Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrázom és hízok!? fórum

Fogyókúrázom és hízok!? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. okt. 20. 07:00
akkor te valamit rosszul csinalsz................
97. Derya (válaszként erre: 96. - Angelic smile)
2014. júl. 16. 00:22
akar rola, akar, kulfoldi paleosokrol, pl. Mercola.
96. angelic smile (válaszként erre: 95. - Derya)
2014. júl. 15. 23:08
Szendiről beszélsz?
95. Derya (válaszként erre: 93. - Laci7014)
2014. júl. 14. 19:45
ezt a cikkben emlitett orvost keruld el jo messzirol. ha a paleorol vagy a ketogen paelorol erdeklodsz, akkor keressel mas, hitelesebb forrast.
2014. júl. 14. 19:34
Ha a fogyás 90%-ban az étrenden múlna, a büdös életben nem fogyok 11 kilót 5 hónap alatt. Nekem a mozgás jött be. Ki nem állhatom ha nagyokosok betervezik az étrendemet mondván hogy ez ilyen-olyan diéta. Ha ne adj isten újra feljön pár kiló, egyiket se fogom kipróbálni.
2014. júl. 8. 21:49

Szép estét mindenkinek!erről hallott már valaki?

Ha nem,akkor a figyelmébe ajánlom....


[link]

2014. júl. 6. 15:55

Csak a korrektség kedvéért, mert elmulasztottam az előzőekben:


Az idézett cikk szerzője Dr Johannes Scholl, német belgyógyász orvos.

2014. júl. 6. 15:37

No akkor ez rendben van. :D


A fórumindító vajon mit csinál azóta? :D

90. Derya (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2014. júl. 6. 15:30

oke, ha igy gondolod, akkor nem felesleges. :-)

meggyoztel. :-)

89. Guruljka (válaszként erre: 88. - Derya)
2014. júl. 6. 15:27

Nem felesleges, mert okosodom, és a látóterem szélesedik.

Életem során nem csak azt olvasom el, amiről meg akarok győződni.


Ha nyitott vagyok egy témára, akkor minden aspektusára is nyitott vagyok, és a lehető legtöbb oldaláról megnézve fogadom el vagy nem fogadom el.

Még az a variáció is lehet, hogy elfogadom a hasznosságát, de nem művelem.

(Egy csomó mindent, ami köztudottan hasznos, nem csinálok. Mert nem érzem magamra nézve szükségesnek.)


Lehet, hogy én leszek az egyetlen kivétel a gluténevő, elbutult emberiség nagy tömegében, de a lehetőleg széles körű tájékozódás valószínűleg nem a demencia korai tünete, sőt remélem, hogy még a diplomámat is megkapom majd 60 évesen, mielőtt utolér az elbutulás. :D


És köszönöm az eligazítást, a Perlmutter-féle könyvről még nem hallottam. Elmentettem, és el fogom olvasni, de a lehetőségeimhez képest utána is nézek az állításainak.

88. Derya (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2014. júl. 6. 15:19

ez nem igy mukodik, Guruljka.

vannak anyagok, amik mindenkire nezve karosak.

az, hogy Te magad nem tudod, hogy eseteleg ez vagy az a panaszod mitol van es eszedbe sem jut, hogy a glutentol lehet, az egy dolog, de ez nem valtoztat azon a tenyen, hogy idegen feherje, ami rendkivuli karokat okoz az embernek.

tehat nem csak nekem okozna, ha ennem, hanem mindenkinek. :-)

de en ugy erzem a hsz-eidbol, hogy Te nem vagy nyitott erre a temara.

a mindennapi kenyeredhez tulzottan is ragaszkodsz. :-)

ebben az esetben viszont tok folosleges elolvasni ezeket a konyveket.

2014. júl. 6. 15:16

Az eredetit is elolvasom, de az is csak egyféle állítás, nem?


Én látok a neten olyan orvost is, aki drága szerekhez adja a nevét, holott lenne más megoldás is.


Ha Te magadra nézve károsnak érzed, a számodra az lesz a lényeges, bármit olvasol is.

86. Derya (válaszként erre: 85. - Guruljka)
2014. júl. 6. 15:13

egy kritika alapjan nem lehet valamirol azt modnani, hogy sz@r.


a gluten karos voltat kutatasok szazai t5amasztjak ala.


A Grain braint pedig olyan ember ajanlotta, akinek a szavara lehet adni. :-)


de persze mindezeek ellenere sem muszaj elfogadnod ezt. :-)


en magam is ismerek olyan orvost, aki tagadja a gluten karos voltat, de ettol meg nem lesz kevesbe igaz. :-)

2014. júl. 6. 15:08

Beírtam a keresőbe a címet, és hozzáírtam, hogy übersetzt.


5-6 kritikai írás, közöttük több orvos erről írt cikke között megtaláltam egy PDF-et.


Alapos nép a német. :D


Az egyik cikk orvos szerzője idézetenként és állításonként szedi össze, hogy mik azok, amikben Dr Perlmutter túloz vagy csúsztat.


Csak egy rövid rész az elejéről, és csak hirtelen fordítom:


"Prof. Hadjilvassiliou-t szerepelteti Perlmutter „tudományos koronatanú”-ként arra a hipotézisre, miszerint a búza gluténje Alzheimer-demenciát okoz. Ha utánanézünk Prof. Hadjilvassiliou munkáinak forrásadataiban, akkor egyetlenegy munkában sem találunk utalást az Alzheimer vagy a demencia más formáira a gluténnel összefüggésben. Még az a nemrégiben megjelent, neves neurológusok által kiadott együttes dolgozat a glutén okozta idegkárosodásokról sem tartalmaz egyetlen utalást sem a demenciára. Ebben a munkában Hadjilvassiliou a szerzők egyike."

84. Derya (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2014. júl. 6. 14:38
szivesen.
83. Guruljka (válaszként erre: 82. - Derya)
2014. júl. 6. 14:32
Köszi, megnézem. :D
82. Derya (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2014. júl. 6. 14:31

nemetul is biztosan van rengeteg anyag a glutenrol.

esetleg rakereshetsz erre nemetul, talan leforditottak mar, magyarra meg nem:

dr perlmutter: Grain brain, illetve magyarra forditva megjelent mar regebben a Jaminet orvoshazaspar könyve, a cime: Tokeletes egeszseg dieta.

HA van kedved es erdekel, megnezheted. :-)

2014. júl. 6. 14:28
Csak németül tudok. Németül szívesen fogadom, ha küldesz valamit.
80. Derya (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2014. júl. 6. 14:13
Guruljka, tudsz angolul?
79. Derya (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2014. júl. 6. 14:12
:-)
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Derya)
2014. júl. 6. 14:10
Hallottam, de nem tapasztaltam.
77. Derya (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2014. júl. 5. 23:13

egyaltalan nem vagyok kiakadva es nem is voltam. :-)

egyszeruen csak unalmas folyton a tevhiteket megprobalni eloszlatni, mert emberek anelkul, hogy csak par ora olvasast raszannanak, barmifele tudas nelkul "megmondjak a tutit". :-)


a zsiros kerdesedre valaszoltam.


nem is tepelodom, nem szokasom. .-)

nyugodtan egyel gabonat, engem nem zavar, mindenki azt eszik, amit akar. :-)

te meg tenyleg nem hallottal a gluten artalmas voltarol?

2014. júl. 5. 23:05

Kérdeztem, hogy mi van a zsírral, erre kezdtél kiakadni. Holott a zsír a három makrotápanyag egyike. Hogy kérdezzek rá?

Azért jutott eszembe a magvak lehetősége, mert egyik paleos ismerősöm elég sokféle magot eszik.

Bocs, ha kínaiul beszélek.


Tényleg felesleges ezen tépelődni. Nem akartalak bántani, és annyira nincs semmi bajom a paleoval, hogy néha hajlanék arra, hogy kipróbáljam. Megnyugtat, hogy a hús nem elsődleges élelmiszer ebben az életmódban sem. Ami inkább zavar, az a gabona-nem gabona- féle szabályok, mert bizony szeretem a gabonákat. Itthon sütök barna kenyérkéket, Graham- meg rozsliszt keverékekből, de keverem búza kenyérliszttel is, mert anélkül nagyon elszántnak kell lenni, hogy megegyem. (És nagyon kemény is.)

75. Derya (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:59

nem ertem.

ertelmes magyar mondatokban irtam le a gondolataimat es megis masrol beszelsz. :-(

meg felre. :-(


na mindegy, szerintem lapozzunk.

ennek igy semmi ertelme.

74. Guruljka (válaszként erre: 72. - Derya)
2014. júl. 5. 22:58
A videókat találtam valóban, de hónapok óta ezeket is végzem többek között, azért merem másnak is ajánlani.
73. Guruljka (válaszként erre: 72. - Derya)
2014. júl. 5. 22:57

Én egy szóval sem írok a paleorol semmi kategorikusat! Mit éreztél annak?


Saját tapasztalatom nincs róla, ez tény. De csak mert nem akartam kipróbálni, teljesen egyéni okok miatt. Ezzel nem minősítek semmit és senkit!


Annyit tudok róla, hogy két ismerős ennek az étrendnek a révén hozta helyre a táplálkozási problémáit. Már csak ezért sem szólnék ellene. Amit kérdeztem, azt csak kérdeztem, épp azért, mert nem tudom. Nem csúfolódásból.


Most én nem értem, mi a baj.

A paleo az izomlázzal kapcsolatban jött elő, és én azt írtam, hogy a magam részéről inkább vagyok izomlázas. Nem mondtam, hogy más is tegyen így. Eszemben sincs, én is rosszul viselném, ha valaki megmondaná, mit tegyek vagy ne tegyek.

72. Derya (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:46

nem tudom, ne haragudj tenlyeg, az alalad talalt Tifanny Rothe videok klasszak, de egyebirant elegge zavar engem a te es a tiedhez hasonlo gondolkodas. :-(


szamomra alap dolog, hogy ha valamirol nem tudok semmit, vagy annyira keveset, hogy az velhetoleg a semmivel egyenlo, akkor arrol nem fogok kategorikus hsz-eket megfogalmazni. ezzel masokat is felrevezetve. :-(

71. Derya (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:43

mi van a zsirral?

Fokent nem magvakbol, hanem állati zsirokbol, kokuszzsirbol, olivaolajbol fogyasztunk.

persze idonkent lehet enni valamennyi magot, de tul sokat nem, mert magas az omega 3 tartalma.


hat ez az, en is igy gondolom es ertem, hogy sokan csak vaktaban vagdalkoznak a paleora es a paleosokra, hiszenm meg a fardsagot sem veszik, hogy utananezzenek, mirol van szo. :-)

70. Guruljka (válaszként erre: 68. - 3d0696d927)
2014. júl. 5. 22:38

Felvágottat évek óta nem ettem. És egy vega is igyekszik elkerülni a gyári szemetet.

A "clean eating" műfajtól független, ha jól tudom. Mostanában olvastam a fogalmat, így megtudtam, hogy ezt követem magamtól is. :D

A paleo számomra inkább (ahogy paleos ismerősök képein látom) a sült zöldségféle és több homályos tilalom, hogy mit miért ne egyek. Úgyhogy nem is néztem jobban utána.

69. Guruljka (válaszként erre: 67. - Derya)
2014. júl. 5. 22:35

Ez azért megnyugtató! :D

És a zsír a magvakból?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook