Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után miért nem adnak Ergam cseppet? fórum

Szülés után miért nem adnak Ergam cseppet? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 5. 09:59
Ha valakit érdekel a kérdésre a válasz, hogy miért nem adnak szülés után, mert nincs a kórháznak pénze. Csak nagyon indokolt esetben adnak a kórházban, ha pl. nagy súlyú a baba. (Kisfiam 4010gr született)
8. esztibogar (válaszként erre: 7. - Cepheus)
2014. júl. 5. 09:57
Köszi ezzel kár volt fáradnod. Hétfő óta napi 3-szor szedem a cseppet, így végig olvastam a tájékoztatót is.
7. Cepheus (válaszként erre: 6. - Esztibogar)
2014. júl. 4. 18:17

Ez pontos idézet az Ergam csepp betegtájékoztatójából: "Terhesség és szoptatás

Terhesség alatt az Ergam belsőleges oldatos cseppek alkalmazása méhösszehúzódásokat fokozó hatása miatt szigorúan ellenjavallt.

Szoptatás ideje alatt az Ergam belsőleges oldatos cseppek a tejelválasztást gátolja, ezért alkalmazása ellenjavallt."


Azért mert Neked nem okozott problémát, más nőknek okoz(hat), olyan ez, mint bármilyen más mellékhatás.

2014. júl. 4. 13:25

3,5 évvel ezelőtt született az első gyermekem akkor kaptam a kórházban is+utánaegy receptet. Nem csak én, minden szülő nő.

Semmi nem utalt erre, aki mütőt őis annyit mondott ilyen megesik.

Ergam csepp és a szoptatás: 24 óra szoptatás kihagyás után és folyamatos ergam csepp szedés alatt is tudok szoptatni szerencsére.

2014. júl. 4. 12:24

Nem egészen értem, miért kellett volna automatikusan kapnod?

Nem kérdezted a dokidat, hogy mitől alakulhatott ki ez a helyzet? Vagy hogy volt-e bármi, ami erre utalhatott volna?

2014. júl. 4. 12:23
és az az ergam csepptől is lett volna
3. eperlevél (válaszként erre: 1. - Esztibogar)
2014. júl. 4. 12:22
valószínűleg inkább a méhlepényből maradt bent egy pici, az szokott ilyeneket okozni
2014. júl. 4. 12:20
Mert jelentősen rontja a szoptatási esélyeket, ha jól tudom. Oxitocint szoktak helyette.
2014. júl. 4. 12:18
Érdekelne, hogy aki mostanában szült ő sem kapott Ergam cseppet szülés után?+kiírom magamból, ami történt. Megszületett a kisfiam, 40 héten magától beindult a szülés, elég éjfélkor beértünk a kórházba bejött a fogadott szülésznő és orvos is 1.50 megszületett a fiam.2 nap múlva haza mehetünk, mert jól voltunk. Egy hét múlva a hajnali szoptatás után elkezdett belőlem ömleni a vér, mentő újra kórház a méhem fel volt telve vérrel, műtét. A műtét után oxitocin és ergam cseppek. Ha mindezt egy héttel korábban kapom talán nem történik meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook