Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyás problémák, félénk kutya fórum

Kutyás problémák, félénk kutya (beszélgetős fórum)


2014. júl. 28. 06:14
vidd el kutyasuliba ahol több kutya van és ott megbarátkozik velük, lassan, óvatosan, jó kutyakiképző fogja tudni h mikor meddig engedheti közel a többit hozzá
2014. júl. 6. 13:41

Nalunk van egy haz,ahol westieket tenyesztenek. Nekunk is westienk van,es ennel a haznal ugyanigy lefagy! Egyszer el is kezdett rohanni visszafele,ugyh a ket fiammal a karjaimban kovettem egy darabig,aztan 4 orara eltunt. Azota keruljuk azt a hazat. A tobbi kutyaval jol elvan,itthon is van meg egy 80 kilos olebunk rajta kivul,nem tart tole,pedig mindig megtapossa,ha a keritesnel arcoskodnak az erre jarokkal.

Szerintem valami nagyon csunyat "mondanak" neki,vagy erzi,hogy ott nem o a meno,nem tudom.

Talan menjetek ilyen hazaknal ki az uttestre...

2014. júl. 6. 10:33
Annak idején mi is az Illatos-útról vittünk haza kutyust. Ő is nagyon félénk volt, másik kutyával egyikkel kijött, másiktól tartott. Idővel minden rendeződött.Nagyon barátságos,szeretetet viszonzó, gondoskodást megháláló kutya lett. Neked is kitartást kívánok a neveléshez.
3. Derya (válaszként erre: 1. - Kalicsu)
2014. júl. 6. 10:18

szerintem a kapcsolatotokat kell kelloen elmelyiteni, hogy megbizzon benned.

nagy melo, de megeri. :-)

2014. júl. 6. 09:52

Szerintem az előző lakhelyén kutyákkal élt,azok rosszul bántak vele.Pl: ijesztgették,támadták,kirekesztették.

A gazdái/gazdája pedig abszolút nem foglalkozott vele.

Vagy még az az opció lehetséges,hogy sokáig kóborolt mielőtt a menhely munkatársai befogadták,és a "barangolása" során támadták,ijesztgették a kóbor kutyák.

2014. júl. 6. 09:39

Sziasztok.


Menhelyről fogadtam be egy 2 éves Belga juhászkutyát (malinois). Nagyon kedves, kutyákkal és macskákkal is nagyon barátságos, pórázon is nagyon szépen sétál viszont ha olyan ház előtt megyünk el ahol kutyák vannak és ugatnak akkor egyszerűen ledermed és nem jön tovább csak ül és néz ijedten. Emiatt a kutyák még jobban ugatnak és a helyzet csak rosszabb lesz. Volt már hogy a 25 kilóját úgy kellett továbbcipelnem mert nem akart magától jönni. Próbálkoztam már mindennel, kajával továbbcsalni, dicsérni ha jön de semmi nem válik be. Ha pórázon lát másik kutyát annak nagyon örül olyankor nincs baj vagy ha a kerítés mögött a kutya nem ugat akkor is csóválja a farkát és ismerkedik. Van ötletetek hogy mit tehetnék? Volt már valakivel ilyen?


A válaszokat nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook