ez nem szolgálati járadékos probléma! Igenis be kell segítenie a háztartásba és hasznos tagjaként kell viselkednie a családotokban. Amikor egy nő otthon van egy gyerekkel azt mondják nem csinál semmit, de elvárják hogy vigye a háztartást és nevelje a gyereket mert otthon van. Megjegyzem az sem könnyű! És akkor is ez van elvárva ha a nő dolgozik!? NEM! Igaz, hogy jár neki, meg is kapja a pénzt érte, de kötelességek nem érnek véget azzal, hogy lerakom a fizut az asztalra. Egy családban nagyon sok minden van még amit ha nem tesz meg a család nem működik, felbomlik!

2014. júl. 17. 09:58
Az én férjemnek esze ágában sem volt visszamenni. Alig várta, hogy leszerelhessen. Bár arra fogta, hogy a seniort bármikor megszüntethetik, és akkor ugrik az előtte megállapított "nyugdíj"/járadék. De ez csak kifogás. 2006. április 24 óta van itthon. Amíg dolgozott is ivott a szabdnaljain, tehát nyilvánvaló volt, hogy ez az állapot fokozottan marad majd. Csak hát rámegyünk mindannyian. És mivel nekem muszáj dolgoznom, rohadtul idegesít, hogy ő meg itthon lehet, de hasznos dolgot nem csinál. És ha szóvá teszem, még ő van felháborodva, hogy ez nekei jár, és ezért ő megdolgozott. És nem lehet az ellenkezőjéről meggyőzni. :( Igazságtalanság. Én belerokkanok a munkába, ő meg csak vedel. Az állam, a mi pénzünkön.
2014. júl. 16. 15:51

Az én férjem is elment tűzoltóként korkedvezményes nyugdíjba.Aztán ebből szolgálati járadék lett.(-16%-os csökkentés ha jól emlékszem.)Akkor kilátásba helyezték a további csökkentést is, sőt a teljes elvonást is akár. Úgy tudom ez nem történt meg.Ettől tartva a férjem úgy döntött visszamegy dolgozni, mert volt egy ilyen opció is.

Tűzoltóként nem mehetett, a rendőrséghez vették fel senior állományba.Nem volt könnyű időszak.Szerencsére elég rugalmas,nem depresszív alkat, alkalmazkodott a megváltozott körülményekhez. Amíg itthon volt, majd 3 évig, hát nem tudom. Nem ivott vagy ilyesmi, sokat ment (csavargott!?)A háztartásban nem nagyon vettem észre, hogy itthon van. Én akkor is dolgoztam, meg most is.

2014. júl. 16. 14:23
A férjem a járadékos. És én nem élem meg kivátságként. Férjem alkoholista. Mióta "nyugdíjba jött" különösen. Nem vagyok apeh-os, de tulajdonképp az érdekelne, hogy aki így el tudott jönni a testülettől (akkor még nyugdíjba), azoknak hogy telnek a napjai. Mit csinálnak, mivel foglalkoznak. Van-e "másodállása", vagy otthon, házimunkával múlatja az időt. Az én férjem nyitásra jár a kocsmába és zárásig ott van. No, nem a biztonságra vigyáz.
2. zolo
2014. júl. 11. 17:51
Szia Nina. Érdekes a fórum csak az a kérdés miről szeretnél tapasztalatot cserélni. Én ilyen szerencsés helyzetbe vagyok és ezért sokan irigykednek rám. Ekkor azt mondom nekik is ott volt a lehetőség. Mire vagy kíváncsi? Te nőként vagy ilyen kiváltságos helyzetben? Hol dolgoztál? Neked hogyan telnek a napjaid?
2014. júl. 6. 20:22
Olyan feleségeket/férjeket keresek, akiknek szolgálati járadékos a férje/felesége. Tapasztalat-csere céljából szeretnék "beszélgetni" a sorstársaimmal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook