Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Észrevétlenül eltűnhet egy kontaktlencse a szemből? fórum

Észrevétlenül eltűnhet egy kontaktlencse a szemből? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. Nyusszmusz (válaszként erre: 44. - Pbeácska75)
2014. júl. 8. 15:57
Nekem olyan szemüvegem van, mégis inkább lencse és napszemüveg. A fényre sötétedő lencsével vezetni olyan, mintha sima szemüveg lenne rajtad, nem színeződik. No meg idő, mire "alkalmazkodik", ha világosról árnyékos helyre lépsz be.
49. pbeácska75 (válaszként erre: 48. - Virag32)
2014. júl. 8. 12:09
Persze,nem is azért írtam.Teljesen megértelek én is lencsét hordtam 15évig,de már bele fáradtam és műtétre jelentkeztem. :) Azóta csak néha napszemüveget veszek fel,és olyan jó hogy minden nélkül tökéletesen látok!
48. virag32 (válaszként erre: 44. - Pbeácska75)
2014. júl. 8. 11:30
Köszi,de maradok a lencsénél és a többféle olcsóbb,de divatos napszemüvegeknél. :-)
47. virag32 (válaszként erre: 46. - Eabb4f07a0)
2014. júl. 8. 11:29
Három éve van lencsém,ez idő alatt volt három munkahelyem,dolgoztam négy műszakban,fizikai munkát is,utazgattam,sportolni jártam,kijártam két iskolát, kihordtam egy terhességet, most nevelek egy féléves gyereket,hát végül is kiegyensúlyozott és megszokott rutinokkal teli életmód. :-))
46. eabb4f07a0 (válaszként erre: 37. - Virag32)
2014. júl. 8. 04:13
Ti biztosan hétköznapi életet éltek. De aki egész nap a földet túrja, vagy szeret inni, annak szerintem nem való a kontaklencse.
45. pbeácska75 (válaszként erre: 44. - Pbeácska75)
2014. júl. 7. 18:13
(-re) bocsi eshetőségre.
44. pbeácska75 (válaszként erre: 42. - Virag32)
2014. júl. 7. 10:57
Van olyan szemüveg,ami fényre sötétedik,pont ilyen eshetőség.
43. Mangobab (válaszként erre: 42. - Virag32)
2014. júl. 7. 10:49
En is, plusz sielesnel is nagyon praktikus. Emlekszem az elsőre, amit lencse nelkül oldottam meg. Eletemben nem buktam annyit. Következö evben mar lencsevel, nulla esessel. :)Szoval praktikus sok szempontbol. :)
42. virag32 (válaszként erre: 38. - Cippora)
2014. júl. 7. 10:06

Egyetértek.

Ráadásul én márciustól októberig nem tudok napszemüveg nélkül kilépni az utcára,ezt érdekesen oldanám meg szemüvegben. :-))

2014. júl. 7. 09:36

én szeretem a szemüvegemet, egy jó keret öltöztet. lehet egyszerre több kereted.


volt kontaktlencsém, nekem a szemüveg vált be.

40. angelic smile (válaszként erre: 38. - Cippora)
2014. júl. 7. 09:30
Én is csak néha otthon veszek szemüveget, ha este mozizunk és már fáradt a szemem, de nem adnám semmiért a kontaktlencséimet. Ráadásul színezett és olyan érdekes színt kölcsönöz a szememnek, hogy mindenki megjegyzi. :) A szemüveggel szerintem is sokkal több a macera.
39. Mangobab (válaszként erre: 38. - Cippora)
2014. júl. 7. 09:19
En is ezen a velemenyen vagyok. ;)
38. Cippora (válaszként erre: 16. - Eabb4f07a0)
2014. júl. 6. 22:53
Pont a szemüveggel van macera,nem lehet vele normálisan sportolni,állandóan tisztogatni kell,strandon is tök kellemetlen ha vizes lesz,vagy ha esik az eső,télen bemész egy meleg helyre,rögtön párás lesz,gyerekkel játszol véletlenül leveri a szemedről,a smink sem érvényesül vele,és még sorolhatnám,13 éve van lencsém,de szemüveget csak itthon hordok muszájból.
37. virag32 (válaszként erre: 16. - Eabb4f07a0)
2014. júl. 6. 17:17
A "csomó macera" kb. napi húsz másodpercig tart,tíz amíg beteszem és tíz amíg kiveszem.Éleemben nem volt vele gondom.Soha nem hordanék szemüveget.
2014. júl. 6. 12:12

Felhivtam az optikusomat. AZt mondta, hogy ha benne lenne azt ereznem. Ne aggodjak, viszont meg figyeljem nehany napig. Valoszinüleg az a kontaktlencse mar bucsut mondott nekem. :) Ami a jobbik eset lenne. :)

Köszönöm mindenkinek a sok valaszat! :)

35. Mangobab (válaszként erre: 34. - 6fef80bd7d)
2014. júl. 6. 11:59
Ezt itt ne kerlek. Nyissatok egyveszekedös forumot erre. :) Kösziii
34. 6fef80bd7d (válaszként erre: 29. - Angelic smile)
2014. júl. 6. 09:46
meg honnan tudod hogy nincs senkim??? ennyíre ismersz vagy tán beszélgettünk itt már régebben is? mert úgy tűnik!
33. 6fef80bd7d (válaszként erre: 29. - Angelic smile)
2014. júl. 6. 09:37
és szerinted kiváncsi vagyok a véleményedre? nem veszekedek, inkább jelentelek....
32. angelic smile (válaszként erre: 31. - Mangobab)
2014. júl. 6. 08:48

Szerintem nagyon fájna, ha még mindig benne lenne. De ha nem érzel semmit, a szemed nincs begyulladva, akkor nincs ok az aggodalomra. Azért cseppents a szemedbe és forgasd egy kicsit! :D

Egyébként nekem is az a tippem, hogy valahogy kiesett, csak nem vetted észre. :)

31. Mangobab (válaszként erre: 27. - Angelic smile)
2014. júl. 6. 08:39
Meg mindig nem talalom, pedig tegnap este mar "könyekig" benne voltam a szememben. :) Lehet tenyleg nincs mar benne... :) Az lenne a legjobb.
30. Jázmin85 (válaszként erre: 25. - Mangobab)
2014. júl. 6. 08:39
Tavaly én is így jártam. Nagyon fáradt voltam. Megdörzsöltem a szemem, szúrt egy kicsit, de akkor már több mint 12 órája a szemembe volt a lencse. Csöppentettem bele így jó volt. De este sehol nem találtam a lencsét. Gondoltam biztos kidörzsöltem. Lefeküdtem aludni. Reggel mikor felkeltem akkor láttam,hogy a szemem sarkába az orrom felől, össze van gyűrve a lencse, simán kiszedtem, semmi baja nem lett.
29. angelic smile (válaszként erre: 4. - 6fef80bd7d)
2014. júl. 6. 08:38
Te tényleg nem tudsz normálisan kommunikálni? Bárhova megyek, csak az idióta ironikus válaszaidat olvasom. Csoda-e, ha nincs társad? Hát nem az!
28. Mangobab (válaszként erre: 22. - Marjann)
2014. júl. 6. 08:37
Remelem, hogy igazad van. Mindent ugy csinalok ahogy a nagykönyvben meg irva. :) Örülnek, ha nem kellene ez miatt dokihoz mennem.
27. angelic smile (válaszként erre: 1. - Mangobab)
2014. júl. 6. 08:35

Nekem a legelején volt olyan, hogy alig találtam meg, annyira oda volt tapadva a szemgolyómhoz, talán azért is mert elég száraz a szemem.

Most látom, hogy tegnap írtad. Remélem, azóta megoldódott a problémád! :)

26. Mangobab (válaszként erre: 19. - C9f9b53798)
2014. júl. 6. 08:35
Jujj az biztos iszonyatosan kellemetlen lehetett. Nekem ha felcsuszik, meg tudok örülni. :)
25. Mangobab (válaszként erre: 16. - Eabb4f07a0)
2014. júl. 6. 08:29

:D nekem eleg hetköznapi az eletem. (sajnos) Viszont a lencse igenis jo dolog. :) En a szemüveget nem tudom magamon elviselni. Raadasul olyan helyen dolgozom, ahol kifejezetten rossz lenne hordani.

Szoval, ha vmi extrem dolgot csinalniek, akkor egyszerüen kivennem. :) X ev utan ez mar olyan rutinszerü, mintha a szemüvegedet venned fel-le. ;)

24. Mangobab (válaszként erre: 15. - Pbeácska75)
2014. júl. 6. 08:25

:) annyira nem gyengek a szemeim, gondolom a Tieid sem azok, ezert nem vettük eszre. Plusz en tavolra nem latok tisztan, szoval amikor kiesett, lehet olyan környezetben lehettem, amikor nem feltetlenül kellet messzire neznem sokaig. Este haza fele az ejszakaban meg a kutya sem veszi eszre. :)

Nekem havi lencseim vannak es 1 evre elöre be szoktam belöle vasarolni.

Holnap felhivom az optikusomat, hogy szerinte menjek el orvoshoz, vagy felesleges...

Köszi a valaszt!!! :)

23. syria (válaszként erre: 22. - Marjann)
2014. júl. 6. 08:12
Egyetértek. Vagy félrecsúszott, ezért nem érzed (van ilyen, tapasztalatból mondom), vagy nemes egyszerűséggel kiesett, s elveszítetted valahol. :(
2014. júl. 6. 07:51

Simán elcsúszhat és lehet, hogy nem bántja a szemed előfordul. Nézd meg alaposan a szemed, lehet, hogy megtalálod.

Gombásodástól meg ne parázz, ha rendszeresen cseréled a lencsét, és előírásszerűen használod a tároló folyadékot, valamint cseréled a tokot is, akkor nem lehet gond.

21. pink habroló (válaszként erre: 1. - Mangobab)
2014. júl. 6. 07:18
Nem tűnt fel napközben,hogy nem látsz jól az egyik szemeddel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook