Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik főtt ételt a 2 éves gyerek fórum

Nem eszik főtt ételt a 2 éves gyerek (beszélgetős fórum)


2014. júl. 3. 16:52
A bölcsi tuti segíteni fog szerintem. Addig is talán vezess be retorziókat: nincs péksüti, amíg nem evett egy kis főzeléket. Vagy mutasd meg neki milyen izgalmas dolog a főzés, legyen játék az egész procedúra, aminek a végterméke természetesen valami eszméletlenül finom dolog. :)
2014. júl. 3. 16:17

Mindenki azt eszi, amit jobban szeret. Amíg tudja, hogy van alternatívának péksüti, stb., hülye lenne főzeléket enni. Mivel meg nem tudja, hogy milyen, nem választja a számára idegen ételt. Mert anya úgyis adja a megszokott finomságokat...

A bölcsiben vagy rászokik, vagy nem. Nálunk van két gyerek az oviban, akik két éve oda járnak, és minden dadus és óvónő ki van tőlük, mert borzasztóan válogatósak, tömegnyomás ide vagy oda...

13. Derya (válaszként erre: 11. - Salisbury)
2014. júl. 2. 16:52

akkor meg mi a gond? :-)


fozes soran elvesz a vitamintartalom nagyresze.

ha nyerset eszik, sokkal jobban jar. :-)

12. M0ncsa (válaszként erre: 11. - Salisbury)
2014. júl. 2. 15:03

Akkor szerintem nincs okod aggodalomra. Nyar van, meleg, mi, felnottek is szivesebben eszunk hideg, nyers eteleket (gyumolcsleves, salata, stb.), mint meleget.

Az meg, hogy milyen minosegu etelek lesznek tulsulyban, csak toled fugg.

2014. júl. 2. 14:46
Hidegen, mármint nyersen mindent megeszik, a zöldséget is, meg a gyümit is.
10. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Derya)
2014. júl. 2. 14:01

LOL

egyre gondoltunk

9. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2014. júl. 2. 14:00
Nyers zoldseggel nem probalkoztal? AZ hideg is, ragni is lehet, megsem junkfood, mint a suti, felvagott, keksz.
8. Derya (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2014. júl. 2. 13:58

zoldsegeket is lehet nyersen adni neki, ha a nyerset szereti. ami egyebkent nem rossz egyaltalan.

ha nem eszik egyaltalan zoldseget, az rossz.

7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2014. júl. 2. 13:56
majd a bölcsiben megeszi. enyém gyerek is válogat otthon, bölcsiben nem.
2014. júl. 2. 13:56
Ja, és a bölcsi megoldotta. Azóta csak pár dolgot nem eszik meg, szerintem azokat nem szereti egyszerűen, mint p. borsó, sóska, hüvelyes bab.
2014. júl. 2. 13:55
Nálunk is volt ilyen időszak, hogy szinte mindent elutasított a gyerekem (akkor ő kb 15-18 hónapos volt). Mivel gyümölcsfüggő volt már akkor is, ezért én sültalmát, almaszószt, meggyszószt adtam neki husival, illetve bármibe tettem almát apránként, így tudtunk áttérni a rendes főtt kajára. (pl zellerfőzelékbe almát, céklafőzelékbe almát, rakott karfiolhoz sült almaszószt, ilyenekre kell gondolni). Ha az édes ízt szereti, a gyümit szereti, talán próbáld ki ezt! illetve ne add neki túl melegen, inkább ilyen langyikán, hátha át tudod így bacni a kis ízlését :)
4. 72497ec515 (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2014. júl. 2. 13:54
Talán ha ovis lesz és azt látja hogy mindenki azt eszi nincs kivétel megfogja enni!
2014. júl. 2. 13:51
Nálunk a bölcsöde annyit változtatott az étkezési szokásain, hogy ott mindent megeszik (kivéve amit senki sem, mert borzasztó), de otthon tartja magát a "szokásaihoz". de ha ebédre már megeszi a főtt ételt, nyerő ügyed van :)
2014. júl. 2. 13:41
Ó, mindig változnak a gyerekek. Nálunk is voltak ilyesmik. Erőltetni nyilván nem szabad, de meg kell kínálni rendes főtt étellel, nehogy elszokjon teljesen.
2014. júl. 2. 13:38
Két éves fiam, akinek mostanra 16 foga van, nem akar főtt ételt enni.Amíg nagyon fogzott,általam készített főzelékeket evett. Ekkor azt tanácsolták, hogy ne eröltessem a mi ennivalónkat, mert a fogzás miatt utasítja el. De most ott tartunk, hogy sem a főzelékeket nem eszi, sem a normális főtt ételt. Amúgy gyönyörűen eszi a felvágottakat, sajtokat, péksütiket, gyümölcsöket,virslit, kekszet, minden hideg ennivalót. Plusz reggel este megissza a tej helyett a gyerekitalt. Szerintetek ezt kinövi? Vagy mit csináljak? Mindig kínálom abból amit főzök, néha a leves levét elfogadja, de ennyi. Most a nagyszülőknél van pár napig, ők is próbálkoznak. Szeptembertől megy bölcsibe. Sokan azt mondják, hogy az majd változtat az evési szokásain. Hát remélem. Amúgy a fiam egy nagyon szépen fejlett gyerkőc, több mint 14 kiló. és kb 95 cm, ezzel nincs gond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook